آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها (سازمان نظام مهندسی)

آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها (سازمان نظام مهندسی)

• مجموع رای دهندگان
    13
  • نظرسنجی بسته .

nader eng

عضو جدید
سلام
نوع کاردانی و ریز نمرات در کمیسیون هم ارزی خیلی کمک میکنه.

آخرین ویرایش:

dr_mehry

عضو
من و یک سری از دوستان دیپلم ریاضی - کاردانی معماری - کارشناسی تکنولوژی معماری. کد 121
و دوستم کاردانی شهرسازی - کارشناسی تکنولوژی معماری کد 121

این طور که مشخص هست. نوع دیپلم و کاردانی اصلا مهم نیست و اشکال با همین پیشوند هست
سلام
ظارهرا دوست شما یا مدرک کاردانی شهرسازی و کارشناسی معماری موفق به گرفتن پروانه شدند.
می خواستم بدونم که پروانه ایشون نظارت هستش یا طراحی.اگر طراحیه ایشون چه مراحلی را طی کرده؟
آخه شرایط من مثل ایشونه فقط من کارشناسی ارشد معماری هم دارم. پروانه نظارت من هم کد 100 هستش.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
ظارهرا دوست شما یا مدرک کاردانی شهرسازی و کارشناسی معماری موفق به گرفتن پروانه شدند.
می خواستم بدونم که پروانه ایشون نظارت هستش یا طراحی.اگر طراحیه ایشون چه مراحلی را طی کرده؟
آخه شرایط من مثل ایشونه فقط من کارشناسی ارشد معماری هم دارم. پروانه نظارت من هم کد 100 هستش.

از نظام مهندسی پرسیدیم و این بار با حوصله برامون توضیح دادان : (البته بخشی ش رو دوستان هم گفتن تو صفخات قبل ):
در صورتی که کاردانی و کارشناسی معماری باشه .حتی تکنولوزی هم طرح و هم نظارت می تونید امتحان بدید.(البته گفتن فعلا تا پایه 2 ارتقا داره برای تکنولوژی)
اگر کاردانی غیر مرتبط باشه فقط نظارت . و ارشد هم هیچ تاثیری نداره چون هیچ کدوم از دروس رو پوشش گفته شده رو پوشش نمیده.
موفق باشید

vertex

اخراجی موقت
از نظام مهندسی پرسیدیم و این بار با حوصله برامون توضیح دادان : (البته بخشی ش رو دوستان هم گفتن تو صفخات قبل ):
در صورتی که کاردانی و کارشناسی معماری باشه .حتی تکنولوزی هم طرح و هم نظارت می تونید امتحان بدید.(البته گفتن فعلا تا پایه 2 ارتقا داره برای تکنولوژی)
اگر کاردانی غیر مرتبط باشه فقط نظارت . و ارشد هم هیچ تاثیری نداره چون هیچ کدوم از دروس رو پوشش گفته شده رو پوشش نمیده.
موفق باشید
ممنون از اطلاعاتتون
ولی همیشه اینو بدونید که نظام مهندسی استان های محتلف هر کدوم یه جور عمل میکنند و از قانون یه استنباطی دارن که خیلی از این موارد هم به بیسوادیشون بر میگرده . همیشه از چند جا بپرسین و به نظام استانتون اعتماد نکنین .

Moonlight3311

عضو جدید
حالا بعد از این همه کد بازی و اسم بازی ، آخرش باید مدرکمون چی باشه که هم حق طراحی بگیره هم نظارت ؟
من الان ترم 2 کاردانی معماریم و رشته ام ریاضی بوده . اگه بهم طراحی نمی دن بگین لطفا که انصراف بدم . چون دوباره کنکور سراسری دادم جوابشم 21 شهریور میاد که کارشناسی پیوسته قبول شدم یا نه .

jhangard

کاربر بیش فعال
حالا بعد از این همه کد بازی و اسم بازی ، آخرش باید مدرکمون چی باشه که هم حق طراحی بگیره هم نظارت ؟
من الان ترم 2 کاردانی معماریم و رشته ام ریاضی بوده . اگه بهم طراحی نمی دن بگین لطفا که انصراف بدم . چون دوباره کنکور سراسری دادم جوابشم 21 شهریور میاد که کارشناسی پیوسته قبول شدم یا نه .
کاردانی معماری + کارشناسی ناپیوسته معماری کد نظارت و طراحی میگیره تا پایه 2 اما کارشناسی ناپیوسته معماری با کاردانی غیر مرتبط فقط کد نظارت میگیره. این تا امروز، تا سال بعد شونصد بار دیگه این قانون عوض میشه خودشونم نمی دونن دقیقا دارن چکار میکنن :D
پس اگه سراسری قبول شدی نزدیک، شک نکن انصراف بده برو سراسری، هم مطمئن میشی برا نظام مهندسی هم دردسر کنکور ناپیوسته نداری هم کلا سطح علمی دانشگاه ها و دانشجوها و اعتبار مدرک پیوسته از ناپیوسته برای کار و...بیشتره

mm.ai

عضو جدید
دوست عزیز-هیچ شک نکن-چون تازه کاردانیتو شروع کردی-بیخیالش شو-چون به تفه ابلیسم نمی ارزه-بهترین موقعیتو داری-برو کارشناسی پیوسته رو ثبت نام کن-مسیری که ما توش به لجن رفتیمو لااقل شما دیگه نرو;)

mahmoudz

کاربر فعال
سلام.
یکی میشه جواب منوبده...
من دیپلم معماریه (فنی حرفه ای، نه کاردانش) و کاردانی هم معماریه و کارشناسی هم (مهندسی تکنولوژی معماریه) و الان دانشجوی ارشد (مهندسی معماری) هستم...
آیا اگر 2 سال بعد از ارشد برای آزمون نظام اقدام کنم مهر با کد 100 بهم تعلق می گیره یا نه؟

یه نامه ای چند روز پیش دیدم که غیرهمنامیه درس های ناپیوسته ها و پوسته ها توش نوشته بود و مشخص کرده بود که این درسا همون معادل همدیگر هستند...
1) آیا برای ناپیوسته ها نظام مدرک کاردانی رو هم چک می کنه؟ اگه کاردانی هم معماری بود حتی با لیسانس هم شنیدم ( در صورت پاس کردن درس های کمیسیون، که گفتم مثل اینکه مطابقت دادن) مهر طراحی میدن، ولی تا پایه 2 ...صحت داره؟
2) من 2 سال بعد ارشد اقدام کنم از بعضیا شنیدم که کد اصلی بهت تعلق می گیره...صحت داره؟
ممنون میشم دوستان پاسخ بدن...

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان گل گلاب
خدا قوت
دوستان یه سوالی :
آیا نظام مهندسی معماری رشته ی فناور معماری و به رسمیت می شناسه؟
یعنی من که کارشناسی ناپیوسته ی معماری خوندم با ارشد فناوری معماری می تونم پروانه اشتغالمو از رشته ی مرتبط با معماری به معماری تبدی کنم؟

تما می دونید اگه کارشناسی ناپیوسته ی معماری خونده باشید در پروانه اشتغالتون درج میشه رشته ی مرتبط با معماری و حداکثر می تونیم تا پایه 2 ارتقا بدیم...

اما اگر ارشد معماری بگیریم میشیم رشته ی اصلی و در پروانه اشتغالمون عنوان مرتبط با معماری حذف میشه... و دیگه محدودیت ارتقای پایه نداریم...

حالا می خوام بدونم ایا با ارشد فناوری معماری هم این مشکل حل میشه یا فقط باید ارشد معماری معماری بگیریم؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
یکی میشه جواب منوبده...
من دیپلم معماریه (فنی حرفه ای، نه کاردانش) و کاردانی هم معماریه و کارشناسی هم (مهندسی تکنولوژی معماریه) و الان دانشجوی ارشد (مهندسی معماری) هستم...
آیا اگر 2 سال بعد از ارشد برای آزمون نظام اقدام کنم مهر با کد 100 بهم تعلق می گیره یا نه؟

یه نامه ای چند روز پیش دیدم که غیرهمنامیه درس های ناپیوسته ها و پوسته ها توش نوشته بود و مشخص کرده بود که این درسا همون معادل همدیگر هستند...
1) آیا برای ناپیوسته ها نظام مدرک کاردانی رو هم چک می کنه؟ اگه کاردانی هم معماری بود حتی با لیسانس هم شنیدم ( در صورت پاس کردن درس های کمیسیون، که گفتم مثل اینکه مطابقت دادن) مهر طراحی میدن، ولی تا پایه 2 ...صحت داره؟
2) من 2 سال بعد ارشد اقدام کنم از بعضیا شنیدم که کد اصلی بهت تعلق می گیره...صحت داره؟
ممنون میشم دوستان پاسخ بدن...
تا اونجایی که من میدونم مثلا در مورد خود من که دیپلم ریاضی/کاردانی معماری/کارشناسی نا پیوسته ی علمی کاربردی معماری بودم پروانه ی مرتبط با معماری با کد 120 صادر شد...
گفتند که ارشد معماری بگیری کد 100 بهت تعلق میگیره.
ولی به کارشناسی ناپیوسته های تکنولوژی معماری فک کنم کد 130 تعلق میگیره.
تو f.b هم یه گروه به نام معماران بدون مرز هست که در مورد همین مصوبات کمیسیون هم ارزی ه ...اونجا هم می تونی اطلاعات بگیری...
از قسمت نظام مهندسی اداره ی راه و شهرسازیتون هم میتونی بپرسی...
نتیجه رو به ما هم حتما بگو...

ahmad heidary

عضو جدید
سلام دوستان گل گلاب
خدا قوت
دوستان یه سوالی :
آیا نظام مهندسی معماری رشته ی فناور معماری و به رسمیت می شناسه؟
یعنی من که کارشناسی ناپیوسته ی معماری خوندم با ارشد فناوری معماری می تونم پروانه اشتغالمو از رشته ی مرتبط با معماری به معماری تبدی کنم؟

تما می دونید اگه کارشناسی ناپیوسته ی معماری خونده باشید در پروانه اشتغالتون درج میشه رشته ی مرتبط با معماری و حداکثر می تونیم تا پایه 2 ارتقا بدیم...

اما اگر ارشد معماری بگیریم میشیم رشته ی اصلی و در پروانه اشتغالمون عنوان مرتبط با معماری حذف میشه... و دیگه محدودیت ارتقای پایه نداریم...

حالا می خوام بدونم ایا با ارشد فناوری معماری هم این مشکل حل میشه یا فقط باید ارشد معماری معماری بگیریم؟

ببخشید میخواستم ببینم چرا همون معماری رو نمیخواید بخونید؟توی تایپیکها دیدم شما معماری میخواستید بخونید ولی الان منصرف شدید ۰من هم شرایط شما رو دارم و نمیدونم معماری بخونم یا فناوری ،به نظر شما که قصد تغییر گرایش دارید چیکار کنم؟
یعنی با تحلیل به این نتیجه رسیدید که دیگه معماری نخونید و فناوری بخونید یا که علاقه ای به معماری ندارید؟

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من : رشته دبیرستان ریاضی ، کاردانی معماری و کارشناسی هم معماری خوندم و همین طور ارشد
کد 100 بهم تعلق گرفت

OMID kashmar

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال داشتم ....
مثلا یکی میگه به من کد 100 تعلق گرفت یعنی چی؟ اصلا این کد یعنی چی ؟
من از هنرستان تا لیسانس همش معماری بودم لیسانسمم معماری ناپیوسته دانشگاه ازاده ... میشه بگین من چه شرایطی دارم... میخوام برم سربازی وضعیتم برای نظام مهندسی چطوریه ... عذر میخوام دوستان من هیچ اطلاعاتی از این بابت ندارم لطفا راهنمایی کنید ...

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه سوال داشتم ....
مثلا یکی میگه به من کد 100 تعلق گرفت یعنی چی؟ اصلا این کد یعنی چی ؟
من از هنرستان تا لیسانس همش معماری بودم لیسانسمم معماری ناپیوسته دانشگاه ازاده ... میشه بگین من چه شرایطی دارم... میخوام برم سربازی وضعیتم برای نظام مهندسی چطوریه ... عذر میخوام دوستان من هیچ اطلاعاتی از این بابت ندارم لطفا راهنمایی کنید ...

منظور کد اصلی یا مرتبط بودن هست که در نظام با توجه به مدارک و مقاطع تحصیلی میدن
کسانی که پیوسته باشن و بعد از دبیرستان کارشناسی قبول شن خوب کد اصلی میگیرن
برای ناپیوسته ها یکم شرایط متفاوت گفتن یک زمانی که بعد بخشنامه های جدید اضافه شد و اصلاح شد. کد مرتبط هم مشکل خاصی نداره هم می تونن تو ازمون های نظارت و اجرا شرکنن
و برای طراحی هم همین طور ، فقط برای طراحی رو قبلا گفته بودن تا پایه 2 قابل ارتقا هست ، بخشنامه های جدید رو نمی دونم
تو همین صفحه و صفحات قبل بخشنامه های کمیسیون هم ارزی هست اونا رو مطالعه کنید دقیق تر و درست تر هستن

ARMAN03

عضو جدید
با سلام و عرض خسته نباشید
دیپلم من ریاضی فیزیک نظام قدیم است.
مدرک کاردانی ناپیوسته معماری شهری در دانشگاه علمی کاربردی را هم گرفته ام و برای کارشناسی میخوام برم دانشگاه آزاد رشته کارشناسی علمی کاربردی معماری ادامه بدم .
آیا به من پروانه اشتغال نظارت و طراحی تعلق میگیرد؟

ممنون و سپاس فراوان

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط اینکه آیا شامل کسانی که کاردانی غیر مرتبط هم هستن میشه؟
باید هم کاردانی و هم کارشناسی معماری باشه
حالا پسوند و پیشوند مهندسی و یا علمی کاربردی زیاد مهم نیست
ولی اگه کسی کاردانی عمران باشه کارشناسی معماری قطعا قابل قبول نیست

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و عرض خسته نباشید
دیپلم من ریاضی فیزیک نظام قدیم است.
مدرک کاردانی ناپیوسته معماری شهری در دانشگاه علمی کاربردی را هم گرفته ام و برای کارشناسی میخوام برم دانشگاه آزاد رشته کارشناسی علمی کاربردی معماری ادامه بدم .
آیا به من پروانه اشتغال نظارت و طراحی تعلق میگیرد؟

ممنون و سپاس فراوان
نظارت که حتما تعلق میگیره ولی طراحی رو نمیدونم
چون معماری شهری شاید واحدهای معماری رو نداشته باشه .دقیق نمیدونم

معمار111

عضو جدید
سلام دوستان خوبم
درد دلی دارم بد نیست گوش جان بسپارید :smile:....اول اینکه من وقتی آزمون نظارت شرکت کردم کد نظام مهندسیم 1010 بود پروانم که اومد دیدم کدم شده 1014 ! با اینکه کاردانیمو روزانه معماری خونده بودم و کارشناسیمم معماری بود بازم نمیتونستم آزمون طراحی شرکت کنم ! یک سال گذشت رفتم برای تمدید پروانم حالا کد پروانم و نظامم شده 1011 ! این دیگه از کجا اومده الله اعلم... اما خدا رو شاکرم حداقل آزمون طراحی میتونم شرکت کنم
دوستان کسی خبر داره کد 1011 چیه؟ باید خوشحال باشم یا ناراحت!:cool:

gony

عضو جدید
بچه ها قانون جدید تصویب شده به نظر میاد محدودیت ها برداشته شده.خودتون یه نگاهی بندازید.

نوشته به دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته،با عناوین علمی کاربردی معماری،تکنولوژی،کاربردی،در رشته های موضوع ماده 6 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که دارای مدرک کاردانی در زمینه رشته مقطع کارشناسی(رشته های کاردانی اصلی یا مرتبط) می باشند پروانه اشتغال به کار مرتبط باحدود صلاحیت نظارت ،طراحی یا محاسبات بدون محدودیت و برحسب سنوات تعلق می گیرد.

Architect Abbas

عضو جدید
بچه ها قانون جدید تصویب شده به نظر میاد محدودیت ها برداشته شده.خودتون یه نگاهی بندازید.

نوشته به دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته،با عناوین علمی کاربردی معماری،تکنولوژی،کاربردی،در رشته های موضوع ماده 6 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که دارای مدرک کاردانی در زمینه رشته مقطع کارشناسی(رشته های کاردانی اصلی یا مرتبط) می باشند پروانه اشتغال به کار مرتبط باحدود صلاحیت نظارت ،طراحی یا محاسبات بدون محدودیت و برحسب سنوات تعلق می گیرد.
سلام
لينك موضوع فوق
http://www.mrud.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=63fe93cb-5715-4137-a8e5-c7a5adcf298d

petrovich21

عضو
سلام من کاردانی معماری داخلی از دانشگاه علمی کاربردی دارم و کارشناسی ناپیوسته معماری از دانشگاه غیرانتفاعی . می تونم عضو نظام مهندسی بشم؟

بالا