·▪•●سوالات و درخواستهای مرتبط با نانو در این قسمت مطرح شود●•▪·

·▪•●سوالات و درخواستهای مرتبط با نانو در این قسمت مطرح شود●•▪·

• حمایت های پایین و بد از محققیق

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    13

ns_ma

عضو
سلام . وقتتون بخیر
موضوع پروژه ام " بررسی مکانیزم های جذب آلودگی هوا توسط نانولوله های کربنی" اما متاسفانه مطلبی که این مکانیزم رو توضیح بده نه توی مقالات فارسی و نه انگلیسی پیدا نکردم.
اگر بتونید کمکم کنید ممنون میشم. اساسی موندم چیکار کنم. تقریبا پروژه ام تمومه . فقط مونده فصل پنجمش رو کامل کنم.
ممنون

kian.. .

عضو جدید
سلام. من دنبال روش توليد نانوذران آهن؛ كبالت؛ منگنز و سيليسيم هستم. يه سوال ديگه هم دارم اونم اينكه كدوم يكي از اينا براي استفاده در محيط داخل بدن استفاده كرد و هر كدوم كه نميشه چرا؟

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستای گلم من مطالبی درمورد پروژه نانو کودهای شلاته شده میخواستم ممنون میشم راهنمایی کنید متشکرم

محمود فرزین

عضو جدید
با سلام
ایا مطلبی در خصوص حذف گوگرد ازگازوئیل و یا نفت خام با نانو کاتالیستها وجو دارد ویا شما مطلبی دارید

با تشکر

bahm

عضو جدید
سلام به همگی دوستان
من تازه در این باشگاه عضو شدم
من مقاله ای در مورد کاربرد تکنولوژی نانو در صنایع شوینده میخواستم.
لطفا در صورت امکان من را راهنمایی فرمایید.

pouyan68

عضو جدید
سوال
1- در مورد خواص مکانیکی و مغناطیسی نانو ذرات توضیح دهید.
2- مفهوم سلول واحد و طرز تشکیل و شناسایی آن برای نانولوله های کربنی چگونه است؟
3- مفهوم صفحات نانولوله های کربنی حلقوی شکل چگونه است؟وکدام صفحات آن تفرق دارند؟اگر تک و چند جداره باشند چگونه است؟
4- مکانیزم های مختلف هال پچ معکوس در مورد مواد نانو کریستال؟؟؟

:gol::gol::gol::gol:

bahm

عضو جدید
نانو در صنایع شوینده

نانو در صنایع شوینده

سلام به همگی دوستان
من تازه در این باشگاه عضو شدم
من مقاله ای در مورد کاربرد تکنولوژی نانو در صنایع شوینده میخواستم.
لطفا در صورت امکان من را راهنمایی فرمایید. :smile:

pouyan68

عضو جدید
چنتا سوال مهم و بنیادی دارم هرکی بلده جواب بده بیاد تو

چنتا سوال مهم و بنیادی دارم هرکی بلده جواب بده بیاد تو

سلام
من چنتا سوال نانویی دارم دنبال جوابم پس لطفا اگ میتونین جواب بدین تشکر
1- در مورد خواص مکانیکی و مغناطیسی نانو ذرات توضیح دهید.
2- مفهوم سلول واحد و طرز تشکیل و شناسایی آن برای نانولوله های کربنی چگونه است؟
3- مفهوم صفحات نانولوله های کربنی حلقوی شکل چگونه است؟وکدام صفحات آن تفرق دارند؟اگر تک و چند جداره باشند چگونه است؟
4- مکانیزم های مختلف هال پچ معکوس در مورد مواد نانو کریستال؟؟؟

:gol::gol::gol::gol::gol:

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
برای مقالات میتونید به بانک مقالات فارسی مراجعه کنید
سیویلیکا

mohamad-68

عضو جدید
خواص انواع نانو مواد

خواص انواع نانو مواد

سلام.دوستان در مورد خواص مکانیکی وشیمیایی انواع نانو موادی که در ساخت کامپوزیت پایه پلیمری استفاده میشن به اطلاعات جامعی نیاز دارم.اگه منبعی دوستان در اختیار دارن ممنئن میشم معرفی کنن.:)

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان یه سوال دارم آیا کلاته باشلاته باهم یکیه؟یا هرکدوم تعریف جداگانه ای داره متشکرم

sahar mahdavi

عضو جدید
سلام دوستان منم یه سری سوال داشتم

1. نسبت UPFX / UPFN چیست؟
  2. به چه منظور برای اغشته کردن پارچه با نانو مواد از التراسونیک استفاده میکنیم؟
  3. هیدرولیز چیست؟ کنترل سرعت اون چه به درد ما میخوره؟
  4. چرا نانو مواد بعد از شسته شدن سانتر فیوژ مشوند؟ اصلا چرا سانترفیوژ میکنیم؟
  5. اسیدسیتریک و هیپوفسفیت سدیم مگه هر دوتاشون جز این که ماده هامونو روی پارجه تثبیت کنن کار دیگه هم میکنن؟ پس چرا هر دو تاشون توی یه مقاله که دیدم استفاده شده بود؟
  6. پراش اشعه ایکس برای چی گرفته میشه و چیو روی کامپوزیت نانو مواد نشون میده؟
فقط خواهشا توضیح هایی که میدین در حد یه بچه دبیرستانی باشه

kian.. .

