¸¸▂▃▅▆█☃☃دفتر تالار☃☃█▆▅▃▂¸¸

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه تایپیکی با عنوان کنترل تاسیسات صنعتی در تالار تاسیسات 1 هفته قبل ایجادکردم هنوز تایید نشده؟

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندس های عزیز
من یک سوال تخصصی فنی دارم من با یک تولیدکننده چینی وارد مذاکره شدم واسه گلوله های اسیابی یا همون ساچمه خودمون
حالا اینجا توی مذاکرات و ایمیل های دو نوع محصول متفاوت معرفی کرده چون من رشته ام بازرگانی از تخصص لازم برخوردار نیستم که این کلمه رو ترجمه کنم میخواستم ببینم شما میتونید این کلمه رو ترجمه کنید
casting grinding ball
or
forged grinding ball
معانی این دو تا با هم متفاوت است و فکر کنم مربوطه به روش تولید باشه ممنون میشم اگر کمکم کنید
با تشکر

dash @li

کاربر بیش فعال
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندس های عزیز
من یک سوال تخصصی فنی دارم من با یک تولیدکننده چینی وارد مذاکره شدم واسه گلوله های اسیابی یا همون ساچمه خودمون
حالا اینجا توی مذاکرات و ایمیل های دو نوع محصول متفاوت معرفی کرده چون من رشته ام بازرگانی از تخصص لازم برخوردار نیستم که این کلمه رو ترجمه کنم میخواستم ببینم شما میتونید این کلمه رو ترجمه کنید
casting grinding ball
or
forged grinding ball
معانی این دو تا با هم متفاوت است و فکر کنم مربوطه به روش تولید باشه ممنون میشم اگر کمکم کنید
با تشکر
سلام

بله این ها روش های تولید و مربوط به رشته ساخت و تولید هستند
Castروش ریخته گری هست که دقت کمتری از forgکه عمل فشاری ماده رو تو قالب قرار میدن بدست میاد،مشخصا قیمت فرج بیشتر از کست هست و کیفیت سطح و مرغوبیت بالا و خلل و فرج (نواقص مثل سوراخ ها ، کرمی شکل هاو...)کمتر است البته ریخته گری فشاری جدید هم روش بسیار خوبی برای تولید قطعات با کیفیت هست.

راجع به ریخته گری مشخصا ماده مذاب هست ولی در روش فورج ماده جامد هست.
به نظرم اگر ریخته گری دقیق باشه کیفیت خوبی داره ، البته راجع به قیمت ها چیزی نمیدونم،ولی کلا روش ریخته گری برای سازنده آسونتر هست،ولی روش فورج نیاز به عمل پیشرفته تری هست،ریختگری دقیق که با فشار بالا مذاب رو به داخل قالب میریزند کیفیت مناسبی داره ولی ریخته گری معمولی نه، روش فورج ماده جامد رو با اعمال نیرو به داخل قالب وارد میکنند که شکل مورد نظر قالب رو به خود میگیره چون بحث مذاب نیست خرابی احتمالش کمتر است برای همین قیمت بالاتر خواهد شد.
راجع به معانی کلمات هم تقریبا مشخص است ،grindingهم یک عمل ماشینکاری با چرخ سنگ است که برای سطح قطعات سیقلی و براق و زیبا و به اندازه مناسب نزدیک شود استفاده میشود
پس کلا میشه معنی کرد،توپ هایی با ساخت ریختگری سیقل شده، و توپ سیقلی فورج،(توپ سیقلی ریخته گری)ballمعنی توپ و ساچمه رو میده البته تو مکانیک ساچمه یا گوی معنی میده.

آخرین ویرایش:

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
علی جان دستت درد نکنه خیلی کمکم کردی
واقعا نمیدونستم باید چکار کنم
اما حالا با این راهنمای هات خیلی کارم جلوتر رفت
.
.
.
:gol:

بالا