آزمون عملی کارشناسی ارشد آهنگسازی

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی
دوستان 1 سوال داشتم ؛ کسی اطلاعی داره ک آزمون عملی کارشناسی ارشد آهنگسازی در چه زمینه ایه
اگه کسی اطلاع داره لطفا دقیق راهنمایی کنه که تو هر بخش چ چیزی رو امتحان میگیرن ، مثلا توی بخش پیانو یا سرایش و... موارد امتحانی دقیقا چیه
ممنون از همه

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا اونجایی که من میدونم واسه کارشناسی ارشد آهنگ سازی باید پیانو رو در حد عمومی بلد باشید .
پیانو عمومی رو بر مبنای درسایی که تو کارشناسی تدرسی میشده امتحان میگیرن.

مثلا
یه سری نت مینویسن پایه تخته که به صورت پارلاتی باید اجرا کنید که فقط نام نت هست و نیازی به آوا نداره و سرعت عمل مهمه.در مورد کانتاتی یه مورد هست که پایه تخته یه سری نت مینویسن که نت تنیک(کوک)رو برای شما با پیانو میزنن بعد ادامه رو خودتون باید بخونید..یه روش دیگه هم میتونن بگن پشت به پیانو وایسا که کلاویه رو نبینی بعد دیگه اصلا کاری به گام و تنیک و این حرفا نداره تو اون فاصله اکتاوی که به نظر خودش صدای شما میکشه یه نت رو میزنه که شما میتونی با هر آوایی که تمرین بیشتر داری براشون اجرا کنی(لا.دو.آ)هر آوایی که باشه.

پیانو هم ضریب 2 هست یعنی خیلی مهم نیست،چیزی که خیلی تو ازمون عملی آهنگسازی مهمه هارمونی+تئوری+سلفژ+ارکسترسیون هست که هر کدوم ضریب 4 دارن.

کارشناسی ارشد آهنگسازی

مرحله اول:
زبان عمومی و تخصصی - هارمونی - مبانی نظری موسیقی جهانی و ایرانی - کنترپوان تنال - فرم موسیقی - سازشناسی موسیقی جهانی و ایرانی

مرحله دوم:

سلفژ(سرایش) - دیکته موسیقی- پیانوعمومی - مصاحبه تخصصی

مرحله سوم:

آزمون آهنگسازی براساس تکنیکهای رایج - ارائه اثر ارکستری براساس سازبندی و فرم تعیین شده در روز آزمون مرحله سوم
شرح موارد آزمون:زبان تخصصی شامل: لغات، واژه ها واصطلاحات موسیقی ،گرامر و درک مطلب
هارمونی شامل: کلیه مباحث هارمونی عمومی رایج سده های قرن 18و19 میلادی
مبانی نظری موسیقی جهانی : شامل کلیه مباحث در راستای تئوری موسیقی کلاسیک
مبانی موسیقی جهانی: آشنایی با مباحث در راستای تئوری موسیقی ایرانی
کنترپوان تنا ل: تا انواع سه صدایی(سه بخشی)
فرم موسیقی: شامل شناخت و قدرت تحلیل انواع فرمها و مباحث مربوط به فرم موسیقی جهانی
ساز شناسی موسیقی جهانی: شامل مباحث مربوط به وسعت صوتی، سازهای انتقالی، تکنیکهای بارز سازها، استثنائات مربوط به سازها، کوک سیمهای سازهای زهی
ساز شناسی موسیقی ایرانی: (سازهای سنتی و محلی ایران) شامل مباحث مربوط به وسعت صوتی، سازهای انتقالی، تکنیکهای بارز سازها، استثنائات مربوط به سازها، کوک سیمهای سازهای زهی
سلفژ(سرایش): شامل خواندن ملودی در تمام تنالیته های ماژور و مینوربا آلتره های دیزوبمل در میزانهای ساده وترکیبی با حاملهای سل، فا خط چهارم ودو خط سوم
دیکته موسیقی: شامل موسیقی تک صدایی، دو صدایی ودیکته هارمونی
پیانو عمومی: اجرای آثاری از دورانهای باروک، کلاسیک، رمانتیک و قرن بیستم
مصاحبه تخصصی: شامل سوالاتی در زمینه تخصص مورد نظرمتقاضی، سوابق مطالعاتی و شنیداری وفعالیتهای هنری و...
آزمون آهنگسازی بر اساس تکنیکهای رایج: شامل انوانسیون، فوگ، فرم های دو بخشی، سه بخشی، سونات
ارائه اثر ارکستری: نوشتن قطعه ای در یکی از فرمهای مشخص

امیدوارم مفید باشه .
موفق باشید :gol:

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا اونجایی که من میدونم واسه کارشناسی ارشد آهنگ سازی باید پیانو رو در حد عمومی بلد باشید .
پیانو عمومی رو بر مبنای درسایی که تو کارشناسی تدرسی میشده امتحان میگیرن.

مثلا
یه سری نت مینویسن پایه تخته که به صورت پارلاتی باید اجرا کنید که فقط نام نت هست و نیازی به آوا نداره و سرعت عمل مهمه.در مورد کانتاتی یه مورد هست که پایه تخته یه سری نت مینویسن که نت تنیک(کوک)رو برای شما با پیانو میزنن بعد ادامه رو خودتون باید بخونید..یه روش دیگه هم میتونن بگن پشت به پیانو وایسا که کلاویه رو نبینی بعد دیگه اصلا کاری به گام و تنیک و این حرفا نداره تو اون فاصله اکتاوی که به نظر خودش صدای شما میکشه یه نت رو میزنه که شما میتونی با هر آوایی که تمرین بیشتر داری براشون اجرا کنی(لا.دو.آ)هر آوایی که باشه.

پیانو هم ضریب 2 هست یعنی خیلی مهم نیست،چیزی که خیلی تو ازمون عملی آهنگسازی مهمه هارمونی+تئوری+سلفژ+ارکسترسیون هست که هر کدوم ضریب 4 دارن.

کارشناسی ارشد آهنگسازی

مرحله اول:
زبان عمومی و تخصصی - هارمونی - مبانی نظری موسیقی جهانی و ایرانی - کنترپوان تنال - فرم موسیقی - سازشناسی موسیقی جهانی و ایرانی

مرحله دوم:

سلفژ(سرایش) - دیکته موسیقی- پیانوعمومی - مصاحبه تخصصی

مرحله سوم:

آزمون آهنگسازی براساس تکنیکهای رایج - ارائه اثر ارکستری براساس سازبندی و فرم تعیین شده در روز آزمون مرحله سوم
شرح موارد آزمون:زبان تخصصی شامل: لغات، واژه ها واصطلاحات موسیقی ،گرامر و درک مطلب
هارمونی شامل: کلیه مباحث هارمونی عمومی رایج سده های قرن 18و19 میلادی
مبانی نظری موسیقی جهانی : شامل کلیه مباحث در راستای تئوری موسیقی کلاسیک
مبانی موسیقی جهانی: آشنایی با مباحث در راستای تئوری موسیقی ایرانی
کنترپوان تنا ل: تا انواع سه صدایی(سه بخشی)
فرم موسیقی: شامل شناخت و قدرت تحلیل انواع فرمها و مباحث مربوط به فرم موسیقی جهانی
ساز شناسی موسیقی جهانی: شامل مباحث مربوط به وسعت صوتی، سازهای انتقالی، تکنیکهای بارز سازها، استثنائات مربوط به سازها، کوک سیمهای سازهای زهی
ساز شناسی موسیقی ایرانی: (سازهای سنتی و محلی ایران) شامل مباحث مربوط به وسعت صوتی، سازهای انتقالی، تکنیکهای بارز سازها، استثنائات مربوط به سازها، کوک سیمهای سازهای زهی
سلفژ(سرایش): شامل خواندن ملودی در تمام تنالیته های ماژور و مینوربا آلتره های دیزوبمل در میزانهای ساده وترکیبی با حاملهای سل، فا خط چهارم ودو خط سوم
دیکته موسیقی: شامل موسیقی تک صدایی، دو صدایی ودیکته هارمونی
پیانو عمومی: اجرای آثاری از دورانهای باروک، کلاسیک، رمانتیک و قرن بیستم
مصاحبه تخصصی: شامل سوالاتی در زمینه تخصص مورد نظرمتقاضی، سوابق مطالعاتی و شنیداری وفعالیتهای هنری و...
آزمون آهنگسازی بر اساس تکنیکهای رایج: شامل انوانسیون، فوگ، فرم های دو بخشی، سه بخشی، سونات
ارائه اثر ارکستری: نوشتن قطعه ای در یکی از فرمهای مشخص