عضو جدید
سلام
دوستان من یه مقاله در زمینه روش پوشش دادن نانوذرات آهن با PEG میخوام و همچنین یه مقاله در زمینه عامل دار کردن نانو ذرات البته من می خوام عامل کربوکسیل (COOH) رو روی نانوذره ام داشته باشم

njaberi88

عضو جدید
من در مورد کدورت و تاثیرش روی جذب و انتشار نور توسط نانوذرات مطلب میخوام.
میشه لطفا کمکم کنید
ممنون
:gol:

navid2950

عضو جدید
آشنایی با علم نانو

آشنایی با علم نانو

سال 2010 | 470 صفحه | ISBN: 9780199544219 | 5,45 MB |

دانلود کتاب

معرفی: علم نانو فقط مرتبط با فیزیک، شیمی، مهندسی یا بیولوژی نیست بلکه ادغامی از تمامی این رشته‌هاست. کتاب “آشنایی با علم نانو” به‌عنوان اولین متن جامع و میان‌رشته‌ای در نوع خود، مرجعی جامع و ایده‌آل برای دانشجویان مقطع کارشناسی و تحصلات تکمیلی در رشته‌های متفاوت اعم از فیزیک، شیمی، مهندسی برق، مهندسی مواد، مهندسی شیمی، مهندسی زیستی و زیست‌شناسی می‌باشد.
در این کتاب تمامی جنبه‌های متفاوت از ساده‌ترین سطوح تا پیچیده‌ترین آنها به‌منظور برقراری ارتباط با مخاطبان گوناگون پوشش داده شده‌اند. مطالب کتاب به سه بخش تقسیم شده است.
قسمت اول (اصول اساسی) به معرفی مکانیک کوانتومی، مکانیک آماری و محرک‌های شیمیایی که پیش‌نیازی بیش از دانش حساب دیفرانسیل و انتگرال در دانشگاه طلب نمی‌کند. رویکرد مفهومی نویسنده و تعداد زیادی از مثال‌ها و تمرین‌های مفهومی باعث فعال کردن دانش‌آموزان خواهد شد؛ حتی آندسته از آنان که دانش محدودی از ریاضی دارند.
قسمت دوم (ابزار) شامل میکروسکوپ، دستکاری تک‌مولکول و اندازه‌گیری می‌باشد. قسمت سوم (نرم‌افزار) شامل الکترونیک مولکولی، الکترونها در نانوساختارها، نانو مواد و نانوبیولوژی می‌باشد.

کتاب، سفینه‌ای است که اقیانوس بیکران زمان را درمی‌نوردد."فرانسیس بیکن"

almaparsa

عضو جدید
سلام
وقت بخیر
زمینه کاری من نانو سیالات در چه موضوعی از نانو سیالات مطلب نیاز دارین؟
مطلب زیاد دارم.
سلام
ممنون چه خوب:smile:
من قراره روی سنتز نانو ذرات و تبدیل اونا به نانو سیالات برای فرایندهای جداسازی کار کنم، میخواستم اگه امکانش باشه مطلب یا راهنمایی بگیرم ازتون تو این زمینه.

chem_En

عضو جدید
میخواستم خواهش کنم دوستان درباره گرایش نانو توضیح بدن. کلا زمینه اصلی مطالعاتی این گرایش چی هست ؟ با زیست شناسی در ارتباطه ؟ کارای تحقیقاتی زیاد داره ؟

در کل یکم با گرایش های دیگه ی مهندسی شیمی متفاوته درسته؟

eng.che

کاربر فعال
اگر بخواین کامل نانو رو درک کنید باید مکانیک کوانتوم رو درک کرده باشید. زمینه اصلی نانو علوم پایه (شیمی،فیزیک و بحث نانوبیوتکنولوژی به زیست شناسی برمیگرده). چارت نانومهندسی شیمی هم که ببینید بیشتر شیمی جای داره تا مهندسی شیمی.
کلا دنیاش با مهندسی شیمی جداست. البته میشه بیشترین ارتباطتشو توی ترمودینامیک آماری دید که میاد بین دنیای نانو و ماکرو ارتباط برقرار میکنه
چون نانو علم جدیدیه بطبع جای کار هم زیاد داره

eng.che

کاربر فعال
سلام
ممنون چه خوب:smile:
من قراره روی سنتز نانو ذرات و تبدیل اونا به نانو سیالات برای فرایندهای جداسازی کار کنم، میخواستم اگه امکانش باشه مطلب یا راهنمایی بگیرم ازتون تو این زمینه.

شما دقیقا روی کدوم نانوذرات میخواید کار کنید؟

chem_En

عضو جدید
اگر بخواین کامل نانو رو درک کنید باید مکانیک کوانتوم رو درک کرده باشید. زمینه اصلی نانو علوم پایه (شیمی،فیزیک و بحث نانوبیوتکنولوژی به زیست شناسی برمیگرده). چارت نانومهندسی شیمی هم که ببینید بیشتر شیمی جای داره تا مهندسی شیمی.
کلا دنیاش با مهندسی شیمی جداست. البته میشه بیشترین ارتباطتشو توی ترمودینامیک آماری دید که میاد بین دنیای نانو و ماکرو ارتباط برقرار میکنه
چون نانو علم جدیدیه بطبع جای کار هم زیاد داره

متشکر از پاسختون
با این حساب فکر میکنم برای کسی که اهل پژوهش هست و علاقه ای به محیط کارخونه و کار با دستگاه های غول آسا نداره گرایش خوبی هست درسته ؟

eng.che

کاربر فعال
متشکر از پاسختون
با این حساب فکر میکنم برای کسی که اهل پژوهش هست و علاقه ای به محیط کارخونه و کار با دستگاه های غول آسا نداره گرایش خوبی هست درسته ؟

خواهش میکنم
توی دانشگاه ها اکثر پروژه هایی که برای گرایش نانو تعریف میشه سنتز نانوذرات یا اصلاح نانوذرات برای هدفی خاص هست که اون به شیمی برمیگرده البته پروژه هایی هم هستن که از نانوذرات آماده برای فرآیند های مهندسی شیمی استفاده میکنن که باز چون دید مولکولیه باید اطلاعات شیمی فیزیکی خوبی داشته باشید. اگر فکر میکنید به این شرایط بیشتر از محیط کارخونه و کار با دستگاه های غول آسا علاقه دارید میگم گرایش خوبیه.

alireza002

عضو جدید
ایا ماده ای درست شده از نانو که جوراب رو بشوره و در کل مزیت اش چیه؟؟؟

ایا ماده ای درست شده از نانو که جوراب رو بشوره و در کل مزیت اش چیه؟؟؟

سلام میخواستم بدونم ایا ماده ای وجود داره که نانو باشه و برای شستوشوی جوراب باشه و یه مزیت داشته باشه؟؟؟
باتشکر لطفا کمکم کنید:gol::gol::gol::redface:

پیرسیک

عضو جدید
[h=2][/h]
سلام بچه ها
کسی میدونه چرا نانو ذرات با کنترل پی هاش پایدار میشوند؟؟

eng.che

کاربر فعال
[h=2][/h]
سلام بچه ها کسی میدونه چرا نانو ذرات با کنترل پی هاش پایدار میشوند؟؟​
وقتی نانوذرات در آب پخش می شوند، رفتار کلی بر هم کنش آب- ذره به خواص سطح ذره بستگی دارد. در مورد هر ذره یک pH معین تحت عنوان pH نقطه ایزوالکتریک وجود دارد. در این مقدار pH نیروهای دافعه بین ذرات صفر بوده و در نتیجه ذرات به هم می پیوندند. بنابراین وقتی pH مساوی یا نزدیک pH نقطه ایزوالکتریک باشد، سوسپانسیون ناپایدار می باشد. با افرایش اختلاف pH نسبت به این نقطه نیروهای آب پوشی بین ذرات افزایش می یابد، در نتیجه تحرک نانوذرات در سوسپانسیون افزایش یافته و موجب پایداری بیشتر نانوسیال می گردد.

moein6446

عضو جدید
با سلام
دوستان اگه مطلب ،مقاله و پروژه و... راجع به کاربرد نانو در مهندسی شیمی بخصوص پالایشگاه و پتروشیمی دارید ممنون میشم در اختیارم قرار بدید

amiriq

عضو جدید
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی

در مورد جذب سطحی به کمک نانو مواد اگر مقاله ای هست لطفا به من کمک کنید .. ممنونم

davaran

عضو جدید
نمونه نانو رو کجا انالیز کنم

نمونه نانو رو کجا انالیز کنم

سلام
دوستان یه نمونه محلول دارم که برای پوشش های ضد لکه کردن سرامیک استفاده میشه .. میگن نانو هست .
کدوم ازمایشگاه می توانم انالیز ترکیباتش رو بدست بیارم و اطمینان از نانو بودن ..
خیلی جاها زنگ زدم برای انالیز گفتن xrf برای جامد انجام میدن ..ولی مایع و محلول جایی پیدا نکردم ..

گلشید91

عضو جدید
سلام مقاله و اطلاعاتی راجع به نانو دارو ها میخوام ؟ ممنون میشم کمکم کنید

بالا