آزمون، مصاحبه و استخدام در شرکتهای نفتی

mohammad_petro85

عضو جدید
استخدام شرکت نفت

استخدام شرکت نفت

شركت ملي نفت ايران به منظورتأمين نيروي انساني مورد نياز خود جهت خدمت در مناطق عملياتي، محروم و خارج از كلانشهر تهران از بين واجدين شرايط ذكور (صرفاً داوطلبان مرد) در مقاطع تحصيلي كارداني و كارشناسي و در رشته هاي مورد نياز از جمله مهندسي نفت، مهندسي شيمي، مهندسي صنايع، مهندسي مكانيك، مهندسي كامپيوتر، مهندسي عمران، مديريت و ... از طريق برگزاري آزمون هاي كتبي و روانشناختي، مصاحبه فنی/ تخصصي، طب صنعتي و گزينش استخدام مي نمايد.

متقاضيان مي توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر از تاريخ 30/3/90 به پايگاه اينترنتي
(http://azmoon.nioc.ir) مراجعه نمايند.

mohsenshz

عضو جدید
استخدام شرکت نفت سال 90

استخدام شرکت نفت سال 90

:que:با سلام.
دوستان من سه ماهه دیگه از خدمت سربازیم باقی مونده به نظر شماها به امثال من این اجازه داده میشه که در امتحان شرکت کنیم و در صورت قبولی مشکلی به خاطر این موضوع پیش نمیاد........؟
مرجع مشخصی هست که بشه این ابهامات رو از بین برد.لطفا اگه کسی در این زمینه اطلاعی داره راهنمایی کنه...

mohammad_petro85

عضو جدید
جزييات استخدام در شركت ملي نفت ايران

جزييات استخدام در شركت ملي نفت ايران

استخدام وزارت نفت در سال 90

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی نفت دو شرکت ملی نفت و پالایش و پخش فرآورده های نفتی به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود برای خدمت در مناطق عملیاتی و خارج از کلان شهر تهران از میان واجدان شرایط مرد در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی از طریق برگزاری آزمون های کتبی و روان شناختی، مصاحبه فنی و تخصصی، طب صنعتی و گزینش استخدام می کند.

این گزارش حاکی است شـرایط سـنی داوطلبان مقطع کاردانی 26 سال (متولدان 1/1/64 و به بعد) و مقطع کارشناسی 30 سال (متولدان 1/1/60 بعد) و حداقل معدل برای داوطلبان با مدارک تحصیلی کاردانی و کارشناسی 13 است.

بنا بر این گزارش، متقاضیان استخدام می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات استخدام و تبصره های مربوط به شرایط سن، معدل، همچنین ثبت‏نام برای شرکت در آزمون استخدامی از 8 تا 17 تیرماه امسال به پایگاه اطلاع رسانی http://azmoon.nioc.ir مراجعه کنند.

همچنین به گزارش مشرق به نقل از شركت ملي نفت ايران، عباس خنيفر؛ مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران با اعلام اين مطلب كه مجوز جذب 4907 نفر نيروي انساني در شركت ملي نفت ايران صادر شده است، به تشريح جزييات استخدام نيروي انساني در شركت هاي تابعه شركت ملي نفت ايران پرداخت.

وي گفت: بنابر سهميه شركت ملي نفت ايران براي استخدام نيروي انساني در شركت هاي تابعه قرار شد كه 736 نفر در شركت نفت فلات قاره ايران، 375 نفر در منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، 816 نفر در شركت ملي حفاري ايران، 1422 نفر در شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب، 838 نفر در شركت نفت و گاز پارس، 457 نفر در شركت نفت مناطق مركزي ايران، 164 نفر در شركت پايانه هاي نفتي ايران و 99 نفر در شركت بهره برداري نفت و گاز اروندان جذب شوند.

خنيفر با اعلام اين مطلب كه كمينه مدرك تحصيلي در نظر گرفته شده براي نيروهاي تازه استخدام كارداني خواهد بود، افزود: كسب مجوز استخدام فارغ التحصيلان برتر دانشگاه آزاد نيز در سال جاري محقق شد كه گام مثبتي در جهت افزايش بهره وري در صنعت نفت به شمار مي رود.

خنيفر همچنين از جذب 121 نفر از فارغ التحصيلان مقاطع كارشناسي ارشد و دكترا در شركت ملي نفت ايران خبر داد و افزود: جذب فارغ التحصيلان ممتاز از طريق مصاحبه اي كه در بهمن و اسفند سال گذشته انجام شد، صورت گرفته است و اين روال در ارديبهشت ماه نيز ادامه پيدا كرد كه بنابر آن 434 نفر از فارغ التحصيلان ممتاز دانشگاهي در اين دو مقطع شناسايي و جهت طي مراحل گزينش، معرفي شده اند.

توقف طرح جذب فارغ التحصيلان ممتاز ليسانس بدون آزمون

مدير توسعه منابع انساني شركت ملي نفت ايران درباره آخرين مصوبات جذب نيروي انساني نيز گفت: جذب و استخدام فارغ التحصيلان ممتاز در مقطع ليسانس بدون آزمون منتفي شده است و قرار است تمامي فارغ التحصيلان اين مقطع از طريق آزمون گزينش شوند.

