آزمون دکتراشیمی آلی

shimnoo

عضو جدید
سلام امروز ازمون دکترا برگزار شد و دوست دارم بقیه نظراتشون رو در مورد شیمی الی بیان و بگن
که سوالات چطور بود از نظرشون؟
من خودم اول از همه بگم که بنظرم 2ساعت صبح و 4ساعت عصر واقع مسخره بود!
صبح که انرژی زیادی برامون هست باید تایم بیشتری میگذاشتن
و بنظرم باید 4ساعت صبح و 2ساعت عصر میبود!
سوالات اختصاصی هم آلی پیشرفتش رو اگر میخوندی خیلی خوب قابل حل بود
طیف بنظرم عالی بود خیلی ساده اونقدری که من واقعا به جوابهای خودم مشکوک میشدم که واقعا به همین راحتی؟!
اما خب یکسری سوالات هم اذیت میکرد و با شکی که داشتم ترجیح دادم نزنم!
سوال 41 هم که مشکل داشت گزینه 3و 4 یکی بود!

خلاصه صبح خیلی خوب بود
اما
وااااای اون چه سوالهای زبانی بود که دادن؟؟؟؟
یعنی من که تمام مدت داشتم نگاه به در و دیوار میکردم
و همچنین بقیه!
فقط منتظر بودم تموم بشه! 100تا سوال اونم با نمره منفی :(
و در نهایت استعداد تحصیلی! اینو من اولین بار در زندگیم دیدم چون قبلا دکترا شرکت نکرده بودم
عجب چیزی بودا
اون بخش 4که رسیدم راستش قیدشو زدم یعنی وقت بود اما توانایی فکر کردن نداشتم! چون سر زبان بی نهایت اعصابم خورد و خسته و...

دوستان بقیه هم نظر بدن لطفا

termah

مدیر بازنشسته
با سلام

منم امروز امتحان دادم به نظر من هم سوالای تخصصی شیمی آلی خیلی خوب بود

اما زبانش واقعا سخت بود من نمیگم همه میگن

استعداد رو هم که من وقت کم اوردم واقعا زیاد بود

ولی در کل تجربه خوبی بود برای اولین بار حالا تا ببینیم خدا چی میخواد:redface:

در ضمن پذیراییش هم خیلی بهتر از دانشگاه ازاد بود:razz:

shimnoo

عضو جدید
مدیر عزیز ممنونم
راستی از دوستان اگر کسی قبل از این هم ازمون دکترا داده ممنون میشیم اگر مقایسه ای در رابطه با سطح سوالات امسال با گذشته داشته باشن

شهبا

عضو جدید
سلام من گرايش تجزيه هستم به نظر من سوالاي تخصصي بد نبود يعني همش تو كتاب بود البته برا كسي كه خونده بود اما عمومي افتضاح بود با اون همه سوال 100 تا سوال زبان !!!!!!! من كه مغزم پكيد . تعداد سوال اصلا استاندارد نبود فونتشم خيلي ريز بود من همش خطمو گم مي كردم. سوالاي بخش اول و دوم استعداد تحصيلي خيلي جذاب بود من كلا فراموش كردم دارم امتحان ميدم مطالب جالبي رو انتخاب كرده بودن .در مجموع غير از زبان بقيه خوب بود .:)

maryam ss

عضو جدید
من میخوام امسال دکتری شیمی الی شرکت کنم.برای زبان و استعداد تحصیلی ایا منبعی هست برای مطالعه؟برای بقیه دروس اگر کتابی بخواهیم تهیه کنیم چه انتشاراتی مناسبه؟سوالات کنکورهای سال قبلو چطوری میشه تهیه کرد؟

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز
من میخوام امسال دکتری شیمی الی شرکت کنم.برای زبان و استعداد تحصیلی ایا منبعی هست برای مطالعه؟برای بقیه دروس اگر کتابی بخواهیم تهیه کنیم چه انتشاراتی مناسبه؟سوالات کنکورهای سال قبلو چطوری میشه تهیه کرد؟

شما میتونید سوالات کنکورهای سالهای قبل رو از اینجا تهیه کنید:

http://www.azmoon.in/exam/1023/

این سایت هم مخصوص آزمون دکترا و کلیه مطالب مربوط به این موضوع ست:

http://www.phdazmoon.net/

و این هم آزمون ورودی دوره های دکتری سال 90 مجموعه شیمی:

MEDIAAA

عضو جدید
کنکور دکتری*

کنکور دکتری*

سلام دوستان

کسی اینجا هست که امسال دکترا شرکت کرده باشه؟

data-chem

عضو جدید
یادش بخیر خیلی وقت ازش گذشته
ولی چیزی که یادم مونده و برام خاطره شده همون قسمت زبانشه که واقعا خنده دار بود، شاید اگه وقت بیشتری می دادند بازم میشد یه کاریش کرد، من موندم آخه یعنی ارشدهای همه رشته ها باید یه جور سوال زبانو جواب بدن. این همه زبان تخصصی خوندیم.!!!! یه عالمه متن داده بودن خوندنش کلی وقت می گرفت بعد سه تا سوال از توش می پرسید. دوباره متن بعدی
من که فکر می کنم اگه اون متن ها به زبان فارسی هم بودن و کلاس تند خوانی هم رفته بودی نمی تونستی توی اون زمان کم به سوالاش جواب بدی

data-chem

عضو جدید
راستی اون طور که یادم هست شیمی آلی خوب بود اگه می خوندی میشد جواب داد (من که اصلا نخونده بودم)

استعداد تحصیلی شم میشد جواب داد به نظرم

حالا امسال که رتبه ام خوب نشد سال دیگه ایشا...

data-chem

عضو جدید
البته دکترا که مثل هفت خوان رستمه

خوان اولش قبولی توی امتحان بعدش باید بری مصاحببببببببببببببه

termah

مدیر بازنشسته

منابع دکترای شیمی الی 92

زبان انگليسي

استعداد تحصيلي

مجموعه دروس تخصصي در سطح كارشناسي ارشد شامل:
(شيمي آلي پيشرفته + طيف سنجي در شيمي آلي + سنتز
تركيبات آلي)

niloopali

عضو جدید
با سلام من یک راهنمایی میخواستم در مورد چگونگی مصاحبه برای قبولی دکترا و اینکه ثبت نام از کی شروع میشه ؟
خیلی ممنونم :)

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام بچه ها. کسی میدونه آزمون دکتری شیمی آلی دانشگاه آزاد امسال دقیقاً ساعت چند هست؟ اگر سال قبل هم امتحان دادید ممنون میشم بهم بگید.

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها. کسی میدونه آزمون دکتری شیمی آلی دانشگاه آزاد امسال دقیقاً ساعت چند هست؟ اگر سال قبل هم امتحان دادید ممنون میشم بهم بگید.
سلام
کلا 24 و 25 بهمن دکترا آزاد همه رشته ها

مگه نه؟

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام از دوستایی که مطالب کنکوری خوبی دارن خواهش دارم اینجا بذارن برای اونایی که امثال تصمیم به خوندن برای کنکور دکترای شیمی آلی دارن ...

همچنین از اونایی که تجربه کنکور دکترا رو دارن ... من میخوام شروع کنم ولی نمیدونم از کجا واقعیتش یکم گیجم یه چیزی که هست میخوام از پایه شیمی شروع کنم و از طرفی میترسم عقب بمونم ... و تا اون موعد مقرر مطالعه رو تموم نکنم

فرزانه 343

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام از دوستایی که مطالب کنکوری خوبی دارن خواهش دارم اینجا بذارن برای اونایی که امثال تصمیم به خوندن برای کنکور دکترای شیمی آلی دارن ...

همچنین از اونایی که تجربه کنکور دکترا رو دارن ... من میخوام شروع کنم ولی نمیدونم از کجا واقعیتش یکم گیجم یه چیزی که هست میخوام از پایه شیمی شروع کنم و از طرفی میترسم عقب بمونم ... و تا اون موعد مقرر مطالعه رو تموم نکنم
کنکور دکتری شیمی آلی به دو صورت آزمون دانشگاههای سراسری و آزمون دانشگاه آزاد در سراسر کشور برگزار می گردد
که آزمون های دانشگاه سراسری که از سال ۱۳۹۰ بصورت کشوری برگزار می گردد شامل ۴۵ تست است که
مباحث شیمی آلی پیشرفته، طیف سنجی و سنتز را در بر می­گیرد. در آزمون دانشگاه آزاد معمولا سوالات بصورت تشریحی می باشد
که امسال برخلاف سالهای گذشته سوالات ۴ گزینه ای برگزار گردید و احتمالا امسال نیز تستی برگزار گردد.
شیمی آلی پیشرفته : منبع اصلی برای این درس کتاب شیمی آلی پیشرفته کری جلد اولstructure and mechanism می باشد که در اکثر دانشگاههای کشور تدریس می گردد. فصول مهم و مورد نیاز برای آزمون دکتری فصول ۲-۷ و ۱۱ شیمی آلی پیشرفته کری جلد اول باشد که البته از سایر فصول نیز نباید غافل گردید ولی فصول ذکر شده از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد.
برای داوطلبانی که پایه علمی ضعیفی دارند حتما توصیه می گردد که شیمی آلی ۱و۲ و۳ را برای یادآوری مطالب مرور کنند که بهترین مرجع برای این دروس، کتاب ولهارد یا موریسون بوید و همچنین جزوه دکتر اسلامی می باشد
طیف سنجی : کتاب پایه دانشگاهی برای این درس کتاب سیلور اشتاین که شامل مباحثIR ،UV ،MASS و NMR می باشد و درسطح کارشناسی ارشد و دکترا کتاب فریبولین ( NMR پیشرفته دوبعدی ) مناسب است که به علت مطالب سنگین این کتاب برای دوستانی که آشنایی زیادی به NMR دوبعدی ندارند این کتاب توصیه نمی گردد.
سنتز : بهترین منابع مطالعاتی برای سنتز کتاب شیمی آلی پیشرفته کری جلد دوم Reaction and synthesis و سنتز به روش گسستن استوارت وارن می باشد.
به داوطلبان آزمون دکتری ۹۳ پیشنهاد می گردد به علت تعداد بالای سوالات پایه ابتدا مرور کاملی از مطالب کارشناسی ( شیمی الی ۱،۲،۳) و کاربرد طیف سنجی داشته باشند و سپس با مطالعه شیمی آلی پیشرفته کری جلد ۱و۲ و همچنین NMR دوبعدی (کتاب فریبولین) درصد قابل توجهی را به خود اختصاص دهند.
منبع:http://www.chemdep.com

amirdolu

عضو جدید
سلام دوستان.
کسی اطلاع داره برای انتخاب دانشگاه دکتری شیمی آلی وضعیت رتبه ها برای هر دانشگاه چطوریه؟