¸¸▂▃▅▆█☃☃دفتر تالار☃☃█▆▅▃▂¸¸

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

از دوستان خواهش میکنم اگه مطلبی(انتقاد ،پیشنهاد و...) به ذهنشون میرسه که به ارتقای تالار کمک میکنه اینجا مطرح کنن

با تشکر:gol:

chego

کاربر فعال
سلام

از دوستان خواهش میکنم اگه مطلبی(انتقاد ،پیشنهاد و...) به ذهنشون میرسه که به ارتقای تالار کمک میکنه اینجا مطرح کنن

با تشکر:gol:

فقط باید بگیم دمتون گرم وسرتون خوش باد
این ایده حذف کردن تاپیکهای اضافی یا بدون استفاده عالیه;)

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
باز هم در ابتدای این تاپیک از دوستان دعوت میکنم قوانین تالار رو رعایت کنن باور کنین نظم بخشیدن به تالار کار یه نفر نیس

بازهم تکرار میکنم:

از کاربران عزیز خواهش میکنم هیچ تاپیکی رو با عنوان کمک و خواهش و عناوین اینچنینی ایجاد نکنن چون تایید نخواهد شد

تاپیکها باید در زیر تالار مخصوص خود ایجاد شوند یعنی اینکه با عنوان تالار مطابقت داشته باشن به طور مثال اگر تاپیکی در مورد آزمون مکانیک خودرو هست باید در تالار آزمونها ایجاد شود وگرنه تایید نمیشوند

کلیه تاپیکهایی که مضمون آن درخواست هست باید بلا استثنا در تالار درخواستها ایجاد گردند

تبلیغ با هر عنوانی و قرار دادن آدرس ایمیل و شماره تلفن و...در پستها ممنوع میباشد و با خاطیان به شدت برخورد خواهد شد

حدالمقدرو در تالار اصلی مهندسی مکانیک تاپیک ایجاد ننمایید

قوانین کپی رایت را رعایت فرمایید

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بیایید از مطالب مفید وعلمی استقبال کنیم حتی با زدن دکمه تشکر!!حتی اگه اون مطلب به کار ما نیاد!
هر دوستی که میاد و در فضای مجازی که قطعا از نظر مادی چیزی عایدش نمیشه، تجربیات خودش رو نشر میده و به اشتراک میذاره اصلا نیازی به تشکر کردن ما نداره اما ما هم بایدقدرشناس این بزرگی روح کسایی که بدون هیچ چشمداشت و دلسوزانه برای ارتقا سطح علم جامعه تلاش میکنن باشیم!

اینطور نیس؟!

Ya Hosen

عضو جدید
بیایید از مطالب مفید وعلمی استقبال کنیم حتی با زدن دکمه تشکر!!حتی اگه اون مطلب به کار ما نیاد!
هر دوستی که میاد و در فضای مجازی که قطعا از نظر مادی چیزی عایدش نمیشه، تجربیات خودش رو نشر میده و به اشتراک میذاره اصلا نیازی به تشکر کردن ما نداره اما ما هم بایدقدرشناس این بزرگی روح کسایی که بدون هیچ چشمداشت و دلسوزانه برای ارتقا سطح علم جامعه تلاش میکنن باشیم!

اینطور نیس؟!
ســــروش جان اگه مقدوره این تاپیک رو هم در تالار ساخت و تولید بزارید ممنون میشم با تشـــکر

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ســــروش جان اگه مقدوره این تاپیک رو هم در تالار ساخت و تولید بزارید ممنون میشم با تشـــکر

خب دفتر باید همیشه در تالار اصلی که به عنوان یک ویترین هستش قرار بگیره...

آخرین ویرایش:

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام

به نظرم تالار مکانیک زیاده از حد شلوغه!!!مطالب مرتبط و غیر مرتبط داخل زیر تالارها قرار گرفتن
یه سری از تاپیک ها باید حذف بشه
ممکنه بعضی از تاپیکای خیلی مفید دیده نشن و به نظرم باید انقدر همه چی مرتب و دردسترس باشه که کسی که به یه مطلب خاص نیاز داره مجبور نشه همه جا رو زیر ورو کنه
البته به نظرم دلیل عمده اش تاپیکای اضافیه که مث اینکه داره روش کار میشه

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام

ببینید وارد تالار که میشیم بی نظمی درش موج میزنه صفحه ی اول این تالار بیش از 30 صفحه جلو رفته که این خودش نشانه ای از بیتوجهی و بی نظمیه و به طبع نداشتن زیر تالارهای مناسب برای قرار دادن موضوعات مختلف. شاید کوتاهی مدیران تالار هم بی تاثیر نباشه اما نبودن بستر مناسب برای نظم دهی به این تالار هم باعث بی رغبتی مدیران این تالار شده.

من یه مقایسه بین تالار های مهندسی انجام دادم و تقریبا تالارهای پر بازدید همگی از شرایط خوبی به لحاظ گستردگی و تعداد زیر تالار برخوردارهستن الا مهندسی مکانیک و نمونه ش مهندسی معماری هستش که با زحمات دوستانی مثل صدیق عزیز و سایر همکارانشون یه تالار نمونه شده و به محض وارد شدن به این تالار کاربر متوجه ی نظم میشه و سعی میکنه خودش هم در راستای همین نظم به فعالیت بپردازه .

تقریبا تمامی تالار های مکانیک کلی هستن و زیرتالاری درشون ایجاد نشده و برای پیداکردن یک موضوع بخش زیادی از صفحات رو باید گشت و همچنین این نداشتن زیرتالارها باعث بی نظمی زیادی در کل تالار شده.

دوستمون فرهاد (mer30frey ) در خصوص تالار بندی بخش نرم افزار تالار مکانیک پیشنهاداتی دادن

در این تاپیک من از مدیران خواستم برای تالار زیر تالارهای مناسبی ایجاد بشه تا تالار از این وضعیت در بیاد
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-اینجا-مطرح-کنید/page12?p=7576272#post7576272

حالا دوستان اگه میشه برای هر کدوم از تالارهای جامدات سیالات و .... زیر تالارهایی پیشنهاد بدن که در آخر به یه نتیجه کلی برسیم و بتونیم به مدیران انتقال بدیم

mech.shima

کاربر ممتاز
ببینید به نظرم هر کدوم از گرایشای مکانیک باید خودش شاکل زیر مجموعه بشه

به طور مثال وارد تالار مکانیک سیالات که می شیم خودش شامل نرم افزارها،پرسش و پاسخ ها،کتاب ها و مقالات خودش باشه

برای هربخش میتونن یه مدیر درنظر بگیرن که واقعا بهشون رسیدگی کنه

اینطوری اولین صفحه تالار انقدر شلوغی و سردرگمی رو نخواهد داشت

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
ببینید به نظرم هر کدوم از گرایشای مکانیک باید خودش شاکل زیر مجموعه بشه

به طور مثال وارد تالار مکانیک سیالات که می شیم خودش شامل نرم افزارها،پرسش و پاسخ ها،کتاب ها و مقالات خودش باشه

برای هربخش میتونن یه مدیر درنظر بگیرن که واقعا بهشون رسیدگی کنه

اینطوری اولین صفحه تالار انقدر شلوغی و سردرگمی رو نخواهد داشت

کاملا" همینطوره
من هم همین نظر شما رو دارم که بخش سیالات باید خودش بخش بندی بشه مباحث اصلی سیالات رو در بر بگیره و جامدات و تاسیسات و ....
ببینید وارد هر کدوم از بخشها که میشید بی نظمی و آشفتگی رو میبینید اصلا" آدم از رفتن تو تالار پشیمون میشه
ما میتونیم یه بخش مربوط به زبان تخصصی هم داشته باشیم
حتی مباحث پیشرفته تر مثل الاستیسیته و پلاستیسیته برای کسایی که در ارشد کاربردی هستن یا موارد دیگه
تاسیسات خودش یه دنیایه و باید چندتا بخش بندی داشته باشه
ساخت و تولید هم همینطور
حتی میتونیم یه قسمت با نام دانشگاه مجازی داشته باشیم و سایتهایی که یوسف خان معرفی کردن رو اونجا قرار بدیم و در اون قسمت آموزش محور عمل کنیم
خیلی میشه رو تالار کار کرد.
کاش یه سر به تالار مهندسی معماری بزنید و ببینید چه کارایی که نکردن آدم لذت میبره

خالا درخواستم از دوستان اینه برای هر بخش چند زیر تالار که باید ایجاد بشه رو بگید تا در آخر به نتیجه ی کلی برسیم
منتظر نظراتتون هستم.

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
با تشکر از Y..or..Z عزیز به خاطر پیگیری این موضوع
فعلا در مورد بخش نرم افزار های تخصصی مکانیک که قبلا(سه چهار هفته پیش) اینجا مطرح کرده بودم دوباره نظر خودم رو میگم:
وقتی وارد بخش نرم افزار های تخصصی مکانیک میشیم این بخش ها رو ببینیم:
Solid Works
CATIA
Ansys
ABAQUS
PowerMILL
Fluent
carrier
Mechanical Desktop
و هر نرم افزار دارای موضو عات مهم شده ای مثل:
-پرسش و پاسخ (رفع اشکال) کاربران در خصوص نرم افزار
-فایل های تمرینی نرم افزار
-آموزش تصویری نرم افزار
-نکات نرم افزار
و ...
و بقیه موضوعات مطرح شده در هر زیر بخش خود قرار بگیرد.

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام .

خوبه که این بحث ها پیش گرفته بشه ولی خوب تر اینه که عملی بشه

من میخام از اول یکم حرف بزنم و اصلا جبهه نمیخام بگیرم

دوستان قدیمی که بودن خوب یادشونه که وقتی تالار بدون مدیر بود خیلی تلاش شد براش که از این وضع نجات پیدا کنه . حتی بعد از اینکه مدیر انتخاب شد یک جریانی شروع شد که چرا مدیرهای گذشته هنوز اسم مدیریت رو دارند .

متاسفانه اصل رو ول کردن فرع رو چسبیدن

ولی برای تالار . تالار متاسفانه میشه گفت که خیلی نیاز نداره در موضوع اصلی ( صفحه اصلی ) تفاوتی ایجاد بشه . اصلا خونه تکونی داخل زیر تالار هستن . مثلا تالار نرم افزار بهتر بود که هر نرم افزار یک زیر مجموعه برای خودش داشت تا خیلی قشنگ تر بشه اداره بشه

و یا بقیه زیر تالار ها

نمیدونم چرا با وجود 2 دستیار مدیر و یک مدیر هنوز که هنوزه کار تالار میلنگه . بنده از طرف خودم میگم که تا به حال چندین ماهه نه اسمی از دستیارا دیدم نه مدیریت . نمیدونم شاید سرشون شلوغه ولی ای کاش یکم به وضع تالار رسیدگی میشد

در اخر ای کاش این روند عملی بشه تا مثل بقیه بحث ها فقط حرف نباشه

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام .

دوستان قدیمی که بودن خوب یادشونه که وقتی تالار بدون مدیر بود خیلی تلاش شد براش که از این وضع نجات پیدا کنه . حتی بعد از اینکه مدیر انتخاب شد یک جریانی شروع شد که چرا مدیرهای گذشته هنوز اسم مدیریت رو دارند .

ولی برای تالار . تالار متاسفانه میشه گفت که خیلی نیاز نداره در موضوع اصلی ( صفحه اصلی ) تفاوتی ایجاد بشه . اصلا خونه تکونی داخل زیر تالار هستن . مثلا تالار نرم افزار بهتر بود که هر نرم افزار یک زیر مجموعه برای خودش داشت تا خیلی قشنگ تر بشه اداره بشه

و یا بقیه زیر تالار ها

نمیدونم چرا با وجود 2 دستیار مدیر و یک مدیر هنوز که هنوزه کار تالار میلنگه . بنده از طرف خودم میگم که تا به حال چندین ماهه نه اسمی از دستیارا دیدم نه مدیریت . نمیدونم شاید سرشون شلوغه ولی ای کاش یکم به وضع تالار رسیدگی میشد

سلام بهزاد جان کاملا" حق با تو هستش
ببین اگه همچین بحثی رو شروع کردم مطمئنا" وسط کار ولش نمیکنم و با مدیران ارشد صحبت کردم
ما اینجا به یه نتیجه میرسیم و اون رو به مدیر تالار انتقال میدیم اقدامی نشه با مدیرارشد صحبت میکنیم
الان همه ی بخش بندی های ما نیاز به زیر تالار داره از جامدات بگیر تا نرم افزار. وارد هر تالار میشی نظمی درش نیست و به حدی موضوعات قر وقاطیه که بیخیال میشیم. نزدیگ به دو سال میشه که وضع همینه و از قبل هم همین بوده هیچ تلاشی برای نظم دهی به تالار نمیشه این تالار از پر بازدید ترین تالارهای باشگاه هستش اما با سایر تالار ها مقایسه کنید تالار عمران کامپیوتر برق معماری و ... همه روند رو به رشدی داشتن الا همین تالار.
در مورد بخش بندی نرم افزار به یه نتیجه ای رسیدیدم
حالا برای تالارهای
جامدات
سیالات
ساخت و تولید
مکانیک خودرو
مهندسی تاسیسات
سامانه های تولید انرژی و قدرت
کتابهای مهندسی مکانیک
هم نظر بدید

من نظرم این تالار مربوط به بخش پرسش و پاسخ حذف بشه و در هر زیر تالار همچین عنوانی داشته باشیم

behzadk2019

کاربر ممتاز
سلام بهزاد جان کاملا" حق با تو هستش
ببین اگه همچین بحثی رو شروع کردم مطمئنا" وسط کار ولش نمیکنم و با مدیران ارشد صحبت کردم
ما اینجا به یه نتیجه میرسیم و اون رو به مدیر تالار انتقال میدیم اقدامی نشه با مدیرارشد صحبت میکنیم
الان همه ی بخش بندی های ما نیاز به زیر تالار داره از جامدات بگیر تا نرم افزار. وارد هر تالار میشی نظمی درش نیست و به حدی موضوعات قر وقاطیه که بیخیال میشیم. نزدیگ به دو سال میشه که وضع همینه و از قبل هم همین بوده هیچ تلاشی برای نظم دهی به تالار نمیشه این تالار از پر بازدید ترین تالارهای باشگاه هستش اما با سایر تالار ها مقایسه کنید تالار عمران کامپیوتر برق معماری و ... همه روند رو به رشدی داشتن الا همین تالار.
در مورد بخش بندی نرم افزار به یه نتیجه ای رسیدیدم
حالا برای تالارهای
جامدات
سیالات
ساخت و تولید
مکانیک خودرو
مهندسی تاسیسات
سامانه های تولید انرژی و قدرت
کتابهای مهندسی مکانیک
هم نظر بدید

من نظرم این تالار مربوط به بخش پرسش و پاسخ حذف بشه و در هر زیر تالار همچین عنوانی داشته باشیم

به نظر من با توجه به اینکه سیالات هستم باید اینطوری بشه

اول در صفحه اصلی :

طراحی جامدات
حرارت و سیالات
ساخت و تولید
صنعت خودرو
تاسیسات
آموزشی ( به جز نرم افزار ها )
مباحث پیشرفته و مستند
تحصیلات تکمیلی
نرم افزار
و در زیر مجموعه سیالات :

برای این کار باید باکس درس های سیالات رو براشون زیر مجموعه طرح کرد . خیلی زیادم نمیشن ولی خیلی به نظم بخشی این بخش کمک میکنه
مکانیک سیالات
انتقال حرارت
ترمودینامیک
سوخت و احتراق
نیروگاه ها و مباحث جدید
پایپینگ
کتاب ها و مقالات

در زیر مجوعه اموزشی نیز باید برای هر شاخه نیز یک زیر مجوعه باشه که خیلی راحت هر موضوع سر جای خودش باشه

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام
ممنون از اینکه به فکر تالار مکانیک هستید :gol:
لطفا بعد از جمع بندی درباره زیر تالار ها در خواست زیر تالارها رو در همین تاپیک مطرح کنید
فقط زیر تالار هارو به اولویت مطرح کنید ممکنه امکان ایجاد زیر تالار های زیاد به یکباره وجود نداشته باشه

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از اینکه به فکر تالار مکانیک هستید :gol:
لطفا بعد از جمع بندی درباره زیر تالار ها در خواست زیر تالارها رو در همین تاپیک مطرح کنید
فقط زیر تالار هارو به اولویت مطرح کنید ممکنه امکان ایجاد زیر تالار های زیاد به یکباره وجود نداشته باشه
سلام و درود
از شما هم بابت پیگیری هاتون ممنون
فعلا" دنبال این هستیم از نظر همه دوستان استفاده کنیم و همه جوانب رو بسنجیم احتمالا" تا یکی دو روز دیگه یک لیست کامل که هم اولویت در آن رعایت شده باشه و هم در برگیرنده نیازهای تالار باشه رو ارائه میدیم
بله به این مسئله هم واقفیم که ایجاد زیر تالار زیاد مقدور نیست برای همین به دنبال تالار های اصلی هستیم که بتونه برای مدتی طولانی جوابگوی نیاز کاربران و تالار باشه
بازم از حسن توجه تون ممنون:gol:

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام .

و یا بقیه زیر تالار ها

با سلام و عرض ارادت برای تمامی افرادی که این باشگاه براشون مهمه!
زود برم سره اصل مطلب! یه نکته رو اول بگم! متاسفانه نمی دونم چرا این رسم بد تو تالار افتاده که هر چند وقت یکبار مدیریت کنونی و مدیران سابق رو به شدت زیر سوال می بریم! می خواستم یه نکته رو یاد آوری کنم! اینجا هر کس فقط به اندازه یک پست به ارتقا سطح تالار کمک کنه جای تقدیر داره! تو رو خدا فراموش نکنیم که مدیران به ازای کاری که انجام می دن هیچ چیزی بدست نمی ارن و کاملا حق دارن بعد از مدتی بزارن برن!چون کار سختی رو بدون هیچ دستمزدی دارن انجام می دن!

کاش می شد مدیریت تالار رو می شد به راحتی عوض کرد و به هر کسی که از مدیریت خیلی شاکی بود منتقل می کرد. تا هم طعم مدیریت رو منقدان حس می کردن و شاید هم روزی سطح مدیریت بالاتر می رفت.

و همین طور باید روندی باشه که تعویض مدیریت به راحتی و سریع انجام بشه و وقتی مدیری وقت و حوصله شو دیگه نداره، خودش اعلام کنه و سریع و خیلی منطقی و با احترام اون شخص عوض بشه و نیازی هم نیست که اصلا زیر سوال بره و بگن فلان و بی سار و عمان!

خود آقا سروش چند وقت پیش به من پیشنهاد مدیریت داد! که من به علت مشغله شخصی رد کردم! هر کی می تونه به خود ایشون به نظر من پیام خصوصی بده، بسم الله!

سلام

ببینید وارد تالار که میشیم بی نظمی درش موج میزنه صفحه ی اول این تالار بیش از 30 صفحه جلو رفته که این خودش نشانه ای از بیتوجهی و بی نظمیه و به طبع نداشتن زیر تالارهای مناسب برای قرار دادن موضوعات مختلف. شاید کوتاهی مدیران تالار هم بی تاثیر نباشه اما نبودن بستر مناسب برای نظم دهی به این تالار هم باعث بی رغبتی مدیران این تالار شده.

من یه مقایسه بین تالار های مهندسی انجام دادم و تقریبا تالارهای پر بازدید همگی از شرایط خوبی به لحاظ گستردگی و تعداد زیر تالار برخوردارهستن الا مهندسی مکانیک و نمونه ش مهندسی معماری هستش که با زحمات دوستانی مثل صدیق عزیز و سایر همکارانشون یه تالار نمونه شده و به محض وارد شدن به این تالار کاربر متوجه ی نظم میشه و سعی میکنه خودش هم در راستای همین نظم به فعالیت بپردازه .

تقریبا تمامی تالار های مکانیک کلی هستن و زیرتالاری درشون ایجاد نشده و برای پیداکردن یک موضوع بخش زیادی از صفحات رو باید گشت و همچنین این نداشتن زیرتالارها باعث بی نظمی زیادی در کل تالار شده.

دوستمون فرهاد (mer30frey ) در خصوص تالار بندی بخش نرم افزار تالار مکانیک پیشنهاداتی دادن

در این تاپیک من از مدیران خواستم برای تالار زیر تالارهای مناسبی ایجاد بشه تا تالار از این وضعیت در بیاد
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-اینجا-مطرح-کنید/page12?p=7576272#post7576272

حالا دوستان اگه میشه برای هر کدوم از تالارهای جامدات سیالات و .... زیر تالارهایی پیشنهاد بدن که در آخر به یه نتیجه کلی برسیم و بتونیم به مدیران انتقال بدیم

و اما در مورد به وجود آوردن زیر تالار های تخصصی. بنده به شخص ترجیح می دم مثلا تو یه پست منسجم سالیدورکز سوالمو بپرسم تا اینکه بیام تو زیر تالار سالیدورکز یه پست جدید به وجود بیارم و سوالمو بپرسم! چرا؟ چون اولا افراد حرفه ای مثلا در زمینه سالیدورکز رو تو یه پست راحت تر می شه گیر آورد. یعنی چی؟ یعنی این که شخص حرفه ای تو یه پست عضو هست و به محض به روز شدن پست با یه رفرش کردن صفحه کنترل کاربری ش از سوال و مطلب جدید تو پست سالیدورکز مطلع می شه و زود تر جواب منو می ده. از طرفی این فرد حرفه ای وقت نداره که دم به دقیقه تو تالار ها بچرخه ببینه که کی سوال داره، کی نداره که! بی کار که نیس! اصلا الان خیلی وقتی ها وقتی یکی رو می شناسن، مستقیم بهش پیام خصوصی می دن و سوالشونو می پرسن ازش! این خوب نیس! چون بقیه نمی تونن از این اطلاعات استفاده کنن! ولی برای پرسشگر خیلی هم خوبه چون تو کمترین زمان ممکن به جواب خودش می رسه.
از طرفی هم تو این تالار تاپیک جدید ایجاد کردن، خودش مصیبته! فرضا من یه سوال فوری دارم! یه تاپیک جدید ایجاد می کنم، بعد می بینم این تاپیک باید تازه تایید بشه! که گاهی چند هفته هم طول می کشه! بعد که می بینم این جوریه می رم سوالمو باز تو تاپیک یه کی دیگه می پرسم! که شاید هم خیلی مربوط نباشه و از طرفی هم تاپیک تکراری خواهد بود.

از این جهت با ایجاد زیر تالارهای زیاد در تالار مکانیک با اعضای فعال فعلی تالار که خیلی نیستند، موافق نیستم.

ممنون از همتون بابت توجه و انرژی ای که برای تالار می زارید!

آخرین ویرایش:

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
نمی دونم این چه بحثی هست که راه افتاده
درسته من یکی از همون دستیار ها هستم اما خوب من هم کار دارم و درگیر درس و زندگی هستم تا جایی که بتونم به تالار کمک می کنم بیشتر از این هم نمی تونم وقت بزار از اول هم گفته بودم
یوسف گفت من هم می گم پست داشتن توی اینجا نفعی برای من نداره که بخوام به هر شیوه ای نگه دارمش
بهتره به جای انتقاد تخریبی ، انتقاد سازنده انجام بشه
در مورد زیر تالار ها شاید بهتر باشه این موضوع را به رای گیری بزاریم تا نتیجه را اعمال کنیم
در آخر از همه کسانی که دنبال پیشرفت تالار هستند سپاس گذارم

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
با سلام و عرض ارادت برای تمامی افرادی که این باشگاه براشون مهمه!
زود برم سره اصل مطلب! یه نکته رو اول بگم! متاسفانه نمی دونم چرا این رسم بد تو تالار افتاده که هر چند وقت یکبار مدیریت کنونی و مدیران سابق رو به شدت زیر سوال می بریم! می خواستم یه نکته رو یاد آوری کنم! اینجا هر کس فقط به اندازه یک پست به ارتقا سطح تالار کمک کنه جای تقدیر داره! تو رو خدا فراموش نکنیم که مدیران به ازای کاری که انجام می دن هیچ چیزی بدست نمی ارن و کاملا حق دارن بعد از مدتی بزارن برن!چون کار سختی رو بدون هیچ دستمزدی دارن انجام می دن!

کاش می شد مدیریت تالار رو می شد به راحتی عوض کرد و به هر کسی که از مدیریت خیلی شاکی بود منتقل می کرد. تا هم طعم مدیریت رو منقدان حس می کردن و شاید هم روزی سطح مدیریت بالاتر می رفت.

و همین طور باید روندی باشه که تعویض مدیریت به راحتی و سریع انجام بشه و وقتی مدیری وقت و حوصله شو دیگه نداره، خودش اعلام کنه و سریع و خیلی منطقی و با احترام اون شخص عوض بشه و نیازی هم نیست که اصلا زیر سوال بره و بگن فلان و بی سار و عمان!

خود آقا سروش چند وقت پیش به من پیشنهاد مدیریت داد! که من به علت مشغله شخصی رد کردم! هر کی می تونه به خود ایشون به نظر من پیام خصوصی بده، بسم الله!

و اما در مورد به وجود آوردن زیر تالار های تخصصی. بنده به شخص ترجیح می دم مثلا تو یه پست منسجم سالیدورکز سوالمو بپرسم تا اینکه بیام تو زیر تالار سالیدورکز یه پست جدید به وجود بیارم و سوالمو بپرسم! چرا؟ چون اولا افراد حرفه ای مثلا در زمینه سالیدورکز رو تو یه پست راحت تر می شه گیر آورد. یعنی چی؟ یعنی این که شخص حرفه ای تو یه پست عضو هست و به محض به روز شدن پست با یه رفرش کردن صفحه کنترل کاربری ش از سوال و مطلب جدید تو پست سالیدورکز مطلع می شه و زود تر جواب منو می ده. از طرفی این فرد حرفه ای وقت نداره که دم به دقیقه تو تالار ها بچرخه ببینه که کی سوال داره، کی نداره که! بی کار که نیس! اصلا الان خیلی وقتی ها وقتی یکی رو می شناسن، مستقیم بهش پیام خصوصی می دن و سوالشونو می پرسن ازش! این خوب نیس! چون بقیه نمی تونن از این اطلاعات استفاده کنن! ولی برای پرسشگر خیلی هم خوبه چون تو کمترین زمان ممکن به جواب خودش می رسه.
از طرفی هم تو این تالار پست جدید ایجاد کردن، خودش مصیبته! فرضا من یه سوال فوری دارم! یه پست جدید ایجاد می کنم، بعد می بینم این پست باید تازه تایید بشه! که گاهی چند هفته هم طول می کشه! بعد که می بینم این جوریه می رم سوالمو باز تو پست یه کی دیگه می پرسم! که شاید هم خیلی مربوط نباشه و از طرفی هم پست تکراری خواهد بود.

از این جهت با ایجاد زیر تالارهای زیاد در تالار مکانیک با اعضای فعال فعلی تالار که خیلی نیستند، موافق نیستم.

ممنون از همتون بابت توجه و انرژی ای که برای تالار می زارید!

سلام بر یار همیشگی تالار یوسف عزیز
در خصوص مدیریت تالار و هجمه ی انتقاد ها باهات موافقم و از نزدیک شاهد بودم که سروش خیلی از کاربران رو برای مدیریت به ادمین معرفی کرد که بنا به دلایلی موافقت نشد.و من تا جایی که تونستم از ایشون حمایت کردم و میدونم چه سختی هایی رو میکشیدن چون دست تنها بودن
اما اگه همین زیر تالار ها درست بشه حتی سروش خودش تنها هم میتونه به امورات رسیدگی کنه.
شما الان فقط خودتون رو میبینید و اینکه با روال کار تالار آشنا هستید و میدونید کی چه تخصصی داره و در صورت سوال داشتن مستقیم میرید پیش متخصص . اما به فکر کاربر های تازه واردی باشید که دنبال مطالب میگردن و مجبورن کل تالار هارو بگردن و این رنج رو به جون بخرن و حتی چند صفحه رو میگردن و وقتی چیزی پیدا نمیکنن اقدام به زدن تاپیک میکنن و همین باعث بی نظمی میشه.
ببینید نظم داشتن تالار هیچ تاثیر منفی در فعالیت کاربران نخواهد داشته بلکه باعث ایجاد علاقه مظاعف هم برای کاربرها هم برای مدیر خواهد بود.
سالیدورک رومثال زدید رو من هم روی همین مبحث جواب صحبت هاون رو عرض میکنم.
اگه ما یه زیر تالار مخصوص سالید ورک داشته باشیم مطمئنا" تعداد تاپیک ها و ژستهاش خیلی معقول تر از تعدادی هستش که در تالا نرم افزار وجود داره و اینکه کاربر 3-4 صفحه تاژیک رو میتونه به راحتی بگرده و در صورت پیدا نکردن موردی که دنبالشه اقدام به زدن درخواست یا تاپیک و یا ختی سوال میکنه
متاسفانه ما عادت نکردیم که صحبت های کسی که پیشنهاد میده رو به درستی بخونیم
شاید الان فک کنید دنبال پست هستم اما همینجا میگم نه پستی رو در این تالار قبول میکنم نه دنبال پست گرفتن بودم.
کاش کمی واقع بینانه تر به مسائل نگاه میکردیم. در هر صورت نیا به ایجاد زیر تالار احساس میشه مگه اینکه از نظم و انظباط بمون بیاد
من دیگه بحثینمیکنم که نگن دنبال تخریب هستم

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
درود
نمی دونم این چه بحثی هست که راه افتاده
درسته من یکی از همون دستیار ها هستم اما خوب من هم کار دارم و درگیر درس و زندگی هستم تا جایی که بتونم به تالار کمک می کنم بیشتر از این هم نمی تونم وقت بزار از اول هم گفته بودم
یوسف گفت من هم می گم پست داشتن توی اینجا نفعی برای من نداره که بخوام به هر شیوه ای نگه دارمش
بهتره به جای انتقاد تخریبی ، انتقاد سازنده انجام بشه
در مورد زیر تالار ها شاید بهتر باشه این موضوع را به رای گیری بزاریم تا نتیجه را اعمال کنیم
در آخر از همه کسانی که دنبال پیشرفت تالار هستند سپاس گذارم
سلام آقا احمد
من بارها و بارها جلوی انتقادات بیشتر کاربران وایسادم و پشت سروش و حتی شما رو گرفتم در حالیکه خود شما پاسخگوی انتقادات نبودید.
من هیچ خیری در این تالا نصیبم نشده و تنها قصدم این بود که دوستانی که دانشجو هستن و به همچین جاهایی نیاز دارن استفاده ببرن
متاسفانه پیشنهاد دادن در جامعه ما به معنای انتقاد تخریبی هستش .
موفق باشید من دیگه نه پیشنهادی میدم نه انتقادی و فعالیتم رو هم به همون بخش سالید ورک محدود میکنم
موفق و پیروز باشید

آخرین ویرایش:

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام بر یار همیشگی تالار یوسف عزیز
در خصوص مدیریت تالار و هجمه ی انتقاد ها باهات موافقم و از نزدیک شاهد بودم که سروش خیلی از کاربران رو برای مدیریت به ادمین معرفی کرد که بنا به دلایلی موافقت نشد.و من تا جایی که تونستم از ایشون حمایت کردم و میدونم چه سختی هایی رو میکشیدن چون دست تنها بودن
اما اگه همین زیر تالار ها درست بشه حتی سروش خودش تنها هم میتونه به امورات رسیدگی کنه.
شما الان فقط خودتون رو میبینید و اینکه با روال کار تالار آشنا هستید و میدونید کی چه تخصصی داره و در صورت سوال داشتن مستقیم میرید پیش متخصص . اما به فکر کاربر های تازه واردی باشید که دنبال مطالب میگردن و مجبورن کل تالار هارو بگردن و این رنج رو به جون بخرن و حتی چند صفحه رو میگردن و وقتی چیزی پیدا نمیکنن اقدام به زدن تاپیک میکنن و همین باعث بی نظمی میشه.
ببینید نظم داشتن تالار هیچ تاثیر منفی در فعالیت کاربران نخواهد داشته بلکه باعث ایجاد علاقه مظاعف هم برای کاربرها هم برای مدیر خواهد بود.
سالیدورک رومثال زدید رو من هم روی همین مبحث جواب صحبت هاون رو عرض میکنم.
اگه ما یه زیر تالار مخصوص سالید ورک داشته باشیم مطمئنا" تعداد تاپیک ها و ژستهاش خیلی معقول تر از تعدادی هستش که در تالا نرم افزار وجود داره و اینکه کاربر 3-4 صفحه تاژیک رو میتونه به راحتی بگرده و در صورت پیدا نکردن موردی که دنبالشه اقدام به زدن درخواست یا تاپیک و یا ختی سوال میکنه
متاسفانه ما عادت نکردیم که صحبت های کسی که پیشنهاد میده رو به درستی بخونیم
شاید الان فک کنید دنبال پست هستم اما همینجا میگم نه پستی رو در این تالار قبول میکنم نه دنبال پست گرفتن بودم.
کاش کمی واقع بینانه تر به مسائل نگاه میکردیم. در هر صورت نیا به ایجاد زیر تالار احساس میشه مگه اینکه از نظم و انظباط بمون بیاد
من دیگه بحثینمیکنم که نگن دنبال تخریب هستم

ببینید بحث پیدا کردن مطلب با پرسیدن سوال جدید متفاوته! برای پیدا کردن مطلب معمولا همه از موتور جستجو خود سایت و یا از گوگل استفاده می کنن! و افراد کمی شروع می کنن کل تالار رو ورق زدن! ولی برای سوال کردن، فردی که می خواد سوال جدید بپرسه، دنبال جایی می گرده که سوالش زودتر پاسخ داده بشه.
یعنی وقتی یه فرد تازه کار میاد تو تالار، و می بینه که تو یه پستی، اکثره سوالات داره جواب داده می شه، راحت تر می تونه به اون پست اعتماد کنه!