وي ادامه داد: در صورت قبولي فارغ التحصيلان ممتاز اين مقطع در آزمون كتبي و شفاهي، مزاياي مخصوص ممتازين براي اين نيروها اعمال خواهد شد.

خنيفر همچنين گفت: مصوبه ديگر هيات مديره شركت ملي نفت ايران در خصوص گزينش نيروي انساني شامل استخدام قطعي نيروهايي است كه مراحل گزينش آن ها بيشتر از سه ماه به طول بينجامد.

mohammad_petro85

عضو جدید
ثبت نام بیش از 53 هزار نفر در آزمون استخدامي شركت نفت

ثبت نام بیش از 53 هزار نفر در آزمون استخدامي شركت نفت

معاون امور اداري مديريت منابع نساني شركت ملي نفت ايران گفت: حدود 61هزار نفر از زمان شروع ثبت نام آزمون استخدامي شركت ملي نفت ايران و شركت ملي پالايش و پخش فراورده هاي نفتي (8 تيرماه) تاكنون در سايت استخدامي، ثبت نام كرده اند.
به گزارش موج به نقل از پايگاه اطلاع رساني شركت ملي نفت ايران، محمد گذاري با اعلام اين خبر افزود: حدود 53 هزارو 244 نفر از اين تعداد در بخش مربوط به شركت ملي نفت ايران و حدود 6هزارو 650 نفر در بخش شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ثبت نام كرده اند.
وي تاكيد كرد: بيشترين افراد شركت كننده در آزمون استخدامي شركت ملي نفت ايران با 15 هزار و 640 نفر متعلق به شهر اهواز است.
گذاري با اعلام تعداد نفرات ثبت نام كننده در برخي از شهرهاي مختلف كشور ايران گفت: 10 هزارو 701 نفر از شيراز،10 هزارو 627 نفر از تهران و 3 هزار و 611 نفر از شهر مشهد تا كنون در آزمون استخدامي شركت ماي نفت ايران ثبت نام كرده اند.
معاون امور اداري مديريت منابع انساني شركت ملي نفت ايران با ارائه گزارشي با تفكيك رشته تحصيلي تعداد افراد شركت كننده در آزمون استخدامي گفت: در رشته هاي كارداني به تفكيك، مديريت 877 نفر، فني صنايع 191 نفر، مكانيك 4 هزار و 217 نفر، برق 6 هزارو 310 نفر، شيمي_صنايع شيميايي 989 نفر، آمار 34 نفر و حسابداري 3 هزار و 78 نفر ثبت نام كرده اند.
وي تعداد افراد شركت كننده در مقطع كارشناس را در رشته هاي مهندسي هوانوردي 8 نفر، علوم ارتباطات اجتماعي 119 نفر،مدد كاري اجتماعي 77 نفر، آمار 264 نفر و علوم تغذيه 74 نفر اعلام كرد.
گذاري با اشاره به تعداد افراد شركت كننده در رشته هاي ديگر با مجموع دو مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد گفت: كارشناسي و كارشناسي ارشد رشته هاي مهندسي نفت در مجموع 2 هزارو 514 نفر، مهندسي شيمي 2 هزار و 711 نفر ( بهره برداري 95 و طراحي 2 هزارو 616 نفر)، مكانيك 3 هزار و 347 نفر( گرايش حرارت هزار و 319 نفر و طراحي 2 هزارو 28 نفر)، مهندسي برق 4 هزار و 465 نفر( قدرت هزارو 820 و الكترونيك 2 هزار و 645 نفر)، مهندسي صنايع هزار و 581 نفر(برنامه ريزي هزار و 424 و ايمني صنعتي 157 نفر)، مهندسي عمران 4 هزار و 45 نفر( عمران 3هزارو 770 و نقشه برداري 275 نفر)، مهندسي مواد 909 نفر و مهندسي كامپيوتر 3هزار و 188 نفر( فناوري اطلاعات 2 هزارو 883 و كامپيوتر 305 نفر تا كنون ثبت نام كرده اند.
معاون امور اداري مديريت منابع انساني شركت ملي نفت ايران افزود: تاكنون در رشته اي مهندسي ايمني و بازرسي فني 29 نفر، مهندسي محيط زيست 353 نفر، مهندسي معدن 445 نفر، زمين شناسي هزار و 24 نفر، حسابداري 2 هزارو 930 نفر، حقوق 2 هزار و 338 نفر، بهداشت حرفه اي 274 نفر، روانشناسي 134 نفر و رشته شيمي هزار و 704 نفر در مجموع كارشناسي و كارشناسي ارشد ثبت نام كرده اند.
وي تعداد افراد ثبت نام شده را در رشته مديريت در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد را 4 هزار و 714 نفر اعلام كرد و افزود: تعداد ثبت نام شده ها در رشته مديريت به تفكيك گرايش صنعتي هزارو 525 نفر، دولتي 959 نفر، اجرايي 2 هزارو 162 نفر و امور گمركي 68 نفر است

سلام
برای یک پروژه تحقیقاتی میشه به این سوالا جواب بدین؟

1- عمیق ترین مته حفاری تا چه عمقی حفر میکند؟

2- چه شرکتی از کدام کشور پیشرفته ترین فناوری حفاری چاههای نفتی را دارد؟

3- تکنولوژی کشور چین در این زمینه تا چه حد قابل استفاده است؟

ایا دکل های حفاری تا عمق پنج کیلومتر و یا بیشتر وجود دارند؟

با تشکر

mohammad_petro85

عضو جدید
آزمون روانشناختی برای استخدامی شرکت نفت

آزمون روانشناختی برای استخدامی شرکت نفت

سلام
دوستان آیا کسی راجع به آزمون روانشناختی که بعد از قبولی در آزمون کتبی برای استخدام در شرکت نفت،گرفته میشه چیزی میدونه؟نمونه سوال دارید؟کتبیه یا مصاحبه است؟

حمیدرضا دشتی

اخراجی موقت
1- عمیق ترین مته حفاری تا چه عمقی حفر میکند؟ سلام 11 كيلومتر در چاههاي پنسيلوانيا و تگزاس و جديدا بيش از 11 كيلومتر با حفاري توسط توپ ليزري 2- چه شرکتی از کدام کشور پیشرفته ترین فناوری حفاری چاههای نفتی را دارد؟ شركتهايي كه در چاههاي پنسيلوانيا و تگزاس مشغولند 3- تکنولوژی کشور چین در این زمینه تا چه حد قابل استفاده است؟ تا 4 كيلومتر ایا دکل های حفاری تا عمق پنج کیلومتر و یا بیشتر وجود دارند؟ yes

gryphon

عضو جدید
کمک فوری:ازمون شغلي و مصاحبه شرکت نفت!

کمک فوری:ازمون شغلي و مصاحبه شرکت نفت!

سلام به همه
عیده همگی مبارک!
دوستانی که اطلاعاتی از ازمون شغلي و مصاحبه هاي استخدامی شرکت نفت دارن لطفا راهنمایی کنن و یکم توضیح بدن.تا ازمون کمتر از 3 هفته وقت داریم!چی میپرسن چی بگیم؟از کجا میپرسن؟........:eek:

gryphon

عضو جدید
سلام آزمون که خیلی سخت بود.من آخر از همه پاشدم.!!!سوالهای سال قبل رو میدیدم نسبت به اونا وحشتناک سخت بود.!خوب از این یکی قبول شدیم آخه دوبرابر ظرفیتیم تو مصاحبه سخت میگیرن.یکی از دوستام چند سال قبل تو مصاحبش یکم استرس داشت رد شد!واسه استرس!

lonelinesspains

عضو جدید
سلام آزمون که خیلی سخت بود.من آخر از همه پاشدم.!!!سوالهای سال قبل رو میدیدم نسبت به اونا وحشتناک سخت بود.!خوب از این یکی قبول شدیم آخه دوبرابر ظرفیتیم تو مصاحبه سخت میگیرن.یکی از دوستام چند سال قبل تو مصاحبش یکم استرس داشت رد شد!واسه استرس!

دوست من اگه برات ممکنه از این دوستت راهنمایی بگیر و اطلاعاتی که داره رو در اختیار من و دوستای دیگه بگذار. و این عبارات منفی هر چه قدر هم واقعی باشه به هر حال نباید با این لحن بیان بشه. دو برابر ظرفیت یعنی که از هر دو نفر یک نفر پذیرفته است به علاوه اینکه سهمیه نخبگان و ... هم جدا از ما که از آزمون پذیرفته شدیم هستش. به هر حال اوضاع این قدر ها هم نا امید کننده نمیتونه باشه. شما چه رشته ای بودی و پذیرفته شدی؟

gryphon

عضو جدید
کارشناسی عمران.البته این اکانت داداشم که معماری هست.اره از دوستم میپرسم ببینم چیکار باید بکنیم!!انشا الله همگی قبول شیم.

shahram.t

عضو جدید
سلام
عید سعید فطر بر همگی مبارک....
سوال من هم در مورد همین آزمون شغلی شرکت هست. راستش اصلا نمیدونم جریانش چیه. اگه کسی هست راهنمایی کنه ممنون میشم. منبعی برای مطالعه داره؟ سخته یا آسونه؟ خیلی واجبه ها...

z8000

عضو جدید
سلام به همه دوستان

ازمون شغلی همون ازمون روانشناختی و روان شناسیه

lonelinesspains

عضو جدید
دست شما درد نکنه... اگه ممکنه در موردش یه مقدار توضیح بدید. منبع خاصی برای مطالعه وجود داره؟

