آزمون، مصاحبه و استخدام در شرکتهای نفتی

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
salam bache ha ye soal dashtam man karshenasi na peivaste mechanic budam moadel kardanim 13.98 bud va moadel karshenasim 12.73 bud sazman sanjesh moadel miyangino yani 13.35 baram dar nazar gerefte bud to arshad be nazare shoma sherkat naft ham miyanginesho dar nazar migire ya moadele akharin madrak tahsilim ke 12.73 hast ro dar nazar migire va mano rad mikone?
albate ensaf nist ke bare bache haye karshenasi peivaste moadele 4 sale begiran vail bare bache haye karshenasi napeivaste moadele 2 sale dar nazar begiran

دوست من لطفا فارسی تایپ کنید
با هر مدرکی که انتخاب کردی و قطعا آخرین مدرکت هم باشه اون رو محاسبه می کنن یعنی برای شما همون معدل کارشناسی
البت بهتره که باز هم تحقیق کنید
بهتره با منابع انسانی نفت تماس بگیرید

آخرین ویرایش:

lonelinesspains

عضو جدید
رفقا چند روز بیشتر به این آزمون استعداد شغلی نمونده، کسی اطلاع نداره تست های هوش اش تو چه مایه هاییه؟! ربواط ریاضی هستش؟ شکل و هندسه؟ کسایی که تو آزمون شرکت گاز بودند اطلاع دارن؟ لطفا اگه اطلاع دارید دریغ نکنید.

ensan980

عضو جدید
رفقا چند روز بیشتر به این آزمون استعداد شغلی نمونده، کسی اطلاع نداره تست های هوش اش تو چه مایه هاییه؟! ربواط ریاضی هستش؟ شکل و هندسه؟ کسایی که تو آزمون شرکت گاز بودند اطلاع دارن؟ لطفا اگه اطلاع دارید دریغ نکنید.
من بعضی از تست هوش های آزمون های استخدامی شرکت های مختلف رو دیدم ، بیشتر شبیه همین تست هوش های اینترنتی هستش. یعنی هم شکل و هندسه و هم روابط ریاضی هست.

chemeng530

عضو جدید
سلام به همه دوستان
مطالبی که در ادامه گذاشتم رو از سایت های مختلفی جمع کردم و بدون تغییر با نام نویسنده متن هستند امیدوارم کمک کنه.امیدتون به خدا باشه انشا الله قبول میشد فقط تو مصاحبه گیج بازی در نیارید!!!!
راحل آزمون استخدامی شرکت گاز سال 1390

سلام به همه دوستان

من مهندسی مکانیک سیالات خوندم و تو آزمون شرکت گاز سال 1390 قبول شدم و همه مراحل رو پشت سر گذاشتم. مراحل آزمون و کلا جذب به این صورت بود که بعد از قبول شدن تو آزمون کتبی ما رو برای شرکت در آزمون روانشناختی و تست هوش دعوت کردن.

1-آزمون روانشناختی و تست هوش شامل دو سری سوال بود. یکی سوالات تست هوش که چهار گزینه ای بود و سوالاتی بودن که تو کتابهای تست هوش و استخدامی هم هست.
آزمون روانشناختی هم یه سری سوال بود که پاسخ دادن به همشون اجباری بود. به این معنی با جواب دادن به این سوالها شخصیت شما مورد ارزیابی قرار میگیره و هیچ نمره منفی هم در کار نبود. و بعضی از سوالها هم 6گزینه ای بودن و ما مجاز بودیم تا 4 گزینه را به عنوان جواب پر کنیم.
تو این آزمون هیچ مردودی در کار نبود به این معنی که این آزمون درصدی از نمره مصاحبه رو شامل میشد.

بعد از این آزمون تاریخی برای مصاحبه فنی و تخصصی برگزار شد.
2- تو مصاحبه فنی و تخصصی بعد از کنترل مدارک به اتاقی میرفتیم که یک تیم 4نفره حضور داشتن و شامل یه نفر روانشناس بود و سه نفر دیگه که سوالهای تخصصی می پرسیدن.
تو سوالهای تخصصی از پروژه ما سوال کردن. اینکه اسمش چی بوده و توضیحی کلی دربارش دادیم. بعد از همون پروژه سوالاتی پرسیدن که یه مقدار وارد جزئیات پروژه میشد.
بعد از اون یه سری سوالات درسی، درباره درسهایی که تو دانشگاه پاس کردیم سوال شد و مفاهیم کلی سوال شد. مثلا برای ما سوال میشد کاویتاسیون چیه؟
بعد از اون سوال شد که چه استاندارهایی رو میشناسید(مربوط به رشته)؟ که برای ما میشد جواب داد: Asme, nfpa, ips و ...
بعد سوال شد که تا حالا روی چه پروژه های تحقیقاتی یه چیزی مثل این کار کردید.
بعد یه نفر می گفت که درباره پروژه ای که داشتی یک دقیقه به انگلیسی صحبت کن. و سوالاتی رو هم به انگلیسی می پرسید که برای ما این سوالات خیلی ساده بود. اونجا کسانی بودن که از عهده همین سوالات هم بر نمی اومدن. توصیه میکنم زبان خودتون رو قبل شروع آزمون کمی تقویت کنید. چیزای خیلی ابتدایی و کلماتی درباره رشته و تخصصی رو یاد بگیرید.
در آخر هم دکتر روانشناس می پرسید خودتون رو در چند کلمه توصیف کنید. چند خصلت مثبت و چند خصلت منفی خوتون رو نام ببرید.

بعد از اون باید منتظر می موندیم تا بهمون خبر بدن آیا جمعا قبول شدیم یا نه و به طب صنعتی دعوت شدیم.
3- تو طب صنعتی هم آزمایش خون، ادرار، اعتیاد، اسپیرومتری(تست تنفس)، عکس رادیولوژی از قفسه سینه، نوار قلب، شنوایی سنجی ، بینایی سنجی و معاینات بالینی از شما گرفته شد.
بد نیست عرض کنم که تو معاینات بالینی شما باید بطور کامل لخت بشید و ب ی ض ه های شما برای عدم داشتن باد فتخ چک میشه.

بعد همه این مراحل نوبت به تحقیقات محلی میرسه به این صورت که شما نام و آدرس چند نفر از معتمدین محل رو در فرمی که در اختیارتون گذاشته میشه (روز مصاحبه) قید میکنید و هسته گزینش شرکت مربوطه از همون اشخاص تحقیقاتی بعمل میارن و سوالاتی مثل اینکه آیا اهل مشروب هست اهل دختربازی هست اهل مسجد هست یا نه؟ (نتیجه این مرحله برای من هنوز مشخص نشده که بدونم کیفیت جواب دادن اون افراد چه تاثیری در قبل شدن من داشته.)

بدینوسیله از ساده نویسی متن پوزش میخوام و خواهش میکنم که این اطلاعات رو در اختیار همه کسانی که در این مورد سوالی براشون پیش اومده قرار بدین تا از سردرگمی دربیان و برای همه آرزوی موفقیت دارم.

در پایان لطفا دکمه تشکر را بفشارید با تشکر!!
آقا من یه کم خجالتیم نمیشه حالا بیضه ها رو چک نکنند؟

ensan980

عضو جدید
متاسفانه آزمون شغلی با اون چیزی که فکر می کردیم تا حدی فرق داشت. اصلا تست هوش داده نشد و جای تست هوش یکسری سوال مکانیکی دادن که من از 30 تا تست فقط 2- 3 تا رو با یقین زدم. امیدوارم این آزمون زیاد تاثیری تو نتیجه نهایی نداشته باشه.بخش سوال های روانشاسی هم حدود 80 تست بود. از حالا به بعد دیگه باید تو فکر مصاحبه باشیم.

آخرین ویرایش:

tak2750

عضو جدید
سوالات خیلی عجیب بود و نمیدونم چرا فقط از مکانیک خودرو سوال داده بودند.
اخه ما چه میدونیم فرق موتور دو زمانه با چهار زمانه چیه(من رشتم برق بود)
اصلا منظورشون چی بود؟؟؟؟؟

mojtaba.baharani

عضو جدید
راستش من تو دانشگاه امیرکبیر امتحان دادم
تو این دانشگاه هم دارم فعلا درس میخونم
برای همین میتونم حدس بزنم که چیزی بالغ بر 10 هزار نفر فقط تو دانشگاه امیرکبیر امتحان دادند
دبیرستان البرز و دانشگاه تهران هم امتحان بوده
با این وجود شرکت ملی نفت و پخش و پالایش تقریبا 5 هزار نیرو امسال استخدام میکنه
باید یه بهانه ای برای حذف این همه داوطلب وجود داشته باشد

sadeghrenjer

عضو جدید
با توجه به سوالات بی ربط و مسخره آزمون شغلی میتنم پیش بینی کنم واسه مصاحبه هم به همین شکل سوالات مسخره و بی ربط بپرسن
هیچ شکی توش نیست

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا جواب هر سوالی رو میدونین بصورت مختصر و مفید برای مصاحبه بگین...با تشکر
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/306699-مصاحبه-ی-علمی-شرکت-نفت/page3

mohande30

عضو جدید
دعوت نامه جهت مصاحبه شرکت ملی نفت

دعوت نامه جهت مصاحبه شرکت ملی نفت

چند ساعتی میشه که دعوت نامه جهت مصاحبه شرکت ملی نفت در سایت www.azmoon.nioc.ir قرار گرفته

شما کدوم شهر و چه شرکت و چه تاریخی جهت مصاحبه دعوت شدید؟؟

بنظرتون ملاک شرکت نفت برای دعوت افراد در شرکت ها و شهرها و تاریخ های مختلف چیه؟؟

one_1

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال

سوال

با سلام خدمت شماآقا بحثای کی قبول شده و نشده و رو ول کنين اینجا اسمش پاسخ به سؤالات "قبول شدگان" هستش و نبايد سرخودمون رو با این چيزا گرم کنيم!سؤالات من ایناس اگه کسی بلده بم بگه مرسی : 1- من سه ساله که فارغ شدم (از ليسانس) و تو این سه سال دارم فوق ميخونم و آخراشه! آيا تو مصاحبه اگه پرسيدن این سه سال چه ميکردی بگم دانشجو بودم يا نه؟ (چون واسه ذوب آهن اگه بگيم رد ميشيم)2- تو دو سال گذشته من از طرف شرکت يکی از آشناها که کار عمرانی ميکنه (من رشته ام متالورژيه) واسم سابقه بيمه رد ميشه. حالا واسه مصاحبه ميگن اصل مدارکش رو بياريم که اونجا بوديم و چه ميکرديم و اینا! سؤالم اینه : من بگم سابقه دارم؟ اگه بگم سؤالات عمرانی ميپرسن که مثلا اونجا چه ميکردی؟ (اصلا اونجارو نديدم!)خيلی حرف زدم معذرت ميخوام​
اینجا نوتيفيکيشن داره مث فيس بوک؟ يا بايد هر روز بيايم چک کنيم؟

mohande30

عضو جدید
با سلام خدمت شماآقا بحثای کی قبول شده و نشده و رو ول کنين اینجا اسمش پاسخ به سؤالات "قبول شدگان" هستش و نبايد سرخودمون رو با این چيزا گرم کنيم!سؤالات من ایناس اگه کسی بلده بم بگه مرسی : 1- من سه ساله که فارغ شدم (از ليسانس) و تو این سه سال دارم فوق ميخونم و آخراشه! آيا تو مصاحبه اگه پرسيدن این سه سال چه ميکردی بگم دانشجو بودم يا نه؟ (چون واسه ذوب آهن اگه بگيم رد ميشيم)2- تو دو سال گذشته من از طرف شرکت يکی از آشناها که کار عمرانی ميکنه (من رشته ام متالورژيه) واسم سابقه بيمه رد ميشه. حالا واسه مصاحبه ميگن اصل مدارکش رو بياريم که اونجا بوديم و چه ميکرديم و اینا! سؤالم اینه : من بگم سابقه دارم؟ اگه بگم سؤالات عمرانی ميپرسن که مثلا اونجا چه ميکردی؟ (اصلا اونجارو نديدم!)خيلی حرف زدم معذرت ميخوام​
اینجا نوتيفيکيشن داره مث فيس بوک؟ يا بايد هر روز بيايم چک کنيم؟

هیچ چیز بهتر از صداقت نیست

alireza_zad

عضو جدید
من اهواز --15 آبان ,شما چطور ؟

در مورد اینکه ملاکهاشون چی می تونه باشه واقعا نظری ندارم , حتّی یک پست هم درست کردم و همین سوال رو پرسیدم که البته دوستان زیاد توجّه نکردن !

HOSSEIN MOSAFER

عضو جدید
من 3 آبان عسلویه مخواستم ببینم میدونی که برا فرم گزینش باید همه معرفها رو تکمیل کنیم با نه؟
اون قسمت که مربوط به زندیگینامه هستش چی بنویسم؟
ممنون

alireza_zad

عضو جدید
دوست عزیز امیدوارم مصاحبه خوب بوده باشه ,اگه ممکنه برای ما و بقیه که هنوز نوبت مصاحبه شون نرسیده بگو چطوری بوده ؟؟
ممنون

mohande30

عضو جدید
جذب 815 نفر نیروی جدید در شركت ملی حفاری ایران

جذب 815 نفر نیروی جدید در شركت ملی حفاری ایران

مدیر منابع انسانی شرکت ملی حفاری ایران از جذب 815 نفر نیروی جدید در این شرکت تا پایان سال جاری خبر داد. به گزارش روابط عمومي شركت ملي حفاري ايران ، مهندس علی طاهری روز چهارشنبه (11 آبان) در این باره توضیح داد: این افراد از میان قبول شدگان آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران پذیرفته می شوند.
وی گفت:نیروهایی که برای استخدام دراین شرکت پذیرفته می شونددانش آموختگان مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مختلف از جمله برق، شیمی ، نفت، مواد، صنایع، مدیریت و حقوق هستند.
طاهری افزود: با توجه به ماهیت کار در صنعت حفاری برای نیروهای پذیرفته شده در مقطع کاردانی 36 ماه و دیگر مقاطع بین 6 تا 12 ماه دوره های آموزش تئوری و عملی برگزار می شود.
مدیر منابع انسانی شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: مصاحبه استخدامی برای این افراد به تعداد دو برابر سهمیه تعیین شده برای شرکت از تاریخ 30 مهر در اهواز آغاز و تا تایخ 6 آذر به مدت 36 روز ادامه دارد.
وی گفت: در این مرحله 650 نفر پذیرفته و بقیه نیز تا قبل از پایان سال برای مصاحبه مجدد معرفی می شوند.
طاهری افزود: نیروهای تازه استخدام در این شرکت پس از گذراندن دوره های تخصصی در بخش های تعمیرات، عملیات حفاری، خدمات فنی و ویژه و همچنین قسمت های اداری، منابع انسانی، مالی، قردادها، مهندسی ساختار و برنامه ریزی تلفیفی به کار گرفته خواهند شد.
مدیر منابع انسانی شرکت ملی حفاری ایران با این توضیح که سازمان یک محیط زنده است که ورود در آن جذب نیرو و خروج از آن بازنشستگی یا جدا شدن نیرو به علت حادثه ضمن کار یا موارد دیگر است، گفت: استخدام در دستگاه ها بویژه صنعت نفت باید مستمر باشد زیرا بروز فاصله و نبود توازون بین نیروهای باز نشسته و تازه وارد به کار و عدم فرصت برای تبادل تجربه تبعاتی دارد.
وی افزود: در شرکت ملی حفاری در سال 89 در مجموع 200 نفر و امسال نیز 200 نفر دیگر بازنشسته می شوند و ما باید پیش از باز نشسته شدن همکاران در زمینه جایگزینی افراد جدید برنامه داشته باشیم زیرا حفاری مهمترین بخش صنعت نفت است و بهره گیری از توان نیروهای کار آمد و آشنا بکار در امر تولید مستمر و صیانتی بسیار با اهمیت است.
شرکت ملی حفاری ایران یکی از شرکت های بالادستی تابع شرکت ملی نفت ایران است که هم اکنون بیش از 90 درصد عملیات حفاری و خدمات فنی و تخصصی مرتبط با آن را در کشور برعهده دارد

mostafa6x

عضو جدید
آزمون، مصاحبه و استخدام در شرکتهای نفتی

با سلام دوستان مهندس نفت  این تاپیک رو راه انداختم تا در مورد استخدامی های جدید از بین مهندسین نفت (اکتشاف- مخزن-حفاری) چه اونهایی که آزمون استخدامی شرکت کردند و چه ممتازین بحث کنیم .
شرایط کاری ، میزان حقوق، نحوه مصاحبه و جایی که پذیرفته شدید.
خودم  مهندس اکتشاف نفت ( شرط ممتازی) مدیریت اکتشاف شرکت نفت قبول شدم و طب صنعتی رفتم منتظر گزینشم 

mostafa6x

عضو جدید
همه دوستانی که اخیرا تو مصاحبه شرکت نفت پذیرفته شدند ( آزمون استخدامی یا ممتازین ) بیان و این تاپیک محلی برای سوالات احتمال در این رمینه باشه
مصاحبه علمی
مصاحبه عقیدتی
طب صنعتی
تاریخ شروع به کار
میزان حقوق
و....

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز
شركت حفاري خصوصي ايران
4 سال سابقه كار
سمت كمپاني من
14-14
حقوق 1.8 ميليون تومان

ای ول مایه دار....!
ما فقیر فقرا رو هم دریاب:cry:

این کدوم شرکت حفاری هس حالا که کمپانی من استخدام کرده؟ دانا؟
هر شرکتی هس خیلی باید بروز باشه که خودش company man واس خودش تعیین میکنه

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا شما که همه ی صنعت نفتو میشناسی چطور شرکت به این معروفی رو نمیشناسی؟ شرکت O1
ادرسش تهران- فرمانیه- روبروی کوه نور

من مجموعه شرکت ملی نفت ایرانو تا حدودی میشناسم چون هم توش کار کاردم(مناطق مرکزی)
هم با دوستام در ارتباطم در سایر شرکت های تابعه NIOC

آدرس سایت این شرکت رو داری شما؟

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
نظرتون در مورد شرکت گاز چیه؟
یکمی بی ربط هست نسبت به مهندسی نفت ولی بهتر از هیچی هست. مثلا بری تو قسمت طراحی خطوط و ایستگاهها و کلا تو قسمت طراحی کار کنی؟

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
همه دوستانی که اخیرا تو مصاحبه شرکت نفت پذیرفته شدند ( آزمون استخدامی یا ممتازین ) بیان و این تاپیک محلی برای سوالات احتمال در این رمینه باشه
مصاحبه علمی
مصاحبه عقیدتی
طب صنعتی
تاریخ شروع به کار
میزان حقوق
و....

متاسفانه تاپیک مشابه ساختی عزیز
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ت-نفت/page1238?p=5304112&posted=1#post5304112

بالا