آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها (سازمان نظام مهندسی)

آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه ها (سازمان نظام مهندسی)

• مجموع رای دهندگان
    13
  • نظرسنجی بسته .

ahmad88

عضو جدید
متاسفانه حق طراحی بچه های تکنولوزی حل نشده و من به نظام مهندسی زنجان و راه و شهرسازی مراجعه کردم و آنها نیز همین جواب رو به من دادند. ما در زنجان داریم از چندین جهت حرکت هایی رو انجام میدیم و امیدوارم تمام بچه های تکنولوژی در سراسر کشور به صورت یکپارچه اعتراض کنند. انشالله در چند روز ابنده اقداماتی که داریم انجام میدیم رو اینجا میگزارم. بچه ها بیکار نشید لطفا

elham m

عضو جدید
خدا خیرتون بده منم ساکن زنجانم مدرکم تکنولوژی معماری
اگه تحصنی امضایی چیزی باشه خبر بدین تمام بر و بچ رو میارم
منتظریم

x_rx7

عضو جدید
سلام دوستان با توجه به اعتراضات و پیگیری های مستمر فارغ التحصیلان با عنوان مدرک علمی کاربردی ،به این دسته از فارغ التحصیلان پروانه با کد اصلی (100) تعلق گرفته شده
ولی همچنان فارغ التحصیلان مهندسی تکنولوژی معماری کد مرتبط با رشته مهندسی معماری (120) داده میشه که این نتیجه عدم همکاری در اعتراضات دسته جمعی و گروهی به این مصوبه می باشد
دوستانی که تمایل دارند یک قدم کوچک برای اعتراض به سازمان نظام مهندسی بردارند ابتدا به دیوان عدالت اداری شکایت کنند که فرم دادخواست رو میتونید از اینجا دانلود کنید

http://www.divan-edalat.ir/
این هم یک نمونه پر شده هست برای دوستانی که نمی دانند چطور باید فرم رو پر کنند
مشاهده پیوست 122024مشاهده پیوست 122027

یادمون باشه که حق دادنی نیست بلکه گرفتنیه;)

آقا این کار عالیه فقط باید یه جوری موضوع را به همه بگیم ...یعنی همه تکنولوژی ا بفهمن و این فرم رو پر کنن ...شاید با یه پیج تو ف ی س بوکم بشه اطلاع رسانی کرد...ای کاش همه این فرم رو پر میکردن

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خبر ویژه : ......... لطفآ بخوانید

چند روز پیش که در دانشگاه بودم (دانشگاه آزاد اردستان) با ریاست دانشگاه (آقای مهندس جلیل عمادی) دیدار داشتم .... ایشان از اعضای جدید هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان اصفهان در سمت دبیر هیات رئیسه می باشند...

از ایشان سوال کردم که با توجه به این که ما فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته معماری از دوره هنرستان و در دوره کاردانی(نقشه کشی معماری) و کارشناسی(تکنولوژی معماری) و اکنون که دانشجوی ارشد مهندسی معماری هستیم چرا به ما اجازه طراحی داده نمیشه و این حق رو از ما گرفتن...؟؟؟

ایشون جواب دادن : در حال حاظر در حال نوشتن یک نظام نامه جدید هستند که فارغ التحصیلان تکنولوژی معماری با پاس کردن چند واحد درسی در مکان نظام مهندسی این امکان برای آنها بوجود میاد که از مهر طراحی برخوردار شوند...

از ایشان سوال کردم که چند واحد درسی و چه درسهایی باید پاس شود و از چه زمانی این برنامه اجرا خواهد شد ؟؟؟

ایشان جواب دادن نوع درسها هنوز مشخص نیست ولی به تعداد 8 واحد خواهد بود و به احتمال خیلی زیاد از سال آینده اجرا خواهد شد.

xx1051xx

عضو جدید
خبر ویژه : ......... لطفآ بخوانید

چند روز پیش که در دانشگاه بودم (دانشگاه آزاد اردستان) با ریاست دانشگاه (آقای مهندس جلیل عمادی) دیدار داشتم .... ایشان از اعضای جدید هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان اصفهان در سمت دبیر هیات رئیسه می باشند...

از ایشان سوال کردم که با توجه به این که ما فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته معماری از دوره هنرستان و در دوره کاردانی(نقشه کشی معماری) و کارشناسی(تکنولوژی معماری) و اکنون که دانشجوی ارشد مهندسی معماری هستیم چرا به ما اجازه طراحی داده نمیشه و این حق رو از ما گرفتن...؟؟؟

ایشون جواب دادن : در حال حاظر در حال نوشتن یک نظام نامه جدید هستند که فارغ التحصیلان تکنولوژی معماری با پاس کردن چند واحد درسی در مکان نظام مهندسی این امکان برای آنها بوجود میاد که از مهر طراحی برخوردار شوند...

از ایشان سوال کردم که چند واحد درسی و چه درسهایی باید پاس شود و از چه زمانی این برنامه اجرا خواهد شد ؟؟؟

ایشان جواب دادن نوع درسها هنوز مشخص نیست ولی به تعداد 8 واحد خواهد بود و به احتمال خیلی زیاد از سال آینده اجرا خواهد شد.

ممنون دوست عزیز .بابت اطلاع رسانیت...

! Milad

عضو جدید
دوستان من کاردانیم نقشه کشی معماری بوده و الان علمی کاربردی معماری هستم
میخواستم بدونم مشکل گروه ما که از هنرستان با معماری بودیم و الان کارشناسیمون علمی کاربردی هست هم حل شده یا نه؟

pedraam.abbasi@g

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان. از اونجایی که این رشته مرتبط با نظام هست و پروانه نظارت می گیره آیا اگه ارشد مکانیک تبدیل انرژی بخونیم تاثیری در پروانه داره؟ مثلا از مرتبط تبدیل به اصلی میشه؟ با تشکر.
لطفا کسانی که هم رشته هستند نظر بدن. با تشکر

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان با توجه به اعتراضات و پیگیری های مستمر فارغ التحصیلان با عنوان مدرک علمی کاربردی ،به این دسته از فارغ التحصیلان پروانه با کد اصلی (100) تعلق گرفته شده
ولی همچنان فارغ التحصیلان مهندسی تکنولوژی معماری کد مرتبط با رشته مهندسی معماری (120) داده میشه که این نتیجه عدم همکاری در اعتراضات دسته جمعی و گروهی به این مصوبه می باشد
دوستانی که تمایل دارند یک قدم کوچک برای اعتراض به سازمان نظام مهندسی بردارند ابتدا به دیوان عدالت اداری شکایت کنند که فرم دادخواست رو میتونید از اینجا دانلود کنید

http://www.divan-edalat.ir/
این هم یک نمونه پر شده هست برای دوستانی که نمی دانند چطور باید فرم رو پر کنند
مشاهده پیوست 122024مشاهده پیوست 122027

یادمون باشه که حق دادنی نیست بلکه گرفتنیه;)
سلام
دوست عزیز ما هم که کاردانی معماری بودیم و کارشناسی علمی کاربردی معماری مرتبط با معماری یعنی کد 120 شدیم.تا پایه 2 میتونیم ارتقا بدیم:(

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مرسی ... بازم خدا رو شکر که مشکل تکنولوژی تا حدی حل شد...

pedram131

عضو جدید
با این وضیعت کاردانی من نقشه کشی معماری رفتم کانون کاردانها گفتن جز رشته اصلی
کارتم بهم دادن جز رشته اصلی
تو اون جدول دروس هم همه درسها رو پاس کردم
کارشناسی تکنولوژی معماری میتونم کد اصلی بگیرم؟

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با این وضیعت کاردانی من نقشه کشی معماری رفتم کانون کاردانها گفتن جز رشته اصلی
کارتم بهم دادن جز رشته اصلی
تو اون جدول دروس هم همه درسها رو پاس کردم
کارشناسی تکنولوژی معماری میتونم کد اصلی بگیرم؟

من دو روز پیش نظام مهندسی اصفهان بودم ... گفتن که اگه تمام درسایی که توی لیسته رو گذرونده باشی طراحی میدن تا حداکثر پایه 2 - ولی همچنان مرتبط و با کد 120...

pedram131

عضو جدید
من دو روز پیش نظام مهندسی اصفهان بودم ... گفتن که اگه تمام درسایی که توی لیسته رو گذرونده باشی طراحی میدن تا حداکثر پایه 2 - ولی همچنان مرتبط و با کد 120...
اخه تو این بخشنامه یه جا نوشته اگه کاردانی رشته اصلی باشه مشکلی نیست
کاردانی نقشه کشی معماری
کانون کاردانها رفتم گفت تازه 1 ماه شده رشته اصلی

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اخه تو این بخشنامه یه جا نوشته اگه کاردانی رشته اصلی باشه مشکلی نیست
کاردانی نقشه کشی معماری
کانون کاردانها رفتم گفت تازه 1 ماه شده رشته اصلی

یعنی به اونایی که کاردانیشون وکارشناسیشونم معماری باشه تا پایه 2 میدن ؟
یا هیچ فرقی نداره ؟

آخرین ویرایش:

panahi_arch

عضو جدید
من نفهمیدم اخر ما تکنولوجی ها میتونیم طراحی کنیم یا نه؟وقتی کاردانی قبول شدیم نوشته بود کاردانی معماری ولی ترم اخر گفتن اسم مدرکتون تغییر کرده شده تکنولوجی اخه گناه ما چیه ما که بیشتر از پیوسته ها واحد گذروندیم

shafagh234

عضو جدید
سلام یا مدرک کارشناسی ارشد معماری مهر طراحی میدن؟
من کاردانیم باستان شناسی و کارشناسیم معماری بوده

panahi_arch

عضو جدید
سلام بچه ها باید با هم متحد بشیم وهمه توی نظام مهندسی شهرمون جمع بشیم الانم موقع انتخاباته بیشتر گوش میدن تورو خدا همه به هر کس میشناسین اطلاع بدین واقعا داره بهمون ظلم میشه و جز ما کسی به فکرمون نیست یه تاریخی رو تعیین کنید

