·▪•●سوالات و درخواستهای مرتبط با نانو در این قسمت مطرح شود●•▪·

·▪•●سوالات و درخواستهای مرتبط با نانو در این قسمت مطرح شود●•▪·

• حمایت های پایین و بد از محققیق

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    13

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سنتز تك مرحله اي مشتقات N- آسيل β- آمينو كربونيل در حضور نانو مواد متخلخل

سنتز تك مرحله اي مشتقات N- آسيل β- آمينو كربونيل در حضور نانو مواد متخلخل

نويسند‌گان:

[ قدسي محمدي زياراني ] - گروه شيمي، دانشگاه الزهرا(3)

[ عليرضا بديعي ] - دانشكده شيمي، پرديس علوم، دانشگاه تهران

[ شيما قرني ] - گروه شيمي، دانشگاه الزهرا(3)

خلاصه مقاله:
بتا استاميدوكربونيل ها يا مشتقات آمينوكتون ها از لحاظ ساختاري براي سنتز تركيب هاي آلي و دارويي فوايد بسيار زيادي دارند. بتا استاميدوكربونيل ها به 1 و 3- آمينو الكل ها كاهش مي يابند كه در سنتز آنتي بيوتيك نيكومايسين و نئويلي اكسين به كار مي روند. در اين پژوهش، مشتقات –N آسيلβ- آمينو كربونيل ها در حضور نانو مواد متخلخل مانند كاتاليست (فرمول در متن اصلي موجود مي باشد) با استفاده از تراكم چند جزئي و تك مرحله اي آلدئيدهاي آروماتيك، استيل كلرايد، استونيتريل و 4 – نيترواستوفنون با استوفنون در شرايط بدون حلال سنتز شدند و محصولات واكنش با راندمان بالا به دست آمدند.

NANOSC05_178_1624448.pdf

amin.abedini

عضو جدید
flexible battery

flexible battery

سلام دوستان من میخام راجب باتری های فلکسیبل بیشتر بدونم کسی هست کمکم کنه

morteza_bon

عضو جدید
سلام دوستان عزیز بنده نیز به مقالات فارسی در مرد نانو سیالات نیاز دارم ممنون ازتون اگه میشه برای من هم بفرستید باتشکر
morteza_bonjakhi@yahoo.com ممنون از شما.

آخرین ویرایش:

P O U R I A

مدیر تالار
با سلام من یکسری مطلب درباره خواص و کاربردهای نانو سیال میخواستم ممنون میشم برام ایمیل کنید

سلام دوستان عزیز بنده نیز به مقالات فارسی در مرد نانو سیالات نیاز دارم ممنون ازتون اگه میشه برای من هم بفرستید باتشکر
ممنون از شما.
سلام دوستان
قرار دادن ایمیل در باشگاه خلاف قوانین است .
به تاپیک های زیر مراجعه کنید :

تاپیک: نانو سیالات چیست؟
تاپیک: درخواست مقاله در مورد نانو سيالات
تاپیک: انتقال گرما به وسيله نانوسيالات

آخرین ویرایش:

engmr

عضو جدید
سلام کسی میدونه فرمول عایقهای سفید بام چیه ممنون میشم بگین واینکه یه نوع پودر خارجیه میخام بدونم ترکیباتش چیه چطوری میشه فهمید ممنون

P O U R I A

مدیر تالار
کاربرد فناوري نانو در تصفیه آب وفاضلاب

کاربرد فناوري نانو در تصفیه آب وفاضلاب

کاربرد فناوري نانو در
تصفیه آب وفاضلاب
نویسنده: محمد شیري​

چکیده:
در این مقاله با رویکردي به فناوري نانو و بیان گوشه اي از تاریخچه و دستاوردهاي این فناوري نه به عنوان علمی نو ظهور ، بلکه به عنوان رویکردي نوین به علم، سعی دربیان دامنه تأثیرات شگرفاین فناوري در سلامتمحیط زیستو اثرات آن در پیشرفت صنعتتصفیه آب و فاضلابداشته و با علومی چون فوتوکاتالیستبه عنوان یکی از مهمترین روشهاي حذف وتخریب آلاینده هاي موجود در آب آشنا می شویم. در این راستا به بررسی اثرات تخریبی نانو دي اکسید بر آلاینده هاي سمی پرداخته و تخریب رنگمتیلن آبی را مورد بررسی قرار می دهیم و دستاوردهاي (TiO تیتانیوم( 2 SnO خودرا در زمینه طراحی کامپوزیتهاي هدفمند در عرصه تصفیه آبوفاضلاب، بیان می کنیم. از کامپوزیت / 2 در ساخت رنگتصفیه کننده آبو هوا استفاده نموده ومکانیسم تخریبآلاینده هاي موجود در آبو هوا را TiO2
مورد بررسی قرار می دهیم.
اولین حوضچه حذف نیترات بر پایه علم فوتوکاتالیسترا طراحی نموده Ag/TiO با کامپوزیت ساخته شده بر مبناي 2 در مدت 18 دقیقه با دبی عبوري 2 متر مکعبدر ساعتتخریبنمودیم.سیستم کامپوزیت ppm ونیترات را باغلظت 55 درحضور امواج التراسونیک، را در براي بررسی اثرات امواج مافوق صوت در تخریب آلاینده ها، SnO2/Ag/TiO2 را درسه سیستم، فوتوکاتالیست، سونولیز و Acid orange مورد بررسی قرار داده ودر مدت زمان یکساعترنگ 52 تلفیق دوسیستم باهم، تخریب نموده که در نتیجه بهترین عملکرد حذف در تلفیق دو روشفوتوکاتالیستو التراسونیک، می باشد.

کلید واژه ها : فناوري نانو، نانو کامپوزیت، نانو فوتو کاتالیست، حفرات الکترونی، التراسونیک، سلونیز

Parisan20

عضو جدید
اقای موسوی منم یه مقاله در همین مورد می خوام ولی پیدا نکردم لطفا چیزی پیدا کردین در اختیار منم بذارید.ممنونم

Parisan20

عضو جدید
سلام من یک مقاله درمورد یکی از روشهای تولید نانو ذرات با سیال فوق بحرانی می خوام ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید

star_wk

عضو جدید
در مورد سوابق تحقیق در مورد نانو کاتالیستها در ایران و خارج از کشور اگه ممکنه مطلب بذارید؟

ayhan22

عضو جدید
من میخام گرافن تک لایه ویا حداقل کم لایه تولید کنم البته با 13.56MHz )PECVD RF) میشه راهنماییم کنین
مشکلاتی که احنمالا داشته باشم؟؟؟
بهترین زیرلایه؟
بهترین کاتالیزور؟
بهترین ضخامت کاتالیزور؟
بهتربن دمای کار؟
فشار کاری؟

ayhan22

عضو جدید
من میخام گرافن تک لایه ویا حداقل کم لایه تولید کنم البته با 13.56MHz )PECVD RF) میشه راهنماییم کنین
بهترین زیرلایه؟
بهترین کاتالیزور؟ مس خوبه یا نیکل؟
بهترین ضخامت کاتالیزور؟
بهتربن دمای کار؟
فشار کاری؟
کاراکتریزاسیون هم مشکله؟
به کمک شما اطمینان دارم

ayhan22

عضو جدید
بهترین زیرلایه؟
بهترین کاتالیزور؟ مس خوبه یا نیکل؟
بهترین ضخامت کاتالیزور؟
بهتربن دمای کار؟
فشار کاری؟
کاراکتریزاسیون هم مشکله؟
به کمک شما اطمینان دارم

nikifarokhi

عضو جدید
با سلام
اگر امكان دارد اطلاعاتي درباره حذف گوگرد از بنزين مي خواستم اگر امكان دارد مقالاتي كه در اين زمينه هست نيز لطف كنيد همچنين با استفاده از نانو اگر مقاله اي هست نيز مرحمت كنيد ممنون ميشم

