آرشیو نقشه و رتبه مردود شدگان در طراحی آبان 93

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی بره گونی نامه هارو از دفتر مقررات ملی بگیره واس کاغذ باطله بدرد میخوره:cool:بعید میدونم یه دونه هم بازش کرده باشن

arezooo82

عضو جدید
بخدا وقت و عمرمون رو داریم هدر میدیم.اینچا تنها چیزی که هیچ ارزشی نداره عمر و وقت ماست.هر سال سرمونو گرم میکنن دیگه!من دیگه طراحی شرکت نمیکنم. امیدوارم همه دوستانی که شرکت میکنن،مرغ خوشبختی بشینه رو شونشون و مصحح اونروز از دنده چپ بلند نشده باشه و از اسمش خوشش بیاد و نمره قبولی بده.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم این را آزمونای تستی بوده مال طراحی بعدا اعلام میشه
تموم شد مهندس دیگه اعتراض مان هم به جاده خاکی خورد
اصلا نگاه نکردن چون من پرینت نقشه هایم را که سر جلسه عکس گرفتم هم فرستادم اگه می دیدن دستشان میآمد که باید به من نمره قبولی میدادن چون با مدرک و سند حرف میزنم ولی متاسفانه اصلا انگار نگاه نشده
ما هم خدایی داریم
من کتمان نمیکنم کارم یکسری ایراد داره و باید با 23 یا 24 رد میشد بدترین حالت.
ولی وقتی که میشم 16 یعنی چی!!!!!!
بخدا حس ندارم شرکت کنم هر چند وقتی نمونده ولی فردا میرم تو سایت ثبت نام میکنم برای آخرین بار.
باز هم یاد ضرب المثل ژاپنی افتادم که میگوید
برو برو هر وقت خسته و نا امید شدی بدو
ولی اینبار شهر محل سکونت رو عوض میکنم یه شهر دور افتاده میزنم که طراح نداشته باشه. هر چند شاید ربط هم نداشته باشه
تمام فرضیه هام به هم ریخته بعد این آزمون نمیدونم چی میخوان این مصحح های محترم!!!!!!!

honaramuz

عضو جدید
سلام به تمامی مهندسین عزیز و گرامی نمره من هم 22 بود و هیج تغییری نکرده بود .البته من طرحم رو برای یکی از اساتید نظام ارسال کردم طرح رو تایید کردند .البته بازم خوشحال میشم که طرح از دید دوستان همین جا باز نگری بشه.لازم به توضیح هست که طرح رو من بعدا ترسیم کردم و طرح اصلی دیگه کاملا یادم نیست که بالاخره کلیت همین طرح هست.برای قرار دادن عکسها دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم چون نتوستم عکسها رو پیوست کنم.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام به تمامی مهندسین عزیز و گرامی نمره من هم 22 بود و هیج تغییری نکرده بود .البته من طرحم رو برای یکی از اساتید نظام ارسال کردم طرح رو تایید کردند .البته بازم خوشحال میشم که طرح از دید دوستان همین جا باز نگری بشه.لازم به توضیح هست که طرح رو من بعدا ترسیم کردم و طرح اصلی دیگه کاملا یادم نیست که بالاخره کلیت همین طرح هست.برای قرار دادن عکسها دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم چون نتوستم عکسها رو پیوست کنم.
پاسخ به تایپیکو که زدید پایین پیامتون صفحه ی پیشرفته رو بزنید در صفحه یه جدید روی attach کلیک کنید پنجره ی جدیدی باز میشه توی اون افزودن فایل بعد آپلود و پایین پنجره اضافه کردن مستقیم رو بزنید و در آخر ارسال پاسخ در هر پست هم میتونید 2 تا فایل ضمیمه کنید و باید برای همین چند تا پست بذارید تا همه ی عکساتونو بذارید
2.jpg1.jpg

hamedzjg

عضو جدید
اصلا نگاه نکردن چون من پرینت نقشه هایم را که سر جلسه عکس گرفتم هم فرستادم اگه می دیدن دستشان میآمد که باید به من نمره قبولی میدادن چون با مدرک و سند حرف میزنم ولی متاسفانه اصلا انگار نگاه نشده
ما هم خدایی داریم
بخدا حس ندارم شرکت کنم هر چند وقتی نمونده ولی فردا میرم تو سایت ثبت نام میکنم برای آخرین بار.
ولی اینبار شهر محل سکونت رو عوض میکنم یه شهر دور افتاده میزنم که طراح نداشته باشه. هر چند شاید ربط هم نداشته باشه
تمام فرضیه هام به هم ریخته بعد این آزمون نمیدونم چی میخوان این مصحح های محترم!!!!!!!

