[آثار هنری دانشجوی کامپیوتر] - طراحی و گرافیک

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
"به نام آنکه جان را فکرت آموخت"

سلام به دوستان عزیزم.:gol:

من می خوام در اینجا کارهای خودم رو با نرم افزارهای گرافیکی قرار بدم!

اولین کارم رو قطعا خیلی سال ها پیش شروع کردم ولی در حال حاضر توان و فکرم رو روی چندین نرم افزار گرافیکی - انیمیشنی - 3 بعدی ِ قدرتمند قرار دادم.

خب دوست دارم به عنوان اولین کاری که در اینجا قرار خواهد گرفت و همچنین به دلیل بزرگداشت حافظ در 20 مهر
مقبره ی حافظ رو قرار بدم!

این کار رو توسط نرم افزار افترافکت انجام دادم.

امیدوارم از دیدنش لذت ببرید.

دانلود و نمایش کلیپ

تصویر شماره ی 1

دوستان عزیزم بسیار خوشحال میشم در خصوص نورپردازی های و مواردی از این قبیل نظراتتون رو بگید!:gol:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
قاصدک طراحیشو هم خودت انجام دادی؟ میشه یکم توضیح بدی؟
مچکرم از حضورت.:gol:

ببین عزیزم اصل این کار در سینما فوردی درست شده است. سینما فوردی یک نرم افزار سه بعدی ساز مثل تردی مکس هست. ولی تردی مکس کار باهاش بازتر هست و عمومیت بیشتری داره. من طرح اصلیش رو خودم نساختم و از اینترنت دانلود کردم (که اتفاقا هم با تردی مکس اون رو ساختند) چون ساختش خیلی زمان بر بود.

بوسیله ی پلاگین المنت اون رو وارد افترافکت کردم که به این شکل بود! یک طرح خام و سفید.

در مرحله ی بعد "تکست چر" هاش رو بر روی اون اعمال کردم که طبیعی به نظر برسه. منظورم از "تکست چر" مثلا کاشی های کف و سقف و ... بود که بدون نورپردازی به این شکل در اومد!

در مرحله ی سوم نیز نور پردازی اش رو انجام دادم که به این شکل در آمد!

و در انتها نیز اسم حافظ رو بصورت 3 بعدی نوشتم و در جای خودش قرار داده و یک چرخش کلی رو هم به طرح دادم.

آخرین ویرایش:

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مچکرم از حضورت.
ببین عزیزم اصل این کار در سینما فوردی درست شده است. سینما فوردی یک نرم افزار سه بعدی ساز مثل تردی مکس هست. ولی تردی مکس کار باهاش بازتر هست و عمومیت بیشتری داره. من طرح اصلیش رو خودم نساختم و از اینترنت دانلود کردم (که اتفاقا هم با تردی مکس اون رو ساختند) چون ساختش خیلی زمان بر بود.

بوسیله ی پلاگین المنت اون رو وارد افترافکت کردم که به این شکل بود! یک طرح خام و سفید.

بعدش "تکست چر" هاش رو بر روی اون اعمال کردم که طبیعی به نظر برسه. منظورم از "تکست چر" مثلا کاشی های کف و سقف و ... بود که به این شکل در اومد! (بدون نورپردازی)

بدون نور پردازی

بعدش هم که نور پردازی اش رو انجام دادم که به این شکل در آمد!

بعد هم در افترافکت اسم حافظ رو نوشتم و اونجا قرار دادم و بعد هم چرخوندمش که بصورت متحرک بچرخه!
خیلی جالب بود یعنی جزء انیمیشن هست آفرین خوشم اومد:w17:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
خیلی جالب بود یعنی جزء انیمیشن هست آفرین خوشم اومد:w17:
اهوم دقیقا درسته. اینها مبانی ساده ی انیمیشن ها هستند که گاهی این چیزها رو می تونیم در تلویزیون خودمون هم مشاهده کنیم! درود بر تو! مچکرم. :gol:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
خوب شده قاصدک جان
مرسی از توضیح روند کارت
من نمی دونستم افتر قابلیت متریال دهی هم داره .:cool:

سلام بر یار قدیمی و عزیزم.
راستش این نرم افزار برای دوستانی که سه بعدی سازی رو بلد هستند بسیار جای کار داره!
در واقع سیستم واقعی نشان دادن اجسام تنها بوسیله ی 3 بعدی سازی مهیا میشه و ما اون رو در افترافکت می یاریم و روی بخش انیمیشن اون کار می کنیم تا بر زیبایی اون افزوده بشه!

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلاممم.
خیلی خوب شده.
سینما فوردی رو برای رندر کار های آرشیکد هم استفاده میکنن.تو ورژن 18 آرشیکد مثل اینکه جزئی از آرشیکد شده.
من ایشالا در ادامه جلسات مکسم افترافکت رو هم آموزش میبینم.هنوز کاربرداش رو بهم نگفتن.ولی افزودن جلوه های فصلی در عکس و انیمیشن رو میگن.
واسه مدل سازی اجسام با جزئیات خیلی یاد نرم افزار زد براش خیلی مناسبه.(صرفا جهت اطلاع)

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلاممم.
خیلی خوب شده.
سینما فوردی رو برای رندر کار های آرشیکد هم استفاده میکنن.تو ورژن 18 آرشیکد مثل اینکه جزئی از آرشیکد شده.
من ایشالا در ادامه جلسات مکسم افترافکت رو هم آموزش میبینم.هنوز کاربرداش رو بهم نگفتن.ولی افزودن جلوه های فصلی در عکس و انیمیشن رو میگن.
واسه مدل سازی اجسام با جزئیات خیلی یاد نرم افزار زد براش خیلی مناسبه.(صرفا جهت اطلاع)

سلام جناب مهندس ... تشکر می کنم!

بله سینما فوردی رو فعلا با نسخه R15اش کار می کنم ولی چند وقتی هست (حدودا دو سه هفته ای) که نسخه ی R16 هم اومده و جامعه ی انیمیشن سازان رو مهیج برای کارهای جدیدش کرده!

افترافکت کاربردهای بسیار زیادی داره! نرم افزار فوق العاده ای برای ایجاد جلوه های ویژه هست! چیزی که بنده ارائه دادم در قبال کارهایی که توسط این نرم افزار بوجود میاد چیزی به حساب نمی یاد!

بسیار کارتون جای پیشرفت داره زیرا وقتی شما بتونید با تردی مکس کار کنید از لحاظ 3 بعدی سازی غنی هستید و کافیه به افترافکت هم مسلط بشید و شروع کنید به خلق انیمیشن های نو و خاص خصوصا برای کشورمون که این چیزها درش کم پیدا میشه.

پیشنهادم برای پیشرفت تون در افترافکت این هست که کمی جلو برید و در ادامه حتما و اکیدا توصیه می کنم برید و آموزش های خارجی رو بگیرید خصوصا آموزش های Video Copilot که یک دنیا رو مجذوب خودش کرده!
موفق باشید!

آخرین ویرایش:

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
"به نام آنکه جان را فکرت آموخت"

سلام به دوستان عزیزم.:gol:

من می خوام در اینجا کارهای خودم رو با نرم افزارهای گرافیکی قرار بدم!

اولین کارم رو قطعا خیلی سال ها پیش شروع کردم ولی در حال حاضر توان و فکرم رو روی چندین نرم افزار گرافیکی - انیمیشنی - 3 بعدی ِ قدرتمند قرار دادم.

خب دوست دارم به عنوان اولین کاری که در اینجا قرار خواهد گرفت و همچنین به دلیل بزرگداشت حافظ در 20 مهر
مقبره ی حافظ رو قرار بدم!

