·▪•سوالات ودرخواستهای درزمینه نرم افزارهای ریاضی●•▪·

zahra_6848

عضو جدید
سلام.من این نرم افزارو رو هر سیستمی میذارم موقع اجرا کردن ارور میده، یعنی کلا اجرا نمیکنه.چیکار باید بکنم؟؟

ali-gold

کاربر فعال
سلام دوستان یه سوال داشتم

چرا نرم افزار میپل اینقدر دیر اجرا میشه؟من لپ تاپم core i7 هست ولی نمیدونم چرا همش میخوام فایل میپل اجرا کنم دیر بالا میاد.البته قبلا این طور نبود و زود بالا می آمد ولی امروز بعد از حدودا 4 ماه دوباره میخواستم فایل میپل رو اجرا کنم ولی اصلا بالا نیومد و فقط شکل نرم افزار بالا آمد!!!

میخواستم بدونم نرم افزار میپل با حجم کمتر یا راحت تر بالا بیاد سراغ ندارین؟

ممنون میشم راهنمایی کنین تا در استفااده با این نرم افزار مشکلی نداشتته باشم.ممنون با تشکر

ali-gold

کاربر فعال
سلام دوستان

من میخوام نرم افزار میپل 17(یه نرم افزار ریاضی هست) رو نصب کنم ولی وقتی به کادر licence agrement رو yes میزنم و دکمه next رو میزنم دیگه روند نصب جلو نمیره!!!

تو رو خدا کمکم کنین.بدجور لنگم:(

Click here to view the original image of 788x556px.

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من میخوام نرم افزار میپل 17(یه نرم افزار ریاضی هست) رو نصب کنم ولی وقتی به کادر licence agrement رو yes میزنم و دکمه next رو میزنم دیگه روند نصب جلو نمیره!!!

تو رو خدا کمکم کنین.بدجور لنگم:(

Click here to view the original image of 788x556px.
برای بهتر اجرا شدن نرم افزار ها بهتره که ویندوزتون سرحال باشه، از یک نرم افزار بهینه ساز ویندوز مثل tune up برای بالا بردن سرعت کامپیوترتون و حذف فایل های زائد کمک بگیرید. شاید سیستمون بیش از حد شلوغ شده و یا نرم افزار میپلتون دچار مشکل شده و یکی از فایل هاش پاک شده. پیشنهاد من اینه که 6 ماه به 6 ماه ویندوز عوض کنید تا خون تازه ای در رگهای سیستمون جاری بشه.
اما در مورد میپل، اگر روی ویندوز قبلی می خواین نصب کنین، به صورت کامل برنامه قبلی رو حذف کنید. با keyword میپل(Maple) در ریجستری هر چی رد از این نرم افزار می بینین پاک کنین. البته اگر با ریجستری زیاد آشنا نیستین یک بک آپ از ریجستری بگیرین چون قلب ویندوز شما ریجستری هست و با خراب شدن اون ویندوزتون میره هوا.
البته اولین کاری که می کنین این طوری نرم افزار رو نصب کنین:
Maple
=====

License
license.dat --> C:\Program Files\Maple xx\license

32-bit
C:\Program Files\Maple xx\bin.win\maple.dll

64-bit
C:\Program files\Maple xx\bin.X86_64_WINDOWS\maple.dll

اگر فایل نصبیت مشکل داره( روی یک سیستم دیگه امتحان کن که مطمئن شی) از این لینک دانلود کن:
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ار-های-ریاضی?p=7346813&viewfull=1#post7346813
پ ن: اگر امکان داره عکس پس زمینه ت رو آپلود کن، خوشم اومد
:D

آخرین ویرایش:

ali-gold

کاربر فعال
در مورد حذف رجیستری بیشتر توضیح میدین؟

چشم براتون آپلود میکنم.شما منو ازین بدبختب نجات بدین خواهش میکنم نرین:(

در ضمن لپ تاپم خیلی شلوغه....با نرم افزار فرترن خیلی کار کرده بودم کلی فایل فرترن تو همه درایوهام و کلی خرت و پرت تو همه درایوام هست....یعنی شما میگین فایل های زائد ایجاد مشکل میکنه برای نصب میپل؟؟؟؟چرا این میپل اینقدر حساسه؟

فرایندهایی که در مورد لایسن گفتین رو انجام داده بودم

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
در مورد حذف رجیستری بیشتر توضیح میدین؟

چشم براتون آپلود میکنم.شما منو ازین بدبختب نجات بدین خواهش میکنم نرین:(

در ضمن لپ تاپم خیلی شلوغه....با نرم افزار فرترن خیلی کار کرده بودم کلی فایل فرترن تو همه درایوهام و کلی خرت و پرت تو همه درایوام هست....یعنی شما میگین فایل های زائد ایجاد مشکل میکنه برای نصب میپل؟؟؟؟چرا این میپل اینقدر حساسه؟

فرایندهایی که در مورد لایسن گفتین رو انجام داده بودم
من همین الان نصب کردم نرم افزار رو بدون مشکل سر جمع 3 دقیقه طول کشید.
میپل حساس نیست، حدس میزنم سیستم شما خیلی شلوغ شده و ویندوز شما کند هست. یک بار ریسیت کنین. درایو شاخه ویندوز رو از فایل های اضافی خلوت کنین. میپل رو در دایرکتوری پیشفرض نصب کنین. برای ورود به ریجستری:
http://rasekhoon.net/article/show-85540.aspx
بعدش از edit گزینه find رو انتخاب کنید یا از میانبر ctrl+F وارد سرچ بشین. در کادر ظاهر شده تایپ کنین maple هر چی استرینگ پیدا کرد که مربوط به میپل بود پاک کنین، برای پیدا کردن فایل بعدی F3 رو بزنین. تا کار سرچ پایان بپذیره، امیدوارم مشکل حل بشه.

ali-gold

کاربر فعال
من همین الان نصب کردم نرم افزار رو بدون مشکل سر جمع 3 دقیقه طول کشید.
میپل حساس نیست، حدس میزنم سیستم شما خیلی شلوغ شده و ویندوز شما کند هست. یک بار ریسیت کنین. درایو شاخه ویندوز رو از فایل های اضافی خلوت کنین. میپل رو در دایرکتوری پیشفرض نصب کنین. برای ورود به ریجستری:
http://rasekhoon.net/article/show-85540.aspx
بعدش از edit گزینه find رو انتخاب کنید یا از میانبر ctrl+F وارد سرچ بشین. در کادر ظاهر شده تایپ کنین maple هر چی استرینگ پیدا کرد که مربوط به میپل بود پاک کنین، برای پیدا کردن فایل بعدی F3 رو بزنین. تا کار سرچ پایان بپذیره، امیدوارم مشکل حل بشه.

واقعا ممنون.....دارم اصلا کلا به لپ تاپم میرسم و با نرم افزار های بهینه سازی و هر کاری هست رو دارم انجام میدم از جمله دفراگ و....

ولی الان خواستم وارد رجیستری بشم ارور زیر آمد.....ممنون میشم راهنمایی کنین.:(

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
واقعا ممنون.....دارم اصلا کلا به لپ تاپم میرسم و با نرم افزار های بهینه سازی و هر کاری هست رو دارم انجام میدم از جمله دفراگ و....

ولی الان خواستم وارد رجیستری بشم ارور زیر آمد.....ممنون میشم راهنمایی کنین.:(

یعنی شما دسترسی به ادمین ندارید. اگر با یوزر ادمین وارد نشدین با اون وارد بشین. احیانا administrator حساب کاربری شما رو محدود کرده، اگر خود شما ادمین بودین پس یا ویروس گرفته سیستمتون یا ویندوزتون مرخص هست. یک ویندوز جدید نصب کنین و سیستم رو با آنتی ویروس خوبی اسکن کنید. احتمالا مشکل نصب میپل هم همین هست.

ali-gold

کاربر فعال
یعنی شما دسترسی به ادمین ندارید. اگر با یوزر ادمین وارد نشدین با اون وارد بشین. احیانا administrator حساب کاربری شما رو محدود کرده، اگر خود شما ادمین بودین پس یا ویروس گرفته سیستمتون یا ویندوزتون مرخص هست. یک ویندوز جدید نصب کنین و سیستم رو با آنتی ویروس خوبی اسکن کنید. احتمالا مشکل نصب میپل هم همین هست.

زیاد حرفاتونو نفهمیدم:(

ولی فک کنم منظورتون اینه که بعضی کامپیوترا چند تا کاربر داره و هرکی با یوزر خودش وارد ویندوزش میشه ولی برای من اینطور نیست...چون لپ تاپ خودمه و یک یوزر بیشتر ندارم و یوزر خودمو وارد میکنم...

واااای اگه ویروسی شده باشه که بدبخت شدم کی حوصله داره این همه نرم افزار و این همه و این همه تنظیماتو دوباره درست کنه.....یعنی راه دیگه ای وجود نداره؟؟

بیشتر فک کنین:(ممنون:(

ali-gold

کاربر فعال
ولی به نظرم که ویروسی نیست...چون آنتی ویروسم شید هست و همش آپدیت هست و سرعت لپ تاپم هم پایین نیومده ...تازه الان که دارم بهینش میکنم سرعت لپ تاپم خیلی بالا رفته...

ممنون میشم راهنمایی کنین:(

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
زیاد حرفاتونو نفهمیدم:(

ولی فک کنم منظورتون اینه که بعضی کامپیوترا چند تا کاربر داره و هرکی با یوزر خودش وارد ویندوزش میشه ولی برای من اینطور نیست...چون لپ تاپ خودمه و یک یوزر بیشتر ندارم و یوزر خودمو وارد میکنم...

واااای اگه ویروسی شده باشه که بدبخت شدم کی حوصله داره این همه نرم افزار و این همه و این همه تنظیماتو دوباره درست کنه.....یعنی راه دیگه ای وجود نداره؟؟

بیشتر فک کنین:(ممنون:(
می دونم سخته، اما بهترین راه همینه، مثل اینکه ویندوز شما آسیب دیده. البته بیشتر تحقیق کنین اگر براتون سخته. این پیشنهاد منه، یک روز درگیر می شین اما راحت میشین. یه یا علی میخواد ناراحتی نداره، خراب کردن و دوباره ویندوز ریختن خوشحالی هم داره. آخر سالی تریپ غم بر ندارین:D

ali-gold

کاربر فعال
می دونم سخته، اما بهترین راه همینه، مثل اینکه ویندوز شما آسیب دیده. البته بیشتر تحقیق کنین اگر براتون سخته. این پیشنهاد منه، یک روز درگیر می شین اما راحت میشین. یه یا علی میخواد ناراحتی نداره، خراب کردن و دوباره ویندوز ریختن خوشحالی هم داره. آخر سالی تریپ غم بر ندارین:D

آقا شما خیلی خوبین.

ولی کاشکی یه راه حلی داشتین غیر از نصب ویندوز...چون به این میپل احتیاج داشتم بابت پروژه درسی.دیر میشه

چکار کنم غم میاد دیگه:(

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آقا شما خیلی خوبین.

ولی کاشکی یه راه حلی داشتین غیر از نصب ویندوز...چون به این میپل احتیاج داشتم بابت پروژه درسی.دیر میشه

چکار کنم غم میاد دیگه:(
پاشو یه آب پرتقال مشت بزن تو رگ!:D بعدش بگیر بخواب، صبح علی الطلوع پاشو ویندوز نصب کن میشه یک ساعت با آپدیت هاش، یک ساعت هم میشه درایور هات، سه دقیقه هم میشه میپل، پروژه رو انجام بده، بعدش بقیه نرم افزار ها که کلش میشه 4 ساعت. به همین سادگی به همین خوشمزگی

ali-gold

کاربر فعال
راستی دیگه تا اینجا که رسیدیم یه سوال در مورد میپل کنم:

من چند تا نمودار با میپل گرفتم .........همونطور که میدونین نمودارها رنگی در میاد.من میخوام نمودارها سیاه و سفید بشه ...چون میخوام مقالش کنم احتیاجش دارم.ممنون میشم اینم راهنمایی کنین.

من تازه وارد این تالار شدم فک نمیکردم بتونم جواب بگیرم

واقعا ممنون.

ali-gold

کاربر فعال
پاشو یه آب پرتقال مشت بزن تو رگ!:D بعدش بگیر بخواب، صبح علی الطلوع پاشو ویندوز نصب کن میشه یک ساعت با آپدیت هاش، یک ساعت هم میشه درایور هات، سه دقیقه هم میشه میپل، پروژه رو انجام بده، بعدش بقیه نرم افزار ها که کلش میشه 4 ساعت. به همین سادگی به همین خوشمزگی

آقا الان گفتی درایو......یادم آمد که درایوشو تو خوابگاه دانشگاه جا گذاشتم...بدبخت شدم:(حالا من بدبخت چکار کنم؟

من 13 بدر به دنیا آمدم کلا بدبختی و نحسی دنبالم هست

ali-gold

کاربر فعال
اگه یه راهی بگین که همین نمودارها رنگشون سیاه و سفید بشه کارمو راه میندازه.تا بعد عید برم درایو رو بگیرم و نصب ویندوز کنم.خدا کنه بلد باشین:(

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آقا الان گفتی درایو......یادم آمد که درایوشو تو خوابگاه دانشگاه جا گذاشتم...بدبخت شدم:(حالا من بدبخت چکار کنم؟

من 13 بدر به دنیا آمدم کلا بدبختی و نحسی دنبالم هست
درایور ها رو از روی سایت لپ تاپ با سرعت بالا دانلود کن.

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
راستی دیگه تا اینجا که رسیدیم یه سوال در مورد میپل کنم:

من چند تا نمودار با میپل گرفتم .........همونطور که میدونین نمودارها رنگی در میاد.من میخوام نمودارها سیاه و سفید بشه ...چون میخوام مقالش کنم احتیاجش دارم.ممنون میشم اینم راهنمایی کنین.

من تازه وارد این تالار شدم فک نمیکردم بتونم جواب بگیرم

واقعا ممنون.

اگه یه راهی بگین که همین نمودارها رنگشون سیاه و سفید بشه کارمو راه میندازه.تا بعد عید برم درایو رو بگیرم و نصب ویندوز کنم.خدا کنه بلد باشین:(
بعد از رسم نمودار، روی اون نمودار کلیک راست کنین از color رنگ مشکلی رو انتخاب کنین و مراحل نشون داده شده در شکلی که براتون ضمیمه کردم رو پیش برید، به راحتی منحنی رسم شده رو مشکی و زمینه رو سفید می کنین:
Screenshot 2014-03-18 01.56.34.jpg

ali-gold

کاربر فعال
بعد از رسم نمودار، روی اون نمودار کلیک راست کنین از color رنگ مشکلی رو انتخاب کنین و مراحل نشون داده شده در شکلی که براتون ضمیمه کردم رو پیش برید، به راحتی منحنی رسم شده رو مشکی و زمینه رو سفید می کنین:
مشاهده پیوست 201019

آقا مشکل رجیستر حل شد...یکی از دوستان در این تاپیک منو راهنمایی کردن و حل شد:dولی حالا مشکل اصلی مونده.یعنی نصب میپل که راهکارهای شما رو باید اجرایی کنم.

[h=1]سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید![/h]
آقا واقعا شما خیلی گلین بازم ممنون... فهمیدم چطوری رنگشو عوض کنم..دستتون درد نکنه

ali-gold

کاربر فعال

منظورتون از استرلینگ چی هست؟و این که اگه میدونین چطوری میشه از رجیستری بک آپ گرفت ممنون میشم بگین...میدونم دیگه دارم زیاده روی میکنم و اینجا جاش نیست...ولی دیگه آخرشه...ممنون

sina1415

عضو جدید
کسی می تونه این کد ساده رو بنویسه؟؟؟

کسی می تونه این کد ساده رو بنویسه؟؟؟

سلام دوستان کسی می تونه این کد رو بنویسه

کدی بنویسید که 3 ماتریس :

n = [ 1 0 1 1 ]
m = [ 2 4 2 1 ]
p = [ -1 3 1 1 ]

را بگیرید و عبارت z= an+bm را محاسبه کند و اینکار را تا جایی انجام دهد که حاصل e = p - z برابر صفر شود. یعنی باید b , a رو همینجور تست کنه تا عبارت E برابر 0 بشه .

