·▪•●سوالات و درخواست های نرم افزاری مهندسی شیمی ●•▪·

pcsoft_02

عضو جدید
سلام
وقتی شما شرط مرزی رو از نوع پریودیک در گمبیت تعریف میکنی نیاز داری که مش رو به faces/edges لینک کنی این کار رو انجام بده بعد اون رو به صورت مش ذخیره کن یا اون شرط مرزی رو یک شرط مرزی دیگه تعریف کن و توی فلوئنت امکان تغییر شرط مرزی به راحتی امکان پذیر هست برای لینک کردن هم این لینک رو نگاه کن
http://202.118.250.111:8080/fluent/Gambit13_help/modeling_guide/mg0302.htm#mesh_edge_link_unlink

سلام ببخشید میشه یکم واضح تر توضیح بدین بنده که متوجه نشدم!
اگر امکان دارد به صورت عکس برداری از صفحه ویندوز بنده را راهنمایی کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

s_atefeh

عضو جدید
برنامه مناسب شبیه سازی راکتور steam reforming

برنامه مناسب شبیه سازی راکتور steam reforming

سلام
برای شبیه سازی قسمت احتراق راکتور steam reforming در حالت اتوترمال، کامسول بهتر پاسخ خواهد داد یا فلوئنت؟!
ممنونم که راهنمایی میفرمایید

adel.poladi

عضو جدید
روش حل دستگاه معادلات دیفرانسیل ODE در متلب

روش حل دستگاه معادلات دیفرانسیل ODE در متلب

سلام دوستان . من نیاز به روش حل دستگاه معادلات دیفرانسیل ODE در متلب دارم. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان . من نیاز به روش حل دستگاه معادلات دیفرانسیل ODE در متلب دارم. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.
سلام
جلد دوم کتاب ریاضیات کاربردی نوشته دکتر فاطمی (استاد دانشگاه تهران)
یه سری مثال حل کرده فکر کنم ODE هم داره..

toteshan8602

عضو جدید
دوست عزیز تو helpe متلب همه چیو توضیح داده یه سرچ بزنی چیزیو که میخوای پیدا میکنی

آخرین ویرایش:

maede_chem

عضو جدید
سلام.کسی هست که به نرم افزار PDMS مسلط باشه؟؟یه پروژه دارم میخوام برام انجام بدین.هزینه رو هم پرداخت میکنم.اگه کسی بلده لطفا پیام خصوصی بفرسته

aminza

عضو جدید
با سلام
من یه سوال و مشکل دارم که برای شما شاید ساده و ابتدایی باشه.
من با نرم افزار متلب خیلی کار نکردم.خیلی خیلی کم. حالا برای یه محاسباتی نیاز به این متلب. من یه تعداد دیتای ازمایشگاهی مقاومت رسوب دارم که در بازه ی زمانی اندازه گیری شده است.حالا می خوام مشتق این مقاومت رسوب را برحسب زمان به دست بیاورم. حالا با ستفاده از متلب چطوری مشتق رو حساب کنم.
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

diamondpersia

کاربر فعال
lسلام.
معادلات موجود در فایل ضمیمه باید از روش رانگ کاتا مرتبه4 در نرم افزار متلب برنامه نویسی شوند. برنامه نویسی مربوطه را انجام داده ام. اما با خطا مواجه میشوم. برای اصلاح برنامه و رفع خطا به راهنمایی نیاز دارم.

payam8453

عضو جدید
با سلام
درمورد لینک کردن هایسیس و متلب نیاز به فایل آموزش دارم
لطفا راهنمایی بفرمایید
باتشکر

phoenix84

عضو جدید
سلام از دوستان عزیز اگر کسی لینک دانلود نرم افزار chemkin pro داره ممنون میشم محبت کنه قرار بده تو سایت همه لینکهاش غیرفعالن.

aminza

عضو جدید
با سلام
دوستان کسی کد متلب برون یابی (extrapolotion ) نداره؟ خیلی لازم دارم.

aliamiri890

عضو جدید
حل دستگاه معادلات با MatLab

حل دستگاه معادلات با MatLab

حل یک معادله مرتبه اول خطی ( n معادله n مجهول ) با فرض n=7 با استفاده از نرم افزار matlab
لطفا اگه میتونید راهنمایی کنید یا اگه لینکشو دارد بذارد

n-s-t

عضو جدید
سلام میشه فوری کمکم کنین
در مورد درس تقطیر چندجزیی برای شبیه سازی یه برج با متلب و بدست اوردن تتا ها و Rmin
لطفا زود کمک کنید ممنونم:que:

diamondpersia

کاربر فعال
چگونه می توان دو فایل برنامه نویسی ode که هر کدام به طور جداگانه ران می شوند را در یک m.file قرار داد و اجرا کرد؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
چگونه می توان دو فایل برنامه نویسی ode که هر کدام به طور جداگانه ران می شوند را در یک m.file قرار داد و اجرا کرد؟
میتونید اونارو تو directory متلب کپی کنید و ازشون تو فایل جدید بعنوان تابع استفاده کنید
مثلا اگه فایل رو به اسم ODE ذخیره کردید از تابع ODE در برنامه ی جدید استفاده کنید
پیروز باشید:gol:

diamondpersia

کاربر فعال
میتونید اونارو تو directory متلب کپی کنید و ازشون تو فایل جدید بعنوان تابع استفاده کنید
مثلا اگه فایل رو به اسم ODE ذخیره کردید از تابع ODE در برنامه ی جدید استفاده کنید
پیروز باشید:gol:
یعنی هر دو فایل را پشت سر هم بدون هیچگونه تغییراتی،پشت سر هم در یک m.file جدید کپی کنم؟
ببخشید منظورتون رو از directory متلب متوجه نشدم؟current folder?

آخرین ویرایش:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
یعنی هر دو فایل را پشت سر هم بدون هیچگونه تغییراتی،پشت سر هم در یک m.file جدید کپی کنم؟
ببخشید منظورتون رو از directory متلب متوجه نشدم؟current folder?
2 m.file ی که قبلا دخیره کردین رو کپی کنید تو مسیری که میگم
شما سمت چپ پنجره ی نرم افزار لیستی از فایل های سیو شده و توابع موجود و امثال اون میبینید
باید برید تو قسمت توابع و آدرس اون رو پیدا کنید و m.file هاتون رو تو اون فولدر قرار بدین
اون موقع میتونید ازشون بعنوان یه تابع استفاده کنید

ivi.honari

عضو جدید
سلام دوستان
کسی نرم افزار شبیه سازی برای شبگه های توزیع شهری گاز میشناسه؟

AMIRSANAD

عضو جدید
نرم افزار کامسول

نرم افزار کامسول

با سلام. اگه کسی این نرم افزار با ورژن 3.5 یا 4 رو داره لطفا روی سایت قرار بده. با تشکر

mohandes-87

عضو جدید
سلام دوستان . من یک سری داده x-yدارم که میخوام مشتق اونا رو در اکسل به دست بیارم ولی نمیدونم چیکار کنم اگه مبشه راهنمایی کنید

sara movassagh

عضو جدید
سلام خسته نباشیدببخشیدمن یه دیکشنری تخصصی مهندسی شیمی به صورت انگلیسی به فارسی وبرعکس میخواستم اگه کسی داره ارسال کنه ممنون میشم ازتون .

"Che.Engineer"

عضو جدید
سلام دوستان . من یک سری داده x-yدارم که میخوام مشتق اونا رو در اکسل به دست بیارم ولی نمیدونم چیکار کنم اگه مبشه راهنمایی کنید

بسته به نوع مشتقی که میخوای بگیری فرمولشو تو یه سلول بنویس بعد تو بقیه کپی کن

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز

اول باید براش یه معادله پیدا کنی و بعد به فکر مشتقش باشی.
معادله رو داری؟ فکر کنم خیر. داده ها رو ستونی تو اکسل بنویس و نمودار x-z scatter رو براش رسم کن. از خط ایجاد شده میتونی یه معادله با درجات مختلف x ایجاد کنی و در نهایت مشتق میگیری

mohandes-87

عضو جدید
اول باید براش یه معادله پیدا کنی و بعد به فکر مشتقش باشی.
معادله رو داری؟ فکر کنم خیر. داده ها رو ستونی تو اکسل بنویس و نمودار x-z scatter رو براش رسم کن. از خط ایجاد شده میتونی یه معادله با درجات مختلف x ایجاد کنی و در نهایت مشتق میگیری
مشکلم همینه داده ها رو وارد میکنم نمودار یه دست میاد معادله نمودارم پیدا میکنم مشتق میگیرم ولی جچواب مشتقم تو نقطه ای که سوال بهم گفته با جواب کتاب یکی نیست

mohandes-87

عضو جدید
سلام دوستان چند سری از نمونه سوالات آزمون فنی حرفه ای رو برای متلب میخوام

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
مشکلم همینه داده ها رو وارد میکنم نمودار یه دست میاد معادله نمودارم پیدا میکنم مشتق میگیرم ولی جچواب مشتقم تو نقطه ای که سوال بهم گفته با جواب کتاب یکی نیست

داده ها رو بفرست ببینم چه میشه کرد

mohandes-87

عضو جدید
سلام ممنون . ببینید من نمودار رو رسم کردم بعد نموداربا درجه 5نج رو براش انتخاب کردم بعد از رابطه ای که داد مشتق گرفتم ،سوال ازم مشتق در نقطه 374.4 رو خواسته این عدد رو در اون قرار دادم ولی با عدد کتاب یکی نمیشه
t(s)F(t)
00
1200.13
2400.38
3600.63
4800.83
6000.93
7200.98
8401
9601
10801

"Che.Engineer"

عضو جدید
ببین برای مشتق عددی دو راه است یا از داده ها یه معادله بگذرونی بعد ازش مشتق بگیری یا از همون داده ها مشتق عددی بگیری که با توجه به میزان خطایی که میخای داشته باشی فرمولاش فرق میکنه پیش رو بری پس رو و یا مرکزی اینکه چند تا نقطه رو درگیر کنی و.....

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام ممنون . ببینید من نمودار رو رسم کردم بعد نموداربا درجه 5نج رو براش انتخاب کردم بعد از رابطه ای که داد مشتق گرفتم ،سوال ازم مشتق در نقطه 374.4 رو خواسته این عدد رو در اون قرار دادم ولی با عدد کتاب یکی نمیشه

y = -7E-15x5 + 2E-11x4 - 3E-08x3 + 1E-05x2 - 0.0003x + 0.0275
این رابطه ای که اکسل میده که نزدیکترین شکل رو به نمودار مورد نظر شما داره . اگر اعداد حاصل از مشتق این تابع با مورد نظر شما یکی نیست باید مشتق عددی بگیری که مطلب به کارت میاد در این مورد نه اکسل

آخرین ویرایش: