·▪•●سوالات و درخواست های مهندسی پلیمر فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

GNMS

عضو جدید
سلام کسی میتونه scienceاین مقاله رو واسه من بگیره؟
Molecular design of nanometric zinc borate-containing polyimide as a route to flame retardant materials

پلیمر عزیز با سلام

برات دانلودش کردم

GNMS

پیوست ها

• sdarticle.pdf
    1.3 مگایابت · بازدیدها: 0

pars_hossein

عضو جدید
کاربرد مهندس پلیمر؟

کاربرد مهندس پلیمر؟

سلام
من رشته ام پلیمره
یه شرکت می خوام ثبت بدم
توی قسمت شرح فعالیتهائی که می توانید چی بنویسم؟
فقط خیلی فوریه

kobra 111

عضو جدید
شاخص کربونیل

شاخص کربونیل

تو رو خدا مطلبی دارید برام بفرستید . با تشکر

real.maryam

عضو جدید
سلام.نمیدونم سوالم مربوط به این تاپیک میشه یا نه.کسی میدونه فرق شیمی/پلیمر با پلیمر/پلیمر چیه؟
رشته ی خودم شیمی/پلیمره، باید قسمت تاپیکای شیمی کل بزنم یا پلیمر؟
ممنون

masimemahdi

عضو جدید
light scattering

light scattering

سلام
کسی مطلبی در مورد کاربرد هایlight scattering داره
اگر فارسی باشه بهتره
ممنون میشم

پلیمر

عضو جدید
سلام دوستان کسی مقاله یا کتابی در مورد fire retardant agent نداره؟اگه بتونید به من کمک کنید ممنون میشم.
مخصوصا در مورد نانو کامپوزیت های کند سوز کننده
متشکر

پلیمر

عضو جدید
کند سوز کننده ها

کند سوز کننده ها

سلام دوستان کسی مقاله یا کتابی در مورد fire retardant agent نداره؟اگه بتونید به من کمک کنید ممنون میشم.
متشکر

GNMS

عضو جدید
متشکر

پلیمر عزیز با سلام

یه تعداد مقاله واست پیدا کردم. مقاله ها رو واست ZIP کردم. مقاله FR1 فکر میکنم خیلی بدردت بخوره.

GNMS

پیوست ها

• FR1.zip
    1.7 مگایابت · بازدیدها: 0

GNMS

عضو جدید
متشکر

پلیمر عزیز سلامی دوباره

اینم چند تا مقاله دیگه در مورد flame retardantها
امیدوارم این مقالات هم به دردت بخوره.

GNMS

پیوست ها

• FR2.zip
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 0

GNMS

عضو جدید
پلیمر عزیز سلامی دوباره

GNMS

پلیمر عزیز سلامی دوباره

GNMS

پیوست ها

• FR3.zip
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 0

GNMS

عضو جدید
متشکر

پلیمر عزیز سلامی دوباره

GNMS

پی نوشت: اگه بتونی روی سایتهای Sciencedirect، ACS ، Wiley یا Springer جستجو کنی و دقیقا مقاله ای که بدردت میخوره رو پیدا کنی و لینکش رو واسم بزاری میتونم برات دانلود کنم.

پیوست ها

• FR4.zip
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 0

GNMS

عضو جدید
سلام دوستان کسی میتونه در مورد کندسوز کننده ها مثل zinc Borateو... فرقی نمیکنه به من کمک کنه؟یا مقاله بذاره ممنون میشم

پلیمر عزیز با سلام

4 تا پست جدید که تو هرکدوم یه چند تا مقاله در مورد Zinc Borate هست فرستادم. ببین مقالات به دردت میخورن؟

GNMS

GNMS

عضو جدید
سلام
کسی مطلبی در مورد کاربرد هایlight scattering داره
اگر فارسی باشه بهتره
ممنون میشم

masimemahdi عزیز با سلام

یه خورده مطلب در مورد بایرفرینجنسی، کاربردهاش و نور پلاریزه دارم. به دردت میخوره؟

GNMS

GNMS

عضو جدید
متشکر

پلیمر عزیز با سلام

یه چند تا پست جدید فرستادم که فکر میکنم به دردت بخوره. لینکهای زیر رو یه نگاهی بنداز:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=41815&#post1935130
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=41815&#post1935163
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=41815&#post1935181
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=41815&#post1935232

GNMS

iliasamad

عضو جدید
سلام
من يه پروژه دارم برا اين ترم
راجع به lldpe هستش(Linear Low Density Polyethylene)
پلي اتيلن با دانسيته ي كم خطي
مطالبي راجع به اينكه واسه توليد اين نوع پلي اتيلن از چه راكتورهايي استفاده ميكنند و در چه محيطي اين فراين پليمريزاسيون انجام ميشه َ، ميخواستم
اگه يه توضيح كلي هم واسه توليد اون در قالب مقاله يا هر چيز ديگه داشته باشين،ممنون ميشم
مرسي

آخرین ویرایش:

GNMS

عضو جدید
سلام
من يه پروژه دارم برا اين ترم
راجع به lldpe هستش(Linear Low Density Polyethylene)
پلي اتيلن با دانسيته ي كم خطي
مطالبي راجع به اينكه واسه توليد اين نوع پلي اتيلن از چه راكتورهايي استفاده ميكنند و در چه محيطي اين فراين پليمريزاسيون انجام ميشه َ، ميخواستم
اگه يه توضيح كلي هم واسه توليد اون در قالب مقاله يا هر چيز ديگه داشته باشين،ممنون ميشم
مرسي

iliasamad عزیز با سلام

روشهای تولید LLDPE خیلی شبیه به HDPE هست و عموماً واحدهای صنعتی که HD تولید میکننده، LL هم تولید میکنند، مثل پتروشیمی تبریز که از همون راکتور تولید HDPE واسه LLDPE هم استفاده میکنه. چون تنها فرق HD با LL اینه که به اتیلن داخل راکتور یه ماده با شاخه جانبی کوتاه اضافه میکنند تا در حین واکنش وارد زنجیر اصلی بشه و درنتیجه زنجیر پلیمرت یه مقدار شاخه جانبی کوتاه داره که باعث میشه زنجیرها نتونند کنار هم pack بشند و در نتیجه فضای خالی بین زنجیرها قرار میگیره که باعث میشه چگالی کم بشه.
راکتورهای تولیدی رو که من تا حالا دیدم بستر گازی (Fludized Bed) بودند که گاز اتیلن در یک راکتور از پایین وارد میشه و تبدیل به پلی اتیلن جامد میشه و پلی اتیلن پایین رسوب میکنه و از سیستم خارج میشه و بجاش گاز اتیلن رو داخل سیستم تزریق میکنند.
اتیلن واکنش نداده هم از بالای راکتور خارج میشه و دوباره از پایین وارد راکتور میشه. البته واسه اینکه فشار رو بتونند تو راکتور تنظیم کنند، گاز نیتروژن هم داخل راکتور تزریق میکنند که اگه اشتباه نکنم فشار تولید کلاً حدود 21 اتمسفر هست.
یه مقاله هم واست آپلود میکنم. امیدوارم که بدردت بخوره.

GNMS

پیوست ها

• LLDPE1.pdf
    105.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

rozit

عضو جدید
رزین های پلیمری

رزین های پلیمری

با سلام و خسته نباشید ،لطفا اگر مطلبی در مورد رزین های پلیمری دارید برای من ارسال کنید. با تشکر:redface:

rozit

عضو جدید
تصفیه پساب های صنعتی با استفاده از رزین های پلیمری

تصفیه پساب های صنعتی با استفاده از رزین های پلیمری

با سلام
اگر مطلبی در مورد تصفیه پسابهای صنعتی با استفاده از رزین های پلیمری دارید ممنون میشم در اختیار م قرار دهید.با تشکر

faramarz.p

عضو جدید
دوستان گرامی با سلام
من به دنبال حلالی(چسب) هستم که بتونه پلاستیکهای abs و کریستال رو به هم join کنه با مقاومت تقریبا متوسط.
اگر لطف کنید و منو راهنمایی کنید ممنون میشم - email radial.engineering@gmail.com

zahra taherian

عضو جدید
سلام خسته نباشید من الان یک ماهه ازتون می پرسم کسی در مورد تبرید فیلمی مطلبی نداره تورو خدا کمکم کنید

GNMS

عضو جدید
دوستان گرامی با سلام
من به دنبال حلالی(چسب) هستم که بتونه پلاستیکهای abs و کریستال رو به هم join کنه با مقاومت تقریبا متوسط.
اگر لطف کنید و منو راهنمایی کنید ممنون میشم - email radial.engineering@gmail.com

faramarz.p عزیز با سلام

چسب قطره ای رازی ABS رو به خیلی چیزاها بصورت بسیار عالی میچسبونه

GNMS

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید
برای چی به لاستیک دوده اضافه می کنیم
ممنونن می شم اگه من رو راهنمایی کنید