آرشیو گفتگوهای زیر تالار فعالیت های گروهی تالار گیاهان دارویی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
آرشیو

آخرین ویرایش:

"Pejman"

با سلام. لطفا اعضای گروه توجه فرمایند:

مطالب درخواستی زیر را هر چه زود تر با پیام خصوصی برایم ارسال کنید.

1- نام و نام خانوادگی (فارسی و انگلیسی)
2- دانشگاه/شهر محصل تحصیل (فارسی و انگلیسی)
3- رشته و مقطع تحصیلی بصورت کامل (فارسی و انگلیسی)
4- یک آدرس ایمیل رسمی

متشکرم :gol:

آخرین ویرایش:

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
سلام
نه من که چیزی فعلا ً مد نظرم نیست خودمم فعلا ً باید یه مطلب در مورد پروش قارچ بنویسم و یه سالن طراحی کنم و طرح توجیهی هم بنویسم

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض خسته نباشد خدمت همه ی دوستای گل:gol:
در ماه اردیبهشت 8 مقاله انگلیسی و فارسی نوشته شد و توسط پژمان عزیز به یکی از همایش ها ارسال شد.

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
با عرض خسته نباشد خدمت همه ی دوستای گل:gol:
در ماه اردیبهشت 8 مقاله انگلیسی و فارسی نوشته شد و توسط پژمان عزیز به یکی از همایش ها ارسال شد.

علیک سلام... خسته نباشید. نوشته شد یا ترجمه شد؟ واقعا تو یک ماه هشتا مقاله نوشتین؟ کیا فعال بودن تو این قضیه؟

"Pejman"

علیک سلام... خسته نباشید. نوشته شد یا ترجمه شد؟ واقعا تو یک ماه هشتا مقاله نوشتین؟ کیا فعال بودن تو این قضیه؟

سلام شما هم خسته نباشید.:gol:
مقالات به زبان فارسی نوشته و چکیده آن ها (توسط Maenad و it is me) به زبان انگلیسی ترجمه گردید.
مقالات تالیف شده در یک ماه انجام نشدند، بلکه نتایج زحمات چندین ماهه گروه های دیگه (هم داخل و هم خارج از باشگاه) بوده است.
گروه ترجمه فقط ترجمشون کرده و ماحصل هماهنگی بین Maenad و it is me بوده است.
مقالات درصورتی که پذیرفته شده و ارائه گردند؛ در صورت اجازه تمامی مولفان در باشگاه منعکس خواهند شد. :gol:

Phyto

مدیر تالار
کارتون درسته، سپاس :gol:
نقداً نفری 50 امتیاز از مقامات بالا درخواست کردم برای هر سه نفرتون، شرمنده دیگه فعلا دستمون تنگه! :)

"Pejman"

موضوع اولین فعالیت گروهی:گیاه کاج نوئل (Picea abies)

آخرین ویرایش:

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام . خب پژمان جون خودت یه گیاهی معرفی کن ، ما هم دست به کار میشیم

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خسته نباشید
چه تاپیک دموکراتیکی...:D
یه گیاهی که در دسترس هم باشه... مثلا یه گیاهی نباشه که فقط در نوک قله های فلان کوه در فلان شهر برویه...!!!
صبر زرد چطوره؟
تم آزایشی هم داره به نظرم جذابیت خاصی خواهد داشت...

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه از مهندس عزیز تشکر میکنم
بابت این تاپیکی که زدن
این واقعا عالیه ...چون یکی از کارای من در اینده همین بوده.......
و اینکه همه دوستان جمع بشن و یه مقاله زیبا و جامع و کامل درمورد یک گیاه انتخاب ککند خلی عالیه.... من فکر میکنم
گیاه انتخاب بشه گیاهی که کمتر روش کار شده....
و به گفته زیبا جون گیاهی نباشه که اصلا نتونیم درموردش مطلب جمع کنیم.....
و اینکه اول باید گیاه مشخص بشه تا دوستان بدونند که کدوم قسمت این بخش گیاه رو میتونن با ما همکاری کنند.
گیاه اول رو خودتون بفرمایید اقا پزمان عزیز.................
بابت زحماتتون هم تشکر میکنم.

orkidehm

مدیر تالار زیست شناسی
مدیر تالار
بااجازه اساتیدگرامی میخوام چندتاگیاه روپیشنهادبدم.متاسفانه به عنوان اولین کارگروهیمون هست ونمیدونیم چطورگیاهی انتخاب بشه.
بنظرمن اولین کاروزیادسخت نگیریم منظورم اینه که اگه گیاه انتخابیمون تکراری هم باشه اشکالی نداره.بیشترفعالیتمون روبرمبنای اشنایی اعضاباوظایفشون قراربدیم.بازهم هرطوردوستان صلاح بدونن.