s_babaei1984

عضو جدید
سلام دوستان .من دانشجوی ارشد معماری هستم.موضوع پایان نامم ظراحی مرکز تحقیقات نانو تکنو لوژی هست .در مورد برنامه فیزیکی و طراحی فضاهای آزمایشگاهی اطلاعات کافی ندارم.اگه کسی میتونه کمکم کنه این آدرس ایمیلم:sara_3ara@yahoo.com ممنون

s_babaei1984

عضو جدید
سلام دوستان .من دانشجوی ارشد معماری هستم.موضوع پایان نامم ظراحی مرکز تحقیقات نانو تکنو لوژی هست .در مورد برنامه فیزیکی و طراحی فضاهای آزمایشگاهی اطلاعات کافی ندارم.اگه کسی میتونه کمکم کنه این آدرس ایمیلم:sara_3ara@yahoo.com ممنون

nikifarokhi

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشد
اگر امكان دارد مطالبي در ارتباط با ساخت نانو كاتاليزگرها مي خواستم يعتي چگونه انها را تثبيت ميكنند چگونه مواد با انها واكنش مي دهند. اصطلاح هاي leaching ،trerrace sites, defect sites يعني چي؟ الفباي ساخت ان ها رو مي خواستم كه اگر با تصوير باشه ممنون ميشم .

آخرین ویرایش:

parisa jalali

عضو جدید
سلام دوستان اینجا کسی در مورد تصفیه بیولوژیکی فاضلاب اطلاعاتی داره؟؟

P O U R I A

مدیر تالار
بررسي توليد نانوذرات فلزي با استفاده از گياهان

بررسي توليد نانوذرات فلزي با استفاده از گياهان

نويسند‌گان:
[ نادر حاجي زاده ] - عضو باشگاه پژوهشگران جوان واحد زنجان
[ مسعود زابلستاني ] - عضو هيئت علمي مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي اذربايجان شرقي

خلاصه مقاله:
نانوذرات به دليل خواص ويژه شان كاربردهاي گوناگوني يافته اند استفاده از گياهان براي توليد نانوذرات مي تواند مزيتهايي را نسبت به ساير فرايندهاي زيستي داشته باشد به دليل اينكه مرحله ي نگهداري محيطهاي رشد حذف شده و همچنين مي تواند براي توليد در مقياس بالامفيد باشد استفاده از عصاره ي برگ A.indica براي سنتز خارج سلولي نانوذرات فلزي نقره، طلا و نانوذرات دو فلزي طلا/ نقره گزارش شده است سرعت احياي يونهاي فلزي، با عصاره ي برگ A.indica سريع تر از تشكيل اين يونها به وسيله ي قارچ مي باشد و همچنين اين حقيقت را روشن مي كند كه سرعت توليد روشهاي سنتز زيستي نانوذرات قابل مقايسه با روشهاي شيمياي هستند.

NNTC01_098_1886674.pdf

P O U R I A

مدیر تالار
بررسي توليد نانوذرات فلزي و غيرفلزي توسط قارچ F. Oxysporum

بررسي توليد نانوذرات فلزي و غيرفلزي توسط قارچ F. Oxysporum

نويسند‌گان:
[ يوسف سفيدي هريس ] - دانشجوي كارشناسي ارشد ميكروبيولوژي
[ رضا گلزاريان ] - دانشجوي كارشناسي ارشد فيزيك اتمي و مولكولي دانشگاه ازاد اسلامي تهران
[ نادر حاجي زاده ] - دانشجوي كارشناسي ارشد ميكروبيولوژي

