آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

آرشیو مشاوره کارشناسی ارشد

• عالی

رای: 144 47.8%
  • خیلی خوب

رای: 93 30.9%
  • متوسط

رای: 42 14.0%
  • بد

رای: 22 7.3%

• مجموع رای دهندگان
    301
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها اگه یکی زبان و تاریخش خوب باشه و فنیهاشم بد نباشه جفتشونم دوست داشته باشه کدوم رو واسه شناورش انتخاب کنه بهتره؟؟ به عبارت دیگه تو کدوم شانسش بیشتره؟؟؟

بچه ها واسه کتاب تست چی بزنم؟من دارم تو این فرصتی که دارم به جای کتاب های اصلی راهیان ارشد میخونم خوبه؟

سلام دوستان میشه یه کتاب تست خوب و مناسب برای آزمون ارشد طراحی شهری معرفی کنید؟غیر از کنکورهای سالهای پیش....

سلام به همگی
خواستم بدونم تو کنکور آزاد ۹۱ از ایستایی و سیستم های سازه سوال اومده یا خیر؟؟
:eek:

سلام دوستان-لطفا کمکم کنید و یه سری کتاب خوب تست البته غیر از کنکورای سالای پیش برای ارشد طراحی شهری بهم معرفی کنید...من چندتا کتاب خوندم ولی میدونم که بدون تست فایده ای نداره اصلأ هم نمیدونم چه کتابی خوبه!!!!!

سلام و روز بخیر..
دوستان ممکنه یکی واسم "خط آسمان" و "موتیو" و"ابیانه" رو توضیح بده لطفا؟
ممنون میشم

وقتي روبروي دريا واسادي اون ته ميبيني اسمون به دريا رسيده اونجا ميشه خط افق

محل برخورد اسمون به بنا ميشه خط اسمون

اينطوري

ابيانه يه روستاست طرفاي كاشان كه خاكش قرمزه و خونه ها پلكاني هستن و معروفيتشم واسه همينه
موتيف نشنيدم
كسي اگه جزوه منصوري داره بزاره خو

آخرین ویرایش:

پریسا 69

عضو جدید
مرسی متوجه شدم..
من دارم جزوشو،از انتشارات ایوانخانه خریدم،کاغذیه اگر فایل بود حتما میذاشتم واستون :(

arichigi

عضو جدید
آخه تا ۹۰ که اصلا نیومده ولی شنیدم آزاد ۹۱ سوال داشته از........ ایستایی یا سیستم نمیدونم!! ??

nastooh

عضو جدید
سلام دوستان
من کارشناسی برق دارم.اما به دلیل علاقه زیاد می خوام ارشد معماری بخونم.هدفم ارشد دانشگاه ازاد شیراز هستش.اگر لطف کنید راهنماییم کنید از کجا باید شروع کنم ممنون میشم.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مرسی متوجه شدم..
من دارم جزوشو،از انتشارات ایوانخانه خریدم،کاغذیه اگر فایل بود حتما میذاشتم واستون :(

دوستانی که جزوه دارن و میخوان در اختیار دوستاشون بذارن کافیه از صفحات جزوه ها عکس بگیرن
سعی کنید فقط عکس ها خوب باشه که قابل خوندن باشه
اگر حجم عکس ها زیاد شد میتونید با نرم افزار تبدیلشون کنید به یه فرمتی که بدون اینکه کیفیت پایین بیاد فقط حجم فایل کم بشه
دوستانی که میدونن چه فرمتی حجم کمتری میگیره و کیفیت هم حفظ میشه لطفا اعلام کنن فرمت رو

ممنون از همه دوستان

atef40

عضو جدید
سلام دوستان ...برای مبحث سایه تو درک عمومی چیزی هست که بخونیم؟؟؟مرسی

nastooh

عضو جدید
سلام دوستان
این دومین تایپیک که زدم.اگر امکان داره لطف کنید راهنماییم کنید.من کارشناسی برق دارم اما می خوام ارشد معماری ازاد شیراز بخوانم اگر میشه به من بگید از کجا باید شروع کنم.ممنونم

Rebika

عضو جدید
سلام دوستان
این دومین تایپیک که زدم.اگر امکان داره لطف کنید راهنماییم کنید.من کارشناسی برق دارم اما می خوام ارشد معماری ازاد شیراز بخوانم اگر میشه به من بگید از کجا باید شروع کنم.ممنونم

عزيزم ساير تاپيك هاي مشاوره رو بخونی بهتر جواب می گیری و همینطور تاپیک مشاوره و منابع و اسکیس ... اینایی که گفتم هر کدوم یه تاپیک جدان .تو این تاپیک ها یه سری منابع رو معرفی می کنن که باید تهیه کنی و کنارش یه زمان مشخصی از روزت رو به اسکیس و تمرین خط اختصاص بدی... موفق باشی
برای اسکیس به این تاپیک سری بزن
اسکیس91 - مشاوره
اسکیس 91 - آموزش

آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان

سلام
منابع رو میتونی از روی امضام ببینی
نمیدونم شروع کردی برای خوندن یا نه، اگر کمکی خواستی میتونی بهم پیام خصوصی بدی که براساس کارایی که تاحالا کردی راهنماییت کنم
بعدشم که باید اسکیس کار کنی اما فعلا خوندن منابع مهمتره

R00z

عضو جدید
سلام دوستان .. من یک مشکلی برخوردم و واقعا نیاز به مشاوره دارم.. این چند روز باقی مانده تست هایی که زدم رو نتونستم جواب بدم و واقعا داغون شدم !! با این که تصور میکردم 50 درصد مطالب رو خوندم... مخصوصا دروس فنی رو خیلی وقت گذاشتم اما طوری شده که به حداقل درصد قبولی راضی شدم !! میشه کمکی پیشنهادی بهم بدید که این چند روز رو بدن استرس بتونم مرور کنم...

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان .. من یک مشکلی برخوردم و واقعا نیاز به مشاوره دارم.. این چند روز باقی مانده تست هایی که زدم رو نتونستم جواب بدم و واقعا داغون شدم !! با این که تصور میکردم 50 درصد مطالب رو خوندم... مخصوصا دروس فنی رو خیلی وقت گذاشتم اما طوری شده که به حداقل درصد قبولی راضی شدم !! میشه کمکی پیشنهادی بهم بدید که این چند روز رو بدن استرس بتونم مرور کنم...
منم مثل شما اتفاقا دروس فنی خیلی وقت گذاشتم . البنه تست زدن یکم بهتر شد شما هم تست بیشتر بزنید بهتر بشه . سوالتون اینجا مطرح کنید . دوستان کمک بیشتری شاید کردن
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-ارشد-92-قدم-قدم-پیش-به-سوی-رتبه-برتر/page311

• Like
واکنش ها: R00z

mh.memar

عضو جدید
سلام دوستان ميخواستم بپرسم كسي دسترسي به آرشيو هاي قديمي سوالات معماري سال هاي قبل از سال 1380 داره يا ميتونه راهنماييم كنه؟ممنون.

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ميخواستم بپرسم كسي دسترسي به آرشيو هاي قديمي سوالات معماري سال هاي قبل از سال 1380 داره يا ميتونه راهنماييم كنه؟ممنون.

اولین سالی که کنکور ارشد برگزار شده 81 است قبلش که کنکوری نبوده که سوالی باشه مگر برای مدیریت که اونم 78-79 باید داشته باشه بعد هم اینکه سطح سوالا تو اون سالا خیلی پایینه

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز
ازتون خواهش میکنم منو راهنمایی کنید من کارشناسی مهندسی معماریو گذروندم وحالا میخوام کنکور ارشد شرکت کنم ولی اصلا راستش نمیدونم برم دنبال ارشد یا نه برم دنبال کار -البته یه 3ماهیم تو یه شرکت کار طراحی داخلی و 3دی انجام دادم ولی هم به خاطر پایین بودن حقوق و هم به خاطر خوندن ارشد ولش کردم ـ برای ارشد هم بین طراحی شهری و معماری بدجوری 2دلم هم ازنظر منابعو خوندنش هم آینده ی کاری... خالام دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم لطفا کمکم کنید...:(
به نظر من هم کار هم درس
اگه به خاطر درس کار رو بیخیال بشی بعدا پشیمون میشی-چون تجربه ای که از 1 سال کار کسب میکنی (البته کار تو یه شرکت معتبر) مساوی چند سال درس خوندنه
در مورد گرایش ارشد هم اگر به هر دو به یه اندازه علاقه داری به نظر من طراحی شهری بهتره-چون تو ارشد معماری ادامه همین درس های کارشناسی رو بهتون یاد میدن اما تو طراحی شهری تو با یه دنیای جدید مواجه میشی و یه مهارت جدید یاد میگیری-من در این مورد از خیلی از اساتیدم پرسیدم همه همین نظر رو داشتن