پ ن : می دونم از دستور For با 4 بار تکرار درون دستور While باید استفاده شه .. ولی نمی دونم چه جور .
ممنون میشم دوستان کمک کنند . این مثال از خودمه اگر صورت سوال اشکال داره همون دستور for تنها باشه کافیه یعنی دیگه شرط تا جای تکرار کند که حاصل e صفر شودT نیاز نیست اگر با شرطه حل نمیشه حل نمیشه

آخرین ویرایش:

Asghar_

عضو جدید
سلام دوستان من میخوام یه چند جمله ای تقریا بزرگ رو انتگرال گیری کنم.
خواستم بدونم با متلب میشه؟چطوری؟راهنمایی اولیه رو برام بکنبن که چطوری شروع کنم ممنون میشم.هلپش خوبه؟
با نرم افزار های دیگه که کارم رو زود تر حل کنه نیز اگه وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنین.با هر نرم افزاری که کارم زودتر حل میشه ممنون میشم راهنمایی کنین:(
لنگم

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان من میخوام یه چند جمله ای تقریا بزرگ رو انتگرال گیری کنم.
خواستم بدونم با متلب میشه؟چطوری؟راهنمایی اولیه رو برام بکنبن که چطوری شروع کنم ممنون میشم.هلپش خوبه؟
با نرم افزار های دیگه که کارم رو زود تر حل کنه نیز اگه وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنین.با هر نرم افزاری که کارم زودتر حل میشه ممنون میشم راهنمایی کنین:(
لنگم

بله با متلب به راحتی میشه این کار رو کرد. اگر پارامتری میخواین انتگرال گیری کنید ممکنه یکم سخت باشه، اما اگر بخواین عددی انتگرال بگیرین با دستور های quad و quadl و trapz این کار به راحتی انجام میشه، توی هلپ سرچ کنین توضیحات به همراه مثال ها هست.

Asghar_

عضو جدید
بله با متلب به راحتی میشه این کار رو کرد. اگر پارامتری میخواین انتگرال گیری کنید ممکنه یکم سخت باشه، اما اگر بخواین عددی انتگرال بگیرین با دستور های quad و quadl و trapz این کار به راحتی انجام میشه، توی هلپ سرچ کنین توضیحات به همراه مثال ها هست.

سلام
ممنون
متلب 2012 رو نصب ردم فونتش خیلی کوچیکه.تابع رو که مینویسم ریز هست!!
لطف کنین راهنمایی کنین
باتشکر

Asghar_

عضو جدید
یه سوال دیگم داشتم
متلب اعداد مثلا 5e+07 رو میشناسه؟ضریب یک چند جمله ای هست.

Asghar_

عضو جدید
عدد زیر رو چطوری تشخیص بدم که چه عددی هست؟خروجی متلب هست...تقسیم داره:confused:

=

11736255239039665082243810287268916564709818074171848778232783188802368720992562660680160637649348330670358688886420444132432591942918089/1265302440262585208931400394281475818421555838486319521287023084704917334788252185368526223107267537403592554266646271754240000000000000

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
ممنون
متلب 2012 رو نصب ردم فونتش خیلی کوچیکه.تابع رو که مینویسم ریز هست!!
لطف کنین راهنمایی کنین
باتشکر

یه سوال دیگم داشتم
متلب اعداد مثلا 5e+07 رو میشناسه؟ضریب یک چند جمله ای هست.

برای تنظیم فونت از tools و بعدش انتخاب preferences منویی باز میشه که توش font هم هست . سایزش رو تغییر بدین انشاالله درست میشه
در مورد عددی که گفتین کافیه در command window تایپ کنین realmax که ببینین بیشترین عددی که متلب میشناسه چقدر هست.
در مورد اون عددی که تقسیم داره من نمیدونم چی شده که اون طور جواب داده

بالا