آزمون روانشناختی شرکت نفت ایران و پالایش و پخش

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه ی دوستان و مهندسان عزیز...
یه تبریک مجدد و ویژه به تمام عزیزانی که در مرحله ازمون کتبی قبول شدن...
حتما میدونین چند روز دیگه احتمالا ازمون روانشناختی این شرکت ها برگذار میشه...اینجوری که بعضی از دوستان میگفتن بعد از این ازمون محل خدمت مشخص میشه پس مطمئنا این آزمون از نظر روانشناختی کاملا هر فرد رو آنالیز میکنه...به قول بعضی از دوستان واسه این آزمون نه منبعی هست برای خوندن و نه هیچ چیز دیگه که بشه با استناد به اون واسه آزمون اماده شد...ولی من فکر میکنم باید یه امادگی نسبی داشته باشیم و در واقع دید بهتری از نوع کار مثلا کار روی دریا بهتره یا خشکی...که فکر میکنم دوستانی که این شرایط رو تجربه کردن خیلی میتونن کمک کنن..در مورد مناطق عملیاتی هم همینطور...
البته فکر میکنم دریا شرایط خیلی سخت تری داره ولی احتمالا مزایای بالاتری هم داره...از همه ی دوستان و بخصوص کسانی که تجربه دارن و شاغل هستن میخوام که توی بحث شرکت کنن و تجربیات مفیدشون رو در اختیار بقیه بذارن..

دریا یا خشکی کدوم یکی رو برای کار انتخاب میکنین؟
ترجیح میدین تو شرایط سخت تر خدمت کنین و با مزایای بیشتر یا یه جای خوب و با درآمد و مزایای کمتر؟
دوری از خانواده مسئله مهمی هست یا نه برای مدت خیلی زیاد؟
اصلا چرا میخوایین تو یه منطقه عملیاتی کار کنین؟
شرایط کاری انفرادی رو میپسندین یا گروهی و اجتماعی؟
و سوالاتی از این دسته...

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که اطلاعی ندارم باید بچه هایی که الان تو صنعت هستن بیان نظر بدن

Sensero

عضو جدید
خواهشآ دوستان با تجربه به این تاپیک عنایت داشته باشن. خیلی مهمه قضیه مرگ و زندگیه !
متشکرم.

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام تا حدودی جواب سوالاتتو میدونم اخه همه فامیل و دوستان و همسایه ها و همشهری هام شرکته نفت و گاز هستن....
با علمه به اینکه پارتی داشته باشی هیچ مشکلی نخواهی داشت میگم:
اولن 100 درصد کار تو دریا سخت تره و هر چند روز یک بار یه پوست میندازی ولی حقوقش بیشتره...
من به شخصه حقوقه بیشتر رو به نزدیکی و ... ترجیح میدم...چون مزایا در تمامه نقاط کشور یکسانه...
منطقه ی عملیاتی بهترین جا واسه مهندسی شیمیه و اونجا مهندسین شیمی حرف اول رو میزنن...
کاره انفرادی وجود نداره...
هر جا برین سر کار ابتدا چنتا دوره ی کار آموزی باید طی کنین و چندین گزارش آماده کنین و خودتون رو اونجا ها نشون بدین اگه پارتی ندارین...
کلا حامد جون بذار روشنت کنم...:هر جا بری سر کار نصفه اون زحمتی که میکشی هم بهت پول نمیدن...
دور و نزدیکشم فرقی نداره همش باید جون بکنی و یه کاره تکراری انجام بدی...
کلا شرکت نفت فقط واسه خانوما خوبه: شوهراشون جون میکنن و اونا روزی 18 ساعت میخوابن و پول و مزایا واسه اوناست همش...
پس تو نگرانه مزایا نباش چیزیش به تو نمیرسه....این حرفا ماله کساییه که چند سال صابقه دارن تو شرکته نفت الان شاید خوشت نیاد اما بعدا بهشون میرسی...
من داداشم اقماریه یعنی 14 روز سره دکل حفاری(هر جای ایران، معلوم نیست، گاهی خارک و گاهی سرخس و گاهی هم همین گچساران) و 14 روز تو خونشه....
14 روز 14 تا پوس میندازه و اون 14 روز تو خونه فقط از درد میناله...
اما زنش تمامه امکاناته بیمارستانه نفت و باشگاه و استخر و .... در اختیارشه....
پس امکانات رو بیخیال هر جا پولش بیشتر بود برو....
ولی نزدیک بودن به محل سکونتت هم میتونه یه کمک باشه برات آخه میتونی به کاره آزاد هم کناره کاره دولتیت داشته باشی....
در مورده خوده مصاحبه هم بعدا از داداشم میپرسم برات میگم...