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
دوستان یه سوال خیلی اساسی که ذهنمو مشغول کرده اینه واقعا میشه بدون رفتن به کلاس‌های ارشد موفق شد؟! میشه به رتبه خوب امیدوار بود؟ میشه به دانشگاههای تهران فکر کرد؟ من الان ترم چهارم، شروع کردم به خوندن منابع ولی همیشه وقتی این سوالا به ذهنم میرسه نمیدونم چی جوابشونو بدم!! میخوام ثبت نام کنم تو آکادمی معماری، نمیدونم زوده یا نه!!! اصلا نمیدونم دارم چیکار میکنم :(

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال خیلی اساسی که ذهنمو مشغول کرده اینه واقعا میشه بدون رفتن به کلاس‌های ارشد موفق شد؟! میشه به رتبه خوب امیدوار بود؟ میشه به دانشگاههای تهران فکر کرد؟ من الان ترم چهارم، شروع کردم به خوندن منابع ولی همیشه وقتی این سوالا به ذهنم میرسه نمیدونم چی جوابشونو بدم!! میخوام ثبت نام کنم تو آکادمی معماری، نمیدونم زوده یا نه!!! اصلا نمیدونم دارم چیکار میکنم :(
تجربه نشون داده میشه اما سخته.دوتا از رفیقام قبول شدن کلاس نرفته.

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
البته اینم بگم منظورم از نرفتن به کلاس همین کلاسهای تقویتی هستش که برگزار میشه نه کنکورهای آزمایشی، پس نظرتون اینه که برم؟ :w05:

بوی بارون

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
یه سوال داشتم
من هنوز 2 تا 3 ترم دیگه دارم تا کارشناسیم تموم بشه اما میخوام از الان شروع کنم برای ارشد کتابهایی رو که لازمه بخونم
میشه لطفا کمکم کنید و بگید چه کتابهایی رو باید بخونم و کدوم کتابها رو از الان شروع کنم به خوندن
اخه میخوام ارشد دانشگاه دولتی قبول بشم
ممنون از راهنمایی دوستان و اساتید عزیز

maktoobian

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
یه سوال داشتم
من هنوز 2 تا 3 ترم دیگه دارم تا کارشناسیم تموم بشه اما میخوام از الان شروع کنم برای ارشد کتابهایی رو که لازمه بخونم
میشه لطفا کمکم کنید و بگید چه کتابهایی رو باید بخونم و کدوم کتابها رو از الان شروع کنم به خوندن

سلام عزيز.اول معلوم كن كدوم گرايشو دوس داري تا منابعو برات بگيم

بوی بارون

عضو جدید

بین گرایش ها کدوم بهتره؟
از نظر بازار کار و اینده کدوم گرایش بهتر از بقیه است؟
البته میدونم باید به علاقم نگاه کنم اما بعد از علاقه دیگه چه مواردی رو باید در نظر بگیرم؟

mahmoudz

کاربر فعال
البته اینم بگم منظورم از نرفتن به کلاس همین کلاسهای تقویتی هستش که برگزار میشه نه کنکورهای آزمایشی، پس نظرتون اینه که برم؟ :w05:

سلام دوست عزیز.خوبی؟
من که با جزوات موسسات مختلف کاملا مخالفم....چون هیچی جای خوده کتابو نمی گیره...به نظرم خوده کتابو بخونی خیلی بهتر از اینکه که کلاس بری و خرج کنی!

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

تجربه نشون داده میشه اما سخته.دوتا از رفیقام قبول شدن کلاس نرفته.

سلام و خسته نباشید
یه سوال داشتم

بین گرایش ها کدوم بهتره؟
البته میدونم باید به علاقم نگاه کنم اما بعد از علاقه دیگه چه مواردی رو باید در نظر بگیرم؟

سلام دوست عزیز.خوبی؟
من که با جزوات موسسات مختلف کاملا مخالفم....چون هیچی جای خوده کتابو نمی گیره...به نظرم خوده کتابو بخونی خیلی بهتر از اینکه که کلاس بری و خرج کنی!
بچه ها حرفاتونو خوندم و اين چيزايي كه ميگم تجربه شخصيمه
شمايي كه ميگي ترم 4 هستي برا خوندن دروس خوبه به اين صورت كه شروع كني منابعو جمع كني و يه دور بخوني تا بدوني چي هستن و اينا
سوال كنكوراي گذشته رو بررسي كنين و بدونين از چه منبعي و چه مبحثي سوال اومده
برا خودتون اناليز كنين با اساتيدتون مشورت كنين
اما بدونين هر سوال منابع دارن يه تغييراتي ميكنن پس به روز باشين
موسسات ببينين اگه فن رو نگا كنين منابع گسترده هستن و چون دروسي كه تو ارشد ازشون سوال مياد رو كمتر تو دانشگاه تدريس ميكنن پس خوندنش سخت و وقت گير و حجيمه
جزوات اساتيد مطرح مثل سروش نيا - فاطمي-طباطبايي
(جزوه هايي كه بچه هاي سر كلاسشون دستنويس كردن رو پيئدا كنين چون جزوه خام به درد نميخوره)
در جريان باشيد
ازمايشيكنكور بديد
سوال ديگه اي هست در خدمتم

بوی بارون

عضو جدید
بچه ها حرفاتونو خوندم و اين چيزايي كه ميگم تجربه شخصيمه
شمايي كه ميگي ترم 4 هستي برا خوندن دروس خوبه به اين صورت كه شروع كني منابعو جمع كني و يه دور بخوني تا بدوني چي هستن و اينا
سوال كنكوراي گذشته رو بررسي كنين و بدونين از چه منبعي و چه مبحثي سوال اومده
برا خودتون اناليز كنين با اساتيدتون مشورت كنين
اما بدونين هر سوال منابع دارن يه تغييراتي ميكنن پس به روز باشين
موسسات ببينين اگه فن رو نگا كنين منابع گسترده هستن و چون دروسي كه تو ارشد ازشون سوال مياد رو كمتر تو دانشگاه تدريس ميكنن پس خوندنش سخت و وقت گير و حجيمه
جزوات اساتيد مطرح مثل سروش نيا - فاطمي-طباطبايي
(جزوه هايي كه بچه هاي سر كلاسشون دستنويس كردن رو پيئدا كنين چون جزوه خام به درد نميخوره)
در جريان باشيد
ازمايشيكنكور بديد
سوال ديگه اي هست در خدمتم

ممنون از راهنمایی هاتون
میشه به منم راهنمایی بدید لطفا ؟؟؟؟
در مورد :
بین گرایش ها کدوم بهتره؟

• Like
واکنش ها: draz

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ممنون از راهنمایی هاتون
میشه به منم راهنمایی بدید لطفا ؟؟؟؟
در مورد :
بین گرایش ها کدوم بهتره؟

خواهش ميكنم من مشاور نيستم اما با بچه هاي موفقي كه ايبن راه رو رفتن خيلي صحبت كردم
بين معماري-معماري از همش عام تر هست و از نظر بازار كار بهترينه چون دستت بازه و هر كاري رو ميتوني انجام بدي
دكور داخلي - تدريس-طراحي و ...

