·▪• تاپیک بیان ورسیدگی به درخواست های ریاضی( کتاب- جزوه...) ●•▪·

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام به همگی...
کتابی وجود داره که سمبول های موجود در این لینک رو http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mathematical_symbols به صورت کامل توضیح بده؟؟؟ ترجیها انگلیسی زبان باشه. ممنونم

توو همون لینک، قسمت رفرنس کتاب معرفی شده

بسته به اینکه چی می خواین ( تاریخچه؛ زبان برنامه نویسی؛ معنی به زبان ساده) کلی کتاب هست ولی فکر نکنم کتاب کاملی باشه که بیاد از هر نظر سمبولها رو بررسی کنه

ضمیمه 6 این کتاب صفحه 626-656 اینا در مورد معنی و کاربرد سمبولها هست:

Location Theory and Decision Analysis: Analytics of Spatial Information Technology, 2nd Edition

Scott Pakin (9 November 2009). "The Comprehensive LaTeX Symbol List" (PDF; 4,4 MB) (in German). The Comprehensive TeX Archive Network (CTAN). Retrieved 22 July 2013

توو این لینک جدولهای استاندارد سمبولها هست:
http://www.w3.org/TR/2001/REC-MathML2-20010221/chapter6.html#chars_entity-tables
6.3.6 Mathematical Alphanumeric Symbols
6.3.7 MathML Character Names

yalda125

عضو جدید
مبانی Matlab

مبانی Matlab

سال 2010 | 248 صفحه | ISBN: 9781439828625 | 0,7 MB |

معرفی:
واژه متلب هم به معنی محیط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه‌نویسی مربوطه‌است که از ترکیب دو واژهٔ MATrix (ماتریس) و LABoratory (آزمایشگاه) ایجاد شده‌است. این نام حاکی از رویکرد ماتریس محور برنامه‌است، که در آن حتی اعداد منفرد هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می‌شوند.
این کتاب که یه چاپ هفتم خود رسیده است، یکی از بهترین منابع برای ورود به مبانی و اصول نرم‌افزار ریاضی Matlab است که علاوه بر بسط و گسترش بسیاری از فصول خود، فصل‌های جدیدی نیز در مورد فراخواندن کدهای جاوا از داخل Matlab و استفاده کردن از شیئی‌‌های جاوا در محیط این نرم‌افزار است.خلاصه آن‌که اگر با این نرم‌افزار ریاضی سر و کار دارید، این کتاب را هم در کنار آن بگذارید.

برگ‌های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز می‌دهند. "فرانسوا ولتر"

javad.b74

عضو جدید
درخواست کتاب معادلات دیفرانسیل

درخواست کتاب معادلات دیفرانسیل

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقایون مهندس
من به یه کتاب معادلات دیفرانسیل جامع که آموزش بسیار عالی داشته باشه نیاز دارم..میخوام کتابه جوری باشه که من روی تمام مباحث مسلط بشم و مسائل زیاد و خوبی داشته باشه برای حل کردن...
از تمام عزیزان خواهش میکنم که هرگونه اطلاعاتی دارن اینجا بگن؟؟؟
ممنونم

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقایون مهندس
من به یه کتاب معادلات دیفرانسیل جامع که آموزش بسیار عالی داشته باشه نیاز دارم..میخوام کتابه جوری باشه که من روی تمام مباحث مسلط بشم و مسائل زیاد و خوبی داشته باشه برای حل کردن...
از تمام عزیزان خواهش میکنم که هرگونه اطلاعاتی دارن اینجا بگن؟؟؟
ممنونم
سلام من خانم مهندسم خخخ
ب ما اینو معرفی کردن ولی خودم نخوندمش
معادلات دیفرانسیل از دکتر بیژن طائری

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ی جزوه خیلی خوب میخام که لاپلاسا رو خیلی خوب گفته باشه طوری که ی بار بخونم کامل همه چیشو بفهمم
کسی داره؟؟

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان .....وقتتون بخیر ...

آیا کسی نسخه پی دی اف کتاب (حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیلی , جلد دوم ,قسمت دوم , ترجمه مهدی بهزاد, محسن رزاقی , سیامک کاظمی و اسلام ناظمی ) رو داره ؟؟؟؟؟؟

لطفآ کمکم کنین که خیلی عجله ای هست کارم ....ممنون از همگی ....

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان .....وقتتون بخیر ...

آیا کسی نسخه پی دی اف کتاب (حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیلی , جلد دوم ,قسمت دوم , ترجمه مهدی بهزاد, محسن رزاقی , سیامک کاظمی و اسلام ناظمی ) رو داره ؟؟؟؟؟؟

لطفآ کمکم کنین که خیلی عجله ای هست کارم ....ممنون از همگی ....

سلام، متاسفانه طبق قوانین سایت، نمی تونیم کتاب های فارسی و یا ترجمه فارسی رو در سایت آپلود کنیم، لطفا نسخه چاپی اون رو تهیه بکنین یا از سایت های دیگه دانلود کنید.
:gol:

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام

برای Linear Algebra چه کتابی خوبه؟ (برای ریاضی پیشرفته)
خودم دارم Introduction to Linear Algebra گیلبرت استرنگ رو میخونم، همین خوبه یا پیشنهاد دیگه ای دارید؟
راستی میدونید فرق کتاب بالایی با کتاب Linear Algebra and its Applications از همون آقای استرنگ دقیقا چیه؟ فرقشون فقط اپلیکیشن هاست؟ آخه کتاب اولی هم فصل برای اپلیکیشن ها داره،

برای PDE ها و Calculus of Variation هم اگه چند منبع معرفی کنید ممنون میشم.

با تشکر فراوان

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام

برای Linear Algebra چه کتابی خوبه؟ (برای ریاضی پیشرفته)
خودم دارم Introduction to Linear Algebra گیلبرت استرنگ رو میخونم، همین خوبه یا پیشنهاد دیگه ای دارید؟
راستی میدونید فرق کتاب بالایی با کتاب Linear Algebra and its Applications از همون آقای استرنگ دقیقا چیه؟ فرقشون فقط اپلیکیشن هاست؟ آخه کتاب اولی هم فصل برای اپلیکیشن ها داره،

برای PDE ها و Calculus of Variation هم اگه چند منبع معرفی کنید ممنون میشم.

با تشکر فراوان

جبر خطی هافمن خوبه، البته نمی دونم برای مهندسی مکانیک میخواین یا کلا، البته جبر خطی اونان هم خوبه. ترجمه ش هم هست. اما کتابی که فرمودین رو من نخوندم... دوستانی که خوندن بیان نظر بدند.
برای PDE ها؟ حلشون؟ همون کتاب ریاضی مهندسی کریزینگ خوبه. در مورد PDE ها چی میخواین؟

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
جبر خطی هافمن خوبه، البته نمی دونم برای مهندسی مکانیک میخواین یا کلا، البته جبر خطی اونان هم خوبه. ترجمه ش هم هست. اما کتابی که فرمودین رو من نخوندم... دوستانی که خوندن بیان نظر بدند.
برای PDE ها؟ حلشون؟ همون کتاب ریاضی مهندسی کریزینگ خوبه. در مورد PDE ها چی میخواین؟
ممنون، :smile:

کلا همه رو برای مهندسی مکانیک میخوام، البته برای خودم هم میخونم، علاقه شخصی و ...

سرفصل هایی که خیلی بهمون توصیه میکنن خوب و عمیق بخونیم فعلا Calculus of Variation, PDE, Linear Algebra و Perturbation هستند، و البته Probability and Statistic که متاسفانه زمان ما جزو چارت لیسانس نبود و خوشبختانه جدیدا اضافه شده،
از ریاضیات فعلا برای ترم اول سرفصل های بالا رو میخوان،

بله، بله، حل PDE ها رو میخوایم، مگه چیز دیگه ای هم میتونیم بخواهیم؟!

خود استاد برای مطالعه PDE ها علاوه بر گریزیگ و گرینبرگ و اُنیل این کتاب ها رو معرفی کرده:
Linear Partial Differential Equations for Scientists and Engineers, Tyn Myint U
Richard Haberman-Applied Partial Differential Equations 4th Ed
در واقع قراره خودش از روی این دوتا درس بده، مثل همون جبر خطی که داره از روی گیلبرت استرنگ درس میده، یعنی درس داد! یکی دو فصلش مونده.

*Sima*

عضو جدید
سلام بچه ها.
- کسی کتاب ریاضیات مهندسی خانم عباسی رو داره؟
- میشه سوال و حل از مبحث اعداد مختلط بدین؟
مرسی

esijackson

عضو جدید
ریاضی عمومی 1

ریاضی عمومی 1

سلام دوستان من دنبال یک مرجع خوب برای ریاضی عمومی 1 ( حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیلی) می گردم که کامل و مفهومی توضیح داده باشه.
کتاب کدوم یک از نویسنده های زیر به نظرتون بهتره و تفاوتشون در چیه؟
توماس -لیتهلد-آدامز-سیلورمن-تام آپوستل-مسعود نیکوکار-علی رضا
پیشاپیش تشکر

Anahita T

عضو جدید
سلام دوستان،کسی حل المسایل کتاب ریاضیات مهندسی حاجی جمشیدی روداره ؟؟لطفالینکشوبذارید

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.
- کسی کتاب ریاضیات مهندسی خانم عباسی رو داره؟
- میشه سوال و حل از مبحث اعداد مختلط بدین؟
مرسی

سلام دوستان،کسی حل المسایل کتاب ریاضیات مهندسی حاجی جمشیدی روداره ؟؟لطفالینکشوبذارید
درود بر شما
قرار دادن کتاب های فارسی مغایر با قوانین سایت هست و باعث ایجاد دردسر خواهد شد
لطفا قوانین رو رعایت کنید
پیروز باشید:gol:

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ممنون، :smile:

کلا همه رو برای مهندسی مکانیک میخوام، البته برای خودم هم میخونم، علاقه شخصی و ...

سرفصل هایی که خیلی بهمون توصیه میکنن خوب و عمیق بخونیم فعلا Calculus of Variation, PDE, Linear Algebra و Perturbation هستند، و البته Probability and Statistic که متاسفانه زمان ما جزو چارت لیسانس نبود و خوشبختانه جدیدا اضافه شده،
از ریاضیات فعلا برای ترم اول سرفصل های بالا رو میخوان،

بله، بله، حل PDE ها رو میخوایم، مگه چیز دیگه ای هم میتونیم بخواهیم؟!

خود استاد برای مطالعه PDE ها علاوه بر گریزیگ و گرینبرگ و اُنیل این کتاب ها رو معرفی کرده:
Linear Partial Differential Equations for Scientists and Engineers, Tyn Myint U
Richard Haberman-Applied Partial Differential Equations 4th Ed
در واقع قراره خودش از روی این دوتا درس بده، مثل همون جبر خطی که داره از روی گیلبرت استرنگ درس میده، یعنی درس داد! یکی دو فصلش مونده.

سلام دوست خوبم:gol:
معذرت میخوام که مدت زیادی پست شما بدون پاسخ موند و من درگیر کارهایی در بیرون از اینجا شدم که نتونستم پاسخ شما و دیگر دوستان عزیز رو بدم...
برای جبر خطی و Calculus of Variation و PDE من کتاب های زیر رو برای مهندسی مکانیک پیشنهاد میکنم:
1- Linear Vector Space and Cartesian Tensors اثر Knowles
لینک کتاب در آمازون
2- Lectures in linear Algebra اثر Gelfand
لینک کتاب در آمازون
3-ّFinite Dimensional Vector Space اثر Halmos :
لینک کتاب در اشپرینگر
4- Calculus of Variation اثر Gelfand و Fomin:
لینک کتاب در گوگل
5- Variation Calculus with elementary Convexity اثر Troutman:
لینک کتاب در اشپرینگر
6- Calculus of Variation اثر Giacuinta و Hildebrant:
لینک کتاب در گوگل بوک
7- Differential Equation and Linear Algebra اثر Gilbert:
لینک کتاب در آمازون
8- Advanced Mathematics for Engineering and Science برای معادلات دیفرانسیل پاره ای و Calculus of Variation اثر Fong و Kee و Kaloni:
9- Advanced Engineering Mathematics اثر Duffy
لینک کتاب در گوگل بوک

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

amirthi

عضو جدید
دانلود جزوه آمار و احتمالات مدرسان شریف

دانلود جزوه آمار و احتمالات مدرسان شریف

برای دانلود جزوه آمار و احتمالات مدرسان شریف روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود

آخرین ویرایش توسط مدیر:

2276417

کاربر فعال
با سلام سیلور من 1 و 2 برای ریاضی 1 خوبه ولی لیتهلد نامفهومه

roshanshab

کاربر فعال
سلام

من به کتاب یا جزوه یا فایلی که شامل مبحث "حل دستگاه معادلات پاره ای" باشه، نیاز فوری دارم.

لطفا اگر دسترسی دارید به اشتراک بگذارید.

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام

من به کتاب یا جزوه یا فایلی که شامل مبحث "حل دستگاه معادلات پاره ای" باشه، نیاز فوری دارم.

لطفا اگر دسترسی دارید به اشتراک بگذارید.

با سلام
به صورت کلی معادلات دیفرانسیلی که با مشتقات جزیی باشند حل های تحلیلی محدودی دارند و اگر دستگاه معادلات پاره ای داشته باشید بهترین راه، استفاده از روش های عددی برای حل هست. برای حل عددی میتونین از متلب استفاده کنین (دستور pdepe)
اگر هم می خواهید که در این مورد بیشتر اطلاعات بدست بیارید به لینک زیر مراجعه کنید:
دانلود

پیوست ها

• Skeel_JSC1990.pdf
    1.6 مگایابت · بازدیدها: 0
بالا