تا وقتی که ببینه یه زیر تالار هست با کلی سوال بی پاسخ و اگر هم پستی ایجاد کنه، دو هفته بعد تایید می شه و منتشر می شه! اگه پاسخ ها به روال قبل ادامه پیدا کنه، بسیار هم عالی ست! ولی من شک دارم زیر تالار درست کردن فعالیت ها رو حتی در همین سطحی که هست، نگه داره! به نظر من سطح فعالیت تالار رو کم خواهد کرد!

این بدین معنی نیست که تالار رو مرتب نکنیم! همین روشی که الان یه سری از پست ها دارن جا به جا می شن و یا حذف می شن، خوبه. (منظور از کلمه پست تو حرفام هیچ جا مقام نبوده ها! منظورم کلمه تاپیک بوده. از این به بعد اصلاح می کنم) بعدشم فک می کنم به راحتی بشه مطالب یه تاپیک رو با تاپیکی دیگر ادقام کرد!

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
سلام آقا احمد
من بارها و بارها جلوی انتقادات بیشتر کاربران وایسادم و پشت سروش و حتی شما رو گرفتم در حالیکه خود شما پاسخگوی انتقادات نبودید.
من هیچ خیری در این تالا نصیبم نشده و تنها قصدم این بود که دوستانی که دانشجو هستن و به همچین جاهایی نیاز دارن استفاده ببرن
متاسفانه پیشنهاد دادن در جامعه ما به معنای انتقاد تخریبی هستش .
موفق باشید من دیگه نه پیشنهادی میدم نه انتقادی و فعالیتم رو هم به همون بخش سالید ورک محدود میکنم
موفق و پیروز باشید
درود
من به صورت کلی گفتم و منظورم کلی بود
می گم پیشنهاد های کلی بدی انتقاد ها باید سمتی بره که برای پیشرفت تالار باشه
من خودم همیشه گفتم انتقاد کنید بدون انتقاد که پیشرفتی انجام نمیشه
اگه منظورم را بد رسوندم عذر خواهی می کنم
امیدوارم همواره این تالار پیشرفت کنه
پیشرفت تالار یعنی پیشرفت علم دانشجویان

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من با توجه به اینکه سیالات هستم باید اینطوری بشه

اول در صفحه اصلی :

طراحی جامدات
حرارت و سیالات
ساخت و تولید
صنعت خودرو
تاسیسات
آموزشی ( به جز نرم افزار ها )
مباحث پیشرفته و مستند
تحصیلات تکمیلی
نرم افزار
و در زیر مجموعه سیالات :

برای این کار باید باکس درس های سیالات رو براشون زیر مجموعه طرح کرد . خیلی زیادم نمیشن ولی خیلی به نظم بخشی این بخش کمک میکنه
مکانیک سیالات
انتقال حرارت
ترمودینامیک
سوخت و احتراق
نیروگاه ها و مباحث جدید
پایپینگ
کتاب ها و مقالات

در زیر مجوعه اموزشی نیز باید برای هر شاخه نیز یک زیر مجوعه باشه که خیلی راحت هر موضوع سر جای خودش باشه
من با این دسته بندی موافقم

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام

من به شخصه از دادن همه پیشنهادام عذرخواهی میکنم
از مدیر محترم تالار و دستیارانشون
نمیدونستم اینجا محیطش اینطوریه !!باید قبلش اینجا رو میشناختم و همچنین اعضاش رو بعد نظر می دادم
تا اونجایی ام که امکان داشته باشه پستام رو پاک میکنم....
گاهی انتقاد به جای اینکه راه پیشرفت و همکاری رو نشون بده نتیجه عکس میده ....که این به کسی که انتقاد میکنه و کسی که مورد انتقاد قرار گرفته مربوط میشه...
هرچند اینجا فقط داشت یه مشورتی راجع به اینکه چطور تالار رو مرتب کنیم صورت می گرفت
البته یه چیز دیگه هم هست،اعضای تالار مکانیک از هم هیچ شناختی ندارن و اون دوستی و همکاری که بین تالارهای دیگه اس بین بچه های مکانیک اصلا وجود نداره
نبود همین شناخت و دوستی کافی خودش به نظرم مهمترین عامله که اعضاش انقدر هم رو نمیشناسن که متوجه منظورهای صحبت های همدیگه بشن و انقدر دوستی وجود نداره که کسی حرفش رو از روی دلسوزی بزنه و طرف مقابل هم بدونه که هیچ نیت بدی پشت هیچ حرفی نبوده
خلاصه بازم عذرخواهی میکنم و کاملا قابل درکه که مسئولین این بخش زندگی شخصی و اجتماعی و درس و کار باعث بشه نتونن انقدر که باید وقت بذارن...
روز همگی به خیر

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

من به شخصه از دادن همه پیشنهادام عذرخواهی میکنم
از مدیر محترم تالار و دستیارانشون
نمیدونستم اینجا محیطش اینطوریه !!باید قبلش اینجا رو میشناختم و همچنین اعضاش رو بعد نظر می دادم
تا اونجایی ام که امکان داشته باشه پستام رو پاک میکنم....
گاهی انتقاد به جای اینکه راه پیشرفت و همکاری رو نشون بده نتیجه عکس میده ....که این به کسی که انتقاد میکنه و کسی که مورد انتقاد قرار گرفته مربوط میشه...
هرچند اینجا فقط داشت یه مشورتی راجع به اینکه چطور تالار رو مرتب کنیم صورت می گرفت
البته یه چیز دیگه هم هست،اعضای تالار مکانیک از هم هیچ شناختی ندارن و اون دوستی و همکاری که بین تالارهای دیگه اس بین بچه های مکانیک اصلا وجود نداره
نبود همین شناخت و دوستی کافی خودش به نظرم مهمترین عامله که اعضاش انقدر هم رو نمیشناسن که متوجه منظورهای صحبت های همدیگه بشن و انقدر دوستی وجود نداره که کسی حرفش رو از روی دلسوزی بزنه و طرف مقابل هم بدونه که هیچ نیت بدی پشت هیچ حرفی نبوده
خلاصه بازم عذرخواهی میکنم و کاملا قابل درکه که مسئولین این بخش زندگی شخصی و اجتماعی و درس و کار باعث بشه نتونن انقدر که باید وقت بذارن...
روز همگی به خیر

سلام لطفا تند نرید
اینجا اکثریت منو میشناسن و میدونن که همیشه از انتقاد و پیشنهاد استقبال کردم
اما الان بحث چیز دیگه اس
همین الان اگه وارد پنل مدیریت بشین با انبوهی از تاپیکهای اسپم وار و غیر قانونی مواجه میشید که من هنر کنم فقط به همینا رسیدگی کنم
حرف من اینه 90درصد کاربرای این تالار حتی قوانین تالار رو نمیدونن و فقط همین اندک دوستان هستند که همیشه در امر مدیریت به بنده کمک کردن!حالا با این وضعیت که خانه از پای بست ویران است چه جوری میشه به فکر نقش ایوان بود؟
به نظرتون یه مدیر چقد مگه وقت داره به تالار رسیدگی کنه؟
من تو هر تاپیکی که رفتم اولین حرفم این بود لطفا قوانین رو رعایت کنین
وقتی دوستان به پیش پا افتاده ترین موارد توجه نمیکنن من چه جوری میتونم تصمیمات اینچنینی بگیرم؟
از همه این حرفا هم که بگذریم تقیرات در مورد ساختار اصلی تالار به ادمین مربوط میشه...
یا علی

آخرین ویرایش:

behzadk2019

کاربر ممتاز
سلام

متاسفانه بعضی از دوستان از حرف زدن من برداشت بد کردن . ولی همه میدونن اگر که همه ندونن هم ولی سروش خودش در جریانه که اوایل که مدیریت رو بهش دادن من به شخصه تنهاش نذاشتم و با هر روشی بود کمکش کردم تا تالار درست بشه .
در دنیای واقعی خوب نیست که همیشه بگیم چقدر خوبی چقدر عالی هستی این انتقاد نیست . انتقاد سازنده یعنی اینکه حرفتو بزنی و دیگیری از روی دلسوزی این حرفو برداشت کنه نه اینکه به صورت تخریبی برداشت کنه . متاسفانه در این چندین ماه هر وقت حرفی زده شده همیشه از نوع دوم تعریف انتقاد برداشت شده . و همه مشکل این تالار همین است
همه فقط خودشون رو میبینن و دیگری رو نه
اگر احمد جان اول تاپیک میگفتن که شما از سروش اول اجازه نگرفتید اصلا کسی وارد این بحث نمیشد چون میدونیم که با این روند مواجه میشدیم

در کل امیدوارم که این تالار شکل دوستی به خودش پیاده کنه

با این حرف شیما خانم هم موافقم

موفق باشید .

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

متاسفانه بعضی از دوستان از حرف زدن من برداشت بد کردن . ولی همه میدونن اگر که همه ندونن هم ولی سروش خودش در جریانه که اوایل که مدیریت رو بهش دادن من به شخصه تنهاش نذاشتم و با هر روشی بود کمکش کردم تا تالار درست بشه .
در دنیای واقعی خوب نیست که همیشه بگیم چقدر خوبی چقدر عالی هستی این انتقاد نیست . انتقاد سازنده یعنی اینکه حرفتو بزنی و دیگیری از روی دلسوزی این حرفو برداشت کنه نه اینکه به صورت تخریبی برداشت کنه . متاسفانه در این چندین ماه هر وقت حرفی زده شده همیشه از نوع دوم تعریف انتقاد برداشت شده . و همه مشکل این تالار همین است
همه فقط خودشون رو میبینن و دیگری رو نه
اگر احمد جان اول تاپیک میگفتن که شما از سروش اول اجازه نگرفتید اصلا کسی وارد این بحث نمیشد چون میدونیم که با این روند مواجه میشدیم

در کل امیدوارم که این تالار شکل دوستی به خودش پیاده کنه

با این حرف شیما خانم هم موافقم

موفق باشید .

نیازی به اجازه من نیس
منم یکی مث شما و شاید کمتر از شما
من همه حرفم اینه چرا در تصمیمات مدیریتی تالار فقط چند نفر شرکت میکنن اما موقع بحث در مورد کمبودها همه میشن منتقد؟
بهزاد جان از دست من دلخور نشین من هر کیو تو تالار نشناسم شما و این چند نفری که همیشه فعالند رو میشناسم و شما هم منو و اطمینان داریم اگه حرفی زده میشه برای کمک به ارتقای تالاره اما....

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ایشالا کاردو عزیز به زودی به عنوان دستیار انتخاب میشن و مسئولیت این کار رو تماما به ایشون میسپارم

موفق باشین

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
به نظر من این بحث های بیهوده را نباید بیشتر از این ادامه داد
باز هم می گم برداشت از نوشته من بد بوده یا شاید من نتونستم خوب حرفم را بنویسم و منظورم را برسونم.
من می گم پست داشتند در اینجا مزیتی نداره در ضمن اینجا فقط برای کسانی نیست که پست دارند نه مال من هست نه سروش
بهتر به جای ادامه دادن سوء تفاهم ها نحوه دادن پیشنهاد ها را عوض کنیم
در مورد انتقاد هم همیشه خودم می گفتم انتقاد کنید و پیشنهاد بدید
قبول دارم که من هم اشتباه می کنم خوب این عادی هست و برای برطرف کردنش نیاز به راهنمایی شما دارم
باز برای چندمین بار از همه می خوام که در پیشرفت این تالار به همه ما کمک کنند
سپاس

بالا