draz

عضو جدید
سلام به تمام دوستان
من با صحبتهای دوستم کاملا"take off موافقم
اما صحبتام باتمام دوستان است اگه واقعا" میخواید شروع کنید باید یه سری نکات زیررا رعایت کنید
1-توکل به خدا
2-عزم راسخبرای رتبه برتر
3-منسجم فکر کنی ومنسجم منابع را جمع اوری کنی(از هر جایی منابع جمع نکنید میتونید به دانشگاهی که علاقه مندی قبول بشید برید واز دوستانی که اونسال قبول شدن بپرسی یااز سازمانهایی که اموزش تخصصی میدن مثل خانه معمار یاایوان خانه معمار و...اما یادتون باشه هر اموزشگاهی نرید همیشه جایی برید که تخصص اون رشته رو دارن مثلا نرین ماهان یا مدرسان پرسیدن و...)وبعد از جمع اوری دیگه به منابتون اضافه نکنید که مغزتون مشوش بشه و اعتماد به نفستون پایین بیاد
4-زمان بندی وبرنامه ریزی کنید (به صورت یکپارچه بخونید وزمان تفریحتونم بزارید مغز انسان90دقیقه میتونه کارکنه بعدش باید یه استراحتت کوتاه کنه واما خواب انسان از ساعت 22تا5 میباشد ینی بین7الی 8ساعت
5-یادتون نره باید مرور کنید (فکر تموم کردن یه کتاب نباشید ابتدا کتاب یا جزوه رابا دقت بالا بخونیدوزیر نکات مهم خط بکشیدوهر بار که دوباره شروع میکنید مطالب قبلو بخونیدتا مرور شودبه این طریق شما چندین بار یه کتاب رو دوره کردید این تجربه شخصیمه در حین مطالعه در هفته یه وقت هم برای تست زدن بزارید تا با سوالات اشنا بشیدتا در حین خوندن کتاب یا جزوه از ریز نکات غفلت نکنید اما یادتون باشه اگه حتی نتونستید یکی هم درست بزنید نامید نشید چون اولا این تست زدن برای فرا گرفتن نکات است درثانی شما در ابتدای راه هستید وتا جایی که می تونید با حرفهای مثبت به خودتون دلداری بدیدوهمیشه به خودتون تلقین کنید که شما بهترینید)
5- استقامت(مطمئنا"اکثر دوستان بعد از چند ماه ویااینکه نزدیک کنکور کم میارن ومیگن دیگه نمتونیم رتبه برتر بشیم کلی از درسمون مونده که نخوندیم ودر کل مایوس میشن اما شما اینطور نباشیدودر زمان بندی درست از زمان کم شروع وتازمان حداکثر پیش برین مثلا"از2ساعت شروع تا14الی15ساعتم پیش بریداگر تا کنکور زمان زیادی داریدوکلی خوندید وخسته شدید ی هفته ای به بی خیالی بزنید تا ذهنتون استراحت کنه یا به قول خودم حریص به خوندن بشه واگه به کنکور نزدیکتری این زمان کمتره اینو بدونید ذهن انسان سینوسی است یه سعود ویه نزول داره شما باید برای زمان ازمون ذهنتونو در سعود نگه دارید و اینم زمانی اتفاق میفته که یکی دوهفته ویا بیشتر به کنکور بیشتر بخونید واین خوندن مستلزم یه سوخته که همون استراحته که گفتم)
6-امید داشتن(اینو بدونید دوستان اکثرسولات اطلاعات عمومی پس نگران این نباشیدکهفلان درسو نتونستم تموم کنم واینو بدونید هر چه دم کنکور بخونید ذهنتون اماده میشه ومیتونیدجواب بدین)
7-اعتماد به ود داشتن(دوستان کنکوراگه هم رتبه خوبی هم نگرفتید ناراحت نشید چون شما زحمتتونو کشید ولی مطمئنا"هر انسانی زحمت میکشه پاداش زحمتاشو میبینه واین وعده خداست وخدا خلف وعده نمیکنه)
اما دیگر رشته ها که دوستان پرسیدن بستگی به علاقتون داره ولی اکثرا" میرن معماری اما نظر شخصی خودم اینه که معماری اشباع شده وچیزی کهمیخواستیم از معماری یاد بگیریمیاد گرفتم
باید بریم به یه میان رشته ای که تکمیل کننده معماری باشه من خودم طراحی شهری انتخاب کردم برای اینکه اگه زمانی هم بخوام چیزی که خوندم(معماری)بتونم بعمل نزدیکتر کنم باید با قوانین شهر اشنا باشم که طراحی که میزنم دخل تصرفی توش نباشه در ثانی اگه بخوام برم توی یه شرکت مشاورهای کار کنم به کسی احتیاج دارن که با قوانین اشنا باشن دیگر میان رشته ها هم همینطوربستگی داره توی چه زمینه ای بخوای کار کنی مثل مدیریت پروژه که پول توش اگه زرنگ باشی اما من چون از درسش خوشم نیومد نرفتم چون من چیزی را دوست دارم که طراحی توش باشه و غیره که باید از دوستانی که اونو تجربه کردن بپرسی
دیگه ببخشید سرتونو درد اوردم
ایشالا موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا