·▪•●سوالات و درخواست های مهندسی پلیمر فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

msharifi1991

عضو جدید
فلوروپلیمر PTFE, PFA, FEP

فلوروپلیمر PTFE, PFA, FEP

سلام
از دوستان اگر کسی مطلب در رابطه با روش سنتز ، خواص و روش های پوشش دهی فلوروپلیمرهای PTFE, PFA, FEP داره ممنون میشم برام بفرسته

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hamed.tm

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان محترم
بنده دانشجوی ارشد مهندسی مکانیک هستم و در حال حاضر به دنبال نوعی فیبر هستم که در منابعی که تا به حال پیدا کردم ازش به نام فیبر پلی پروپیلنی نام می برند.
این فیبر قابلیت مووینگی و جذب آب مناسبی رو هم داره، میخواستم بدونم دوستان درباره این نوع فیبر اطلاعی دارند و این که اصلا توی ایران این نوع فیبر ها هست؟
پیشاپیش از پاسختون ممنونم

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
سلام دوستان کسی برا کارآموزیش پژوهشگاه پلیمر رفته؟چطوره کار بهمون میدن یا دکوری باید بریم؟؟

ئدز

عضو جدید
سلام من دارم یه حوضچه خورشیدی طراحی و سایزینگ میکنم الان مدلسازی انجام شده برای سایزینگ میخوام بهینه سازی کنم اینجا انتخاب مواد ساخت هم هست. این دستگاه در واقه یه محفظه ذوزنقه ایی شکله که بالاش پوشش شفاف داره که نور رو عبود بده. حالا من باید بین شیشه و عنوان پلاستیک هایی که شفاف هستند انتخاب کنم اما خب دنیای پلاستیک خیلی وسیع و از شما کمک میخوام
پلاستیک مورد نظر تا حد ممکن باید نور رو عبور بده، در برابر تابش مقاوم باشه ، ارزان باشه در برابر ضرب مقاوم باشه... اگر با طول زمان کدر میشه این فرایند هر چند سال یک باره؟من ورق های پلی کربنات و پلکسی رو دیدم اما گرونتر از شیشه هستند. اگر کسی نظری داره لطفااااااااااا خیلییییییییی سریع بهم خبر بده برای من 1 ساعتم 1 ساعته...بهم پیام خصوصی بدید.
سپاس

abikhahan

عضو جدید
سلام
درخواست کتاب زیر رو دارم
اگه کسی داره لطفا قرار بده
[h=1]Introduction to Polymer Viscoelasticity[/h]Montgomery T. Shaw, William J. MacKnight

adasal

عضو جدید
سلام دوستان کسی هست بتونه مقاله زیر را از سیویلیکا بگیره؟
[h=1]فرایند پالتروژن و پیشرفت های نوین دراین فرآیند[/h]کد COI مقاله: NMEC03_024

متشکرم

sssepideh

عضو جدید
سلام .من میخواستم بدونم امکان مخلوط کردن پی اتیلن و پلی پروپیلن در فرایند ساخت تیوب هست یا نه؟

lord van

عضو جدید
سلام
من دنبال یه رزین گرماسخت هستم که یه جایی بین 100 تا 300 درجه سانتی گراد سخت بشه و البته هرچه ارزان تر بهتر !!
:d

+
آیا رزینی هست که تو دمای محیط سخت بشه ؟؟؟ قیمتش ؟؟

sanaz22

عضو جدید
سلام دوستا عزیز خسته نباشین من برای ارشد به کمک همه نیاز دارم من جزوه اصول پیمریزاسون دکتر فاضلی رو میخوام خودم از اصول هیچ جزوه تی در اختیار ندارم اگه میشه کمکم کنید با تشکر از همه عزیزان........................