آفرین مهندس ایمان
با خوندن این پستت کلی خوشحال شدم
امیدوارم روزای خیلی خوبی پیش رو داشته باشی

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما هم خدایی داریم

هنوزم معترضی به قبول نشدنت؟اگه هرچقدر هم زیر سوال ببریشون صداتو میشنون؟ نمیشنون و قبولت نمیکنن.
پس ازین بگذر و ازش برای دفعه بعد استفاده کن
انشالله موفق میشی
باهم

heaven

عضو
سلام من هم نمرم هیچ تغییری نکرده با این که با مدرک و نقشه ها براشون اعتراض فرستاده بودم

honaramuz

عضو جدید
park.jpgground.jpg

ممنون هلوی عزیز از راهنمایی خوب شما .این هم فایل کد کارهای من .دوستان ممنون میشم نظرات سازنده شما رو داشته باشم

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته جهت پله ها در طبقه دوم و اول مخالف این جهت زده شده ، هست دیگه حوصله نکردم اصلاحش کنم .شما درست در نظر بگیرید.
مهندس واقعا کارتون لیاقت قبولی داشته و دارد ولی متاسفانه بیشتر گویا شانس دخیله تا کار

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 235256مشاهده پیوست 235257

ممنون هلوی عزیز از راهنمایی خوب شما .این هم فایل کد کارهای من .دوستان ممنون میشم نظرات سازنده شما رو داشته باشم
مهندس کار تون خیلی عالی شده ولی بنظر من مشکل اجرایی نداره فقط ایراد معماری داره که یکیش راهروهای دراز و طولانی است که میتوانستید
با چهار بازو کردن پله حل کنید
دومین ایراد کد ارتفاعی در طبقه اول است که 460 نوشتین که اشتباهه باید حداقل 490مینوشتین
منم همین اشتباه رو کردم متاسفانه
راستی برش و بام کشیدی؟

honaramuz

عضو جدید
مهندس کار تون خیلی عالی شده ولی بنظر من مشکل اجرایی نداره فقط ایراد معماری داره که یکیش راهروهای دراز و طولانی است که میتوانستید
با چهار بازو کردن پله حل کنید
دومین ایراد کد ارتفاعی در طبقه اول است که 460 نوشتین که اشتباهه باید حداقل 490مینوشتین
منم همین اشتباه رو کردم متاسفانه
راستی برش و بام کشیدی؟

بله اون راهرو از دید معماری نازیباست . اون موقع با تحلیهام چهار بازو سرگیر به نظرم میرسید و پله سه بازو معقو لانه تر.در مورد کد حتما سر جلسه درست انجام دادم این کار اتوکد رو دم عیدی خیلی با سرعت برای یکی از مهندسین آماده کردم تا نظرشون رو در کلیت طرح بدونم .من بام رو بیشتر با دست آزاد و برش رو در یکی دو دقیقه کلا با دست آزاد ویعنی در حد بسیار افتضاح و مسلماً پر از ایراد و کم کاری .ترسیم کردم تا مدارکم بدون ترسیم نباشه تا کنار گذاشته و تحلیل نشه .چون شنیدم که این طور هست و حد الامکان تمام مدارک باید آماده باشه و در صورت نبود یه نمره ای به عنوان مردودی گذاشته میشه بدون تصحیح برگ ها به طور جداگانه و همچنین با داشتن یک اشتباه بزرگ و مهم ترسیمی هم به همین منوال عمل میشه .به نظر خودم اگه دو برگ آخر بام و برش رو ترسیم میکردم قبول میشدم .حالا تا نظر مصحح چه بوده !

EHSAN.1984

عضو جدید

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
ه
بله اون راهرو از دید معماری نازیباست . اون موقع با تحلیهام چهار بازو سرگیر به نظرم میرسید و پله سه بازو معقو لانه تر.در مورد کد حتما سر جلسه درست انجام دادم این کار اتوکد رو دم عیدی خیلی با سرعت برای یکی از مهندسین آماده کردم تا نظرشون رو در کلیت طرح بدونم .من بام رو بیشتر با دست آزاد و برش رو در یکی دو دقیقه کلا با دست آزاد ویعنی در حد بسیار افتضاح و مسلماً پر از ایراد و کم کاری .ترسیم کردم تا مدارکم بدون ترسیم نباشه تا کنار گذاشته و تحلیل نشه .چون شنیدم که این طور هست و حد الامکان تمام مدارک باید آماده باشه و در صورت نبود یه نمره ای به عنوان مردودی گذاشته میشه بدون تصحیح برگ ها به طور جداگانه و همچنین با داشتن یک اشتباه بزرگ و مهم ترسیمی هم به همین منوال عمل میشه .به نظر خودم اگه دو برگ آخر بام و برش رو ترسیم میکردم قبول میشدم .حالا تا نظر مصحح چه والا
نمیدونم اصلا هیچ چیز ش معلوم نیست.
توکل بر خدا دوباره تمرین میکنیم البته احتمالا کلاس هم برم

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 235256مشاهده پیوست 235257

خسته نباشی دوست عزیز
من تازه کار شما رو دیدم شما گویا دو شیت آخر رو خوب تحویل ندادید...
من ایرادات این باقی کارتون رو میگم که دوره مرداد ما بیشتر توجه کنید
1-ستون گذاریتون مشکل داره البته الان دیدم در طبقات اشتباه است...در زیرزمین درسته
2- چرا اینقدر مساحت راه پله تون زیاد شده؟؟چقدرطول رو گرفتید؟؟
3-ابعاد آسانسور چند در چند است؟؟
4- داکت اصلی ندارید...داکتی که در زیرزمین به سمت تاسیسات بره؟؟
5-درب تاسیسات دو لنگه است
6-راه پله از سمت راست شروع میشه
7-در رمپ طبق اندازه ای که زدید ..مفیدش 3.5 نیست...شما دیوار به دیوار 3.5 گرفتید که اشتباه است
8-من فکر میکنم ستون هاتون 30 در 30 در نتیجه دو پارک جلوی رمپ هم مشکل داره...داخل به داخل باید 5 متر باشه..درصورتی که آکس به آکس 5.10
همکف
1- جک معلول رو دقیقا از جایی رد کردید که پوتر داریم اینم اشتباه است
2- درب ورودی به لابی مسکونی بسیار کوچیک است
3- ترسیم دو عدد پله اشتباه است...به دلیل اجراش
طبقه اول
4- درب راه پله درسته آیا؟؟چند بازو گرفتید؟؟نمیشه که
5-کلا عرض درب های ورودی مسکونی ها چقدر؟؟1.20؟؟
6-مسکونی هاتون فضای پرت زیاد دارید..یک نکته بگم مسیر ورودی تا درب اتاق های خواب فضای پرت محسوب میشه...چون نمیتونید مبلمان کنید...و همینطور فضای بین ورودی تا آشپزخانه و این رو توی کار شما زیاد میتونیم ببینیم طوری که یکی از واحدهاتون پذیرایی مفید هم حدود 15 متره درصورتی که توی یک واحد 65-70 متری کمه...شما یه اتاق 12 متری داشته باشید یه 9 متری آشپزخانه و سرجمع 4.5 متر هم سرویس ها باشه... در نظر گرفتن واخدها مساخت 65 متر...شما 39.5 متر فضا دارید حتی اگر 9.5 رو هم پرت در نظر بگیریم شما باید 30 متر پذیرایی داشته باشید...اگر باز هم فضاهای دگ بزرگ باشه باز هم دگ 20-25 متر رو باید داشته باشید که ندارید..البته من واحد سمت راستی بالا رو دیدم...
7- توی یکی از واحدها درب سرویس مستقیم به پذیرایی باز میشه که ناجور میشه
8- همون واحد درب ورودی پناه قرار نگرفته
9- سعی نکردید برای ورودی هاتون یه کفش کن در نظر بگیرید
10-یکی از واحدها توی اتاق خواب کمد ندارید
11-بزرگترین ایراد توی کارتون اون دو واحدی که سرویس هاشون پالا پایین قرار گرفته عملا کاسه توالت توش نمیتونیم قرار بدید چون دقیقا ستون از آکس سرویس ها رد شده و حالا حساب کن اون قسمت پوتر داریم...این درواقع فنا رفتن
12- فضای زیادی رو پرت مشاع کردید..که اصلا لزومی نبود...
13-یکی از واحدهاتون تراس نداره
طبقه دوم
1- وقتی یک واحد 130 متری از شما میخوان براشون تناسب فضاها خیلی مهمه...شما سه تا خواب 12 متری دارید که اصلا نیازی نیست...به جاش پذیرایی 30 متر...همیشه هنگام طراحی خودتون رو بزارید جای خریدار...آیا همچین خونه ای رو خودتون باشید میخرید؟؟؟آیا به صرفه است؟؟فضایی که عمومی است باشه 30 متر ولی خوابهای شما بشه حداقل 36 متر؟؟؟؟؟
2-آیا خودتون خریدار باشید دوست دارید بعد از باز شدن درب واحد بیوفتید توی پذیرایی ...فکر کنید کلی خرید دست آقای خونه است .و..باید بزاره زمین بره با مهمونها بغل گیری کنه بعدش وسیله ها رو یا خودش یا خانم خونه ببره توی آشپزخانه...آیا همچین چیزی رو خودتون باشید دوست دارید؟؟مخصوصا خانومها که اصلا دوست ندارند مهمون بفهمه چی آقا خریده
3-یا لباس ناجور و کثیف بر تن قبل اینکه بره یه سرو سامان به خودش بده با اون وضع بقیه ببیننش (به این چیزهایی که میگم نخندید...اینها واقعا مسائل مهمی...شاید از نظر بقیه پیش پا افتاده باشه)
4-همینطور هیچ کسی دوست نداره ستون وسط خونه اش باشه...باید ستونها رو به هر نحوی پوشوند یا روی دیوار انداخت

