¸¸▂▃▅▆█ اتاق فکر تالار█▆▅▃▂

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام
آقا یه تاپیک درست کن با دسترسی فقط خودت! که تاپیک های آموزشی تالار رو، اونایی که پروسه آموزشی داره توش، معرفی کنی! مثلا همین تاپیک آموزش متلب یا تاپیک آموزش سردخونه یا آسانسور!

چون خیلی ها مثل من عادت چرخ زدن تو تالار ها رو ندارن! و خیلی دیر با بعضی هاشون آشنا می شن! یه همچین تاپیکی باشه خیلی مفید خواهد بود و شاید هم باعث بشه این تاپیک ها سرد نشند! یه جوری هم فهرست مطالب آموزشی اصلی تالار خواهد بود (مثل یه فهرست مطالب کتاب)!

ممنون
خسته نباشی!

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام مدیر عزیز
یه پیشنهاد دارم اما نمیدونم چقدر میتونه مود استقبال باشه
به نظر من اکثر بچه های مکانیک زبان انکلیسی قوی ندارن،حالا شاید بچه های ارشد و دکتری اینطور نباشن اما بیشتر بچه های کارشناسی از زبان فراری ان یا فرصت نمیکنن رو زبانشون خوب کار کنن
اگه از بچه های تالار مکانیک کسی زبان قوی داشته باشه و استارتر یه تاپیک بشه که برای قوی شدن زبانمون چه عمومی و چه تخصصی توش فعالیت کنیم به نظر من عالیه
به طور مثال استارتر یه متن اختصاصی انگلیسی ارائه بدن و از بچه ها بخوان که تا فلان تاریخ ترجمه شده اش رو بزنیم تو تاپیک
منتظر جواب پیشنهادم هستم
ممنونم

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
آقا یه تاپیک درست کن با دسترسی فقط خودت! که تاپیک های آموزشی تالار رو، اونایی که پروسه آموزشی داره توش، معرفی کنی! مثلا همین تاپیک آموزش متلب یا تاپیک آموزش سردخونه یا آسانسور!

چون خیلی ها مثل من عادت چرخ زدن تو تالار ها رو ندارن! و خیلی دیر با بعضی هاشون آشنا می شن! یه همچین تاپیکی باشه خیلی مفید خواهد بود و شاید هم باعث بشه این تاپیک ها سرد نشند! یه جوری هم فهرست مطالب آموزشی اصلی تالار خواهد بود (مثل یه فهرست مطالب کتاب)!

ممنون
خسته نباشی!

سلام ممنون
اگه تاپیکهای اینچنینی زیاد باشن حتما همین کار و خواهیم کرد
چشم
سلام مدیر عزیز
یه پیشنهاد دارم اما نمیدونم چقدر میتونه مود استقبال باشه
به نظر من اکثر بچه های مکانیک زبان انکلیسی قوی ندارن،حالا شاید بچه های ارشد و دکتری اینطور نباشن اما بیشتر بچه های کارشناسی از زبان فراری ان یا فرصت نمیکنن رو زبانشون خوب کار کنن
اگه از بچه های تالار مکانیک کسی زبان قوی داشته باشه و استارتر یه تاپیک بشه که برای قوی شدن زبانمون چه عمومی و چه تخصصی توش فعالیت کنیم به نظر من عالیه
به طور مثال استارتر یه متن اختصاصی انگلیسی ارائه بدن و از بچه ها بخوان که تا فلان تاریخ ترجمه شده اش رو بزنیم تو تاپیک
منتظر جواب پیشنهادم هستم
ممنونم

از نظر بنده ایرادی نداره اما اگه بیشتر معطوف به زبان تخصصی باشه بهتره
با این حال هر کی آمادگیشو داره بسم الله...

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام ممنون
اگه تاپیکهای اینچنینی زیاد باشن حتما همین کار و خواهیم کرد
چشم

از نظر بنده ایرادی نداره اما اگه بیشتر معطوف به زبان تخصصی باشه بهتره
با این حال هر کی آمادگیشو داره بسم الله...
ممنونم
اما من زیاد با بچه های مکانیک اینجا آشنا نیستم که بدونم زبانشون قوی هست اگه شما کسی رو میشناسید بگید که بریم دعوتش کنیم;)

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنونم
اما من زیاد با بچه های مکانیک اینجا آشنا نیستم که بدونم زبانشون قوی هست اگه شما کسی رو میشناسید بگید که بریم دعوتش کنیم;)

به نظرم چون یه همچین تاپیکی نیاز به وقت زیادی داره ترجیعا اگه داوطلبانه باشه بهتره چون اینچوری ممکنه کسی رو حساب رفاقت تو رو دربایستی بمونه و براش مشکلساز بشه

آخرین ویرایش:

mech.shima

کاربر ممتاز
خود شما تعارف نکنید راه بندازین تاپیکو;)

ali-gold

کاربر فعال
خود شما تعارف نکنید راه بندازین تاپیکو;)

نه شما خیلی فعال شدین....شما گزینه بهتری هسستین....بفرمایین شما شروع کنین:D.....اینجا کسی زبانش خوب نیست شما دست پا شکسته شروع کنین ....همه پشت شما هستن:)

آفرین:D

mech.shima

کاربر ممتاز
نه شما خیلی فعال شدین....شما گزینه بهتری هسستین....بفرمایین شما شروع کنین:D.....اینجا کسی زبانش خوب نیست شما دست پا شکسته شروع کنین ....همه پشت شما هستن:)

آفرین:D

باشه من شرع میکنم
اما اگه کسی استقبال نکرد شما مجازات میشین
چون کسی مشتاق نیست امتحان میکنم ببینم اگه خودم بزنم کسی میتونه بیاد راهنماییمون کنه

M.ARIABOY

عضو جدید
مهندس شیما منظورون من بودم یا جناب رییس؟؟
من راستیتش الان که خونه ام تایم دارم،برم یونی انقد کار این انجمنا میریزه سرم ک وقت نمیکنم سر بخارونم،فقط میام میخونم ومیرم
ولی اگه تو قسمتی چیزی بلد بودم دریغ نمیکنم
شما تاپیکو بزن ماهم تاجایی ک راه بده هل میدیم
با تشکر

mech.shima

کاربر ممتاز
مهندس شیما منظورون من بودم یا جناب رییس؟؟
من راستیتش الان که خونه ام تایم دارم،برم یونی انقد کار این انجمنا میریزه سرم ک وقت نمیکنم سر بخارونم،فقط میام میخونم ومیرم
ولی اگه تو قسمتی چیزی بلد بودم دریغ نمیکنم
شما تاپیکو بزن ماهم تاجایی ک راه بده هل میدیم
با تشکر

تاپیک رو زدم اما فعلا تایید نشده
ممنون میشم که اگه راه افتاد مشارکت داشته باشین

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه درد و دل سروش:

این تبلیغات که میخوایم یوزر و پس رو وارد کنیم واقعا خوب نیست .......الکی یه صفحه رو برامون باز میکنه که چی...اینجا باشگاه مهندسان هست نه تبلیغات...
این چه وضعشه....
....

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
یه درد و دل سروش:

این تبلیغات که میخوایم یوزر و پس رو وارد کنیم واقعا خوب نیست .......الکی یه صفحه رو برامون باز میکنه که چی...اینجا باشگاه مهندسان هست نه تبلیغات...
این چه وضعشه....
....
سلام امیر جان
این مورد در حیطه وظایف سروش یا هر مدیر تالار دیگه ای نیشت و مستقیم به ادمین مربوط هستش
دسترسی سروش تنها به مطالب بخش مکانیکه
برای این مورد باید با مدیران ارشد یا ادمین صحبت کنی میتونی درخوواستت رو در یکی از تاپیک های زیر اعلام کنی
[h=1]دفتر مدیریت روابط عمومی باشگاه[/h][h=3]انتقادها و پیشنهادهای مدیریتی[/h]

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
1 . گرفتن این پست به معنای برتر بودن من بر اعضای دیگر این تالار نیست
2 . هر کس که در این تالار پستی داره تلاشش خودش را می کنه تا تالار پیشرفت کنه
3 . هر چی انتقاد و پیشنهاد داشته باشید در صورتی که منطقی باشه آنها را اجرا می کنم.
4 . اگر کسی خودش را لایق پست داشتن در این تالار می دونه اعلام کنه و دلایل خودش را هم بگه
در آخر هم از سروش به عنوان مدیر و دوست تشکر می کنم .
به امید پیشرفت تالار
سپاس

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود
3 . هر چی انتقاد و پیشنهاد داشته باشید در صورتی که منطقی باشه آنها را اجرا می کنم.
4 . اگر کسی خودش را لایق پست داشتن در این تالار می دونه اعلام کنه و دلایل خودش را هم بگه
به امید پیشرفت تالار
سپاس

سلام
امیدوارم موفق باشید تو کارتون.....
دیگه نمیدونم باید چی بگم....

mech.shima

کاربر ممتاز
درود
به امید پیشرفت تالار
سپاس

سلام
بهتون تبریک میگم
رفتن ناگهانی مدیر قبلی هنوز برای من قابل هضم نیست
انقدر همه چی بد تموم شد که هزاران برابر محتاط تر شدم برای نوشتن هرجمله توی این جور تاپیک ها

Sina Soleimani

عضو جدید
پیشنهاد

پیشنهاد

با سلام
از مدیر و همکار مدیر خواهشمندم بخشی با عنوان "کارآفرینی" به بخش های تالار اضافه کنند.

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
با سلام
از مدیر و همکار مدیر خواهشمندم بخشی با عنوان "کارآفرینی" به بخش های تالار اضافه کنند.
درود بر شما
ممنون از پیشنهادتون.
حتما دردرخواست تالاربندی کلی که قرار هست به ادمین سایت برای اصلاح تالاربندی ارجاع داده شود مد نظر قرار خواهد گرفت
سپاس از حسن توجه شما:gol:

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشید.
مدتیهتیم مدیریتی تالار مکانیک به فکر جمع آوری و مرتب کردن بخش کتابهای مهندسی مکانیک هستیم و اگه توجه کرده باشید تغییراتی داره صورت میگیره.
[h=1]کتاب های مهندسی مکانیک[/h]http://www.iran-eng.com/forumdisplay.php/115-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9از دوستان عزیز میخوایم در این زمینه همکاری کنن و اگه کتابهایی در این زمینه دارن قرار بدن و یا اگه پستی حاوی پی دی افی از کتاب مکانیک بود به مدیران بخش مکانیک معرفی کنن تا برای انتقالشون اقدام بشه. اینطوری کتابخونه مرتب و منسجم تری خواهیم داشت.
با تشکر تیم مدیریتی تالار مکانیک

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام

در مورد بهتر کردن تالار مکانیک یکم بیشتر فکر کنیم.

به نظر من سیاست های کلی باشگاه و گرایش های ما کاربرا ، جوری با هم ترکیب شدن که خیلی نمی تونه باعث پیشرفت شه.

حالا می گم چرا.

ما کاربرا علاقه ی خاصی به نمایش کار های خودمون به طور مجانی نداریم. یعنی کار های حرفه ای ی که انجام دادیم رو مجانی در اختیار دیگران قرار نمی دیم، دلیل حرفم چیه؟ خیلی ساده س. چرا ما سایت ایرانی ای شبیه به سایت های http://www.instructables.com/ و http://letsmakerobots.com/ و http://www.3ders.org/ و کلی سایت های open source و DIY و اینجور چیزها که کار خود فرد ایرانی باشه و نه ترجمه از این سایت های خارجی، نداریم؟ پس ما علاقه ای به اشتراک گذاشتن خشک و خالی نداریم، هرچند که احمقانه است. چون ایده های ناب همیشه از گروه در میاد نه از فرد. از یه شبکه انسانی و بازخورد هایی که از هم می گیریم
برای مثال ببینید خارجی ها چجوری اطلاعات خودشون رو به اشتراک می زارن به لینک زیر سر بزنید. یه سوال ه که من تو سایت http://letsmakerobots.com/ پرسیدم. حالا بیشتر تاکید من رو حجم جواب هاست. ببنید که چقدر نشستن برا من جواب نوشتن و چقدر صبورانه به من درس دادن (3 صفحه بحث کردیم) که شما اصلا همچین نمونه ای تو سایت ایرانی نمی بینید. مگر اینکه پول در کار باشه.
http://letsmakerobots.com/content/how-control-many-1-dof-small-robots-remotely

حالا، از طرفی سیاست سایت اینه که کسی حق نداره از طریق این سایت پول در بیاره و فقط خودش حق داره از سایت پول در بیاره. (که وحشتناک نامردیه) یعنی ما میام تو تالار فعالیت می کنیم، آمار بازدید سایت بالا می ره و اونوقت سایت با استفاده از این آمار بازدید بالای ما میاد تبلیغات رو با فلان قیمت می فروشه. یعنی سایت همه چی شو مدیون بازدید کننده هاشه و کلی پول در میاره و بعد قلدر بازی هم در میاره که کسی حق نداره از سایت پول در بیاره. یعنی شما نمی تونی خدمات خودت رو اینجا بفروشی(سر همین قضیه من خیلی دیگه کم به سایت سر می زنم. چون داره ظلم می کنه و حس می کنم داره از من سو استفاده می شه)

حالا از طرفی انگیزه به اشتراک گذاشتن تو ما ایرانی ها نیست و از طرف دیگه هم باشگاه داره در حق کاربرهاش نامردی می کنه و اجازه نمی ده کسی خدماتش رو بفروشه. پس انگیزه ای برای کاربر ها نمی مونه. حالا شما بیا هزارتا زیر تالار درست کن. فایده نداره.

باشگاه باید سیاست ها شو عوض کنه.

آخرین ویرایش:

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام

در مورد بهتر کردن تالار مکانیک یکم بیشتر فکر کنیم.

به نظر من سیاست های کلی باشگاه و گرایش های ما کاربرا ، جوری با هم ترکیب شدن که خیلی نمی تونه باعث پیشرفت شه.

حالا می گم چرا.

ما کاربرا علاقه ی خاصی به نمایش کار های خودمون به طور مجانی نداریم. یعنی کار های حرفه ای ی که انجام دادیم رو مجانی در اختیار دیگران قرار نمی دیم، دلیل حرفم چیه؟ خیلی ساده س. چرا ما سایت ایرانی ای شبیه به سایت های http://www.instructables.com/ و http://letsmakerobots.com/ و http://www.3ders.org/ و کلی سایت های open source و DIY و اینجور چیزها که کار خود فرد ایرانی باشه و نه ترجمه از این سایت های خارجی، نداریم؟ پس ما علاقه ای به اشتراک گذاشتن خشک و خالی نداریم، هرچند که احمقانه است. چون ایده های ناب همیشه از گروه در میاد نه از فرد. از یه شبکه انسانی و بازخورد هایی که از هم می گیریم
برای مثال ببینید خارجی ها چجوری اطلاعات خودشون رو به اشتراک می زارن به لینک زیر سر بزنید. یه سوال ه که من تو سایت http://letsmakerobots.com/ پرسیدم. حالا بیشتر تاکید من رو حجم جواب هاست. ببنید که چقدر نشستن برا من جواب نوشتن و چقدر صبورانه به من درس دادن (3 صفحه بحث کردیم) که شما اصلا همچین نمونه ای تو سایت ایرانی نمی بینید. مگر اینکه پول در کار باشه.
http://letsmakerobots.com/content/how-control-many-1-dof-small-robots-remotely

حالا، از طرفی سیاست سایت اینه که کسی حق نداره از طریق این سایت پول در بیاره و فقط خودش حق داره از سایت پول در بیاره. (که وحشتناک نامردیه) یعنی ما میام تو تالار فعالیت می کنیم، آمار بازدید سایت بالا می ره و اونوقت سایت با استفاده از این آمار بازدید بالای ما میاد تبلیغات رو با فلان قیمت می فروشه. یعنی سایت همه چی شو مدیون بازدید کننده هاشه و کلی پول در میاره و بعد قلدر بازی هم در میاره که کسی حق نداره از سایت پول در بیاره. یعنی شما نمی تونی خدمات خودت رو اینجا بفروشی(سر همین قضیه من خیلی دیگه کم به سایت سر می زنم. چون داره ظلم می کنه و حس می کنم داره از من سو استفاده می شه)

حالا از طرفی انگیزه به اشتراک گذاشتن تو ما ایرانی ها نیست و از طرف دیگه هم باشگاه داره در حق کاربرهاش نامردی می کنه و اجازه نمی ده کسی خدماتش رو بفروشه. پس انگیزه ای برای کاربر ها نمی مونه. حالا شما بیا هزارتا زیر تالار درست کن. فایده نداره.

باشگاه باید سیاست ها شو عوض کنه.
سلام
من با این مورد که کاربرهای ایرانی اطلاعاتشون رو مفت به اشتراک نمیذارن قبول دارم و این برمیگرده به مشکلات اقتصادی ما ایرانیها که میخوایم از هرچی که داریم پول در بیاریم.
در مورد تبلیغات باشگاه خب برای تامین نیازهاش ئ هزینه های سرور نیاز داره تبلیغات بذاره و اگه این بین براش سویدی هم نداشته باشه شاید در مورد ادامه فعالیت فروم بازنگری بشه.
هرجا یه قوانینی داره درست یا غلطش بماند اما اینجا فقط با تبلیغات در مورد هدایت کاربرها به سایت های مشابه سخت گیری میکنه یا تبلیغات بی رویه ای که بعضی از دوستانی که حتی یک پست مفید ندارن و میخوان از این سایت و بازدیدکننده هاش به نفع خودشون استفاده کنن.
در مورد فروش محصولات و ایده ها و حتی پروژه های دوستان تا جایی که در حیطه همین سایت باقی بمونه مشکلی نداره یعنی کاربرها به سمت دیگری هدایت نشن( اگه سیاست کلی باشگاه اینجوری نباشه تا حالا من و دوستان دیگر سعی کردیم به همین منوال پیش بریم)
در مورد خیلی از موارد با شما موافق و لی این رو یادمون باشه شما در ابتدای بحثتون از به اشتراک گذاری رایگان صحبت کردید و حالا دلیلتون برای نیومدن به باشگاه مخالف بحث های اول بود

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام
من با این مورد که کاربرهای ایرانی اطلاعاتشون رو مفت به اشتراک نمیذارن قبول دارم و این برمیگرده به مشکلات اقتصادی ما ایرانیها که میخوایم از هرچی که داریم پول در بیاریم.
در مورد تبلیغات باشگاه خب برای تامین نیازهاش ئ هزینه های سرور نیاز داره تبلیغات بذاره و اگه این بین براش سویدی هم نداشته باشه شاید در مورد ادامه فعالیت فروم بازنگری بشه.
هرجا یه قوانینی داره درست یا غلطش بماند اما اینجا فقط با تبلیغات در مورد هدایت کاربرها به سایت های مشابه سخت گیری میکنه یا تبلیغات بی رویه ای که بعضی از دوستانی که حتی یک پست مفید ندارن و میخوان از این سایت و بازدیدکننده هاش به نفع خودشون استفاده کنن.
در مورد فروش محصولات و ایده ها و حتی پروژه های دوستان تا جایی که در حیطه همین سایت باقی بمونه مشکلی نداره یعنی کاربرها به سمت دیگری هدایت نشن( اگه سیاست کلی باشگاه اینجوری نباشه تا حالا من و دوستان دیگر سعی کردیم به همین منوال پیش بریم)
در مورد خیلی از موارد با شما موافق و لی این رو یادمون باشه شما در ابتدای بحثتون از به اشتراک گذاری رایگان صحبت کردید و حالا دلیلتون برای نیومدن به باشگاه مخالف بحث های اول بود

دلیل من ربطی به اشتراک گذاری نداره. ربط به این داره که دوس ندارم از من سو استفاده بشه و به نظر من این سایت خیلی بیشتر از خرجش از تبلیغاتش در میاره.

بله! همه جا قانون داره. قانون منم اینه که نذارم کسی ازم سو استفاده کنه.

در بحث اشتراک گذاری، کسی نمی تونه از من ایراد بگیره! حتی در این سایت. یه سر به تاپیک هایی که من ساختم بزنید متوجه می شید. تاپیک مهم شده چند تا دارم. تاپیک ایده دهنده به مدیریت دارم. تاپیک کتابخانه مهندسی خودرو رو من زدم. از بعد از اون شروع شد به ایجاد کتابخانه، تاپیک آموزش زبانی دارم که هنوز بعد از چند سال داره لایک می خوره.

در مورد به اشتراک گذاری هم یه چیز دیگه خدمتون عرض کنم. من چند باری خواستم اینجا اشتراک گذاری متقابل رو شروع کنم. تو همین باشگاه. چند بار موضوع آوردم، گفتم بچه ها بیاین رو فلان موضوع کار کنیم، مقاله می شه. همه کلی اشتیاق که اره و به به و ... که همش تو مرحله تعریف پروژه بود. بعدش که شروع می کردم. می گفتم فلان بخشش رو کی انجام می ده، همه غیب شون می زد. جالب اینجا بود که بعضی وقتا که دیگه پروژه بر اثر کم لطفی اعضا می خوابید یکی بعد از یه ماه می اومد می گفت من این موضوع پروژه مه، می شه اطلاعاتتون رو برام میل کنید؟ آدم زورش می گرفت.
منم همون موضوع رو بردم با همگلاسی م انجام دادم. دو تا مقاله از توش دراومد. خوب چرا باید خودم و اینجا معطل کنم؟

هم اکنون هم دارم اطلاعات م رو به اشتراک می زارم، ولی نه دراین سایت. در جایی که حداقل قدر اطلاعات رو بدونن. حداقل جایی که اشتیاقی برای گرفتن اطلاعات باشه. اشتیاق هم به این معنی نیست که یارو فقط بیاد سوال بپرسه. یعنی طرف خودش کلی زور زده، جون هاشو کنده، موفق نشده. ماشالا اینجا همه از تنبلی و گشادی میان درخواست اطلاعات می دن. برا همین کسی قدر اطلاعاتت رو نمی دونه.

طرف دو روز ه اومده تو سایت، یه سوال پرسیده، کسی جوابشو نداده، شروع می کنه به ننه من غریبم بازی، که چرا جواب منو نمی دین؟ پست های خودشون رو که چک می کنی، فقط تو باشگاه سوال پرسیدن، به هیچ کس جوابی ندادن. بعد که می گم مگه شما به چندتا سوال پاسخ دادی که اینجوری انتظار داری بقیه سوال تو جواب بدن، ساکت می شن. چرا باید اینجا فعالیت کنم، وقتی کسی نیست نیاز های من رو هم برطرف کنه؟

کلی آدم به من پیغام می دن که در مورد فلان موضوع خودرویی پروژه دارم، نمی تونم اطلاعات در بیارم تو نت، برا منم فرق نمی کنه کی داره درخواست می ده، خدا وکیلی بار ها شده 3 یا 4 ساعت وقت گذاشتم برای طرف اطلاعات درآوردم، بعد بهش می گم آخرش که کارت تموم شد یه فایل پی دی اف ی یا پاور پوینتی از کارت به منم بده، هیچ چیز دیگه نمی خوام. همه تا اطلاعات و می گیرن، غیب شون می زنه. فقط یک بار، یک نفر به من یه فایل اسلاید ها شو داد. اونم هی می گف به کسی ندیش ها. انگار داره لطف می کنه به من که فایل ش رو داده. ولی در اصل من در اون فایل سهیم هستم طبیعتا چون براش زحمت کشیدم هرچند شاید 4 ساعت، ولی اگه خودش می خواست این کار و بکنه باید یه هفته وقت می زاشت، چون اطلاعات ش رو نداشت. باز می پرسم، چرا باید فعالیت کنم؟

مهم ترین سوال، چه انگیزه ای برای فعالیت من تو این باشگاه هست؟

یه نصیحت بهت می کنم از طرف آدمی که چند سال تو این باشگاه بوده. تو این باشگاه هیچ سودی برای هیچ کس نیست. فقط برای صاحب باشگاه از طریق تبلیغات. تنها کاری که می شه به اشتراک گذاری پروژه و گزارش کار آزمایشگاه و این جور چیزهاست که برای جامعه علمی کشور سمه. و نه به علم کشور کمک می شه، نه به علم اعضا اضافه می شه، نه هیجی. به نظر من شما هم وقت ت رو اینجا جروم نکن. یه نگاه بکن ببین ثمره کارت تو این مدت چی بوده؟ اگه وقتت رو یه جای دیگه سرمایه گذاری می کردی چی می شد؟ مخصوصا مدیریت تالار، بدترین کاره. یه نگاه به مدیران قیلی بکن؟ هیج کار علمی ای توش نیست. فقط ببخشیدا، رفته گری تالار ه، فلان پست چرا اونجاست؟ فلان پست آشغال ه، بریزش دور و ... من نمی دونم آیا پول می دن بابت مدیریت تالار یا نه ولی اگه نه، به هیچی نمی ارزه. من این همه اینجا سابقه دارم، چند باری هم بهم پیشنهاد مدیریت شد، هیچ بار قبول نکردم. چون حروم کردن ه انرژی و وقت خود و دیگران ه.

آخرین ویرایش:

ramin1986

عضو جدید
سلام دوستان
یه پیشنهاد کوچیک داشتم در مورد موضوعی کردن تالار بر حسب حروف الفبا و لینک دادن به اونها
مثلا بیایم یه تاپیک درست کنیم در مورد خارها - یکی در مورد فنرها ( فنرهای یچشی و کششی و ... ) یا در مورد پین یا در مورد چرخندنده ها مثلا به شکل زیر
چرخندهد ها که وقتی رو لینکش کلیک میکنی انواعش باز بشه
ساده
هلیکال
شانه ای
حلزونی
مخروطی
spline
حالا طرف میره رو مخروطی کلیک میکنه
ساده
اسپیرال

ramin1986

عضو جدید
همینجور ریز میشه و تخصصی
یه استاد داشتیم میگفت تو امریکا شاخه خودو کلی گرایش داره و یکی از گرایش هاش لاستیک خودرو هستش و تازه اون چندین تا زیر شاخه داره و یکیش آج لاستیک هست میگفت طرف دکترای آج لاستیک داره و 30 ساله داره فقط تو این زمینه تلاش میکنه
فک میکنم اگه بیایم موضوعات را ریز کنیم و هر کی هر چی اطلاعات داره تو اون قسمت قرار بده خیییلی خوب میشه

مثلا الان تو قسمت "مکانیک جامدات " ما چند تا پست داریم در مورد چرخدنده که باعث شلوغی صفحه هم شده ، چه خوب بود تموم مباحث مرتبط تو یه زیر شاخه مجزا قرار میگرفت

آخرین ویرایش:

سهراب1991

عضو جدید
سلام به مهندسان محترم
ببخشید یک سوال خیلی مهم داشتم
من دانشجو ارشد مکانیک هستم
میخواستم پایان نامه بردارم
بین دو بحث نانو و کامپوزیت ها گیر کردم؟
بنظر شما کدوم موضوع رو بردارم؟
کدوم موضوع کاربردش بیشتره ؟
لطفا نظراتتون رو بگین یا اگر کسی روی هردو موضوع یا یکی از این دو موضوع کار کرده خواهشا بهم توضیح بدهد؟
ممنون:gol:
نظر؟

امیر 1224

عضو جدید

.BAHMAN.

عضو جدید
پیشنهادات انتقاداته اینجا ؟؟؟
من نمیدونم هدف و رویکرد مدیرای ارشد این انجمن چیه ...
حتما همه قبول داریم که اینجور انجمنا ، هفت هشت ده سال پیش رو بورس بوده ...
الانا نه دیگه ...
این انجمن یه نکته مثبت فقط داره اینه که تعداد زیادی مهندس شاغل و بعضا متخصص اینجا جمعن ؛ یا به عیارت بهتر عضون ...
تخصص هایی که از محل استفادش دور مونده ...
مثلآ جایی ک من کار میکنم ... تهش از منِ ارشد چهار پنج سال سابقه، در حد یه دیپلم نقشه کشی انتظار هست... نه بیشتر ... اگه کاری ، بهینه سازی ای چیزی ارایه بشه هم اولا که قبول نمیکنن ... میگن ما داکیومنت داریم ... بعدشم همکارا روی خوشی نشون نمیدن ...

خلاصه اینکه از این پتانسیل ها باید جایی استفاده بشه ...
و حتما هم باید قضیه انتفاعی باشه ...

فرض کنید تو این سایت فضایی مثل سایت پونیشا ایجاد بشه ...
مطمئنا چون هم متخصص بیشتری اینجا هست و خیلی از اعضای قدیمی هم الان در قامت کارفرما هستن ، میتونه خیلی موفق تر باشه ...
خصوصا اگه رویکرد انجام پروژه های صنعتی باشه و نه دانشجویی ...

تو تالار هر رشته فضایی برای این داستان داشته باشیم ، با در نظر گرفتن قوانینی ک به وقتش باید بهش فکر بشه ...

کارایی این انجمن با این عرض و طول ، از خیلی از کانالهای تلگرامی با یکی دو تا ادمینم کمتره ...

واقعا باید کاری کرد ک اینجا تالار مهندسان باشه و نه فقط دانشجویان مهندسی ...

که یکی از روشهاش اینه ک قضیه کسب درآمد باشه ک کسی ک روزی یازده ساعت کار میکنه ، به اینجا هم سر بزنه ...

دوستان دیگه هم نظر بدن ...

arashrostami

عضو جدید
سلام دوستان خوب هستین یه سوال دارم میشه جواب بدین؟
من مهندس برق هستم میخوام یه دستگاه صنعتی طراحی کنم بخشای مکانیکیشو می خوام خودم طراحی کنم واسه همین مکانیک میخام بخونم واسش یه بازه 4 ساله در نظر گرفتم آیا با خوندن درسای کارشناسی مثل استاتیک دینامیک مقاومت طراحی اجزا دینامیک و ارتعاشات و چند تا از درسای ارشد میشه توانایی این کارو بدست آورد؟ از کجا بفهمم چیارو باید بخونم؟

بالا