آخرین و به روز ترین مقالات رشته نقشه برداری

آتراد

عضو جدید
سلام به همه دوستان عزیز
همانطور که مستحضر هستید رشته نقشه برداری نسبت به سایر علوم روز از فقر منابع و کتاب و مقاله و... رنج میبرد
این در حالیست که این رشته یکی از رشته های جدید و رو به پیشرفت در ایران و جهان است

لذا برآن شدیم تا گنجینه ای از مقالات و مطالب پربار را که در نشریات مختلف به چاپ رسیده در این تاپیک قرار دهیم

از همگی دوستان نیز تقاضا داریم تا مساعدت لازم را بنمایند و مقالاتی را که در مورد گرایشهای مختلف این رشته است ( در سطح کارشناسی، ارشد وحتی دکترا) در این تاپیک قرار دهید
با تشکر فراوان
آرش

آتراد

عضو جدید
اولین مقاله را از مجله نقشه برداری سازمان نقشه برداری که حاوی مطالب بسیار جالب و به روزی است انتخاب کردم:

اندازه گیری کمترین شتاب ثقل در ایران:

http://www.ncc.org.ir/_DouranPortal/Documents/101mag_4_20090506_105405.pdf

منبع:آخرین شماره نشریه نقشه برداری سازمان نقشه برداری کشور،شماره 101،فروردین 1388

آتراد

عضو جدید
مقاله بعدی در مورد gps است:

بررسی اولیه کیفیت دادهها با سیگنال gpsl2c:

http://www.ncc.org.ir/_DouranPortal/Documents/101mag_3_20090506_105249.pdf

امیدوارم که این مقالات را خوب مطالعه بفرمایید

منبع:آخرین شماره نشریه نقشه برداری سازمان نقشه برداری کشور،شماره 101،فروردین 1388

با تشکر
آرش

آتراد

عضو جدید
و امااااااااااااا.........

آموزش GIS که از این شماره در نشریه سازمان توسط جناب آقای دکتر قراگوزلو تدریس خواهد شد
این شماره جلسه اول آن است و من سعی مینمایم تا هر شماره ای آمد برایتان بگذارم تا در نهایت آرشیو کاملی برای مراجعه و استفاده داشته باشیم:

آموزش GIS :

http://www.ncc.org.ir/_DouranPortal/Documents/101mag_8_20090506_110215.pdf

با تشکر
آرش

msc87

عضو جدید
سلام

سلام

سلام جناب آتراد

از اینکه بالاخره به این تالار تشریف آوردید خوشحالم واین تاپیک هم بسیار مفید خواهد بود.
قرار که برای هر رشته کارشناسی ارشد در این تالار یک تاپیک مهم ایجاد بشه تا مضوعات مربوط به هریک در اون قرار بگیره. به همین دلیل اگر امکان داره موضوع آموزش GIS رو در تاپیک مربوط به GIS ادامه بدید.

ممنون

آتراد

عضو جدید
سلام جناب آتراد

از اینکه بالاخره به این تالار تشریف آوردید خوشحالم واین تاپیک هم بسیار مفید خواهد بود.
قرار که برای هر رشته کارشناسی ارشد در این تالار یک تاپیک مهم ایجاد بشه تا مضوعات مربوط به هریک در اون قرار بگیره. به همین دلیل اگر امکان داره موضوع آموزش GIS رو در تاپیک مربوط به GIS ادامه بدید.

ممنون

سلام
ممنون از لطفتون
من یه هفته ای خیلی سرم شلوغ بود و سر نزدم
باشه حتما:w30:

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
قربونه مهندس آرش :w30:
البته بعدا به سپهر بگو اسپم ها رو پاک کنه که مطالبت پیوسته باشه :D

ارش آراد

عضو جدید
لطفا اثبات فرمول خطاي قائم نبودن مير را در زمين هاي شيب دار رو با رسم شكل توضيح بديد.ممنونم

alijani

عضو جدید
بابت تاخير طولاني مدتم متاسفم
اگه منم مطلب بدرد بخوري داشتم دريغ نميكنم
مقاله gis خوب بود.tnx
;)

salvia_068

عضو جدید
سلام دوستان
من دارم یه تحقیقی می نویسم چند تا سایت و منبع خوب می خوام راجع به گسترش نقاط مبنای مسطحاتی و یه جورایی نقشه 1
ممنون می شم اگه کمکم کنید

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
معرفی ژورنال های مربوط به نقشه برداری

معرفی ژورنال های مربوط به نقشه برداری

SURVEYING JOURNAL ADDRESS

سلام دوستان
در این تاپیک میخوایم ژورنال های نقشه برداری رو بذاریم.
نقشه بردارها همکاری کنیــــــــــــــد:w11:

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولی با خودم

GIS DEVELOPMENT
The Global Geospatial Magazine

ماهنامه GIS DEVELOPMENT هر ماه اطلاعات واخبار جالبی را در زمینه GIS به شما ارائه می دهد؛در ضمن مجلات این ماهنامه به صورت منطقه ای بوده و شامل اخبار ومقالات مربوط به 5 قاره می باشد.برای مثال قسمت آسیا که از هند ارسال میشه شامل مطالبی درباره آسیا است.

بهار عباسی

عضو جدید
Arc GIS

Arc GIS

سلام
من تازه کارورزیم تموم شده! Arc GIS رو هم دکتر امیریان بهمون گفت که GIS کل دانشگاه رو ترسیم کردیم بعد از اینکه تایپشون کردم حتما براتون می زارمش ولی تا اون موقع اگه سوالی بود دذ خدمتم:smile:

mhs2020

عضو جدید
سلام
میشه لطفا یه متن کامل درباره کاربردهای فتوگرامتری در مهندسی عمران بگذارید؟
می خوام کمی بطور تخصصی تر بحث شده باشه.
مرسی

بالا