من از دوستم که ازمون شرکت گاز رفته بود سوال کردم. گویا تست ها دو بخش هستش بخش اول تعداد زیادی تست مث این تست های روانشناسی که توی مجله ها می بینید و هیچ بار علمی و دانش خاصی نمی خواد جواب دادنشون گویا فقط اگر جواب هاتون بر مبنای واقعیت نباشه تست ها جوری طراحی شده که این مساله مشخص می شه و باید سعی کنیم حد الامکان واقع بینانه جواب بدیمشون. سری دوم هم یک سری تست های هوش هستش مثل تست های هوشی ه خیلی جاها می بینید که ب تصاویر و اشکال و غیره هستش. و گویا زمان هم واسه پاسخ گویی خیلی محدود نیست.

ensan980

عضو جدید
فقط تست هوش میگیرن؟ یعنی سوالی در رابطه با رشتمون نمیپرسن؟ رشته ی من مواد هستش

lonelinesspains

عضو جدید
فقط تست هوش میگیرن؟ یعنی سوالی در رابطه با رشتمون نمیپرسن؟ رشته ی من مواد هستش

اواخر شهریور یه آزمون شغلی برگزار میشه که شامل یه سری تست های روانشناختی به علاوه یه سری تست هوش هستش. اواسط مهر ماه هم مصاحبه ی فنی و تخصصی. اگر که قبول بشید تحقیقات محلی انجام میشه و بعد هم فکر می کنم نهایتا یه مصاحبه ی عقیدتی شاید هم این اخری اصلا اتفاق نیفته. البته به گفته ی دوستان و کسایی که مطلع هستند.

gryphon

عضو جدید
سلام به همه دوستان
مطالبی که در ادامه گذاشتم رو از سایت های مختلفی جمع کردم و بدون تغییر با نام نویسنده متن هستند امیدوارم کمک کنه.امیدتون به خدا باشه انشا الله قبول میشد فقط تو مصاحبه گیج بازی در نیارید!!!!
[h=2]راحل آزمون استخدامی شرکت گاز سال 1390[/h]
سلام به همه دوستان

من مهندسی مکانیک سیالات خوندم و تو آزمون شرکت گاز سال 1390 قبول شدم و همه مراحل رو پشت سر گذاشتم. مراحل آزمون و کلا جذب به این صورت بود که بعد از قبول شدن تو آزمون کتبی ما رو برای شرکت در آزمون روانشناختی و تست هوش دعوت کردن.

1-آزمون روانشناختی و تست هوش شامل دو سری سوال بود. یکی سوالات تست هوش که چهار گزینه ای بود و سوالاتی بودن که تو کتابهای تست هوش و استخدامی هم هست.
آزمون روانشناختی هم یه سری سوال بود که پاسخ دادن به همشون اجباری بود. به این معنی با جواب دادن به این سوالها شخصیت شما مورد ارزیابی قرار میگیره و هیچ نمره منفی هم در کار نبود. و بعضی از سوالها هم 6گزینه ای بودن و ما مجاز بودیم تا 4 گزینه را به عنوان جواب پر کنیم.
تو این آزمون هیچ مردودی در کار نبود به این معنی که این آزمون درصدی از نمره مصاحبه رو شامل میشد.

بعد از این آزمون تاریخی برای مصاحبه فنی و تخصصی برگزار شد.
2- تو مصاحبه فنی و تخصصی بعد از کنترل مدارک به اتاقی میرفتیم که یک تیم 4نفره حضور داشتن و شامل یه نفر روانشناس بود و سه نفر دیگه که سوالهای تخصصی می پرسیدن.
تو سوالهای تخصصی از پروژه ما سوال کردن. اینکه اسمش چی بوده و توضیحی کلی دربارش دادیم. بعد از همون پروژه سوالاتی پرسیدن که یه مقدار وارد جزئیات پروژه میشد.
بعد از اون یه سری سوالات درسی، درباره درسهایی که تو دانشگاه پاس کردیم سوال شد و مفاهیم کلی سوال شد. مثلا برای ما سوال میشد کاویتاسیون چیه؟
بعد از اون سوال شد که چه استاندارهایی رو میشناسید(مربوط به رشته)؟ که برای ما میشد جواب داد: Asme, nfpa, ips و ...
بعد سوال شد که تا حالا روی چه پروژه های تحقیقاتی یه چیزی مثل این کار کردید.
بعد یه نفر می گفت که درباره پروژه ای که داشتی یک دقیقه به انگلیسی صحبت کن. و سوالاتی رو هم به انگلیسی می پرسید که برای ما این سوالات خیلی ساده بود. اونجا کسانی بودن که از عهده همین سوالات هم بر نمی اومدن. توصیه میکنم زبان خودتون رو قبل شروع آزمون کمی تقویت کنید. چیزای خیلی ابتدایی و کلماتی درباره رشته و تخصصی رو یاد بگیرید.
در آخر هم دکتر روانشناس می پرسید خودتون رو در چند کلمه توصیف کنید. چند خصلت مثبت و چند خصلت منفی خوتون رو نام ببرید.

بعد از اون باید منتظر می موندیم تا بهمون خبر بدن آیا جمعا قبول شدیم یا نه و به طب صنعتی دعوت شدیم.
3- تو طب صنعتی هم آزمایش خون، ادرار، اعتیاد، اسپیرومتری(تست تنفس)، عکس رادیولوژی از قفسه سینه، نوار قلب، شنوایی سنجی ، بینایی سنجی و معاینات بالینی از شما گرفته شد.
بد نیست عرض کنم که تو معاینات بالینی شما باید بطور کامل لخت بشید و ب ی ض ه های شما برای عدم داشتن باد فتخ چک میشه.

بعد همه این مراحل نوبت به تحقیقات محلی میرسه به این صورت که شما نام و آدرس چند نفر از معتمدین محل رو در فرمی که در اختیارتون گذاشته میشه (روز مصاحبه) قید میکنید و هسته گزینش شرکت مربوطه از همون اشخاص تحقیقاتی بعمل میارن و سوالاتی مثل اینکه آیا اهل مشروب هست اهل دختربازی هست اهل مسجد هست یا نه؟ (نتیجه این مرحله برای من هنوز مشخص نشده که بدونم کیفیت جواب دادن اون افراد چه تاثیری در قبل شدن من داشته.)

بدینوسیله از ساده نویسی متن پوزش میخوام و خواهش میکنم که این اطلاعات رو در اختیار همه کسانی که در این مورد سوالی براشون پیش اومده قرار بدین تا از سردرگمی دربیان و برای همه آرزوی موفقیت دارم.

در پایان لطفا دکمه تشکر را بفشارید با تشکر!!

gryphon

عضو جدید
سلام به همه دوستان
مطالبی که در ادامه گذاشتم رو از سایت های مختلفی جمع کردم و بدون تغییر با نام نویسنده متن هستند امیدوارم کمک کنه.امیدتون به خدا باشه انشا الله قبول میشد فقط تو مصاحبه گیج بازی در نیارید!!!!
[h=2]راحل آزمون استخدامی شرکت گاز سال 1390[/h]
سلام به همه دوستان

من مهندسی مکانیک سیالات خوندم و تو آزمون شرکت گاز سال 1390 قبول شدم و همه مراحل رو پشت سر گذاشتم. مراحل آزمون و کلا جذب به این صورت بود که بعد از قبول شدن تو آزمون کتبی ما رو برای شرکت در آزمون روانشناختی و تست هوش دعوت کردن.

1-آزمون روانشناختی و تست هوش شامل دو سری سوال بود. یکی سوالات تست هوش که چهار گزینه ای بود و سوالاتی بودن که تو کتابهای تست هوش و استخدامی هم هست.
آزمون روانشناختی هم یه سری سوال بود که پاسخ دادن به همشون اجباری بود. به این معنی با جواب دادن به این سوالها شخصیت شما مورد ارزیابی قرار میگیره و هیچ نمره منفی هم در کار نبود. و بعضی از سوالها هم 6گزینه ای بودن و ما مجاز بودیم تا 4 گزینه را به عنوان جواب پر کنیم.
تو این آزمون هیچ مردودی در کار نبود به این معنی که این آزمون درصدی از نمره مصاحبه رو شامل میشد.

بعد از این آزمون تاریخی برای مصاحبه فنی و تخصصی برگزار شد.
2- تو مصاحبه فنی و تخصصی بعد از کنترل مدارک به اتاقی میرفتیم که یک تیم 4نفره حضور داشتن و شامل یه نفر روانشناس بود و سه نفر دیگه که سوالهای تخصصی می پرسیدن.
تو سوالهای تخصصی از پروژه ما سوال کردن. اینکه اسمش چی بوده و توضیحی کلی دربارش دادیم. بعد از همون پروژه سوالاتی پرسیدن که یه مقدار وارد جزئیات پروژه میشد.
بعد از اون یه سری سوالات درسی، درباره درسهایی که تو دانشگاه پاس کردیم سوال شد و مفاهیم کلی سوال شد. مثلا برای ما سوال میشد کاویتاسیون چیه؟
بعد از اون سوال شد که چه استاندارهایی رو میشناسید(مربوط به رشته)؟ که برای ما میشد جواب داد: Asme, nfpa, ips و ...
بعد سوال شد که تا حالا روی چه پروژه های تحقیقاتی یه چیزی مثل این کار کردید.
بعد یه نفر می گفت که درباره پروژه ای که داشتی یک دقیقه به انگلیسی صحبت کن. و سوالاتی رو هم به انگلیسی می پرسید که برای ما این سوالات خیلی ساده بود. اونجا کسانی بودن که از عهده همین سوالات هم بر نمی اومدن. توصیه میکنم زبان خودتون رو قبل شروع آزمون کمی تقویت کنید. چیزای خیلی ابتدایی و کلماتی درباره رشته و تخصصی رو یاد بگیرید.
در آخر هم دکتر روانشناس می پرسید خودتون رو در چند کلمه توصیف کنید. چند خصلت مثبت و چند خصلت منفی خوتون رو نام ببرید.

بعد از اون باید منتظر می موندیم تا بهمون خبر بدن آیا جمعا قبول شدیم یا نه و به طب صنعتی دعوت شدیم.
3- تو طب صنعتی هم آزمایش خون، ادرار، اعتیاد، اسپیرومتری(تست تنفس)، عکس رادیولوژی از قفسه سینه، نوار قلب، شنوایی سنجی ، بینایی سنجی و معاینات بالینی از شما گرفته شد.
بد نیست عرض کنم که تو معاینات بالینی شما باید بطور کامل لخت بشید و ب ی ض ه های شما برای عدم داشتن باد فتخ چک میشه.