خلاصه مقاله:
جذابيت استفاده از قارچها در توليد نانوذرات، به دليل وجود مقادير قابل توجهي انزيم هاي ويژه در اين ميكروارگانيسم ها و سهولت كار در ازمايشگاه مي باشد Fusarium oxysporum به تنهايي قادر به توليد نانوذرات طلا، نقره، كادميم، زيركونيا، سولفيد و نقاط كوانتومي مي باشد قابليت توليد طيف وسيعي از نانوذرات مزيت بزرگي براي اين قارچ محسوب مي شود در مورد قارچ F.oxysporum ذكر اين نكته جالب است كه رفتار كاملا متفاوتي را از خود بروز ميدهد دراين نوع قارچ احياي يونهاي فلزي در خارج سلول صورت گرفته و با سرعت بالايي نانوذرات بسيار پايدار نقره و طلا توليدمي شوند مشاهده شد در هنگام مواجه ي يونهاي نقره ي با قارچ oxysporum .F اين يونها به صورت هيدروسل كاملا پايدارنقره تشكيل مي شوند نانوذرات نقره از لحاظ ابعاد در محدوده ي 5 تا 15 نانومتر قرار دارند و به وسيله ي پروتئين هاي ترشحي قارچ تثبيت مي شوند بنابراين توسعه ي روشي براي سنتز نانوذرات با استفاده از اين قارچ منطقي به نظر مي رسد.

NNTC01_105_1886675.pdf

P O U R I A

مدیر تالار
رسوب الكتروشيميايي نانو ذرات طلا از حمام كلريدي - سولفاتي

رسوب الكتروشيميايي نانو ذرات طلا از حمام كلريدي - سولفاتي

ر سوب الكتروشيميايي نانو ذرات طلا از حمام كلريدي - سولفاتي

نويسند‌گان:
[ مريم جلالي فراهاني ] - دانشكده مهندسي مواد، دانشگاه صنعتي شريف
[ ابوالقاسم دولتي ] - دانشكده مهندسي مواد، دانشگاه صنعتي شريف
[ شادي تقوي ] - دانشكده مهندسي مواد، دانشگاه صنعتي شريف
[ محمد قرباني ] - دانشكده مهندسي مواد، دانشگاه صنعتي شريف

خلاصه مقاله:
خصوصيات نوري، الكترونيكي و شيميايي نانو ذرات طلا سبب شده كه از نانوذرات طلا براي تهيه ابزارهاي فوتوالكترونيكي، سنسورهاي بيوشيميايي، مواد مقاوم به خوردگي و كاتاليستها استفاده شود . در اين مقاله اثر مواد افزودني ظريف كننده بر اندازه و شكل نانوذرات طلا به روش رسوب دهي الكتروشيميايي بررسي ميشود . با اضافه كردن مواد افزودني ظريف كننده مكانيزم جوانه زني و رشد به صورت لحظهاي رخ داده و در نتيجه اندازه ذرات ريزتر و ظريفتر شدهاند و توزيع اندازه ذرات و توزيع فاصله بين ذرات يكنواختتر شده است و خاصيت كاتاليستي نانو ذرات طلا در محلول KOH نيز بهبود يافته است .

كلمات كليدي:
كاتاليست، مكانيزم رسوب دهي، نانو ذرات طلا

NANOSC02_172_1922212.pdf

eng.che

کاربر فعال
سلام دوستان
کسی میتونه مواد نانویی به من معرفی کنه برای از بین بردن میکروب ویروس........ موثر باشه یک ماده میخوام که بتونه با سلولز جنت بشه! برای بهداشتی کردن مواد سلولزی

سلام
از نانوذرات طلا و نقره به عنوان آنتی باکتریال استفاده می شه

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای خوبم من پروژه پایانی درمورد نانو کودهای شلاته شده fertilizer chelating دارم تقاضای کمک دارم ممنون میشم منو راهنمایی کنید متشکرم

angel1

عضو جدید
سلام.میشه مقاله در مورد غشاهای نانو کامپوزیتی در فرآیند نانو فیلتراسیون برام بذارین؟
یا منبعی معرفی کنین بهم. خیلی فوریه.
مرسی :)

آخرین ویرایش:
بالا