امیدوارم نکات برات مفید بوده باشه

m.alinejadian

عضو جدید
منظورم اصلا پارتی بازی نبود....،من گفتم تصحیح برگه ها توسط سازمان سنجش انجام میشه تقریبا شبیه اسکیس معماری که اصلا به تعداد مهندسان شهرها توجه نمیشه بلکه به مصحح حالا با توجه به سلایق یا کلیدی که دارند نمره میدن نمیان که بر اساس تعداد پروانه اشتغال طراحی که هر شهری داره تعدادی رو قبول کنن یا رد کنن مثلا بگن خب شهر تبریز زیاد مهندس طراح داره 3نفر فقط ،خب زنجان مهندس طراح کم داره 10 نفر رو قبول کنیم....
من خودم عضو نظام تهران هستم بنظرم فکرتون منطقی نیست که بگیم عارفه خانم چون شهرستان بودن فلان مورد رو براشون در نظر نگرفتن که امتیاز کم کنن حالا فلان کس تهران این مورد را نمره کم کردن ،با اینکه با کارهایی که دوستان گذاشتن کاملا مشخص است که شانس و سلیقه تا اندازه زیادی دخیل است یکم شبیه اسکیس معماری است
دوست عزیز سنجش فقد ازمون برگزار میکنه هر استانی جداگانه داوری میشه به همین خاطر قبولی شهرستان راحت تره

honaramuz

عضو جدید
خسته نباشی دوست عزیز
من تازه کار شما رو دیدم شما گویا دو شیت آخر رو خوب تحویل ندادید...
من ایرادات این باقی کارتون رو میگم که دوره مرداد ما بیشتر توجه کنید
1-ستون گذاریتون مشکل داره البته الان دیدم در طبقات اشتباه است...در زیرزمین درسته
2- چرا اینقدر مساحت راه پله تون زیاد شده؟؟چقدرطول رو گرفتید؟؟
3-ابعاد آسانسور چند در چند است؟؟
4- داکت اصلی ندارید...داکتی که در زیرزمین به سمت تاسیسات بره؟؟
5-درب تاسیسات دو لنگه است
6-راه پله از سمت راست شروع میشه
7-در رمپ طبق اندازه ای که زدید ..مفیدش 3.5 نیست...شما دیوار به دیوار 3.5 گرفتید که اشتباه است
8-من فکر میکنم ستون هاتون 30 در 30 در نتیجه دو پارک جلوی رمپ هم مشکل داره...داخل به داخل باید 5 متر باشه..درصورتی که آکس به آکس 5.10
همکف
1- جک معلول رو دقیقا از جایی رد کردید که پوتر داریم اینم اشتباه است
2- درب ورودی به لابی مسکونی بسیار کوچیک است
3- ترسیم دو عدد پله اشتباه است...به دلیل اجراش
طبقه اول
4- درب راه پله درسته آیا؟؟چند بازو گرفتید؟؟نمیشه که
5-کلا عرض درب های ورودی مسکونی ها چقدر؟؟1.20؟؟
6-مسکونی هاتون فضای پرت زیاد دارید..یک نکته بگم مسیر ورودی تا درب اتاق های خواب فضای پرت محسوب میشه...چون نمیتونید مبلمان کنید...و همینطور فضای بین ورودی تا آشپزخانه و این رو توی کار شما زیاد میتونیم ببینیم طوری که یکی از واحدهاتون پذیرایی مفید هم حدود 15 متره درصورتی که توی یک واحد 65-70 متری کمه...شما یه اتاق 12 متری داشته باشید یه 9 متری آشپزخانه و سرجمع 4.5 متر هم سرویس ها باشه... در نظر گرفتن واخدها مساخت 65 متر...شما 39.5 متر فضا دارید حتی اگر 9.5 رو هم پرت در نظر بگیریم شما باید 30 متر پذیرایی داشته باشید...اگر باز هم فضاهای دگ بزرگ باشه باز هم دگ 20-25 متر رو باید داشته باشید که ندارید..البته من واحد سمت راستی بالا رو دیدم...
7- توی یکی از واحدها درب سرویس مستقیم به پذیرایی باز میشه که ناجور میشه
8- همون واحد درب ورودی پناه قرار نگرفته
9- سعی نکردید برای ورودی هاتون یه کفش کن در نظر بگیرید
10-یکی از واحدها توی اتاق خواب کمد ندارید
11-بزرگترین ایراد توی کارتون اون دو واحدی که سرویس هاشون پالا پایین قرار گرفته عملا کاسه توالت توش نمیتونیم قرار بدید چون دقیقا ستون از آکس سرویس ها رد شده و حالا حساب کن اون قسمت پوتر داریم...این درواقع فنا رفتن
12- فضای زیادی رو پرت مشاع کردید..که اصلا لزومی نبود...
13-یکی از واحدهاتون تراس نداره
طبقه دوم
1- وقتی یک واحد 130 متری از شما میخوان براشون تناسب فضاها خیلی مهمه...شما سه تا خواب 12 متری دارید که اصلا نیازی نیست...به جاش پذیرایی 30 متر...همیشه هنگام طراحی خودتون رو بزارید جای خریدار...آیا همچین خونه ای رو خودتون باشید میخرید؟؟؟آیا به صرفه است؟؟فضایی که عمومی است باشه 30 متر ولی خوابهای شما بشه حداقل 36 متر؟؟؟؟؟
2-آیا خودتون خریدار باشید دوست دارید بعد از باز شدن درب واحد بیوفتید توی پذیرایی ...فکر کنید کلی خرید دست آقای خونه است .و..باید بزاره زمین بره با مهمونها بغل گیری کنه بعدش وسیله ها رو یا خودش یا خانم خونه ببره توی آشپزخانه...آیا همچین چیزی رو خودتون باشید دوست دارید؟؟مخصوصا خانومها که اصلا دوست ندارند مهمون بفهمه چی آقا خریده
3-یا لباس ناجور و کثیف بر تن قبل اینکه بره یه سرو سامان به خودش بده با اون وضع بقیه ببیننش (به این چیزهایی که میگم نخندید...اینها واقعا مسائل مهمی...شاید از نظر بقیه پیش پا افتاده باشه)
4-همینطور هیچ کسی دوست نداره ستون وسط خونه اش باشه...باید ستونها رو به هر نحوی پوشوند یا روی دیوار انداخت

امیدوارم نکات برات مفید بوده باشه

ممنون عارفه جان از وقت و حوصله ای که برای تحلیل کارم گذاشتی .چند وقتی سرم شلوغ بود و سر نزده بودم حالا با حوصله تمامی مواردی که گفته شد رو چک میکنم و یه کار جدید میزارم.................امیدوارم در برگزاری کلاسهات هم بسیار موفق و پیروز باشی.....

بالا