بعد همه این مراحل نوبت به تحقیقات محلی میرسه به این صورت که شما نام و آدرس چند نفر از معتمدین محل رو در فرمی که در اختیارتون گذاشته میشه (روز مصاحبه) قید میکنید و هسته گزینش شرکت مربوطه از همون اشخاص تحقیقاتی بعمل میارن و سوالاتی مثل اینکه آیا اهل مشروب هست اهل دختربازی هست اهل مسجد هست یا نه؟ (نتیجه این مرحله برای من هنوز مشخص نشده که بدونم کیفیت جواب دادن اون افراد چه تاثیری در قبل شدن من داشته.)

بدینوسیله از ساده نویسی متن پوزش میخوام و خواهش میکنم که این اطلاعات رو در اختیار همه کسانی که در این مورد سوالی براشون پیش اومده قرار بدین تا از سردرگمی دربیان و برای همه آرزوی موفقیت دارم.

در پایان لطفا دکمه تشکر را بفشارید با تشکر!!

gryphon

عضو جدید
این نوشته هارو هم بخونید بد نیست.(همه نقل قول از سایت های دیگه)
در طول مراحل استخدامی هیگچونه سوال مذهبی تا الآن از من پرسیده نشده.
سوالات مصاحبه شامل سوالهایی از پزوژه دانشجویی، از شغلی که داشتید(اگر داشتید)، دروس تخصصی دانشگاه، فعالیت های خودجوش در حیطه های تخصصی و زبان انگلیسی هست.
مدت مصاحبه هم بیشتر از 30دقیقه نیست.
آزمون های روانشناسی و شغلی

سلام دوستا ن عزیز بنده روانشناس صنعتی سازمانی هستم یعنی دقیقا کسی که آزمون های مهارت شغلی را برگزار میکنه؛براتون توضیحات مختصری راجع به آزمون شغلی شرکت نفت میدم:
ارزیابی ابعاد گوناگون شخصیت آدمی با شیوه ها و فنون مختلف انجام می گیرد. بعضی از شیوه های شناخته شده برای ارزیابی شخصیت، عبارتند از: پرسشنامه، امتحان کتبی، امتحان شفاهی، معاینه، مشاهده و مصاحبه. برای مثال: وقتی داوطلبی برای استخدام در یک سازمان مراجعه می کند، ابتدا به او پرسشنامه ای داده می شود تا در زمینه وضعیت خود، اطلاعاتی را از گذشته تا زمان حال، در اختیار سازمان استخدام کننده بگذارد. سپس از او دعوت می شود تا در امتحانات کتبی شرکت کند و طی آن به انواع آزمون های پیشرفت تحصیلی، اطلاعات عمومی، اطلاعات تخصصی و نیز به سئوال های انشایی یا شفاهی در رابطه با زمینه تخصصی مورد نظر، پاسخ دهد. اگر داوطلب شغل بتواند این مراحل را با موفقیت بگذراند، از وی خواسته می شود تا در جلسه مصاحبه استخدامی شرکت کند. مراحل بعدی فرآیند آزمایش و انتخاب را نیز انواع معاینات بدنی و پزشکی، مشاهده فرد در حال انجام وظایف شغلی و نظایر آن، تشکیل می دهد. وقتی داوطلب در مراحل مختلف امتحان استخدامی موفق از آب درآمد و برای کار در سازمان دعوت شد و مدت ها نیز به کسب تجربه پرداخت، لازم است نحوه عملکرد و شایستگی او در انجام وظایف شغلی به کمک فرم های ارزشیابی خاص، مورد ارزیابی قرار گیرد و بر اساس آن، ارتقاء یابد یا در دوره های آموزشی خاصی شرکت کند. اما حتی در این مرحله نیز قبل از دادن ترفیع به متصدی شغل یا پیش از آنکه مقدمات لازم برای شرکت دادن او در دوره های آموزشی خاص فراهم گردد، لازم است در جلسه مصاحبه ارزشیابی شرکت داده شود و سرپرست مستقیم او، با استفاده از شیوه های مختلف مصاحبه ارزشیابی، وی را از نتایج کارش مطلع سازد.
حال، موقعیت دیگر یعنی یک کلینیک یا دفتر مشاوره روانشناسی، روانپزشکی یا بخش پذیرش بیمارستان روانی را در نظر بگیریم. وقتی فرد دردمندی به عنوان یک مددجو یا بیمار روانی به این مرکز مراجعه می کند، ابتدا باید نوع مشکل یا احتمالاً اختلال و پریشانی روانی او مشخص شود. در این موارد هر چند کاربرد روش هایی نظیر مشاهده و معاینه و تشویق مددجو به ارائه پاسخ های صحیح به آزمون های روانی می تواند تا حدودی ما را در تشخیص مشکل فرد یاری دهد، اما مؤثرترین شیوه ارزیابی مشکل یا پریشانی روانی فرد دردمند، همان سخن گفتن با او یا شرکت دادن مددجو در جلسه مصاحبه بالینی می باشد.
در زمان معاصر، استفاده از فنون مختلف مصاحبه استخدامی، مصاحبه ارزشیابی و مصاحبه بالینی به ترتیب برای استخدام داوطلبان مورد نیاز سازمان ها، برای فراهم آوردن امکانات آموزشی یا ارتقای کارکنان واجد شرایط به پست های بالاتر و نیز به منظور تشخیص نوع و میزان اختلالات رفتاری و پریشانی های روانی به آن پایه از اهمیت رسیده است که باید گفت: بدون آگاهی از اصول و فنون مصاحبه و استفاده بهینه از آن نمی توان انتظار داشت کارکنان واجد شرایطی وارد یک سازمان شوند، نیروی انسانی موجود در سازمان به شیوه مؤثری بکار گرفته شود، یا به افراد دردمندی که به عنوان مددجو یا بیمار روانی به مراکز درمانی مراجعه می کنند، کمک مؤثری ارائه گردد. برای هیچ یک از ما، جه به عنوان مسئول آزمایش و انتخاب یک سازمان چه به عنوان یک واحد از سازمان و چه به عنوان یک نفر مشاور یا درمانگر، این امکان وجود ندارد که بدون برگزاری جلسات مصاحبه اثربخش با داوطلبان استخدام در سازمان، با شاغلین واجد شرایطی که هم اکنون مشغول به کار هستند و می بایست ارتقاء پیدا کنند، و نیز با افراد دردمند و طالب کمک و مداخله درمانی، کار مؤثری انجام دهیم و طی آن به توجیه و تبین صحیح رفتار آشکار، عقاید و افکار و کنش متقابل آنان بپردازیم. وقتی می خواهیم با استفاده از فنون استخدامی، ارزشیابی بالینی یا تشخیصی (نظیر آزمون های استخدامی، آزمون های شخصیت، آزمون های هوش، آزمون های استعداد و معلومات) به تبین یا توصیف یا توجیه رفتار دیگران بپردازیم نیز با همین مشکل مواجه هستیم. بدون انجام مصاحبه دقیق و اثربخش با داوطلبان استخدام با کارکنان واجد شرایط برای ارتقاء و نیز با دردمندان و مددجویان خواهان مداخله درمانی و تنها بر اساس نتایج حاصل از فنون مشاهده، معاینه، پرسشنامه و حتی آزمون های روانی، نمی توانیم به قضاوت صحیح درباره شخصیت افراد بپردازیم. به همین دلیل مشاهده می کنیم که هیچ مسئول آزمایش و انتخاب، مدیر، روانپزشک، روانشناس بالینی و پرستار روانی مسئول، آگاه و منصف، به خود اجازه نمی دهد بدون انجام مصاحبه دقیق و اثربخش استخدامی، ارزشیابی و بالینی درباره ابعاد مختلف و پیچیده شخصیت دیگری قضاوت کند. این نوع تعهد و احساس مسئولیت و پرهیز از قضاوت های ناصحیح بیشتر نزد مصاحبه کنندگانی دیده می شود که با شیوه تفکر علمی و نیز با روانشناسی کاربردی در زمینه های گوناگون روانشناسی صنعتی بالینی، آشنا هستند. نویسنده مثال های متعددی را به خاطر دارد که یک فرد بر اساس نتایج حاصل از امتحانات کتبی یا عملی و بدون شرکت در جلسه مصاحبه استخدامی در یک سازمان استخدام و مشغول بکار شده، ولی پس از شروع بکار به عنوان فردی بی نظم، پرخاشگر، پریشان و ناشایست شناخته شده و برای سازمان محل کار خود نیز جز زیان حاصلی نداشته است. "تشخیص بالینی" و "ارزیابی و تشخیص اختلالات در مصاحبه بالینی" به موضوعات کتاب و نیز ضمایمی تحت عناوین:"الگوی مصاحبه عمقی" "فرم کوتاه مصاحبه بالینی" و.... به بخش آخر آن اضافه گردید. امید است کتاب حاضر بتواند برای خواننده مفید واقع گردد و موضوعات آن بتواند به عنوان گره گشای پاره ای از مشکلات تمامی کسانی که در زمینه ارزیابی شخصیت اختلالات رفتاری و پریشانی های روانی به تحصیل یا انجام وظیفه مشغول می باشند، مفید واقع گردد.
استانداردهاى مهارت‌هاى شغلي، حداقل استانداردهاى دانش و مهارتى هستند که کارگر در شغلى خاص و در يک سطح خاص بايد دارا باشد. اين استانداردها، حداقل استانداردهاى قابل پذيرش هستند. بنابراين کارکنان مى‌توانند فراتر از اين استانداردها عمل کنند، اما هيچ‌کس نبايد از اين استانداردها عقب بماند.
تأکيد اين استانداردها بر مهارت‌هاى قابل به‌کارگيرى است. همچنين به همراه هر مهارت ميزان معينى دانش مورد نياز است. استانداردهاى شغل‌هاى مختلف مورد توافق قرار گرفته و پذيرفته مى‌شوند و مطابق با سطوح مهارت پايه، فورى و نهائي، آزمون شغلى و صدور تأييديه و گواهى طراحى و تدوين مى‌شود. سپس آزمون مهارت‌ها و توسعهٔ برنامه‌هاى آموزشى مرتبط صورت مى‌پذيرد. در اينجا سه قدم وجود دارد:
- استاندارد مشخص مى‌کند که کارکنان بايد قادر به انجام چه کاري، کجا، چگونه و تحت چه شرايطى باشند. استاندارد هم مهارت‌ها و هم دانشى را که کارکنان بايد دارا باشند، نشان قبولى مى‌دهد.
- برنامهٔ آموزشى و مواد آموزشى استاندارد، به کارآموزان امکان مى‌دهند که به سطح قابل قبولى از عملکرد دست يابند.
- آزمون، تأييد و گواهى مى‌کند که کارآموز قادر است به شکلى رضايت‌بخش به اين سطح از عملکرد دست يابد.
استانداردهاى مهارت به حمايت از اهداف کيفى تمام بخش‌ها کمک مى‌کنند. استانداردهاى مهارت همچنين به کارفرمايان در ارزيابى عملکرد، برنامه‌‌ريزى شغلي، کارمنديابى و گزينش و توسعه اهداف و برنامه‌هاى آموزشى کمک مى‌کند. اين استانداردها، پايه‌اى براى مقايسه بين شرکت‌ها به‌دست مى‌دهد و نظارت بر روند توسعهٔ مهارت‌ها در کل بخش جهانگردى را امکان‌پذير مى‌رسازند.
گواهى ملي، شناسائى سريع سطوح مهارت و همچنين شناسائى عملکرد مؤسسه‌هاى آموزشى را امکان‌پذير مى‌سازد. از طريق نظام آزمون و سنجش، همهٔ کارکنان مى‌توانند از سطح مهارت خود آگاه شوند.
در صورت وجود طرح‌هاى طبقه‌بندى و درجه‌بندى براى هتل‌ها و ديگر مجموعه‌هاى جهانگردي، بايد حداقل نيازهاى آموزشى جهانگردى (تعداد و درجهٔ کارکنان براساس سطح مهارت‌هاى آنها) نيز لحاظ شود.
در اولين نگاه، ممکن است به‌نظر رسد که استانداردهاى مهارت شغلي، بيشتر بر عمليات توليد تأکيد مى‌‌‌‌‌‌کنند تا بر عمليات بازاريابي.
البته استانداردهاى مهارت معمولاً تحت نفوذ و تأثير مجموعه‌هاى جهانگردى و هتل‌هاى بزرگ (که بسيارى از آنها را شرکت‌هاى چند مليتى اداره مى‌کنند) قرار مى‌گيرند. معمولاً اين مجموعه‌ها قبلاً محصول خود را با تقاضاهاى بازار گردشگرى عام هماهنگ کرده‌اند

بازم پیدا کنم میزارم شما هم بگردید ببینید چی پیدا میکنید بزارید!!!

amiri.sadegh

عضو جدید
سلام
من خودمم قبول شدم و دارم اطلاعات میگیرم
این آزمون , آزمون روانشناسی و هوشه ولی شما همه ی دری تخصصی هاتو بخون که آماده باشی

lanner

عضو جدید
سلام
من خودمم قبول شدم و دارم اطلاعات میگیرم
این آزمون , آزمون روانشناسی و هوشه ولی شما همه ی دری تخصصی هاتو بخون که آماده باشی[/QUOTE
salam bache ha ye soal dashtam man karshenasi na peivaste mechanic budam moadel kardanim 13.98 bud va moadel karshenasim 12.73 bud sazman sanjesh moadel miyangino yani 13.35 baram dar nazar gerefte bud to arshad be nazare shoma sherkat naft ham miyanginesho dar nazar migire ya moadele akharin madrak tahsilim ke 12.73 hast ro dar nazar migire va mano rad mikone?
albate ensaf nist ke bare bache haye karshenasi peivaste moadele 4 sale begiran vail bare bache haye karshenasi napeivaste moadele 2 sale dar nazar begiran!!

lanner

عضو جدید
salam bache ha ye soal dashtam man karshenasi na peivaste mechanic budam moadel kardanim 13.98 bud va moadel karshenasim 12.73 bud sazman sanjesh moadel miyangino yani 13.35 baram dar nazar gerefte bud to arshad be nazare shoma sherkat naft ham miyanginesho dar nazar migire ya moadele akharin madrak tahsilim ke 12.73 hast ro dar nazar migire va mano rad mikone?
albate ensaf nist ke bare bache haye karshenasi peivaste moadele 4 sale begiran vail bare bache haye karshenasi napeivaste moadele 2 sale dar nazar begiran

imanhoseini

عضو جدید
اين هم كمك

اين هم كمك

سلام

توضيحش طولانيه .شماره موبايلم رو ميدم تماس بگير تا كامل بهت بگم .09174122818

بالا