آرشیو نقشه و رتبه مردود شدگان در طراحی آبان 93

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که قبول نشدن لطفا کارشون رو بزارن اینجا
ممنون
میگن به لقمان حکیم گفتند ادب از که آموختی؟
گفت از بی ادبان
ما هم باید نمونه مردود ببینیم تا ببینیم درست چیه
البته اگه واقعا اصول و قواعد رو مد نظر قرار بدن مصححین

honaramuz

عضو جدید
آقای ایمان عزیز دست شما درد نکنه بابت پیگیری و جمع آوری ترسیمات.یکم یخ بچه هایی که قبول نشدند باز بشه و همین اینکه نتیجه اعتراضات هم مشخص بشه تا بچه ها با طیف خاطر به انتقال و بررسی ترسیمات که قبول نشدند بپردازند .ولی با توجه به نتایج قبولی و سخت گیری این دوره در دادن نمره قبولی و با مشاهده ترسیمات با در نظر داشتن این موضوع که خود من هم معلم هستم و خیلی اوقات مصحح . نمیشه فقط بد شانسی رو به این ماجرا وصل کرد .عرض من این هست که ما زمینه های این بد شانسی رو در برابر مصحح قرار میدیم تا بر علیه خودمون استفاده بشه .میشد قبول بشیم ولی یه جایی ما کم گذاشتیم .هرکدوم از ما باید به این نکته خودمون واقف بشیم و درصدد جبران اون بربیایم.مثلا یکی از برگه هایی که قبول شده خیلی زمینه عدم قبولی رو با توجه به قرار دادن سرگیری در روی رمپ و چند نکنه دیگر داشته ولی ایشون یک تبهر خاص داشته در سرعت و تمیز و پر مایه کردن شیت .همین امر اون مسئله بد شانسیشون رو پوشونده .شاید طرح بعضی از ماها فوق العاده بوده ولی این عدم سرعت لازم کار دستمون داده و یا سرعتمون خوب ولی عدم توجه به نکات کلیدی خاص و پر توجه از نظر طراحی اون دوره باز هم یه زمینه ایی واسه این بدشانسی ایجاد شده.خصوصا بچه هایی که چند دوره قبول نشدند باید این دوره خیلی خودشون رو بررسی و در نتیجه بهسازی کنند .من مطمعن هستم شما این دوره پیش رو حتما قبول خواهید شد با امید به خدای یکتا و مهربان.

negi20

عضو جدید
دوستایی که قبول نشدن همیشه این شعرو یادتون باشه

آسمان فرصت پرواز بلــــــــــــــــنـــد است
ولی
پرسش این است
چه اندازه کبوتر باشی!

پس ناامید نباشید و به تلاشتون ادامه بدید حتما موفق میشد

وسعت

عضو جدید
اشکالهای کارتون
کد ارتفاعی زیرزمین ات باید پایین تر باشه.....من حوصله دقیق ندارم..ولی رمپ ات باید طولانی تر باشه...من حس میکنم رمپ ات و کدارتفاعی ات غلطه با یکی چک کن...من یادم نیست دقیق
دربهای انباری نباید به توی محوطه پارکنیگ هات باز بشه
حتی محل تردد و دتسرسی به انباری ها هم نباید از محوطه پارکنیگ ات باشه
الان دسترسی به اتاق تاسیسات هم مشکل داره
حمام را کنار درب ورودی نذار
ترجیحا در یک خوابه حمام را زا توی اتاق بده
سرویس واحد پایینی هات اصلا داکت نداره
آشپزخانه هات داکت نداره
عرض تراس حداقل 1.5 باید باشه
زاویه های کج و کول را بنداز به تراس نه اشپزخانه.....درب کابینت باز شه میخوره تو کله ادم
نورگیری اشپزخانه پایینی ات برام مفهوم نیست...
سعی کن همه فضاهات نور بگیرههههههه

اشکال کد ارتفاعی نیسسسسسسسسسسست
ماشین برای گردش باید بره تو ی مربع حداقل 5*5 یا اینکه رمپ گرد....این مشکل کار شماست....راننده تو رمپ نمیتونه درو بزنه........

آخرین ویرایش:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
اشکالهای کارتون
کد ارتفاعی زیرزمین ات باید پایین تر باشه.....من حوصله دقیق ندارم..ولی رمپ ات باید طولانی تر باشه...من حس میکنم رمپ ات و کدارتفاعی ات غلطه با یکی چک کن...من یادم نیست دقیق
دربهای انباری نباید به توی محوطه پارکنیگ هات باز بشه
حتی محل تردد و دتسرسی به انباری ها هم نباید از محوطه پارکنیگ ات باشه
الان دسترسی به اتاق تاسیسات هم مشکل داره
حمام را کنار درب ورودی نذار
ترجیحا در یک خوابه حمام را زا توی اتاق بده
سرویس واحد پایینی هات اصلا داکت نداره
آشپزخانه هات داکت نداره
عرض تراس حداقل 1.5 باید باشه
زاویه های کج و کول را بنداز به تراس نه اشپزخانه.....درب کابینت باز شه میخوره تو کله ادم
نورگیری اشپزخانه پایینی ات برام مفهوم نیست...
سعی کن همه فضاهات نور بگیرههههههه

اشکال کد ارتفاعی نیسسسسسسسسسسست
ماشین برای گردش باید بره تو ی مربع حداقل 5*5 یا اینکه رمپ گرد....این مشکل کار شماست....راننده تو رمپ نمیتونه درو بزنه........
این واسه دوستمه وسعت خانم
ایراد زیاد و اساسی داره و لی جالبه 19 شده از من بیشتر شده

مهدیه+

عضو جدید
خسته نباشین آقا ایمان خیلی زحمت کشیدین یه چندتا اشکال هست من جسارتا میگم
اندازه گذاری داخلی ندارین در مورد ابعاد نمیشه نظر داد
مبلمان خیی ناقض هست
اشکالات طراحی داخلی دارین .
یه هالتون نورنداره
نوگیر تغییر اندازهداده بزرگه اشتباهه.
رمپ پارکینگتون خیلی زیاده استاپ نداره
خوابهاتون کمد نداره.
پنجره هاتونو همه جا در نیاوردین.
یه آشپزخونتون داکت نداره.
یه در انباریتون به داخل باز میشه
تاسیسات دو در بایدباشه داکتم نداره

آخرین ویرایش:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نباشین آقا ایمان خیلی زحمت کشیدین یه چندتا اشکال هست من جسارتا میگم
اندازه گذاری داخلی ندارین در مورد ابعاد نمیشه نظر داد
مبلمان خیی ناقض هست
اشکالات طراحی داخلی دارین .
یه هالتون نورنداره
نوگیر تغییر اندازهداده بزرگه اشتباهه.
رمپ پارکینگتون خیلی زیاده استاپ نداره
خوابهاتون کمد نداره.
پنجره هاتونو همه جا در نیاوردین.
یه آشپزخونتون داکت نداره.
یه در انباریتون به داخل باز میشه
تاسیسات دو در بایدباشه داکتم نداره
سلام به نطرتون احترام میزارم ولی ناراحت نشید شما هم که نطرتون خیلی غیر تخصصی بود
چون خیلی لز طرح ها هستند که نه مبلمان دارند نه اندازه گذاری و قبول شده اند دوما من تمام فصاهام نور میگیرن
فقط تو طبقه دو یادم نبود پنجره ها رو بزارم
بعد ش رمپ استاپ میخواد چیکار ماشین پیرمرد نیست که بخواد تو استاپ استراحت کنه اگه منطورتون مربع پنج در پنج است او فضای گردش میگن بهش
بعدش هر دو را میشه استفاده کرد و فرقی ندارن با هم تازه من شیب را هم ده درصد زدم یعنی خیلی ملایم ماشین تشریف میاره زیر زمین
کجا گفته تاسیسات باید دو در داشته باشه؟؟؟؟!!!!!!! داکت نداره ولی پنجره به بیرون که داره هیچ فرقی نداره جهت تهویه یا پنجره یا داکت هر دو قبول است
بعدش هیچ ایرادی نداره اگه نور گیر تغیر مساحت بده به شرطی که ابعاد نورگیر طبقه بالایی بزرگتر از طبقه پایینی اش باشه
میگی نه برو کار عارفه را نگاه کن.
بعدش اگه قرار باشه بخاطر نزاشتن کمد یا اندازه گزاری مردود میکردن باید الان خیلی ها مردود بودن که قبول شده اند

مهدیه+

عضو جدید
سلام به نطرتون احترام میزارم ولی ناراحت نشید شما هم که نطرتون خیلی غیر تخصصی بود
چون خیلی لز طرح ها هستند که نه مبلمان دارند نه اندازه گذاری و قبول شده اند دوما من تمام فصاهام نور میگیرن
فقط تو طبقه دو یادم نبود پنجره ها رو بزارم
بعد ش رمپ استاپ میخواد چیکار ماشین پیرمرد نیست که بخواد تو استاپ استراحت کنه اگه منطورتون مربع پنج در پنج است او فضای گردش میگن بهش
بعدش هر دو را میشه استفاده کرد و فرقی ندارن با هم تازه من شیب را هم ده درصد زدم یعنی خیلی ملایم ماشین تشریف میاره زیر زمین
کجا گفته تاسیسات باید دو در داشته باشه؟؟؟؟!!!!!!! داکت نداره ولی پنجره به بیرون که داره هیچ فرقی نداره جهت تهویه یا پنجره یا داکت هر دو قبول است
بعدش هیچ ایرادی نداره اگه نور گیر تغیر مساحت بده به شرطی که ابعاد نورگیر طبقه بالایی بزرگتر از طبقه پایینی اش باشه
میگی نه برو کار عارفه را نگاه کن.
بعدش اگه قرار باشه بخاطر نزاشتن کمد یا اندازه گزاری مردود میکردن باید الان خیلی ها مردود بودن که قبول شده اند

خوب آقا ایمان طراحی یعنی همین همش که شد اشکالی نداره .من میتونستم بگم کار شما بی نقض هست به خاطر خودتون میگم .
بله دوست من نه مبله داشت و نه اندازه گذاری ولی کارش عالی شده بود با 25 قبول شد .اگه مبله و اندازه داشتخیلی بیشتر میشد .گذاشتن دو در بودن تاسیسات جزو قانون طراحی تاسیساته .خوب همینا باعث ارتقا نمره میشه .
شیب پارکینگ قانونه خودشو داره .من نگفتم نورگیر اشتباهه گفتم ابعاد نورگیر بزرگتر اشتباهه.
کمد کسی و رد نمیکمه ولی گذاشتنش باعث ارتقا نمره میشه.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
ق
خوب آقا ایمان طراحی یعنی همین همش که شد اشکالی نداره .من میتونستم بگم کار شما بی نقض هست به خاطر خودتون میگم .
بله دوست من نه مبله داشت و نه اندازه گذاری ولی کارش عالی شده بود با 25 قبول شد .اگه مبله و اندازه داشتخیلی بیشتر میشد .گذاشتن دو در بودن تاسیسات جزو قانون طراحی تاسیساته .خوب همینا باعث ارتقا نمره میشه .
شیب پارکینگ قانونه خودشو داره .من نگفتم نورگیر اشتباهه گفتم ابعاد نورگیر بزرگتر اشتباهه.
ببخشید من کجا گفتم اشکالی نداره که شما نقل قول میکنین
خواهشا مستند حرف بزنید!!!
کجای مباحث نوشته اتاق تاسیسات باید دو در داشته باشه لطفا با ذکر صفحه قید کنید لطفا!!
رمپ چه قانونی داره که ما نمیدونیم؟
حداقل عرض 3/5 متر است یک متر اول و آخر باید حداکثر ده درصد