اماگیاهان پیشنهادی:

Acalypha

Peganum harmala اسفند

Chelidonium majus مامیران

Picea abies درخت نوئل

"Pejman"

بااجازه اساتیدگرامی میخوام چندتاگیاه روپیشنهادبدم.متاسفانه به عنوان اولین کارگروهیمون هست ونمیدونیم چطورگیاهی انتخاب بشه.
بنظرمن اولین کاروزیادسخت نگیریم منظورم اینه که اگه گیاه انتخابیمون تکراری هم باشه اشکالی نداره.بیشترفعالیتمون روبرمبنای اشنایی اعضاباوظایفشون قراربدیم.بازهم هرطوردوستان صلاح بدونن.

اماگیاهان پیشنهادی:

Acalypha

Peganum harmala اسفند

Chelidonium majus مامیران

Picea abies درخت نوئل

از تمام بچه ها و دوستان عزیزی که نظراتشونو اعلام کردند ممنونم.:gol:

در مورد اون جنس بالایی... نمیدونم منظورتون دقیقا کدوم گونه اش بوده و از همه مهمتر باید دارویی باشه....

بچه ها
از بین گیاهان بالا.... به یکی رای بدید...
من به این رای میدم :Picea abies
هر کسی حتی پیشنهاد دهنده به یک گیاه رای بده برای ابتدای کار.... :gol:

لطفا زود تر رای بدید که زودتر شروع کنیم همه با هم :gol: مرسی :gol: کم کم با هم جلو میریم:gol:

از بس این چند روزه نوشتم و تایپ کردم و save کردم.... همش Ctrl+S رو میزنم اینجا ! :redface: :surprised: خوب ساعت 6 صبحه ! :D

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
درخت نوئل موضوع جالبیه ولی به نظر می رسه پیدا کردن مطلب خوب راجب خواص داروئیش یه خورده مشکل باشه

البته این مشکل گروه پژوهشه :D

زود تصویب کنید من برم دنبال عسک :w12:

orkidehm

مدیر تالار زیست شناسی
مدیر تالار
از تمام بچه ها و دوستان عزیزی که نظراتشونو اعلام کردند ممنونم.:gol:

در مورد اون جنس بالایی... نمیدونم منظورتون دقیقا کدوم گونه اش بوده و از همه مهمتر باید دارویی باشه....

بچه ها
از بین گیاهان بالا.... به یکی رای بدید...
من به این رای میدم :Picea abies
هر کسی حتی پیشنهاد دهنده به یک گیاه رای بده برای ابتدای کار.... :gol:

لطفا زود تر رای بدید که زودتر شروع کنیم همه با هم :gol: مرسی :gol: کم کم با هم جلو میریم:gol:

از بس این چند روزه نوشتم و تایپ کردم و save کردم.... همش Ctrl+S رو میزنم اینجا ! :redface: :surprised: خوب ساعت 6 صبحه ! :D

درمورداولین جنس خدمتون عرض کنم بدلیل داشتن یسری خصوصیت شایدبشه ازش بعنوان یه گیاه داروئی نام برد.امادرموردگونه ی موردنظرنیازبه سرچ داره.
فکرکنم کارزیادی هم روش انجام نشده.خواستین توخصوصی براتون توضیح بیشتری میدم.

منم با Picea abies موافقم.

یه پیشنهادبدم برای شروع:لطفابرای هرکاری که میخوایم انجام بدیم یه زمانیودرنظربگیرین که افراددرزمان درنظرگرفته شده موظف باشن کارشونوانجام بدن.حتی همین رای دادن به موضوع.

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نمیتونم خلاف اکثریت ارا نظری بدیم... و با نوئل موافقت میکنم
ولی به نظرم اسفند هم خوب بود الان هم فصل برداشت اسفند هست و شاید چون راحت تر در دسترس هست میشد کاری هم علاوه بر سرچ و غیره روش انجام داد.

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اونوقت درخت نوئل در دسترسه؟!
مثلا از کجا میشه خریدش؟!
من با یک گیاه جالب و دم دستی تر موافقم...
نمیدونم کاج نوئل رو اطرافم خواهم دید یا نه؟!

برای شروع کار با دوستمون هم عقیده ام... اسپند

afsoon6282

مدیر تالار
نه در دسترس نیس زیاد شاید یکی از دلائلش اینه که به همه نوع آب و هوا جواب نمیده
میشه تو هر شهری تو نهالستان ها و مکانهای فروش درختان غیر مثمر پیدا کرد ولی تو شیراز که این جوریه درختی نیس که تو خیابونا کاشت شده باشه حالا بقیه جاهارو نمیدونم
درخت گرونی هم هست
ولی اگه آزمایش نیاز نداشته باشه میشه تحقیق کرد روش

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونوقت درخت نوئل در دسترسه؟!
مثلا از کجا میشه خریدش؟!
من با یک گیاه جالب و دم دستی تر موافقم...
نمیدونم کاج نوئل رو اطرافم خواهم دید یا نه؟!

برای شروع کار با دوستمون هم عقیده ام... اسپند

سلام
نمیتونم خلاف اکثریت ارا نظری بدیم... و با نوئل موافقت میکنم
ولی به نظرم اسفند هم خوب بود الان هم فصل برداشت اسفند هست و شاید چون راحت تر در دسترس هست میشد کاری هم علاوه بر سرچ و غیره روش انجام داد.