آخرین ویرایش:

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالاتی که می پرسن
اگه یه نفر بهت فحش بده چکار می کنی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
اگه زیر دستت رییست بشه چه کار می کنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مواقع عصبانیت چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پول برای مهمه یا کار ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و...................
بقیه رو خودتون حدس بزنید

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالاتی که می پرسن
و...................
بقیه رو خودتون حدس بزنید

همین سوالا به ظاهر سادست ولی جواب زیادم ساده نیست....
آرش خان فرض کن شما سر جلسه آزمون نشستی و همین سوالایی که گفتی رو ازت میپرسن جوابت به هر کدوم از اونارو بگو لطفا...
کلا دنبال چه تیپی از افراد هستن؟ البته خودم جوابشو میدونم ولی میخوام دقیقا خواسته ی اونارو بدونم
درسته که کسی تو این مرحله رد نمیشه ولی نمره این ازمون تاثیر زیادی داره در کل..

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالاتی که می پرسن
و...................
بقیه رو خودتون حدس بزنید

لطفا نظر شخصیت رو هم در مورد کار بروی دریا یا خشکی بگو با دلایلی که داری..با تشکر

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین سوالا به ظاهر سادست ولی جواب زیادم ساده نیست....
آرش خان فرض کن شما سر جلسه آزمون نشستی و همین سوالایی که گفتی رو ازت میپرسن جوابت به هر کدوم از اونارو بگو لطفا...
کلا دنبال چه تیپی از افراد هستن؟ البته خودم جوابشو میدونم ولی میخوام دقیقا خواسته ی اونارو بدونم
درسته که کسی تو این مرحله رد نمیشه ولی نمره این ازمون تاثیر زیادی داره در کل..

جواب
سعی می کنم موقعه عصبانیت تصمیم نگیرم
اگه زیر دست بشه رییس حتما خوب بوده و باید از دستورات اطاعت کرد
پول مهم هست اما نه اینکه از کار بزنی و...........
یه چیزی شبیه اینها

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا نظر شخصیت رو هم در مورد کار بروی دریا یا خشکی بگو با دلایلی که داری..با تشکر

نظر شخصی
دریا رو اصلا حرفش رو نزن
درسته که پول بیشتر میدن اما من خودم آرامش رو با پول عوض نمی کنم
دریا فقط اب و آهن و واقعا روحییه آدم رو داغون میکنه
درسته که منطقه عملیاتی هم باید 14 روز بمونی اما اونجا لااقل می تونی بری شهر نزدیک یا .....
اما دریا نه و مثلا اگه وضعیت دریا خراب باشه و قایق و ... نیاد برای بردنت مجبوری بیش از 14 روز بمونی مثلا 20 یا..............

Sensero

عضو جدید
نظر شخصیدریا رو اصلا حرفش رو نزندرسته که پول بیشتر میدن اما من خودم آرامش رو با پول عوض نمی کنمدریا فقط اب و آهن و واقعا روحییه آدم رو داغون میکنهدرسته که منطقه عملیاتی هم باید 14 روز بمونی اما اونجا لااقل می تونی بری شهر نزدیک یا .....اما دریا نه و مثلا اگه وضعیت دریا خراب باشه و قایق و ... نیاد برای بردنت مجبوری بیش از 14 روز بمونی مثلا 20 یا..............
تفاوت حقوق دریا و مثلا عسلویه یا کلا خشکی چند درصده حدودا؟ مثلا اگه خشکی 1 تومن باشه دریا چقده؟(ساعات کار مساوی)

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
تفاوت حقوق دریا و مثلا عسلویه یا کلا خشکی چند درصده حدودا؟ مثلا اگه خشکی 1 تومن باشه دریا چقده؟(ساعات کار مساوی)
هر جا یه ضریبی داره
من دقیقا ضرایب رو نمی دونم
بهتره بقیه دوستان که فلات قاره یا عسلویه هستند بگن

rashk

عضو جدید
سلام بچه ها
من دو بار توی اینطور آزمونها شرکت کردم ولی فقط اینو بگم که دنبال یک آدم آروم و افسرده میگردن که از مغز خودش استفاده ای نکنه و مطیع و گوشه گیر باشه که بزنن تو سرش
الان با همکارام نشستیم توی اطاق ولی بیکاریم
اگه کسی ارشد قبول شده بره بخونه که کار توی دانشگاه یک کلاس دیگه داره
من که پشیمونم اومدم نفت

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
من دو بار توی اینطور آزمونها شرکت کردم ولی فقط اینو بگم که دنبال یک آدم آروم و افسرده میگردن که از مغز خودش استفاده ای نکنه و مطیع و گوشه گیر باشه که بزنن تو سرش
الان با همکارام نشستیم توی اطاق ولی بیکاریم
اگه کسی ارشد قبول شده بره بخونه که کار توی دانشگاه یک کلاس دیگه داره
من که پشیمونم اومدم نفت

اینم یه نظری هست واسه خودش

ولی یه چی بگم انسان همواره به دنبال چیزایی که نداره و متنفر از چیزایی هست که داره. هیچ وقتم قانع نمیشه. یه دوست دارم تو دانشگاه تدریس می کنه می گه کاشکی تو صنعت بودم هم حقوقش بهتره هم ادم چیزای عملی یاد می گیره.

من اینو تو زندگیم فهمیدم انسان به هر چیزی هم که برسه قانع نیست و می خواد بالاتر بره مثلا بعد ارشد دکترا می خواد بلند پروازی بد نیست تا حدودی باعث پیشرفته به شرط اینکه به ناشکری تبدیل نشه.

karbar2007

عضو جدید
با سلام به همه دوستان . به نظر من هم درسته که انتخاب محل کار یک چیز مهمه که دریا باشی یا خشکی اما مهمتر فعلا خود کاره چون بیکاری بیداد میکنه و روز به روز امار بیکارا بیشتر میشه . پس فعلا کارو بچسب بعد مکانش فوقش وشت نیومد رهایش میکنی میری کار آزاد میکنی و آقای خودتی مثل من که یکساله شغلم آزاده اگرچه درآمدم به گرد شرکت نفت نمیرسه اما خدا رو شکر میکنم که حداقل هم بیکار نیستم و هم آقای خودمم. ;)

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به همه دوستان . به نظر من هم درسته که انتخاب محل کار یک چیز مهمه که دریا باشی یا خشکی اما مهمتر فعلا خود کاره چون بیکاری بیداد میکنه و روز به روز امار بیکارا بیشتر میشه . پس فعلا کارو بچسب بعد مکانش فوقش وشت نیومد رهایش میکنی میری کار آزاد میکنی و آقای خودتی مثل من که یکساله شغلم آزاده اگرچه درآمدم به گرد شرکت نفت نمیرسه اما خدا رو شکر میکنم که حداقل هم بیکار نیستم و هم آقای خودمم. ;)

دوستان لطفا جواب کلیشه ای ندین...فرض کنیم توی مصاحبه فرد مصاحبه کننده پرسید تمایل دارین روی خشکی باشین یا دریا؟؟
اینم شد جواب؟؟
که حالا چون بیکاریم بریم یکیشو فرقی نداره بعد اگه دوست نداشتیم میریم دنبال کار آزاد...
این که بیکاری فراگیره و .......... بحثایه که چه صبح تا شب هایی که سر این چیزها بحث نکردیم.....این چیزا جاش اینجا نیست.....لطفا هرکی اطلاعات و تجربه مفید / عملی/ کاربردی داره در اختیار بقیه دوستان هم بذاره...

rashk

عضو جدید
سلام
بخدا میایین توی محیط خشن صنعت نفت و یک رییس افسرده که مدتهاست خانوادشو ندیده بهتون میخوره و دنیا را به کامتون تلخ میکنه
اگه کسی کار نداره بیاد نفت ولی اگه کسی ارشد قبول شده بره بخونه و اگه بعدا دکترا قبول نشد اونوقت بیاد نفت

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتره ببینی خودت با چه شرایطی سازگاری داری
مثلا کار رو سکوهای نفتی سخته وکار رو خشکی وعلی الخصوص نزدیک شهرای بزرگ خیلی خوبه
در جواب این سوال از نظر من بهتره بگی کار روی خشکو ترجیح میدم اما اگه تو دریا بتونم مفیدتر واقع بشم اونجا کار میکنم
درمورد چول یا کارهم میتونی بگی : اکار مهمه اما این پوله که انگیزه آدمو تو کار بالا میبره

karbar2007

عضو جدید
با سلام به همه دوستان عزیز . همیشه شراسط خشکی بهتر از دریاست . و پول حرف اول در ابتدا میزنه اما اگه حقوقت بالا باشه اما محیط کاری بد و روحیه ات هم مناسب با محیط کاریت نباشه این دیگه واویلاست و این خود شمایید که بهای چیزی را می دهید که در مقابلش حقوقی بهتون میدن اما یک عمر افسردگی بی روحیه ای و .... پس تا امکان داره سعی کنید رو دریا نروید . مخصوصا اگه متاهل بشید که دیگه واویلاست !!!!!!
بعد از یک چند سال که کار کردی متوجه میشی پولی گرفتی اما بهاش چیزی دادی که ارزشش بلاتر بوده اما افسوس . به قول معروف عاقل ان است که اندیشه کند فردا را . پس خوب فکر کن انتخاب کن . :cool:

