·▪•●سوالات و درخواست هاي درسي منابع آب فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

جنوبي

عضو جدید
زبان تخصصی

زبان تخصصی

سلام

بچه ها من دنبال لغات اصلی زبان تخصصی منابع می باشم کسی میتواند کمکم کند؟

کتاب دیکشنری کشاورزی جلد چهار را تهیه کردم،بچه ها هم برام pdf فرستادن ولی تعداد لغاتشون زیاده دنبال لغات کاربردی و اصلی می گردم.

• Like
واکنش ها: n30e

جنوبي

عضو جدید
منابع

منابع

سلام بچه ها میشود لطف کنین جزوه منابع را به منم بدهید؟؟؟

• Like

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

بچه ها من دنبال لغات اصلی زبان تخصصی منابع می باشم کسی میتواند کمکم کند؟

کتاب دیکشنری کشاورزی جلد چهار را تهیه کردم،بچه ها هم برام pdf فرستادن ولی تعداد لغاتشون زیاده دنبال لغات کاربردی و اصلی می گردم.
سلام دوست من
برای زبان تخصصی کارشناسی ارشد بهتره کتاب گرامر1 رو تهیه کنین.که اگر اشتباه نکنم فکر میکنم داخل کتاب یکسری لغات مهم داره.
البته نظر من اینه که وقتتون رو برای زبان نذارین و بیشتر دروس تخصصی گرایشتون رو کار کنین.

موفق باشید

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
سلام من دانشجوی ترم 5 هستم نمیدونم گرایش آبیاری و زهکشی رو انتخاب کنم یا منابع آب. میشه کمکم کنید

سلام دوست عزیز
این سوال خیلی مطرح شده
و جوابش خیلی سادست
با علاقه انتخاب کن که بتونی ادامه بدی
هرچه علاقت بیشتر باشه آینده روشنتر و بهتری داری و انگیزه برای ادامه دادن

نسیم محمدی

عضو جدید
مرسی بابت جواب دادن.میشه این 2 گرایش رو مختصر توضیح بدین. تفاوتا و آینده شونو؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید.

• Like

نسیم محمدی

عضو جدید
سلام دوست عزیز
این سوال خیلی مطرح شده
و جوابش خیلی سادست
با علاقه انتخاب کن که بتونی ادامه بدی
هرچه علاقت بیشتر باشه آینده روشنتر و بهتری داری و انگیزه برای ادامه دادن

مرسی بابت جواب دادن.میشه این 2 گرایش رو مختصر توضیح بدین. تفاوتا و آینده شونو؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید.

• Like

جنوبي

عضو جدید
نرم افزار

نرم افزار

سلام بجه ها نماز و روزه هاتون قبول
برا رشته ارشد منابع چه نرم افزاری هایی کارایی دارد؟ و آموزششون چطوری میشود پیدا کرد؟ کسی آموزششون را دارد؟

آخرین ویرایش:

masoud69

عضو جدید
mishe y nafar k arshade manabe ab ro mikhone va arshad ham dadao movaffagh shode b man komak kone? esme ketaba jozveha va ... ro bem bge.

هیدرولوژی علیزاده-امار عبد المجید رضائیان - منابع آب جزوه ی دکتر حداد- هیدرولیک و سیالات : ساسان افشاری- در زمن تقریبا 50 درصد سوالا تکراری هستن سولای سالای قبل رو کامل و دقیق بخونین

masoud69

عضو جدید
سلام بجه ها نماز و روزه هاتون قبول
برا رشته ارشد منابع چه نرم افزاری هایی کارایی دارد؟ و آموزششون چطوری میشود پیدا کرد؟ کسی آموزششون را دارد؟

برای منایع از همه مهمتر gis- -- surfer--- weep --- hec ras----hechms اموزشم از همش تو اینترنت هست

amin.adp

عضو جدید
یه درخواست غیر درسی :smile: با توجه به اینکه عنوان رشته به علوم و مهندسی آب تغییر کرده لطفا مدیر اینجا پیگیری کنه یه تالار جدا به اسم "علوم و مهندسی آب "بزنن

• Like

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
یه درخواست غیر درسی :smile: با توجه به اینکه عنوان رشته به علوم و مهندسی آب تغییر کرده لطفا مدیر اینجا پیگیری کنه یه تالار جدا به اسم "علوم و مهندسی آب "بزنن

سلام
اسم تالار مهندسی آب بود و هست و فک کنم مناسبه و اون تغییرات تاثیری نداره
اگه آبیاری بود باید تغییر میکرد

micka_youngman

عضو جدید
سلام بنده 3 تا سوال در رابطه با تحلیل دینامیک سیستم ها دارم اگه بتونین در این مورد به من کمک کنین کمک بسیار بزرگی کردین اخه تا 4 شنبه باید تحویل بدم و استادمون 2 تا فایل 20 صفحه ای زبان اصلی داده یعنی وقت نمیشه ترجمه کنم اگر امکانش است کمکم کنید

· تغییر پارادایم­ها در نظام برنامه­ریزی برای منابع طبیعی مانند آب چگونه است؟
· نقش مدل­سازی در نظام نوین برنامه­ریزی منابع طبیعی چیست؟
· جایگاه یادگیری اجتماعی (Social Learning) چند حلقه­ای در برنامه­ریزی برای توسعه پایدار چیست؟

جنوبي

عضو جدید
موضوع پایان نامه

موضوع پایان نامه

سلام بچه ها

میخوام موضوع پانامه انتخاب کنم ولی نمیدونم چطوری و چگونه میشه کمکم کنین؟؟؟
رو چه موضاعاتی کارکنم؟؟

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

میخوام موضوع پانامه انتخاب کنم ولی نمیدونم چطوری و چگونه میشه کمکم کنین؟؟؟
رو چه موضاعاتی کارکنم؟؟

سلام دوست عزیز
اول انتخاب کن رو چه زمینه ای میخوای کار کنی که اینکارو با مشورت با استادی که درنظر داری میتونی انجام بدی
بعد یه سری مقاله تو اون زمینه بخون و در نهایت یه ایده به ذهنت میرسه که میشه یه موضوع منحصربفرد برای کارت

masoud69

عضو جدید
سلام یکی از استادا به من اتصال weap و modflow رو برا پایان نامه پیشنهاد داده کسی در موردش اطلا عی داره که چطوریه سنگین میشه یا نه؟
در مورد gis و rs il پیشنهاد شده با در نظر گرفتن اینکه من gis یاد دارم موضعاتش خوبه یا نه ؟ ازنظر اینکه فردا توبازار کارم بدردم بخوره

آخرین ویرایش:
  • Like

ثام

عضو جدید
سلام نرم افزار GMS کامله که هم MODFLOWرا شامل میشه هم GIS دیگر هم شامل میشه به نظرم کامل تر از MODFLOWاست

Nassim_r

عضو جدید
مهم مهم...

مهم مهم...

با سلام خدمت همه ی دوستای عزیزم....
یه درخواست داشتم! میخواستم بدونم بین شما عزیزان کسی هست که از روش های جدید پتانسیل یابی آلودگی آبهای زیرزمینی اطلاع داشته باشه و بتونه اونو آموزش بده؟؟؟ مثلا یکی از اون روشها میتونه روش cop باشه ....
راستی اینم بگم که به عزیزی که بتونه روش رو خوب آموزش بده هزینه ای بابت تشکر و وقتی که میذاره تقدیم می کنم.... البته میدونم وقت و دانش رو نمیشه براش قیمتی مشخص کرد؛ فقط بابت تشکر...:smile:

armx

عضو جدید
با سلام خدمت همه ی دوستای عزیزم....
یه درخواست داشتم! میخواستم بدونم بین شما عزیزان کسی هست که از روش های جدید پتانسیل یابی آلودگی آبهای زیرزمینی اطلاع داشته باشه و بتونه اونو آموزش بده؟؟؟ مثلا یکی از اون روشها میتونه روش cop باشه ....
راستی اینم بگم که به عزیزی که بتونه روش رو خوب آموزش بده هزینه ای بابت تشکر و وقتی که میذاره تقدیم می کنم.... البته میدونم وقت و دانش رو نمیشه براش قیمتی مشخص کرد؛ فقط بابت تشکر...:smile:
سلام ، من تا جایی که اطلاع دارم ، مدل MT3D میتونه آلودگی آبهای زیرزمینی رو پتانسیل یابی کنه ، اگه با نرم افزار GMS آشنایی داشته باشین می تونین با این مدل کار کنین.

Nassim_r

عضو جدید
سلام ، من تا جایی که اطلاع دارم ، مدل MT3D میتونه آلودگی آبهای زیرزمینی رو پتانسیل یابی کنه ، اگه با نرم افزار GMS آشنایی داشته باشین می تونین با این مدل کار کنین.[/QUOTEسلام...ممنونم از راهنماییتون، ولی متاسفانه با این نرم افزاری که فرمودین تا حالا کار نکردم! مدلی رو میخوام که بشه با GIS پیاده اش کرد. مثل مدل DRASTIC که قبلا باهاش کار کردم یا همون COP که جدیدتر از دراستیک و بقیه مدلها هستش. البته این مدلی که شما گفتید هم فک کنم جدید باشه....بازم ممنون از کمکتوم

armx

عضو جدید
سلام ، من تا جایی که اطلاع دارم ، مدل MT3D میتونه آلودگی آبهای زیرزمینی رو پتانسیل یابی کنه ، اگه با نرم افزار GMS آشنایی داشته باشین می تونین با این مدل کار کنین.[/QUOTEسلام...ممنونم از راهنماییتون، ولی متاسفانه با این نرم افزاری که فرمودین تا حالا کار نکردم! مدلی رو میخوام که بشه با GIS پیاده اش کرد. مثل مدل DRASTIC که قبلا باهاش کار کردم یا همون COP که جدیدتر از دراستیک و بقیه مدلها هستش. البته این مدلی که شما گفتید هم فک کنم جدید باشه....بازم ممنون از کمکتوم
اگه با GIS کار کرده باشین، کار کردن با GMS واستون ساده میاد،چون GMS یه نرم افزار جی آی اس بیسه، البته آقای مهران قدرتی هم یه کتاب آموزش GMS نوشته که مطمئنا یه دور بخونین خوب راه می افتین، فقط کافیه یکم روش وقت بزارین و مقالات لاتین رو هم مرور کنین حتما نتیجه می گیرین:)

Nassim_r

عضو جدید
واقعا ممنون واسه راهنماییتون... حتما این کتابی رو که گفتین رو سعی میکنم یه نگاهی بهش بندازم. بازم مرسی...:smile:
موفق باشین...:gol::gol:

behrah

عضو جدید
سلام دوستان کسی شماره سریال یا کرک نرم افزار WEAP رو داره؟

Coronaa

کاربر فعال
سلام
میشه برای این متن یه مرجع معتبر پیشنهاد بدین. میخوام توی مقاله ازش استفاده کنم.
متن :
97% آب در جهان شور و یا غیر آشامیدنی می باشند. همچنین 2% آن دریخچال های طبیعی بصورت یخ می باشند. فقط 1% باقیماندهی آن برای همه ی نیازهای ما اعم از کشاورزی، مسکونی، صنعتی، اجتماعی، شخصی میباشد.
سازمان ملل توصیه می کند که هر فرد نیاز به حداقل 13 گالن (50 لیتر) آب درهر روز دارد.

ozel

عضو جدید
سلام
میشه برای این متن یه مرجع معتبر پیشنهاد بدین. میخوام توی مقاله ازش استفاده کنم.
متن :
97% آب در جهان شور و یا غیر آشامیدنی می باشند. همچنین 2% آن دریخچال های طبیعی بصورت یخ می باشند. فقط 1% باقیماندهی آن برای همه ی نیازهای ما اعم از کشاورزی، مسکونی، صنعتی، اجتماعی، شخصی میباشد.
سازمان ملل توصیه می کند که هر فرد نیاز به حداقل 13 گالن (50 لیتر) آب درهر روز دارد.

سلام
کتاب هیدرولوژی امین علیزاده معتبرترین و بهترین منبع هست< ضمنا این مطالب در فصل اولش هست

بالا