setareh60

عضو جدید
با سلام و احترام خدمت همه دوستان
دوستان دو سوال از خدمت شما عزیزان دارم ، یک اینکه من یک آغازگر میخوام که در هیدروکربنها محلول باشد ، درواقع شرایط واکنش در یک حلال هیدروکربنی آروماتیکه و مونومر ما باید در این حلال واکنش بده و نمیخواهیم نوع حلال را عوض کنیم ، متاسفانه آغازگرهایی که در دسترس ما هستند هیچ کدام محلول نیستن ، و دو موردی هم که محلول بودند به سختی و یا در گرید های آزمایشگاهی موجود بودند . درضمن عزیزان ما نمیخوام پلیمریزاسیون رو در حالت دو فاز انجام بدم .
و سوال دوم هم اینکه ، اگر از دوستان کسی سراغ داره یکی دو مورد کراس لینکر به من معرفی کند که شرایط تهیه آن راحت باشد و مثل موارد دیگر کمیاب و در گرید آزمایشگاهی نباشن
با تشکر از دوستان محترم تالار

hassan.65

عضو جدید
سلام دوستان

دوستان کسی در مورد روکشی فلزات با پی وی سی مثل روکش دسته شیر گاز اطلاعاتی داره ؟ اگر کسی میدونه چطوری انجام میشه به من خصوصی اطلاع بده ......شیرینیش هم به روی چشم :smile:

mina.polymer.88

عضو جدید
سلام دوستان کسی درباره کاهش ریلکسیشن تایم در محلول های پلیمری اطلاعاتی داره؟

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
درمورد نانو کامپوزیت های پلی اتیلنی مشورت می خواستم

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام دوستان
درمورد نانو کامپوزیت های پلی اتیلنی مشورت می خواستم
سلام
سوالتون رو کامل بنویسین لطفاً.

مطالعه درباره نانوکامپوزیتها بطور کلی در صورتی که امکان صنعتی شدن و اکسترود شدن و قابلیت چاپ و حرارت دهی شون بررسی نشه، صرفاً یک سرگرمی هست

روش تهیه فیلم هم اهمیت بالایی داره و هرروشی نه مقرون به صرفه هست نه امکان تولید بالا داره

بهتره با افرادی که در صنعت تولید این پلیمرها هستند صحبت کنین

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
سوالتون رو کامل بنویسین لطفاً.

مطالعه درباره نانوکامپوزیتها بطور کلی در صورتی که امکان صنعتی شدن و اکسترود شدن و قابلیت چاپ و حرارت دهی شون بررسی نشه، صرفاً یک سرگرمی هست

روش تهیه فیلم هم اهمیت بالایی داره و هرروشی نه مقرون به صرفه هست نه امکان تولید بالا داره

بهتره با افرادی که در صنعت تولید این پلیمرها هستند صحبت کنین
برای تولید نمی خوام فقط یه تحقیق ساده است
می خوام بدونم بیشتر چه نانوذراتی با فیلم پلی اتیلن ترکیب میشن

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
برای تولید نمی خوام فقط یه تحقیق ساده است
می خوام بدونم بیشتر چه نانوذراتی با فیلم پلی اتیلن ترکیب میشن

مطالعه خاصی در این باره ندارم

رفتارهاش که الاستومر هست و الاستیسیته اش غیر هوکن و نمودار تنش کرنش غیرخطی هست

مقالات و پایان نامه های اخیر رو ی نگاهی بندازین که ببینین کدوم ها زیاد مطالعه میشن

مهم کاربردش هست که توو چه زمینه ای می خواین ازش استفاده بشه و اینکه کدوم عیبش رو می خواین درست کنین و اینکه چه نوعی از پلی اتیلن رو می خوایین مطالعه کنین LDLPE، LDPE، HDPE، ....
بیشتر بصورت متالوپلیمر ها و با فلزات و اکسیدهای فلزات ازش کامپوزیت درست کردن مثل اکسید منیزیم، دی اکسید سیلیس، دی اکسید تیتانیوم.....

ضمیمه:یک پارگراف از یک کتاب درباره کامپوریتهای PE
.

پیوست ها

• [Mihaela_Pascu]_Practical_Guide_to_Polyethylene-038.pdf
    438.5 کیلوبایت · بازدیدها: 5
آخرین ویرایش:

صنایع من

عضو جدید
سلام انواع کمک فرایندو افزودنی لازم به همراه مقدار جهت تولید مستربچ مشکی برای لوله پلی اتیلن رو میخواستم لطفا راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

sara_raad

عضو
سلام به همگی
آیا تا به حال تو ایران تترا کلرید تیتانیوم به صورت صنعتی یا آزمایشگاهی ساخته شده؟

علی کیان

عضو جدید
Pvc

Pvc

سلام لطفا در مورد پودر pvc وترکیب اون با روغن دی او پی و نحوه به عمل اومدنش برام توضیح بدید .تشکر

Mahv6557

عضو جدید
سلام
دوستان ذر مورد مراحل جداسازی پروپان از پروپیلن برای رسیدن به پلیمر گرید برای پروپیلن مطلب می خواستم، با تمرکز بر روی مراحل جداسازی سموم

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام
دوستان ذر مورد مراحل جداسازی پروپان از پروپیلن برای رسیدن به پلیمر گرید برای پروپیلن مطلب می خواستم، با تمرکز بر روی مراحل جداسازی سموم

درود، خدمت شما.

