آرشیو/ ضوابط و نمونه های طراحی:مجتمع ها و برج ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
واااااااااای مارال این برج کجه شاهکاره!
میشه اسم طراحشو بگی؟؟؟رو شاسی نبود...از بچه های دانشگاه خودتونه؟؟

آخرین ویرایش:

maral55

مدیر بازنشسته
واااااااااای مارال این برج کجه شاهکاره!
میشه اسم طراحشو بگی؟؟؟رو شاسی نبود...از بچه های دانشگاه خودتونه؟؟

اینا که همش ماله بچه های طرح 5 ترم قبله از بچه های دانشگاه خودمون ولی اسمش رو نمی دونم راستش آخه روز تحویل من نبودم این عکسا رو رو سی دی بود گرفتم
ولی پرس و جو میکنم ببینیم این طراح موفق که تونسته نظر تو رو جلب کنه چه شخص خوشبختی بوده:D;)

archi_arch

مدیر بازنشسته
کدوما آرچی جونم ؟اون سری اول رو میگی؟اونا رو هیچ کس نتونسته بود گویا دانلود کنه
سری دوم رو که تو پرشین گیگ آپ کردم بچه ها گفتن که گویا درسته حالا نمی دونم الان کدوم عکسا هستن که مشکل دارن اگر بگی عزیزم دوباره آپ میکنم
مرسی مارال جان ببخشید من اون بعدی هارو ندیده بودم!:redface:
اونها باز شدن.;)
یعنی اینها کار دانشجویه؟!واااای :w09:به طرز وحشتناکی از خودم ناامید شدم!:crying2:ما تا همین ترم پیش که طراحی داشتیم رو مقوا و به شکل سنتی کار میکردیم!من اصلا بلد نیستم اینجوری کار کنم!
اینها با 3d max کار شده نه؟

maral55

مدیر بازنشسته
مرسی مارال جان ببخشید من اون بعدی هارو ندیده بودم!:redface:
اونها باز شدن.;)
یعنی اینها کار دانشجویه؟!واااای :w09:به طرز وحشتناکی از خودم ناامید شدم!:crying2:ما تا همین ترم پیش که طراحی داشتیم رو مقوا و به شکل سنتی کار میکردیم!من اصلا بلد نیستم اینجوری کار کنم!
اینها با 3d max کار شده نه؟

اصلا نگران نباش عزیزم
اولا اینا کارای طرح 5 هست یعنی بچه های ترم آخرن دیگه
بعدشم (حالا بین خودمون باشه ولی تا جایی که من خبر دارم بعضی هاشون کارای تری دی شون رو داده بودن بیرون) و فقط کار شیت بندی رو خودشون کرده بودن.
البته یه سری هم هستن که کارشون قویه و خودشون انجام داده بودن که اونم با یه دوره تری دی به دست میاد زیاد چیز نگران کننده نیست اصل همون فکر قوی هست که آدم باید داشته باشه;)
راستی بله با تری دی مکس کار شده

nauthy girl

عضو جدید
یه سری نمونه کار هست از طراحی برج و واحد های مسکونی مجاور که در سال 85 انجام شده توسط دانشجویان طرح 5

http://files-upload.com/files/608381/DSCF1165.zip

سلام مارال عزيز
فكر ميكنم هم دانشگاهي باشيم واسه طرح نهايي خيلي درگيرم نميدونم با كدوم استاد بگيرم و چه طرحي انتخاب كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ميشه كمكم كنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون ميشم

fizzi

عضو جدید
ممنون از مطالب ارزندتون اما کاش چند نمونه هم از اقلیم های مختلف وجود داشت..

hamidreza_arch67

عضو جدید
سلام دوستان.....موضوع طرح نهایی منم برج هستش....با رویکرد معماری بیونیک....ایده کارم کاج بود ب نتایج خوبی هم رسیدم....اما متاسفانه کارم شبیه کار آقای فاستر شد (سویس ری) و استاد کارمو در حالیکه 1 ماه مونده به تحویل رد کرد...گفت برو سراغ یک ایده جدید....بچه ها کمکم کنین....بهم ایده بدین

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان.....موضوع طرح نهایی منم برج هستش....با رویکرد معماری بیونیک....ایده کارم کاج بود ب نتایج خوبی هم رسیدم....اما متاسفانه کارم شبیه کار آقای فاستر شد (سویس ری) و استاد کارمو در حالیکه 1 ماه مونده به تحویل رد کرد...گفت برو سراغ یک ایده جدید....بچه ها کمکم کنین....بهم ایده بدین
میشه یه کم توضیح بدی و عکس کارتو بزاری میخوام بدونم چه جوری سعی کردی طبق بیونیک طراحی کنی از چه مکانیزمی از کاج استفاده کردی تو کجای ساختمونت یا سازت؟؟

hamidreza_arch67

عضو جدید
fib26.jpg45002540.JPG ببینید ما اومدیم از هندسه طبیعی رشد کاج استفاده کردیم که بر اساس نسبت های طلایی هستش طبق دنباله فیبو ناتچی(اطلاعات تکمیلی توی قسمت انسان.طبیعت.معماری موجود هستش صفحه 5)از نظر سازه ای هم همونطور که توی عکس میبیننین کاج تشکیل شده از یک هسته مرکزی به شکل مخروط که فلس ها از اون طره شدن که میخواستیم از نظر سازه ای کارمون رو با این ایده پیش ببریم....
یکیاز ویژگی های دیگه هم فرم آیرودینامیک کاج بود که میشد از اون برای مقابله با نیروی باد ازش استفاده کرد.......
حالا ما اومدیم و بر اساس الگوی هندسی خود کاج حجممون رو پیش بردیم که نهایتا کارمون شبیه سویس ری شد و استاد گفت کارتون کپی شده و ایدتون رو باید عوض کنید.......
الآن هم دنبال ایده های جدید هستم فعلا لانه پرنده توی ذهنم هستش که شاید بشه از ویپگی های شکلی یا اقلیمی اون بشه استفاده کرد شایدم همون کاج رو استفاده کنیم ولی از نظر شکلی تغییرش بدیم.....شما هم اگه بتونین کمکمون کنین ممنون میشم

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 61474مشاهده پیوست 61475 ببینید ما اومدیم از هندسه طبیعی رشد کاج استفاده کردیم که بر اساس نسبت های طلایی هستش طبق دنباله فیبو ناتچی(اطلاعات تکمیلی توی قسمت انسان.طبیعت.معماری موجود هستش صفحه 5)از نظر سازه ای هم همونطور که توی عکس میبیننین کاج تشکیل شده از یک هسته مرکزی به شکل مخروط که فلس ها از اون طره شدن که میخواستیم از نظر سازه ای کارمون رو با این ایده پیش ببریم....
یکیاز ویژگی های دیگه هم فرم آیرودینامیک کاج بود که میشد از اون برای مقابله با نیروی باد ازش استفاده کرد.......
حالا ما اومدیم و بر اساس الگوی هندسی خود کاج حجممون رو پیش بردیم که نهایتا کارمون شبیه سویس ری شد و استاد گفت کارتون کپی شده و ایدتون رو باید عوض کنید.......
الآن هم دنبال ایده های جدید هستم فعلا لانه پرنده توی ذهنم هستش که شاید بشه از ویپگی های شکلی یا اقلیمی اون بشه استفاده کرد شایدم همون کاج رو استفاده کنیم ولی از نظر شکلی تغییرش بدیم.....شما هم اگه بتونین کمکمون کنین ممنون میشم
راستش منم میخوام برای پایان نامم اگه بشه طبق بیونیک طراحی کنم احتمالا تا حدودی از هم بال حشره یا برگ استفاده کنم البته اول باید خوب مکانیزم این چیزایی که میخوام رو بخونم ببینم به دردم میخوره تا تو سازه کاربرد داشته باشن یا نه
کاش یه حجم از کارتونم میزاشتین
اگه از لانه پرنده هم الهام بگبرین ممکنه استادتون اینجور که گیر میده بگه اینم تقلید از اون استادیوم ورزشی لانه پرنده هست که فک کنم تو پکنه ها؟

hamidreza_arch67

عضو جدید
بیونیک خیلی مبانی خوبیه....خیلی پویاست...اگه روش وقت بذارین به نتایج جالبی میرسین......راستش اون استادیوم لانه پرنده.....استادیومه.....اما موضوع کار ما برج مسکونیه.....پس میتونه متفاوت باشه......یه موضوع دیگه هم به ذهنم رسید:آشیانه موریانه......فوق العادست....اگه تا حالا ندیدی یه سرچ کن.....
راستش حجم کارم خیلی خامه.....اینجا بذارم چیز خاصی ازش معلوم نمیشه......موضوعت چیه؟؟؟؟؟؟؟

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بیونیک خیلی مبانی خوبیه....خیلی پویاست...اگه روش وقت بذارین به نتایج جالبی میرسین......راستش اون استادیوم لانه پرنده.....استادیومه.....اما موضوع کار ما برج مسکونیه.....پس میتونه متفاوت باشه......یه موضوع دیگه هم به ذهنم رسید:آشیانه موریانه......فوق العادست....اگه تا حالا ندیدی یه سرچ کن.....
راستش حجم کارم خیلی خامه.....اینجا بذارم چیز خاصی ازش معلوم نمیشه......موضوعت چیه؟؟؟؟؟؟؟
موضوع من طراحی پاویونه به نظرت مثلا اگه بخوام از برگ استفاده کنم میشه از چه چیزاییش استفاده کرد مثلا میشه از فوتوسنتزشم استفاده کرد؟
راستی من بیشتر تو فکر اینم که مثلا ماهایی که میخوایم طبق بیونیک طراحی کنیم معمولا باید سازه های عجیب غریبی داشته باشه برا سازت چی کا رمیکنی؟دیتیلاشو از کجا گیر میاری؟

hamidreza_arch67

عضو جدید
ممممم.....برگ خیلی جالبه....خب طبیعتا میتونی از سازه خود برگ استفاده کنی....از انعطاف پذیری خود برگ.....خب احتمالا سازه تو با عناصر انتقال دهنده مث تاسیسات آب و .... یکی بشه....یا حتی ارتباطات و دسترسی ها....
دیتیل ها رو هم میتونی از توی کتابای زیست شناسی گیاهی پیدا کنی.....دنبال این کتابا باش حتما نتیجه میگیری ....
من که بخاطر اینکه مشغول به کار هستم نتونستم وقت بذارم روی پروژم....ولی امیدوارم تو بتونی این کارتو به خوبی ادامه بدی....موفق باشی

وضعیت
موضوع بسته شده است.