[آثار هنری serenti-_-piti ] - کاشی و سرامیک

serenti-_-piti

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=140626&d=1362913155

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=140627&d=1362913179

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
به ما هم یاد میدی؟ چه وسایلی لازمه؟ چقد طول میکشه؟

masoud.avard

عضو جدید
خییییییییلی قشنگ بودن
احسنت

من از دومی خیلی خوشم اومد

لطفا نحوه تولیدشون رو هم بنویسید که ما هم بریم تو کارش...

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
بستگی به اندازه کارت داره که چقد طول بکشه..بله اگه توضیح کافیه واست میتونم کمکت کنم

خوب شما توضیح بدین و اسم این هنر رو بگین دنبالش میرم ببینم می تونم یا نه؟

serenti-_-piti

عضو جدید
خوب شما توضیح بدین و اسم این هنر رو بگین دنبالش میرم ببینم می تونم یا نه؟

خییییییییلی قشنگ بودن
احسنت

من از دومی خیلی خوشم اومد

لطفا نحوه تولیدشون رو هم بنویسید که ما هم بریم تو کارش...

رای ساخت قطعات کوچک در قالب آینه و غیره یک تکه نئوپان یا ام دی اف بدون روکش یا تخته سه‌لا مورد نیاز است. آن را به شکل دلخواه ببرید.

بنا به سلیقه خود از کاشی یا ظروف شکسته چینی استفاده کنید. کاشی‌ با رنگ‌های بسیار متنوع را از فروشگاه‌های معتبر تهیه نمایید.

چسب‌چوب و پودر بندکشی را از قبل تهیه کنید.
کاشی کاشی ، یه طرح نو

پودر بندکشی به صورت آماده، خارجی و در رنگ‌های مختلف موجود است. خودتان هم می‌توانید این پودر را آماده نمایید. در این‌ صورت نیاز به سه واحد سیمان سفید الک شده و نرم + یک واحد پودر سنگ الک شده و نرم + رنگ پودر اگر بخواهید بندکشی رنگی باشد، دارید. در زمان بندکشی به اندازه کافی آب اضافه کنید تا خمیر یک دست شود.

وسایل مورد نیاز:

یک قطعه چوب

کاشی یا چینی

پودر مخصوص بندکشی

چکش برای شکستن کاشی یا چینی

انبر دسته بلند برای شکستن به قطعات کوچک

قلم معمولی برای مالیدن چسب‌چوب

اسفنج نرم

یک تکه پارچه

عینک ایمنی

دستکش یک‌بار مصرف
1.طرح مورد نظر را با مداد روی چوب بکشید

کاشی کاشی ، یه طرح نو

2. برای خرد کردن کاشی‌های بزرگ، آن‌ها را بین دو لایه پارچه قرار دهید و آرام با چکش ضربه وارد کنید تا به قطعات کوچکتر تقسیم شوند.

3. برای خردتر شدن قطعات می‌توانید از انبر استفاده نمایید.

4. تکه‌های کاشی را روی طرحی که کشیده‌اید، با چسب چوب بچسبانید. بهتر است چوب به صورت افقی روی یک میز یا زمین قرار داده شود. بین قطعات کاشی 3 تا 5 میلیمتر فاصله بگذارید. سعی کنید این فاصله از سه میلیمتر کمتر نباشد. زیبایی کار بستگی به فاصله بین کاشی‌ها دارد که بعدا با ملات پر می‌شود.

5- بعد از یک روز که چسب کاملا خشک و کاشی‌ها روی کار کاملا محکم شدند، آب را کم کم به پودر بندکشی اضافه کرده، ورز دهید تا خمیری نه چندان سفت به دست آید. خمیر را با یک کاردک لاستیکی یا با دست روی کار بمالید و مطمئن شوید که ملات فضای خالی بین کاشی‌ها را پر کرده است.

نمیدونم توضیح کافی بود یا نه؟؟اگه سوالی پیش اومد بگید تا توضیح بدم:w30:

serenti-_-piti

عضو جدید
قاب آئينه کاشي

قاب آئينه کاشي لوازم مورد نياز: 1. کاشي 2×2 در رنگ هاي صورتي کم رنگ، زرشکي، کرم، آجري، نارنجي 2. تخته 16 ميلي متري MDF در سايز 20×20 3. انبر کاشي بُر 4. آئينه 20×7 5. چسب چوب 6. پارچه يا گوني کنفي 7. اشياء گرد کوچک مانند مرواريدهاي گرد کوچک براي وسط گل توضيح: دراين طرح چهار نوع برش کاشي وجود دارد، ابتدا براي اطراف کار کاشي آجري رنگ را به يک دوم و يک چهارم تقسيم کرده و براي گل ها، پس از دورگيري کاشي، آن را بسيار ريز کنيد. براي برگ ها، کاشي را از قطر به دو نيم کرده سپس هر نيمه را دورگيري کنيد و براي زمينه کار کاشي را به صورت نامنظم شکسته و در زمينه بچسبانيد.

مراحل کار: 1. ابتدا آئينه را به فاصله ي 1 سانتي متر از لبه MDF با چسب چوب روي آن بچسبانيد و طرح مورد نظر را روي تخته بکشيد. 2. کاشي هاي صورتي را ابتدا به دو نيم تقسيم کرده، براي اين کار انبر را از يک ششم لبه ي آن بر يک دوم ضلع کاشي قرار داده و به دو نيم کرده. همين کار را براي کاشي هاي آجري رنگ هم انجام دهيد. 3. سپس يک دوم کاشي هاي صورتي و آجري که در اختيار داريم را به يک چهارم تقسيم کنيد، اين کار درست مانند تقسيم يک دوم انجام شود.( تعدادي از کاشي هاي آجري را به همان شکل يک دوم تقسيم کرده کنار بگذاريد) 4. هر يک چهارم کاشي هاي صورتي را دورگيري کنيد. يعني لبه هاي منحني دار آن ها را کاملاً با انبر بشکنيد، به اين صورت که انبر را از يک ششم لبه آن بر قسمتي که انحناي کاشي به اتمام مي رسد قرار داده و لبه ي منحني را بشکنيد. کاشي هاي صورتي را متناسب با کاربردي که در طرح دارند( گلبرگ ها) به قطعات کوچکتري تبديل کنيد. براي گل ها کاشي هاي سبز را از قطر به دو نيمه تقسيم کرده، براي اين کار بايد انبر را تقريباً از يک چهارم لبه ي آن بر قطر کاشي قرار داده و کاشي را بشکنيد، سپس مانند بالا کاشي را دورگيري کرده و لبه هاي آن را به صورتي بشکنيد که هر قسمت به صورت نيم دايره در آيد. 5. سپس هر رنگ را بر روي طرح مخصوص خود با چسب چوب بچسبانيد. هنگام چسباندن قطعات کاشي در کنار هم بايد بدانيم که اين کار مانند کنار هم قرار دادن قطعات پازل مي باشد و بايد جاي هر قطعه ي ديگر را پيدا کرد تا بي نظمي در شکل نهايي خيلي مشخص نباشد. 6. مرحله ي دوغاب ريزي را پس از 24 ساعت که از چسباندن کاشي ها گذشت بايد انجام دهيد. به اين صورت که پودر سنگ و سيمان سفيد را به ميزان مساوي با هم مخلوط کرده و به آن آب اضافه کرده به طوري که ترکيب ما غلظت خيلي زيادي نداشته باشد، در ضمن خيلي هم روان نباشد. سپس دوغاب اضافي را پس از 10 الي 15 دقيقه با دستمال يا گوني کنفي از روي کار پاک کرده و بعد از 30 الي 40 دقيقه( بسته به غلظت دوغاب) با پارچه اي تميز کل کار را تميز بکنيد. تذکر: بر روي زمينه کار علاوه بر کاشي کرم رنگ مي توانيد از چند تکه کاشي نارنجي به صورت پراکنده نيز استفاده کنيد. براي دور کار که در اين طرح از کاشي هاي آجري استفاده شده بهتر است از کاشي هاي لبه دار( دورگيري نشده) استفاده کنيد.
روشه توضیح این بهتره فک کنم....دوغابه کاروهم که کامل توضیح داده پر رنگ کردم

masoud.avard

عضو جدید
خیلی ممنون
توضیحات تون خیلی کامل بود
اصلا فکر نمیکردم به این سادگی بشه همچین چیزای زیبایی درست کرد...

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان درست شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry:

آره
دستت مرسی :)

آخیییییییی وروجک وآقای نجار من عاشخش بودم
http://www.www.www.iran-eng.ir/customavatars/avatar169087_10.gif

;)

==========

اما نظر

ببین دوست من کار هات مبتدیه
ای کاش میگفتی چند وقته کارمیکنی و چندمین کارته که بشه بهتر نظر داد

اما چیزی که مشخصه اینه که گار ها سطح پایینه واسه یه کار هنری

از طرفی سطح بالاست برای یک مبتدی ;)

فرم هات خیلی سادست و حرفی برای گفتن نداره
و به خاطر متریال خیلی جاها فرم رو خراب کردی و به قولی بر اساس تیکه هاس کاشی شکل رو ادامه دادی نه از روی فرم اصلی

یک هنرمند باید دقت خیلی خیلی بالایی داشته باشه و اصلا تو کارش عجله نکنه

این ها رو میگم تا تمرینت رو بیشتر کنی و به همین چیزی که الان بهش رسیدی قناعت نکنی

مطمئنم یک سال ادامه بدی دیگه این ایراد ها رو نخواهی دید

موفق باشی;)

serenti-_-piti

عضو جدید
آره
دستت مرسی :)

;)

==========

اما نظر

ببین دوست من کار هات مبتدیه
ای کاش میگفتی چند وقته کارمیکنی و چندمین کارته که بشه بهتر نظر داد

اما چیزی که مشخصه اینه که گار ها سطح پایینه واسه یه کار هنری

از طرفی سطح بالاست برای یک مبتدی ;)

فرم هات خیلی سادست و حرفی برای گفتن نداره
و به خاطر متریال خیلی جاها فرم رو خراب کردی و به قولی بر اساس تیکه هاس کاشی شکل رو ادامه دادی نه از روی فرم اصلی

یک هنرمند باید دقت خیلی خیلی بالایی داشته باشه و اصلا تو کارش عجله نکنه

این ها رو میگم تا تمرینت رو بیشتر کنی و به همین چیزی که الان بهش رسیدی قناعت نکنی

مطمئنم یک سال ادامه بدی دیگه این ایراد ها رو نخواهی دید

موفق باشی;)

تجربش کنی بهتر میتونی درک کنی....ب حرف باشه بنظرکار آسونی میاد ولی اینجوری نیس فرما کاملا اتفاقیه...از اونجایی که کار شلوغ دوس ندارم طرح ساده هندسی انتخاب کردم ....سایزشونم اولی 40در 40
دومی 40در30
سومی 100در70
کار اولی 1کار عجله ای شد خودم قبول دارم ظرافتش کمه....بازم مرسی از نظرت