این کار رو توسط نرم افزار افترافکت انجام دادم.

امیدوارم از دیدنش لذت ببرید.

دانلود و نمایش کلیپ

تصویر شماره ی 1

دوستان عزیزم بسیار خوشحال میشم در خصوص نورپردازی های و مواردی از این قبیل نظراتتون رو بگید!:gol:
دمت گرم خانوم مهندس خیلی خوب بود
با تری دی مکس کار کرذی؟

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر یار قدیمی و عزیزم.
راستش این نرم افزار برای دوستانی که سه بعدی سازی رو بلد هستند بسیار جای کار داره!
در واقع سیستم واقعی نشان دادن اجسام تنها بوسیله ی 3 بعدی سازی مهیا میشه و ما اون رو در افترافکت می یاریم و روی بخش انیمیشن اون کار می کنیم تا بر زیبایی اون افزوده بشه!

قاصدک
چه مدتی هست که روی این نرم افزار کار می کنی
و این ده ثانیه انیمیشن چقدر زمان برد ؟

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
دمت گرم خانوم مهندس خیلی خوب بود
با تری دی مکس کار کرذی؟

سلام بر مهتاب عزيزم.
از حضورت در اينجا تشکر مي کنم!:gol:
در پست سوم (#3) به تشريح کارم پرداختم!
بله. خود جسم توسط تردي مکس کار شده ولي با سينما فوردي هم امکانش هست و بقيه مواردش رو در نرم افزار افترافکت کار کردم!

قاصدک
چه مدتی هست که روی این نرم افزار کار می کنی
و این ده ثانیه انیمیشن چقدر زمان برد ؟

فکر مي کنم حدودا 3 ماهي باشه! از اواسط تير بود که کم کم شروع به کار با افترافکت کردم ولي در کنارش بايد يک نرم افزار 3 بعدي هم وجود داشت تا کارهايي مثل همين چيزي رو که ارائه دادم (حافظ) رو بتونم کار کنم! با تردي مکس خيلي قبل ها کار کردم ولي از لحاظي که سينما فوردي هم در اين امر وجود داشت من اون رو انتخاب کردم.
ببين عزيزم 20 دقيقه اي و يا کمتر ميشه اين رو ساخت، ولي اون قسمت نورپردازي هاش رو بايد کار کني تا بتوني اين رو طبيعي تر نشون بدي که کمي طول مي کشه!

يک توضيح ديگه هم که بايد بدم بهت که علاقمند کار در اين موارد هستي اينکه با نرم افزارهاي خيلي زيادي بايد در اين زمينه کار کرد مثل مايا، RealFlow، hit film، Boujou ، SynthEye، v_ray و هزاران نرم افزار ديگه که خودم هم اسمشون به گوشم نخورده و انيميشن سازهاي سطح اول جهان براي واقعي شدن کارهاشون از اونها استفاده مي کنند تا بتونند يک تصوير سه بعدي خاص و سطح بالا بسازند! مخصوصا کاراکترهايي که در بازي هاي کامپيوتري مثل ps3 و Xbox و ... وجود دارد، اينها 3 بعدي هاي خاص هستند که هر چه طبيعي تر به نظر برسه از اون طرف واسشون خوب تر ميشه و کلي طرفدار پيدا مي کنند!
کم کم که جلو بري علاقمند ميشي و مي ري دنبالش چون فرضا فلان کار رو مي بيني و دوست داري نمونه اش رو بسازي و اين تنها و تنها مستلزم آشنايي با افترافکت نيست و در کنارش بايد چندين نرم افزار ديگه رو هم ياد بگيريد.

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
×× 8 / 8 / 93 ××

×× 8 / 8 / 93 ××

با سلام و درود به دوستان عزیز.

بنده کار دوم خودم رو در اینجا قرار می دهم.

توضیحی که در خصوص این کار می تونم بدم این هست که یک فوتیج از یک خیابان هستش که یک موشک از آسمان پرتاب میشه و باعث شکافتن زمین می شود!

کار با نرم افزار افترافکت صورت گرفته. موشکی که از آسمان پرتاب میشه بوسیله یکی از معروف ترین پلاگین های افتر با نام پارتیکولار ایجاد شده و سپس با دستکاری تنظیمات و وابسته به خود فوتیج

اون رو طوری طراحی کردم که از آسمون به یکباره به زمین بخوره و زمین شکاف بزرگی برداره و صحنه ای که می بینید.

اون موادی که از درون زمین خارج میشه بوسیله ی 3D-Max طراحی شده و دود و آتش و بقیه موارد رو در خود نرم افزار افترافکت ایجاد کردم!

دانلود کلیپ

امیدوارم از کارم لذت برده باشید و همچنین

نظرات سازنده ی دوستان عزیز به بهتر شدن کارم کمک خواهد نمود!
تا درودی دیگر بدرود!
×.خدانگهدار.×

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
×× 5/ 11 / 93 ××

×× 5/ 11 / 93 ××

بنده کار سوم خودم رو در اینجا قرار می دهم.

توضیحی که در خصوص این کار می تونم بدم این هست که تصاویر هوایی با کیفیت بالا روی هم قرار گذاشته شده تا کلیپ موردنظر ساخته شده است.

کار با نرم افزار افترافکت صورت گرفته است.

:gol:

دانلود کلیپ

تا درودی دیگر بدرود!
×.خدانگهدار.×

آخرین ویرایش:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
×× 22 / 11 / 93 ××

×× 22 / 11 / 93 ××

بنده کار چهارم خودم رو در اینجا قرار می دهم.

جدیدترین کار بنده که همین الان تمام شد و فکر کردم گذاشتنش در اینجا خالی از لطف نیست.

کار با «CINEMA 4D» ا (3 بعدی) ساخته شده است.

و این رنگ هم واسه خاطر لیمویی جان : )

تا درودی دیگر بدرود!
×.خدانگهدار.×

آخرین ویرایش:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
1393/11/29 | ساخت محیط فانتزی در نرم افزار Cinema 4d

1393/11/29 | ساخت محیط فانتزی در نرم افزار Cinema 4d

بنده کار پنجم خودم رو در اینجا قرار می دهم.

کار با «CINEMA 4D» ا (3 بعدی) ساخته شده است. توضیحی که در خصوص این کار می تونم بدم این هست که تمام اجسامی که در این تصویر می بینید بوسیله اجسامی مکعبی نظیر مربع و مستطیل و polygon reduction و اجسام بسیار ساده ای همچون اینها ایجاد شده است.

عمدتا در انیمیشن های ایرانی از همچین محیط هایی برای ساخت کارهاشون استفاده می کنند. برای آشنایی با نحوه ی کارم هم در ادامه با گذاشتن عکس هایی کوتاه از طرز ساخت همچین محیط و فضایی شما رو به دیدن کارم دعوت می کنم.

این همون راه پله ای هست که می بینید.

اینجا هم دارم واسش دسته درست می کنم.

اینجا رندر گرفتم و تکمیل شده است

اون تنه ی درخت وسطی که می بینید اول به این شکل بوده

به تنه درخت پیچش دادم و همچنین اون ایوان رو هم اون بالا درست کردم

اینجا هم یک خونه ساختم

3 تا تنه درخت ایجاد کردم

و این هم پروژه کلی بدون رندر

تا درودی دیگر بدرود!
×.خدانگهدار.×

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم جدیدا علاقه مند شدم به این نرم افزار و دارم یاد میگیرمش یدونه فیلم ساختن باهاش که با واقعیت هیچ تفاوتی نداره توی آپارات هست ببینیدش خالی از لطف نیست
http://www.aparat.com/v/fjcFV
http://www.aparat.com/v/ZMXhL