امیدوارم مفید باشه .
موفق باشید :gol:
ممنون ، موارد مختلفی رو میگن ، که اکثرا به مباحثی که شما ارائه دادی شبیهن اما یک مقدار با هم فرق میکنن ، بازم منون از شما

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون ، موارد مختلفی رو میگن ، که اکثرا به مباحثی که شما ارائه دادی شبیهن اما یک مقدار با هم فرق میکنن ، بازم منون از شما

خواهش میکنم ..
بله منم مطالب مختلفی شنیدم ..
به هر حالت هر سال جزئیات آزمون عوض میشه ..
اما کلیت همین هست، واین که من شنیدم خیلی برای ارشد سخت میگیرن .

Mohammad_7070

عضو جدید
سلام برتمام دوستان هنرمند

بنده حدود یکسالو نیم هست که گیتار وپیانو کارمیکنم

وپیشرفت خوبی داشتم(البت به گفته ی اساتیدم) وتصمیم گرفتم به رشته موسیقی گرایش نوازندگی ساز جهانی درمقطع ارشد تغییر رشته بدهم.ازدوستان عزیز درخواست دارم اگر شخصی میشناسید که در مقطع ارشد این رشته مشغول به تحصیل هست رابه من معرفی کنیدتا مشکلاتم را بپرسم.البته سوالاتم را اینجا مطرح میکنم ازدوستان خواهش میکنم بگن کدوم از این مواردی که برای ارشد اهنگ سازی گفته شده باارشد نوازندگی جهانی یکیه.به هر حال سوالاتمو میزارم امیدوارم کمک کنین ممنونم.

درضمن میخوام گیتارو به عنوان ساز تخصصی انتخاب کنم

1-کنکور این رشته در چند مرحله هست؟

2-توظیحات دقیق درباره ازمون نوازندگی میخوام که آیاهم نوازی با ساز پیانو هم توش هست یانه؟

3-در قسمت سرایش که ضریب دوداره دقیقا چه مطالبی مورد سوال قرار میگیرند؟

4-منابع درسی این گرایش چی هست و از کجا میشه تهیه نمود؟

5-اصلا بنده اگر این نه ماه تمام وقت صرف مطالعه کنم میتونم موفق بشم یانه؟(البته به کمک کلاس های سلفژو اینا)

6-قطعاتی که در ازمون نوازندگی هست خودمون انتخاب میکنیم یا همونجا بهمون نت میدن یا بهمون اعلام میکنن که تمرین کنیم؟

7-قطعات از کدام دوه هاباید انتخاب بشه؟(باروک و ...)

8-آزمون عملی چندروز پس از قبول شدن در ازمون اولیه هست؟حداکثررتبه برای پذیرش در دانشگاه تهران ودانشگاه هنر تهران چنده؟

9-چندواحدپیشنیاز باید پاس کنم؟(چون رشته کارشناسیم فرق داره)

درکل کسی باشه اطلاعات دقیقو بم بده حتی مواردی که فراموش کردم سوال کنم.

میدونم سوالاتم زیاده.ولی حق بدین چون هیچ اطلاعاتی از تحصیلات آکادمیک دراین رشته ندارم وتوی اینترنت هم هیچ مطلبی نیست دربارش

باتشکر که وقت گذاشتین

بالا