نه در دسترس نیس زیاد شاید یکی از دلائلش اینه که به همه نوع آب و هوا جواب نمیده
میشه تو هر شهری تو نهالستان ها و مکانهای فروش درختان غیر مثمر پیدا کرد ولی تو شیراز که این جوریه درختی نیس که تو خیابونا کاشت شده باشه حالا بقیه جاهارو نمیدونم
درخت گرونی هم هست
ولی اگه آزمایش نیاز نداشته باشه میشه تحقیق کرد روش

آقا یه سؤال برای من پیش اومده

مگه قراره کار میدانی و آزمایشگاهی انجام بدین ؟ اگر نه که بین اسپند و کاج نوئل هیچ تفاوتی نیست

یه چیز دیگه اگر زیاد مورد توجه باشه و خیلی روش کارشده باشه ارزش کار ما پائین میاد

afsoon6282

مدیر تالار
منم خودم با نوئل موافقم
سخت باشه و با این سختی کار پیش بره ارزشش بیشتر میشه
فقط دوستان میگن چون سری اول هست و اعضا تجربه این کار گروهی رو خیلی ندارن یه مورد راحت تری باشه که خوب این نظر هم میتونه درست باشه

"Pejman"

در مورد اسپند زیاد کار شده.... حداقل هر همایشی ما چندین مقاله داریم ازش! آلوئه ورا هم که فقط مونده خودش به زبون بیاد و نام و نام خانوادگیشو بگه.... :D

ببینین درسته هر گیاهی ما میتونیم پیشنهاد بدیم... اما قرار نیست اون گیاه خیلی در دسترسمون باشه ! من الان بگم زیره ! هرچی مقاله لاتین هم پیدا کنیم تقریبا تمامش مال ایرانیا هست که با یه سرچ ساده فارسیشم میتونیم پیدا کنیم... پس کار جدیدی نکردیم... فقط کپی و پیست کردیم.... همین! از کاج ها..... تربانتین گرفته میشه که در دردهای مثانه و کلیه ازش استفاده میشه....
در مورد شرایط آب و هوایی و سایر مواردی که افسون عزیز فرمودند و همچنین در دسترس بودن آن ها.... میخواستم بگم این گیاه در نقطه نقطه استان تهران میشه که کاشته بشه....
گروه هست چون تولیدش انبوه نیست.... چون کسی هنوز به عنوان دارویی بهش نگاه نمیکنه ! چون دقیقا مثل آلوئه ورا هست... 11 سال پیش کسی نمیدونست آلوئه ورا چیه و چه کاربردی داره... خیلی از گیاهان دیگه هم همینن !!! بعضی ها هم که باکلاس شدن میگن این از گیاه کالندولا هست !!! خیلی عالیه .... نمیتونن بگن همیشه بهار!!! یعنی نمیدونن! وظیفه ماهاست که بشناسونیمش... البته باید توجیهی هم داشته باشیم. شخصاً فکر میکنم گیاه خوبی باشه برای بررسی.
در یکی از همایش ها جناب ولی الله مظفریان (پدر نوین گیاهشناسی ایران ... خودم لقب دادم بهشون!)--- بعد از دکتر قهرمان..... می گفتند ما باید بر گیاهان بومی ایران بررسی هامونو انجام بدیم. نریم سراغ گیاهی که در ایران جواب نمیده.... فرمایش ایشون فقط برای آزمایشات میدانی بود ! در کل فرمایش اشتباهیه! حداقل در مورد گیاه خودمون... مگه زرشک و زعفران را همه جای ایران با اون کیفیت میشه کاشت ! فقط یه منطقه محدودی میشه اینکارو کرد.... (همه جای ایران زعفران کاشته میشه نه با کیفیت خراسان)
در نتیجه الان خیلی ها روی زرشک دارن بررسی میکنن و زعفران هم همچنین....
در مورد گیاه موضوع فعالیتمون هم من همین حس را دارم.... همه جای ایران کاشته نشه.... حداقل در شهر تهران و شهر شیراز و مرودشت و زرقان که میشه کاشت.... درمورد کاج ها یه مقاله خوندم... اما متاسفانه به صورتی نبود که بتونم بیارم.... کاج ها در ایران جنبه زینتی دارند تا دارویی......
فکر کنم نایاب بودن مطالب فارسی در این باره ارزش کار ما رو خیلی خیلی بالا میبره... هم تجربه جدیدیه... هم یه کار علمی محسوب میشه....
چون اسپند و آلوئه ورا... با یه سرچ کوچیک کلی مطلب و عکس میشه در موردش پیدا کرد... اگر موافقید بگم چیکار کنین!

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا بیامرزه دکتر قهرمان .... :cry:

چقد زحمت کشید

کاراش نیمه کاره موند ....

یه فاتحه براش بخونید ... :cry:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا