·▪•●سوالات و درخواست های نرم افزاری مهندسی شیمی ●•▪·

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
کار تابع feval تو نرم افزار متلب چیه؟
مقدار تابع رو محاسبه و به عنوان آرگومان خروجی برمیگردونه.
در کدو زیر بسته به اینکه تابع شما (function) چند تا متغییر ورودی (x1 تا xn) داره و چند تا خروجی (y1 تا yn) مقدار های ایکس رو در تابع function قرار می ده و مقدار تابع رو در این نقاط حساب می کنه.
(y1,y2, ...] = feval(function,x1,...,xn]

http://amath.colorado.edu/computing/Matlab/OldTechDocs/ref/feval.html

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
:D:w15: سلام
خيلي باحال گفتيد :w15: مخصوصا شكلكه كه از خنده تركيدم:w15:
منم همچين چيزي رو نشنيدم اين نرم افزار براي چيه؟
سرچم كردم چيزي نبود
دقیقا .. اسمش برای منم تازه بود سرچم کردم هیچی پیدا نکردم ... فکر کنم کلا منظورش یه چیز دیگه بوده ...:biggrin:

amir4924

عضو جدید
دقیقا .. اسمش برای منم تازه بود سرچم کردم هیچی پیدا نکردم ... فکر کنم کلا منظورش یه چیز دیگه بوده ...:biggrin:[/QقثUOTE]
با سلام
شرکت یوکوگاوا یک شرکت تولید کننده ابزار دقیق و نرم افزارهای اتاق های کنترل هست .البته تا اونجایی که من میدونم .
مثلا نرم افزار اتاق کنترل چندین پالایشگاه و هم چنین ادوات ابزار دقیق اونها را درایران از این شرکت تهیه کردن ولی من تا بحال ندیدم نرم افزار شبیه سازی یا مشابه اون را توی بازار بده

(✿◠‿◠)

اخراجی موقت
با سلام
شرکت یوکوگاوا یک شرکت تولید کننده ابزار دقیق و نرم افزارهای اتاق های کنترل هست .البته تا اونجایی که من میدونم .
مثلا نرم افزار اتاق کنترل چندین پالایشگاه و هم چنین ادوات ابزار دقیق اونها را درایران از این شرکت تهیه کردن ولی من تا بحال ندیدم نرم افزار شبیه سازی یا مشابه اون را توی بازار بده
دقیقا منم اسم این شرکت رو شنیده بودم ولی تا جایی که می دونم نرم افزار تولید نمی کنه!!

aipco

عضو
سلام دوستان من آموزش نرم افزار یوکوگاوا میخوام کجا میتوم پیدا کنم؟ممنون
نرم افزار خاصی نیست که بخوای یادش بگیری.کنترل DCS هستش.باید بشینی پشت برد یه چند ماه بردمن بشی یادش می گیری.میشه بپرسم برای چی میخواهید یادش بگیرید؟

P O U R I A

مدیر تالار
نرم افزار خاصی نیست که بخوای یادش بگیری.کنترل DCS هستش.باید بشینی پشت برد یه چند ماه بردمن بشی یادش می گیری.میشه بپرسم برای چی میخواهید یادش بگیرید؟
تو ایران از این شرکت برای طراحی اتاق کنترل استفاده می کنن ...خوبه، به اطلاعاتمون اضافه شد

aipco

عضو
تو ایران از این شرکت برای طراحی اتاق کنترل استفاده می کنن ...خوبه، به اطلاعاتمون اضافه شد
در واقع نرم افزاری است که داده های کنترلی رو از سایت روی سرورها و دستگاه های کنترل (HIS) جمع می کنه و به اپراتور اجازه می ده تا پروسس واحد رو کنترل و ثبت کنه، تیونینگ کنترل ولوها رو انجام بده و ...

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز
سلام دوستان من آموزش نرم افزار یوکوگاوا میخوام کجا میتوم پیدا کنم؟ممنون

اول میشه شما بگید این نرم افزار اصلا چیکار میکنه ... اصلا اسمشو نشنیده بودم ...:surprised:

:D:w15: سلام
خيلي باحال گفتيد :w15: مخصوصا شكلكه كه از خنده تركيدم:w15:
منم همچين چيزي رو نشنيدم اين نرم افزار براي چيه؟
سرچم كردم چيزي نبود

دقیقا .. اسمش برای منم تازه بود سرچم کردم هیچی پیدا نکردم ... فکر کنم کلا منظورش یه چیز دیگه بوده ...:biggrin:

دقیقا .. اسمش برای منم تازه بود سرچم کردم هیچی پیدا نکردم ... فکر کنم کلا منظورش یه چیز دیگه بوده ...:biggrin:[/QقثUOTE]
با سلام

دقیقا منم اسم این شرکت رو شنیده بودم ولی تا جایی که می دونم نرم افزار تولید نمی کنه!!

آقایون...! :eek:

چطور سرچ کردین که براتون نتیجه نداده؟؟

لینک زیر شماره تماس و ایمیل آموزش دهنده های این نرم افزار هستش

http://yokogawa-dcs.blogfa.com/

و فایل ضمیمه هم آموزش yokogawa centum cs 3000 به زبان لاتین+اشکال قابل فهم از محیط نرم افزار هستش

که همه ابزار رو با شکل و مرحله به مرحله توضیح داده

پیوست ها

• DCS_Fundamental_Course_Colour_Presentation.rar
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 0

na88na88

عضو جدید
فرقspen b-jac با aspen htfs ؟

فرقspen b-jac با aspen htfs ؟

یکی لطف کنه توضیح بده این دو تا نرم افزار چه فرق هایی دارن

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
یکی لطف کنه توضیح بده این دو تا نرم افزار چه فرق هایی دارن

خیلی فرق ها بین این دو هست.
aspen b-jac بیشتر نرم افزار هستش برای طراحی فرآیند مبدل های حرارتی اما aspen htfs برای طراحی مکانیکال ساخته شده و علاوه بر اون این نرم افزار aspen htfs فقط مختص چند نوع مبدل هستش اما aspen b-jac خیلی از مبدل ها رو ساپورت می کنه. من خودم HTFS و HTRI رو بیشتر ترجیح میدم کار کردن باهاش نتایج دقیق تری رو بهتون میده.

behalone.bjk

عضو جدید
سلام
من اسپن 7.2 رو از وطن دانلود گرفتم. برای نصب وقتی میخوام lic-generate رو اجرا کنم ارور میده.لطفا کرکی واسم معرفی کنید

na88na88

عضو جدید
htfs+مبدل

htfs+مبدل

کسی راجع به طراحی مبدل حرارتی به خصوصshell and tube

htfs با نرم افزار

مطلب یا جزوه ای نداره

asozhyan

عضو جدید
اسم Aspen HX-net تو نسخه های جدید Energy Analyzer شده و کرک موجود هم جوابگوه.
لینک مستقیم نسخه 8 رو میتونید از soft98.ir بگیرید و یا از سایت softgozar.com دی وی دیش رو بخرید.

P O U R I A

مدیر تالار
علاوه بر این که عکسی آپلود نشده ...

یکی از دوستان خوبم snake-bigboss در این زمینه اطلاعات بالایی دارد یک پیام به ایشون بدید و به این تاپیک دعوتشون کنید ...احتمالا می تونن کمکتون کنن ...

saeed05

کاربر بیش فعال
کمک

کمک

سلام
من امروز نرم افزار hysys3.2 رو گرفتم و هر کاری کردم روی کامپیوترم نصب نشده است.
سیستم من 64 بیت و ویندوز 7
کسی میدونه باید چکار کنم؟

P O U R I A

مدیر تالار
سلام

کرکشو درست نصب کردی ؟

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
تا چه مرحله ای از نصب پیش رفتی؟ بعد از نصب نرم افزار بالا نمیاد یا کلا نصب نمیشه؟ در چه مرحله ای نصب متوقف میشه؟ تاریخ کامپیوترت درسته؟ برای نصب هایسیس 3.2 باید تاریخ رو به قبل از 2010 برگردونی

h-habib

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام[/FONT]​
[FONT=&quot]شیوه اتصال [/FONT]matlab [FONT=&quot]به [/FONT]aspen[FONT=&quot] نیاز دارم[/FONT]​
[FONT=&quot]باتشکر[/FONT]

h-habib

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام[/FONT]
[FONT=&quot]شیوه اتصال [/FONT]matlab [FONT=&quot]به [/FONT]aspen[FONT=&quot] نیاز دارم[/FONT]​
[FONT=&quot]باتشکر[/FONT]

asozhyan

عضو جدید
شما به کلاس آموزشی autocad p&id نیاز دارید که تا حالا ندیدم جایی ارائه بشه.
سلام دوستان من میخوام برم کلاس اتوکد واسه طراحی نقشه هایی که ما مهندسین فرآیند باید انجامش بدیم یعنی منظورم اینه که نمیخوام اتوکد رو واسه نقشه کشی صنعتی و عمرانی برم کجا کلاس برم بهتره؟و اینکه هزینه خصوصی الان در چه حدودیه ممنونم

alireza kheiri

عضو جدید
saft+ionic liquid

saft+ionic liquid

با سلام
کسی فایلی برای معادلات saft و کاربردش برای حلالیت گازهای اسیدی(h2s,co2) در مایعات یونی نداره؟
کسی فایل برنامه نویسی متلبش رو هم داره یا وارده تو این کار؟

ئدز

عضو جدید
سلام کسی میدونه این نرم افزارا به چه دردی میخورن؟
Solidworks Office Premium 2007

software Gambit

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام کسی میدونه این نرم افزارا به چه دردی میخورن؟
Solidworks Office Premium 2007

software Gambit
برای سوال اول به لینک زیر مراجعه کنید و در جواب سوال دوم می تونم بگم نرم افزار گمبیت یک نرم افزار لینوکسی است که به همراه exceed قابلیت اجرا شدن در محیط ویندوز رو داره و برای کشیدن اشکال دو و سه بعدی و زدن مش و تعیین شرایط مرزی هندسه های مورد نیاز مساله های نرم افزار های تحلیل و شبیه سازی مثل فلوئنت، CFX و ... می تونه مورد استفاده قرار بگیره
http://www.solidworks.com/sw/products/3d-cad/solidworks-premium.htm

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
میخواستم ببینم از دوستان کسی هست که نرم افزار KIVA رو داشته باشه؟
نرم افزار تحلیل موتور KIVA یک کد هست که اگر به کسی از دوستانتون در خارج از کشور در بخش تحقیقات موتور دسترسی دارید بگین براتون بگیرن. ولی به نظر من اگر نتونستین این نرم افزار رو گیر بیارید از GT-POWER و FLUENT استفاده کنین. برای تحلیل موتور FLUENT فایل آموزشی داره که میشه تحلیل CFD باهاش انجام داد و نرم افزار GT-POWER تخصصی برای تحلیل موتور هست و 5 محدودیت اصلی طراحی موتور رو به خوبی می تونه مدل کنه. اضافه بر این قابلیت لینک شدن با FLUENT رو داره

laleh.re

عضو جدید
سلام من این کد را دارم و برنامه هم ران کردم.اما توی اکسل برای محاسبات به مشکل خوردم!میتونم ازتون کمک بگیرم؟