mahsa-mt

عضو جدید
فقط امیدوارم باعث و بانی این قانون مسخره که این همه آدمو سرگردونو نا امید کرده روز خوش تو زندگیش نبینه , شده کابوس هر شبو روز ما بخدا ...:cry::crying:

lotfiabolfazl

عضو جدید
عدم اعطای حق طراحی به فارغ التحصیلان کاردانی به کارشناسی معماری ؟ چرا ؟

عدم اعطای حق طراحی به فارغ التحصیلان کاردانی به کارشناسی معماری ؟ چرا ؟

دوستان به راستی از خودمون پرسیدیم که پشت بحث کلانی مانند این چه افراد حقیقی ویا حقوقی ویا گروههای خاصی قرار دارن که این بحث رو عملی دارن می کنن که البته باید گفت دیگه عملی شده در بسیاری از نظام مهندسی ها !!؟؟ دوستان لطفا در این مورد نظراتتون رو بگید که هم اطلاع رسانی بشه و هم اونایی که نمی دونن چه حقی داره ازشون ضایع میشه بدونن. مرسی :warn::warn::que::que:

آخرین ویرایش:

vertex

اخراجی موقت
دوستان به راستی از خودمون پرسیدیم که پشت بحث کلانی مانند این چه افراد حقیقی ویا حقوقی ویا گروههای خاصی قرار دارن که این بحث رو عملی دارن می کنن که البته باید گفت دیگه عملی شده در بسیاری از نظام مهندسی ها !!؟؟ دوستان لطفا در این مورد نظراتتون رو بگید که هم اطلاع رسانی بشه و هم اونایی که نمی دونن چه حقی داره ازشون ضایع میشه بدونن. مرسی :warn::warn::que::que:
ای بابا وقتی 4 تا معماری خونده رو نمیشه دور هم جمع کرد شما چه انتظاری دارین که اونا تکونی به خودشون بدن ؟ هر کسی به فکر خودشه فقط . یک کلام متحد نیستیم و حقمونه که از این بدتر سرمون بیاد . اگر کسی خیلی ناراحته gereh_vertex@yahoo.com ایمیل منه . یه چند نفری هستند که ایمیل دادن ولی باید خیلی بیشتر باشیم تا اعتراضمون اثر بزاره .

lotfiabolfazl

عضو جدید
بله حق با شماست ولی متاسفانه خیلیا اصلا از این موضوع اطلاع ندارن و یا خیلیاشون هم میدوننو جدی نگرفتن!!!؟:que::(

آخرین ویرایش:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام یا مدرک کارشناسی ارشد معماری مهر طراحی میدن؟
من کاردانیم باستان شناسی و کارشناسیم معماری بوده

ارشد هیچ تاثیری نداره. آزمون کارشناسی هست. با توجه به اینکه خیلی از واحدها رو نگذروندید تو کاردانی بسیار بعید هست

sallarmelli

عضو جدید

دوستان این کد 120 جریانش چی هست چون من چند جا دیدم دوستان ابراز ناراحتی می کنند که کد اون ها رو زدند 120 این یعنی چی ؟

آخرین ویرایش:

mahsa hash

عضو جدید
سلام دوستان می خواستم بدونم من مدرکه فوق دیپلمم عمران بود و الان دانشجوی علمی کاربردی معماری هستم به من کدوم کد تعلق می گیره و ایا من مهر طراحی رو می تونم دریافت کنم یا خیر ممنونم

vertex

اخراجی موقت
دوستان این کد 120 جریانش چی هست چون من چند جا دیدم دوستان ابراز ناراحتی می کنند که کد اون ها رو زدند 120 این یعنی چی ؟
دوست عزیز این هم از اون مسخره بازی هایی هستش که بعدن گندش رو در میارن دقیقا مثل همین علمی کاربردی یا مهندسی تکنولوژی که اول میگن هیچ فرقی نداره همه که فارغ التحصیل شدن بعدن میگن مسئله داره . الان میگن کد 120 هیچ عیبی نداره و دقیقا مثل بقیه هم طراحی دارن هم نظارت . اما آیا عقل سالم اینو قبول میکنه که اگر فرقی نداشت چرا کد 100 ندادند؟ از اینجا معلومه که آقایون برای کد 120 برنامه دارند برامون خواب دیدند . احتمالا توی سهمیه ها یا ارتقاء پایه میخوان محدودیت بزارن در آینده .... عمرمون داره تموم میشه ای خدا . پس کی باید سر و سامانی بگیریم . کی باید سر و سامانی ببینیم ؟؟؟؟؟؟

vertex

اخراجی موقت
سلام دوستان می خواستم بدونم من مدرکه فوق دیپلمم عمران بود و الان دانشجوی علمی کاربردی معماری هستم به من کدوم کد تعلق می گیره و ایا من مهر طراحی رو می تونم دریافت کنم یا خیر ممنونم
کد 120 میگیرین بدون حق طراحی.

mahsa.key

عضو جدید
یعنی الان من که فوق دیپلم عمران کارشناسی معماری دارم و دارم ارشد معماری می خونم حتی با مدرک ارشدم هم نمی تونم کد 100 بگیرم؟

بالا