پیوست ها

• پروپان.pdf
    384.8 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • پروپان2.pdf
    743 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Mojtabaassem

عضو جدید
سلام . در رابطه با پی وی سی مورد مصرف برای دستکش کار کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم

mahz

کاربر حرفه ای
سلام
دوستان من اگر بخوام مقدارEEW رو در واکنش اپوکسی رزین 828 و بیس فنول A پیش بینی کنم باید چیکار کنم؟
اگر منبعی هم برای مطالعه میشناسید معرفی کنید ممنون میشم.

sajjad12

عضو جدید
سلام به مهندسین شیمی و پلیمر عزیز

کسی راجع به علت ضخیم بودن پلیسه های قطعات لاستیکی فلزدار که با پرس لقمه گذار تولید میشه اطلاعاتی داره؟؟؟؟

ممنون میشم بهم بگین

با سلام ، میکروامولسیون

با سلام ، میکروامولسیون

با سلام به دوستان گرامی ، اگه ممکنه برای من در مورد میکروامولسیون مقاله بفرستید

دارم در این مورد تحقیقات انجام میدم ....... مرسی
میکروامولسیون ها، دیسپرسیون هایی هستند با پایداری ترمودینامیکی شامل، یک فاز قطبی(آب)، یک فاز غیر قطبی(روغن)، که توسط عوامل فعال سطح (سورفاکتانت ها) که معمولا با کو سورفاکتانت (co-surfactant) همراه می باشند، پایدار شده اند. میکرو امولسیون از نظرمیکروسکوپی هتووژن اما از نظر ماکروسکوپی، مخلوطی هوموژن است. اصطلاح "میکروامولسیون" اصطلاحی مناسب برای این نوع امولسیون ها نیست. چون اندازه ذرات کمتر از یک میکرومتر(حتی کمتر از 100 نانومتر) می باشد. اصطلاحات دیگری که به میکروامولسیون ها اطلاق می شود: Transparent emulsion Swollen micelle Micellar solution Solubilized oil مزایای میکروامولسیون ها: تهیه ی آسان، ظاهر شفاف، بهبود دسترسی زیستی ترکیبات(compounds bioavailability)، بالا بردن عمر ماندگاری (shelf life) محصول، افزایش انحلال پذیری ترکیبات کم محلول، محافظت از ترکیبات ناپایدار در برابر نور یا آنزیم ها، استفاده در بیورآکتورها جهت تولید موثر ترکیبات زیست فعال. تهیه میکروامولسیون 1- امولسیفیکاسیون خودبخودی"Spontaneous Emulsification" 2- امولسیفیکاسیون غشایی "Membrane Emulsification " امولسیفیکاسیون خودبخودی: در این روش می تواند میکروامولسیون را به آسانی توسط مخلوط کردن فاز ها و بکارگیری یک فرایند همزنی یا گرما دهی ملایم، تهیه نمود. ظرف حاوی آب، سورفاکتانت و کوسورفاکتانت توسط فاز روغن تیتر می شود تا زمانی که ظاهری تقریبا کدردر مخلوط دیده شود. ونیز می توان مخلوط آب و روغن را توسط مخلوط سورفاکتانت و کوسورفاکتانت تا زمان محو شدن کدورت تیتر نمود. همچنین می توان برای بدست آوردن میکروامولسیون آب را با مخلوط روغن و سورفاکتانت تیتر نمود. استفاده از میکروامولسیون، جهت دارورسانی خوراکی داروهای کم محلول در آب، یکی از شیوه های نوین دارورسانی است. به کاربردن روغن گیاهان دارویی در این سامانه، محلولی با خواص درمانی جهت حمل داروهای چربی دوست به دست می دهد.

امیدوارم این مطلب بتونه کمکت کنه

parspajouhaan