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان چقدر به اولویت استان انتخابی خود شخص بها میدن؟همون استانی که موقع ثبت نام انتخاب کردیم....
کسی تجربشو داره؟
و اگه کسی هست که ضرایب حقوقی مناطق عملیاتی مختلف رو بذاره ممنون میشم...

صادق شهابی

عضو جدید
توی آزمون علاوه بر این سوالایی که می پرسن چند نفر روبروتون میشینن شروع میکنن به سوالای عجیب غریب!یکی از فامیلامون که توی شرکت نفته گفت موقع آزمون ازش پرسیدن شیب جاده چقدره!؟اونم گفته بوده که من مهندس مکانیکم ،مهندس عمران که نیستم!اونا هم بهش خندیدن و کلی مسخره ش کردن که از کدوم پشت کوهی اومدی که اینو نمیدونی!!!!!
هدفشون اینه که آستانه ی صبر و تحمل شما رو بسنجن.
بهترین کار اینه که سکوت کنی و به قول دوستمون اروم و گوشه گیر و منزوی باشی!
نمیدونم توی این آزمون سوالای تخصصی هم بپرسن یا نه

sepantaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
من شنیدم که آزمونش دو نمونه سوال داره
یکیش اینه که چندتا سوال روانشناسی بهت میدن که جواب بدی و این سوالا دروغ سنج داره یعنی این که اگه جواب رو دروغ بزنی میفهمن چجوری ؟؟
به این صورت که هر سوال در طول آزمون به چند طریق مطرح میشه
یعنی یه سوال رو دو سه مدل از شما می پرسن و اگه اولی رو دروغ بزنی ممکنه بعدی رو نفهمی و راستشو بزنی
بعد اونا متوجه میشن که دروغ گفتی و صادق نیستی
بعد از این امتحان یه چندتایی هم تست هوش میدن که باید تو یه وقت معین حل کنی
نمیدونم واقعا اینجوریه یا نه؟؟؟

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه
من شنیدم که آزمونش دو نمونه سوال داره
یکیش اینه که چندتا سوال روانشناسی بهت میدن که جواب بدی و این سوالا دروغ سنج داره یعنی این که اگه جواب رو دروغ بزنی میفهمن چجوری ؟؟
به این صورت که هر سوال در طول آزمون به چند طریق مطرح میشه
یعنی یه سوال رو دو سه مدل از شما می پرسن و اگه اولی رو دروغ بزنی ممکنه بعدی رو نفهمی و راستشو بزنی
بعد اونا متوجه میشن که دروغ گفتی و صادق نیستی
بعد از این امتحان یه چندتایی هم تست هوش میدن که باید تو یه وقت معین حل کنی
نمیدونم واقعا اینجوریه یا نه؟؟؟

سلام بله یه چیزی تو همین مایه هاست
موفق باشید

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی آزمون علاوه بر این سوالایی که می پرسن چند نفر روبروتون میشینن شروع میکنن به سوالای عجیب غریب!یکی از فامیلامون که توی شرکت نفته گفت موقع آزمون ازش پرسیدن شیب جاده چقدره!؟اونم گفته بوده که من مهندس مکانیکم ،مهندس عمران که نیستم!اونا هم بهش خندیدن و کلی مسخره ش کردن که از کدوم پشت کوهی اومدی که اینو نمیدونی!!!!!
هدفشون اینه که آستانه ی صبر و تحمل شما رو بسنجن.
بهترین کار اینه که سکوت کنی و به قول دوستمون اروم و گوشه گیر و منزوی باشی!
نمیدونم توی این آزمون سوالای تخصصی هم بپرسن یا نه

به نظرتون توی مصاحبه اگه همچین شرایطی پیش اومد بهتر نیست تا جایی که اطلاعات داریم جواب های منطقی بدیم تا اینکه بگیم من رشتم این نبوده و این در تخصص من نیست و این حرفا؟؟؟؟؟؟
حالا برخورد اونا هرچی که میخواد باشه..
دوستانی که مصاحب رفتین اظهار نظر بفرمایین

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیخیال دیگه ارزش نداره ادم اینقدم نگران باشه.

سعی و تلاش خودتونو کنید به خودتونم استرس راه ندید بقیشو بسپارید به خدا

توکل کنید به اوستا کریم .خودش قسمتو می نویسه.

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معاون نیروی انسانی وزیر نفت خاطرنشان کرد: در آزمونی که اخیرا بین متخصصین برگزارشد دو برابر ظرفیت نیرو پذیرفته شد که شامل 1000 نفر می شوند و امیدواریم که این نیروها را بتوانیم جذب بدنه صنعت نفت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: قصد داریم یک آزمون تخصصی نیز از این نیروها بگیریم تا میزان درجه علمی هرکس مشخص شود و حتی با هماهنگی معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری به دنبال تاسیس تعاونی برای این تعداد نیرو هستیم تا بتوانند امور خود را براساس این تعاونی پیگیری کنند.

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به گزارش نفت نیوز، محمدرضا دزفولی زاده افزود: در این آزمون که روزهای 30 و 31 تیرماه سال جاری در 9 شهر کشور برگزار شد 120 هزار نفر شرکت کرده اند که پذیرفته شدگان با توجه به دو برابر ظرفیت پس از شرکت در آزمون کتبی روان شناختی و مصاحبه فنی/ تخصصی به عنوان پذیرفته شده نهایی معرفی خواهند شد.

وی اضافه کرد: آزمون کتبی روان شناختی 8 مهرماه در تهران و آزمون فنی/تخصصی نیمه دوم مهرماه در اهواز برگزار می شود؛ در آزمون روان شناختی، ریزشی وجودندارد.

دزفولی زاده اظهارکرد: بر اساس سهمیه تعیین شده 555 نفر در مقطع کاردانی، 583 نفر در مقطع کارشناسی، 251 نفر کارشناسی ارشد و 33 نفر در مقطع دکتری در مناطق نفت خیز جنوب استخدام خواهند شد.

مدیر منابع انسانی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب افزود: پذیرفته شدگان نهایی پس از طی دوره های آموزشی تخصصی، بر حسب نیاز واحدها در مناطق عملیاتی کارون، مارون، آغاجاری، گچساران و مسجدسلیمان به کار گرفته می شوند.

وی گفت: هر چند که در آزمون اخیر بیشترین سهمیه جذب به مناطق نفت خیز جنوب اختصاص داده شده است، اما این تعداد نیرو با توجه به گستره فعالیت ها و مناطق عملیاتی کافی نیست.

دزفولی زاده یادآوری کرد: از سال 1387 که مجوز استخدام برای مناطق نفت خیز جنوب صادر نشد، نیازهای سال 87 به سال 88 و نیازهای سال 88 به سال 89 اضافه شده است؛ بنابراین جذب نیروهای جدید در سال 1390 نمی تواند جوابگوی تمام نیازهای این شرکت باشد.

مدیر منابع انسانی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در این ارتباط به بازنشستگی حدود 3 هزار نفر از کارکنان این شرکت تا پایان سال 1393 اشاره کرد و افزود: به منظور تعیین جایگزین این نیروها و با احتساب نیاز نیروی انسانی طرح ها و پروژه های توسعه ای باید هر سال مجوز برگزاری آزمون استخدامی به تعداد مورد نیاز این شرکت داده شود تا ضمن تحقق برنامه ها و اهداف تعیین شده از فشار کاری به دیگر نیروها کاسته شود.

نیاز مناطق نفت خیز جنوب نیروهای عملیاتی است

مدیر منابع انسانی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با بیان این که هم اکنون حدود 15 هزار نیرو در این شرکت مشغول کار هستند، اظهار کرد: حدود 60 درصد از این تعداد در شرکت های بهره برداری نفت و گاز تابع این شرکت فعالیت دارند.

دزفولی زاده افزود: در این شرکت ها که وظیفه تولید نفت و گاز و سایر فرآورده ها را به عهده دارند جذب نیروها در سطح کاردانی برای نگهداشت ظرفیت تولید ضروری است.

وی افزود: در آزمون استخدامی اخیر، سهم نیروهای بومی با توجه به اخذ موافقت از رئیس جمهوری مبنی بر اختصاص 50 درصد در تمام مقاطع به خوزستان بیشتر است تا از این نظر نیازهای عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برطرف شود.

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی نمیدونه این شهرهایی که انتخاب کردیم چقدر بهش بها میدن؟
مزایا همه جا یکسانه بخاطر عملیاتی بودن یا فرق داره؟

بالا