باشه بقیه حداکثر 15 درصد ولی میتونه کمتر هم باشه گفتیم حداکثر!
شعاع گردش حداقل 6/5 متر برای رمپ چرخشی
دیگه چیز دیگه ای داریم
فضای گردش هم میتونه مربع پنج در پنج متر قرار داد
بعدا طرح دوستتان عالی بود یعنی چی؟؟!! عالی نسبت به چی؟؟
به کار و طرح خودتان؟ یا طوابط مد نظر تان؟
عالی بودن رو باید نسبت به اصول و مباحث سنجید نه نسبت به سلایق خود!!
یعنی چی ابعاد نور گیر بزرگتر اشتباهه جزوه اشراق رو اگه نداری تا برات بفرستم واسه اطلاعات عمومی ات خوبه
دوست عزیز قبول دارم مبلمان کارم ناقص و اندازه گذاریم هم ناقص است ولی طرحم مشکل اجرایی اساسی نداره
ممنونم از نقد تان ولی مستند نیست

bahar-spring

کاربر بیش فعال
خسته نباشی؛ همکفتم بذار،
1. چیزی که شاید بچشم بیاد رمپ طولانیه، گرچه هیچ مشکلی ایجاد نکرده و تمام فضاهای زیرزمین بخوبی حل شده؛ ولی اگر رمپت کوتاه بشه به فضای مفید داخل زیرزمین(منظورم فضای آزاد مخصوص رفت و امد هستش) اضافه میشه-----> خیلـــیم اهمیت نداره ولی؛ چون پارکینگ وسیعی نیست. 2. توی زیرزمین یکی در تاسیسات که دو لنگه باشه.. 3. یکیم فضای پارکینگ 2تاخودرو که طرفینش دیوار باشه 4.5 متر کمه، باید 5متر میگرفتی.

در طبقات: توی طبقه اول، واحد سمت چپی، آشپزخونه اصلا جاش مناسب نیست، بهتره آشپزخونه و حمام رو جاشو عوض کن یا لااقل اون تراسو برداری و دیوار آشپزخونه هم اپن کنی..
دقیقا همینو بیا توی طبقه دوم از ورودی به سمت پذیرایی فضای پرت زیادی داری؛ اگر سرویس بهداشتی و حمام رو سمت راست ورودی بگیری آشپزخونه میاد پایین باز بهتر میشه
در ضمن او فضای مابین 2تا داکت برای واحدای شمالی که توی طبقۀ بالا میشه واحد 3خوابه، تو هر دو طبقه حالت نامناسبی رو ایجاد کرده اون باید حل بشه..
این ایرادها کم و بیش در کار همه هستش، ایراد هستن ولی نمیتونیم بگیم اینا یا موارد دیگه ای موجب مردودیت شده..
:smile:

آخرین ویرایش:

MAHRAZ

عضو جدید
کار من هم خیلی خیلی خیلی به کار آقای ایمان شباهت داشت فقط با این تفاوت که من پلان بام و مقطع نداشتم و 16 شدم:eek: یعنی این بارما هیچ ....بیخودین :warn: و نظر تصحیح کننده هام هیچ حساب و کتابی نداره...
خانم مهدیه با احترام فراوان به نظرات شما...با توجه به اینکه این آزمون کاملا فرسایشی هست این ایراداتی که شما اشاره کردید قطعا توی کار 99 درصد شرکت کننده ها به نسبت دیده میشه :( اماااااا :warn:موضوع اینه که آقای ایمان و کسایی که کارشون در حد ایشون هست انتظار دارن نمره ی قبولی حداقل یعنی 25 رو بگیرن...نه 50 :warn: یعنی 25 نمره رو خودمونم موافقیم به خاطر اشتباهاتی که در اثر کمبود وقت و استرس و...تو کار بوجود میادو بهمون ندن...به نظرم کسی که توی اون زمان کم میتونه مسئله رو 70-80 درصد حل کنه و اون همه مدارک و دستی بکشه قطعا صلاحیت قبولی داره...همچنانکه داریم میبینیم هرروز نقشه هایی به مراتب پراشکالتر داره از خود نظام مهندسی تاییدیه میگیره....:gol:

hamedzjg

عضو جدید
کار من هم خیلی خیلی خیلی به کار آقای ایمان شباهت داشت فقط با این تفاوت که من پلان بام و مقطع نداشتم و 16 شدم:eek: یعنی این بارما هیچ ....بیخودین :warn: و نظر تصحیح کننده هام هیچ حساب و کتابی نداره...
خانم مهدیه با احترام فراوان به نظرات شما...با توجه به اینکه این آزمون کاملا فرسایشی هست این ایراداتی که شما اشاره کردید قطعا توی کار 99 درصد شرکت کننده ها به نسبت دیده میشه :( اماااااا :warn:موضوع اینه که آقای ایمان و کسایی که کارشون در حد ایشون هست انتظار دارن نمره ی قبولی حداقل یعنی 25 رو بگیرن...نه 50 :warn: یعنی 25 نمره رو خودمونم موافقیم به خاطر اشتباهاتی که در اثر کمبود وقت و استرس و...تو کار بوجود میادو بهمون ندن...به نظرم کسی که توی اون زمان کم میتونه مسئله رو 70-80 درصد حل کنه و اون همه مدارک و دستی بکشه قطعا صلاحیت قبولی داره...همچنانکه داریم میبینیم هرروز نقشه هایی به مراتب پراشکالتر داره از خود نظام مهندسی تاییدیه میگیره....:gol:

حرفتون کاملا درسته.. ایرادایی که خانوم مهدیه لطف کردن و گفتند بعضیاش درسته ولی دقیقا همین موارد و ایرادای نسبی در کار دوستایی که بعضا نمرات خیلی بالایی گرفتن هم بوده.. کلیت کار درسته واقعا.. ایراد اساسی نمیشه گرفت و کارشون درحد قبولی هست.. از ترسیم گرفته تا ضوابط و کلیات..
درمورد رمپ هم به حداکثر 15 درصد توجه بشه ..چراکه اکثر رمپها شیب 13 درصد دارن..و رمپ 10 درصد اصلا ایراد نیست.
ایمان جان اگر مدارکت کامل بوده قطعا کمترین حقت قبولی بوده..
شرایط آزمون..زمان.. خستگی.. و خیلی موارد دیگه به هیچ عنوان اجازه ارائه یک طرح خوب و ترسیم مناسب و مدارک کاملو به صورت 100% نمیده.

وسعت

عضو جدید
به نظرم یک اینکه شهرهای دیگه خیلی راحت تر از تهران نمره میدن.....اصلا نمیشه مقایسه کرد...

و کارتون به نظرم می تونست واقعا قبولی بگیره...به نظرم سسسسسسسسخت کردن و نمره ها را خیلی پایین دادن
من کار خودم همه چیشششششششش ریز به ریز روان نویسی و کامل....بهم 25 دادن که شوک شدم!!!!
همین جوری انگار نمره ها رفته تو نمودار و برای همه پایین اومده
وگرنه ایرادای اساسی نداشت...البته من همکف را نیدیدم چه جوری حل کردی
راستی خونه ی تراس هم داشت کافیه

وسعت

عضو جدید
میگم شاید هم نورگیرتو بزرگ کردی....اگه اشپزخانه را همین ور میذاشتی با همون 12 متری جواب می داد....البته اینا سلیقه ای میشه برای طراح ولی احتمالش هست

nooooora

عضو جدید

سلام دوست عزیز .کارتون در کل بد نیست یعنی به دید کلی خوب و پرکار میاد.واقعیت من به ارتباطات و نحوه حل پلانتون خیلی توجه نکردم چون فکر میکنم حالا با توجه به قانون هر کسی به یه نحوی حل میکنه و ایرادات سطحی با توجه به وقت امتحان طبیعیه به نظر من خود مصحح ها هم اینو میدونن ولی با توجه به تجربه بنده این پله نمیتونه جوابگوی خواسته ارتفاعی طبقه همکف باشه. اگر اشتباه میکنم بفرمایید تا من متوجه شوم چون به نظر من اگر پله رو درست در می آوردید کارتون حتما قبول بود.اگر از ناحیه پله مقطع بزنید متوجه خواهید شد. من هم اولش نزدیک بود یه همچین اشتباهی بکنم. یادمه کلی محاسبه کردم و مقطع زدم تا پله 3بار رفت و برگشت گذاشتم که اونم در ورودی هاش توی همکف و زیر زمین با اول و دوم فرق میکنه یعنی دو طرف جعبه پله.نمیدونم درست تونستم منظورمو بگم یا نه. موفق باشید.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز .کارتون در کل بد نیست یعنی به دید کلی خوب و پرکار میاد.واقعیت من به ارتباطات و نحوه حل پلانتون خیلی توجه نکردم چون فکر میکنم حالا با توجه به قانون هر کسی به یه نحوی حل میکنه و ایرادات سطحی با توجه به وقت امتحان طبیعیه به نظر من خود مصحح ها هم اینو میدونن ولی با توجه به تجربه بنده این پله نمیتونه جوابگوی خواسته ارتفاعی طبقه همکف باشه. اگر اشتباه میکنم بفرمایید تا من متوجه شوم چون به نظر من اگر پله رو درست در می آوردید کارتون حتما قبول بود.اگر از ناحیه پله مقطع بزنید متوجه خواهید شد. من هم اولش نزدیک بود یه همچین اشتباهی بکنم. یادمه کلی محاسبه کردم و مقطع زدم تا پله 3بار رفت و برگشت گذاشتم که اونم در ورودی هاش توی همکف و زیر زمین با اول و دوم فرق میکنه یعنی دو طرف جعبه پله.نمیدونم درست تونستم منظورمو بگم یا نه. موفق باشید.
سلام ممنونم که نظر دادی
منطورتون اگه اشتباه نکنم پله سه بازو است درسته؟؟
بهتر بود سه بازو یا چهار بازو می بود ولی دوستانی هستن مث رها جان یا حامد یورولدوم
با همین سبک و فرم پله قبول شده اند
ولی من از دوستان عزیزی که قبول شده اند ایراد منو بگن تا احیانا اگه قسمت شد دوباره شرکت کنم ازین اشتباهات نکنم
ممنون از نظرت

ببخشید کار شما رو که دیدم یه چند تا مشکل دیدم این که تو کارتون از لحاظ معماری نتونسته فضا های خالصی رو به وجود بیاره مثلا تو طبقه سه واحدی سمت راست و چپ ببینید اصلا پذیرایی به اون صورت وجود نداره خصوصا سمت راستیه فقط یک راهرو شده ،سیرکولاسیون فضایی هم تو کارتون رعایت نشده ،فضاها شکسته شدن ،تو یک طبق نور گیر هاتون مشخص نشده ، اندازه گیری داخلی فضا های داخلی وجود نداره ،تو زیرزمین طول رمپ خیلی زیاد شده و کلی از فضای مفید کم شده ، تو یک طبقه نور گیر حمام رو به خیابونه ، درتوالت هاتون دقیقا جلوی در ورودی ان ،راهرو جلو اتاق خواب ها در واحد بزرگت نور طبیعی ندارن،طبقه همکفت رو ندارم تا بدونم راه پله ات رو چه جوری حل کردی، نقشه زیرزمینت قشنگ مشخص نیست اما فکر کنم دو تا ماشینی که سمت چپ پارک کردی اکس ستون ورودیشون کمتر از 5 متر باشه

مهدیه+

عضو جدید
درمورد رمپ هم به حداکثر 15 درصد توجه بشه ..چراکه اکثر رمپها شیب 13 درصد دارن..و رمپ 10 درصد اصلا ایراد نیست.

.

پس ما چراکتابهای نظام و میخونیم برای اینکه طبق اون قانونا طراحی کنیم.خط به خط کار بایدطبق قانون نظام باشه.

hamedzjg

عضو جدید
پس ما چراکتابهای نظام و میخونیم برای اینکه طبق اون قانونا طراحی کنیم.خط به خط کار بایدطبق قانون نظام باشه.

خب طبق همین قانون نظام گفته شیب رمپ پارکینگ حداکثر 15% دیگه.. نگفته 15 % که..حداکثر 15 یعنی تندترین شیب باید 15 باشه اگه بیشتر باشه نمیشه ولی کمتر باشه بهترم هست..

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب طبق همین قانون نظام گفته شیب رمپ پارکینگ حداکثر 15% دیگه.. نگفته 15 % که..حداکثر 15 یعنی تندترین شیب باید 15 باشه اگه بیشتر باشه نمیشه ولی کمتر باشه بهترم هست..
سلام مهندس حامد عزیز خودتو اذیت نکن داداش
من در تعجبم ایشان چجوری قبول شدن این جملات ساده رو متوجه نمی شن!!!!!!!!
بخدا این طرح من رو اصلا درک نکردن مصحح ها هم.
و از روی کلید ی که دارن نمره دادن قرار نیست تمام جواب ها مث کلید باشه
گاهی بهتر از کلید هم میشه کار کرد اصلا انعطاف ندارن

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید کار شما رو که دیدم یه چند تا مشکل دیدم این که تو کارتون از لحاظ معماری نتونسته فضا های خالصی رو به وجود بیاره مثلا تو طبقه سه واحدی سمت راست و چپ ببینید اصلا پذیرایی به اون صورت وجود نداره خصوصا سمت راستیه فقط یک راهرو شده ،سیرکولاسیون فضایی هم تو کارتون رعایت نشده ،فضاها شکسته شدن ،تو یک طبق نور گیر هاتون مشخص نشده ، اندازه گیری داخلی فضا های داخلی وجود نداره ،تو زیرزمین طول رمپ خیلی زیاد شده و کلی از فضای مفید کم شده ، تو یک طبقه نور گیر حمام رو به خیابونه ، درتوالت هاتون دقیقا جلوی در ورودی ان ،راهرو جلو اتاق خواب ها در واحد بزرگت نور طبیعی ندارن،طبقه همکفت رو ندارم تا بدونم راه پله ات رو چه جوری حل کردی، نقشه زیرزمینت قشنگ مشخص نیست اما فکر کنم دو تا ماشینی که سمت چپ پارک کردی اکس ستون ورودیشون کمتر از 5 متر باشه
سلام در مورد پذیرایی سمت راست واحد بالا باهاتون موافقم ولی برای اینکه عرصه ها رو از هم جدا کنیم باید یه بهائی بدهیم دیگه تو 60 متر ازین بهتر نمیشه
مهندس اولویت با جدا کردن عرصه هاست
طول رمپ من اگه کوتاه تر میشد به فضای مفید اصلا اضافه نمی شد نکنه میخواستی انباری رو بزاری جلوی رمپ؟!!!!
هر کاری اشتباهات ریزی داره ولی اشتباهی نکردم که منجر به عدم قبولیم بشه

بالا