·▪•راهنمایی بهترین کتاب ریاضی●•▪·

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من ميخوام انتگرال و ديفرانسيل بخونم ;) به نظر شما كدام از كتابهاي موجود تو بازار به تر و جامعتره؟در كل يه مرجع رو ميخوام.
ديفرانسيل ادامز يا توماس يا آپوستل يا .....
لطفا تجربيات خودتون رو اينجا بگذاريد.

هر کتابی رو دوست داری بخون،فقط ایرانی نباشه!

بستگی به رشته ت داره که چه رشته ای می خونی و چه کتابی می خوای!

اگه می خوای یک کتاب جامع روش های انتگرال داشته باشی که بتونی حل کنی، کتاب ریاضی عمومی مارون،قرمز رنگ دو جلده فکر کنم دومی باید باشه
کتاب کمکی براش که مثالها و تمرینهای متعددی داره،کتاب آبی رنگ به اسم پیسکانوف

اما اگه نه می خوای انتگرال رو بفهمی که بعید می دونم،اونوقت کتابای تخصصی می خواد مثل سیلورمن خاص،آنالیز ریاضی آپوستول

برای معادلات هم همین طور، علت اینکه تو ایران این کتابای به اصطلاح چینی فراوونه برای اینه که اولاً اساتیدش ایرانی هستن و برا تبلیغ کتب و دست به دست مشهور میشن،ثانیاً تو بازار موجود و ارزون هستن

حالا برای یادگرفتن معادلات فکر کنم کتاب خارجی خوب که ترجمه هم داشته باشه بویس.دیپریما هست، کتاب مکملش کتاب حل مسائل دیفرانسیل از فرانک.جی.آر.هست.
کتاب دکتر مسعود نیکو کار هم به عنوان کتاب کمکی که مسائل متنوع رو از کتب مرجع جمع کرده می تونه دانسته هاتون رو تکمیل کنه.

mohandes -shahab

عضو جدید
کتاب ریاضی مهندسی

کتاب ریاضی مهندسی

سلام بهترین کتاب ریاضی که از پایه تا پیشرفته بتونه به ما کمک کنه چیه:

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
کتاب حسالب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه ی تحلیلی لویس لیتهلد خیلی کتاب خوبی هست تقریبا از ریاضی اول دبیرستان شروع میکنه میره جلو

sanup2006

عضو جدید
منابع عالی برای یادگیری انتگرال( برای حل معادلات)

منابع عالی برای یادگیری انتگرال( برای حل معادلات)

سلام .وقتتون بخیر
خواهشا کمک کنید برای یاد گرفتن انتگرال چه کتابی باید بخوانم؟ پایه ضعیفی دارم.
برای درس معادلات میخوام. سریع تر کمک کنید لطفا

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .وقتتون بخیر

سلام دوست عزيز
چون جز سطح های ابتدایی انتگرال ، انتگرال های دو گانه ، انتگرال های سه گانه که کتاب معروف توماس که در سطح متوسطی هست این موضوع رو به خوبی بیان کرده ، اگر مثلا بخواهید انتگرال در آنالیز رو مطالعه کنید انتگرال های ریمان ، انتگرال های فوریه و... هست که کتاب نسبتا سنگین جناب آپوستل به خوبی مطرح کرده
اگر هم بخواهید انتگرال رو در زمینه اعداد مختلط مطالعه کنید میتونید کتاب چرچیل رو بخونید
به هر حال انتگرال در زمینه های مختلف ریاضیات مطرح شده مانند آنالیز عددی،هندسه و...
و مجموعه کتاب های سری شومز حساب دیفرانسیل و انتگرال رو خیلی خوب ساده بیان کرده اند اخیرا ترجمه شده اند به اسم کتاب های تکاج

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام .وقتتون بخیر

اگر از پایه ضعیف هستید دو کتاب رو بهتون پیشنهاد می کنم:

ابتدا کتاب ریاضی عمومی مقطع کاردانی مدرسان شریف رو مطالعه کنید، به مقطع کتاب توجهی نکنید، همه چی رو با کلیات براتون توضیح داده با زبانی ساده.
کتاب دوم ریاضی عمومی مقطع کارشناسی راهیان ارشد.
اگر بخواهید روی کتاب هایی درسی مطالعه کنید زمان بر هستش اما خیلی عمیق تر یادشون میگیرید، ولی در حین مطالعه احتمال بالای زده شدن از ریاضیات رو پیدا می کنید.
اگر مقاطع بالا هم خواستید کتاب کاربرد ریاضیات جرالد رو مطالعه کنید. (این کتاب شامل همه بخش های ریاضی می باشد، محاسبات عددی، معادلات دیفرانسیل و ریاضی مهندسی)
موفق باشد.

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
این چیزهایی که میخوای تو کتاب ریاضیات پیش دانشگاهی تالیف لوئیس لیتهود با ترجمه خلیل پاریاب هست و خوب هم توضیح داده

irpersian20

عضو جدید
بعد دوستان ديگر روي چه كتابي توافق دارند؟ با تشكر
سر فصل ليتهلد رو داريد؟ چه سر فصلي داره؟ راستي اين ليتهلد كه 2 جلدي هست

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- اعداد حقیقی،معادلات و نا مساویها
2-مقدمه ای بر هندسه تحلیلی
3- توابع
4- توابع چند جمله ای و گویا
5- توابع نمایی و لگاریتمی
6- توابع مثلثاتی از اعداد حقیقی
جلد اول

irpersian20

عضو جدید
اون چیزایی که شما میخواستید و گفتید در حد مقدماتی باشه جلد اولشه
جلد دومش میره تو حد و مشتق و ...
بعد يك كتاب ديگه اي نيست كه مثلا حتي مجموعه ها و يك سري موارد ديگه رو هم به عنوان رياضيات پايه در قالب يك كتاب گفته باشه؟

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد يك كتاب ديگه اي نيست كه مثلا حتي مجموعه ها و يك سري موارد ديگه رو هم به عنوان رياضيات پايه در قالب يك كتاب گفته باشه؟
شما کتاب ریاضیات پیش دانشگاهی نوشته الیزا حمیدی انتشاران یکان رو بگیری به دردت میخوره
از مجموعه ها شروع کرده خوب هم توضیح داده

irpersian20

عضو جدید
شما کتاب ریاضیات پیش دانشگاهی نوشته الیزا حمیدی انتشاران یکان رو بگیری به دردت میخوره
از مجموعه ها شروع کرده خوب هم توضیح داده
سر فصل هاشو لطف ميكني؟
اثري از اين كتاب رد اينترنت نيست. بعيد ميدونم تو بازار هم گير بياد

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
سر فصل هاشو لطف ميكني؟
اثري از اين كتاب رد اينترنت نيست. بعيد ميدونم تو بازار هم گير بياد
1-مجموعه ها
2-دستگاه اعداد حقیقی
3-معادله و نامعادله های درجه اول و دوم
4-هندسه تحلیلی در صفحه
5- مثلثات
6- لگاریتم
انتشارات یکان- خیابان انقلاب-خیابان اردیبهشت- نبش شهدای ژاندارمری- پلاک 223-ساختمان دانشجو- طبقه4
کلا 130 صفحه هستش.خوب هم توضیح داده با مثال های خوب

mohsen100

عضو جدید
كدام كتاب درباره انتگرالهاي چند متغيره بخونيم؟

كدام كتاب درباره انتگرالهاي چند متغيره بخونيم؟

سلام.
به نظر شما اگه بخاييم انتگرالهاي چند متغيره رو بخونيم به كدوم كتابها مراجعه كنيم.؟
اميدوارم اين تاپيك به درد دانشجويان و دانشپژوهان ديگه هم بخوره.

nesta_p63

عضو جدید
برای انتگرال یک گانه کتاب ریاضی عمومی ایساک مارون عالیه
برا چند گانه کتاب ریاضی عمومی 2 ده مرده

Donnie Darko

عضو جدید
يعني دوستان فقط همين يكي رو پيشنهاد مي كنند؟؟؟؟
با سلام من تو دانشگاه صنعتي درس خوندم اونجا دو تا استاد خوب داره يكي دكتر منجگاني و يكي دكتر بهرامي
دو تا جزوه توپ در مورد رياضي عمومي 2 دارن اگه بتوني گير بياري خيلي خوبه
من الان اصفهان نيستم كه بخوام واستون پيدا كنم
ولي اونجا كتاب سيلورمن درس مي دن
من از روش نخوندم ولي مياد كتاب خوبي باشه
:):):)

hgh1551

عضو جدید
یادگیری اصولی و پایه ای ریاضیات

یادگیری اصولی و پایه ای ریاضیات

سلام دوستان عزیز
بنده دانشجوی مهندسی کامپیوتر هستم و اخیرا متوجه شده ام که باید ریاضیات را از پایه یاد بگیرم و هیچ راه دیگری برای من وجود ندارد. بنابراین دست به دامان این انجمن شده ام تا من را راهنمایی کنید.
بنده از پایه با ریاضیات مشکل دارم. ولی علاقه دارم که یاد بگیرم. اگر ممکن است من را راهنمایی کنید که چگونه؟ کتاب خوب و ساده، مالتی مدیا، کلاس یا ...

( مباحث اصلی در رشته ما : تابع، مشتق، انتگرال، اعداد مختلط، معادلات دیفرانسیل و تبدیل لاپلاس، سری فوریه )

peggijaan

عضو جدید
سلام، لطفا دقیقاً بفرمائید مترجم کتاب کیه؟ آیا مطلب رو ساده توضیح داده و کدام سرفصل های بالا رو دربر میگیره

کتاب توماس معروف ترین مرجع ریاضی عمومی برای رشته های مهندسیه. هرجا بگی همه می شناسنش. ترجمه های مختلفی ازش هست، که به نظر من فرقی نمی کنه کدومش رو تهیه کنی. سرفصلهاش هم مطابق با سرفصلهای ریاضی عمومی مصوب دانشگاست. راستی یه چیزی یادم اومد؛ یه لینکه پیدا کردم می ذارم اینجا بخونش.

alimabodi

عضو جدید
سلام
دوست عزیزم برای شما توماس خوب نیس
از کتابهای زیر استفاده کنید:
1-حساب دیفرانسیل و هندسه مقدماتی نوشته ادامز ترجمع دکتر عالم زاده انتشارات دانشگاه شریف
2-ریاضی عمومی1 و ریاضی عمومی 2 نوشته مسعود اقاسی
مطمئی باش موثر خواهد بود. انشاا...
موفق باشید

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
حساب دیفرانسیل لیتهلد و حساب دیفرانسیل اپوستل کتابهای خوبی هستن

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چه بخوانــــــــــم ؟!!

چه بخوانــــــــــم ؟!!

چه بخوانم؟!!

هر روز یکی در می‌زند و این سوال را از من می‌پرسد. آخرین آن همین دیروز بود. قول دادم فهرستی از کتاب‌های مورد علاقه‌ام را به در اتاق بچسبانم و به تدریج بر آن فهرست بیافزایم. اینطوری از هیجان توصیف شفاهی من محروم (!) ولی به‌ هر حال با کتاب‌های خوب آشنا خواهید شد. این کتاب‌ها، کتاب‌های درسی نیستند. پس اگر دنبال این هستید که مثلا چه کتابی بهتر از رودین است بهتر است در اتاق دیگری را بزنید! کتاب‌های فهرست من به شما دید می‌دهند ولی لزوما درس نمی‌دهند. با کتابی شروع می‌کنم که هم‌اکنون روی میز و جلوی چشمانم است.

منبع:http://www.mathbooks.blogfa.com/
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نام: ‌مقدمه‌ای کوتاه بر ریاضیات
به‌راستی کوتاه؛ فقط 146 صفحه! کوتاه برای کتابی که در آن از مفهوم صفر گرفته تا هندسه هذلولوی تا سوال‌هایی از این دست که
«آیا هیچ‌گاه غیرحرفه‌ای‌ها توانسته‌اند مسایل ریاضی را حل کنند؟»
پیدا می‌شود. پرانتز: جواب مرا از این سوال که «آقا من می‌خوام مقاله بنویسم! چی‌کار کنم؟» راحت می‌کند.

نویسنده: تیموتی گاورز
مولف دارای مدال فیلدز است. پرانتز:‌ مدال فیلدز معتبرترین جایزه ریاضی است که به ریاضیدانان زیر چهل سال داده می‌شود. تیموتی دارای علایق فراوان و نویسنده‌ای چیره‌دست است.

مترجم:‌ مهران اخباریفر
مهران به کار خود وارد است و از پس ترجمه کتاب خوب برآمده است.

از کجا بخرم؟
انتشارات فاطمی: میدان دکتر فاطمی، خیابان جویبار، خیابان میرهادی، شماره 14. تلفن: 88945545

قیمت: کمتر از یک سوسیس بندری!

چرا بخوانم؟

کتاب به آنچه می‌دانید نگاهی تازه دارد و به آنچه باید بدانید دریچه‌ای عالی.

آخرین ویرایش:

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
معمای زندانی ؛ نظریه بازی جان فون نویمان و قضیه بمب اتمی

در دوره کارشناسی ارشد با نظریه بازی‌ها بودم که با پدرش آشنا شدم:‌ جان فون نویمان! او پدر کامپیوتر‌های جدید و همچنین یکی از عموهای بمب اتمی بود! او یکی از بزرگترین مغزهای قرن بیستم و همان کسی است که هوشمندی‌اش در کلاس درس پولیا را به وحشت می‌انداخته. پرانتز: پولیا ریاضیدانی بزرگ و یکی از بهترین معلمان قرن بیستم بوده است. پس، نام جان فون نویمان روی جلد یک کتاب کافی‌است تا مرا وسوسه به خرید آن کتاب کند. کتابی که امروز معرفی می‌کنم نشان می‌دهد که من نتوانسته‌ام بر وسوسه‌ام غلبه کنم. خوشبختانه از این موضوع ناراحت نیستم.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نام: معمای زندانی ـ نظریه بازی جان فون نویمان و قضیه بمب اتمی

355 صفحه کتاب کمی برای خواننده عادی طولانی‌است. پرانتز: آیا چنین موجودی (خواننده عادی) وجود دارد؟!

نگران نباشید. کتاب لایه‌های فراوانی دارد که مستقل از یکدیگر قابل پی‌گیری‌اند. پس اگر به نظریه بازی‌ها،‌ چگونگی شکل‌گیری آن و یکی از معروف‌ترین معما‌های آن علاقه مندید می‌توانید از هر جایی از کتاب که به آن می‌پردازد شروع کنید،‌ سپس جای بعدی را پیدا کنید و سپس ... اگر به زندگی فون نویمان علاقه‌مندید (که حتما باید باشید!) می‌توانید...

نویسنده: ویلیام پاندستون

از نویسنده همین قدر می‌دانم که دوبار نامزد جایزه پولیترز شده‌است. ولی به نظر نمی‌رسد که کار آنها به ازدواج ختم شده باشد! اگر چه همچنان که معمای زندانی نشان می‌دهد هنوز شانس دارد.

مترجم:‌ عباس علی کتیرایی

در کتاب کمتر با جمله‌ای روبرو شدم که ترجمه آن مرا اذیت کند. مجبور بودم بعضی جاها را دوبار بخوانم یا کمی بیشتر مکث کنم. اما این به محتوای کتاب برمی‌گردد نه ترجمه آن.

از کجا بخرم؟

انتشارات مازیار: مقابل دانشگاه تهران، ساختمان 1430، طبقه اول، شماره 4. تلفن: 66462421

قیمت: به اندازه یه ردبول!

چرا بخوانم؟‌

جان فون نویمان را نمی‌شناسید؟!

آخرین ویرایش:

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
راستش هیچوقت نفهمیدم منظور از اینکه «فلان کتاب کلاسیک است» چیست. به هر حال با هر منظوری که آنرا می‌گویند، باید کتابی را که امروز معرفی می‌کنم شامل شود.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نام: ریاضیات چیست؟

599 صفحه!! می‌خواستم تعداد بیشتری علامت تعجب بذارم. ولی بعد با خودم گفتم، ببین کتاب ریاضی عمومی حدود 1000 صفحه، کتاب جبر حدود 700 صفحه، توپولوژی 800 تا، هندسه خدا می‌دونه ...آخرش هم کسی نمی‌فهمه ریاضی چیه!!!!!

پس برای کتابی که همه اون مباحث رو داره و به شکلی داره که آدم می‌فهمه چی به چیه، 599 صفحه زیاد نیست. تازه قرار نیست که خواننده از اول تا آخر کتاب رو صفحه به صفحه بخونه. به جاش وقتی داشت توپولوژی می‌خوند و احساس کرد آخرش هم نفهمید موضوع این 2000 تا قضیه چیه می‌تونه 30، 40 صفحه‌ای که تو این کتاب به توپولوژی اختصاص داده شده رو بخونه. یا وقتی داشت جبر می‌خوند و ...

نویسنده: ریچارد کورانت، هربرت رابینز

کورانت چنان ریاضیدان بزرگی بود که هم‌اکنون نام یکی از معروف‌ترین موسسه‌های تحقیقی دنیا،‌ موسسه علوم ریاضی کورانت است. شنیده‌ها حاکی از این است که نویسنده دوم زاییده تخیل کورانت است!! راست و دروغش با آنها که می‌گویند،‌ ما که فقط می‌شنویم!

مترجم: سیامک کاظمی

کاظمی یکی از بهترین مترجمان کتاب ریاضی در ایران است. او این کتاب را به مناسبت سال جهانی ریاضیات ترجمه کرده است.

از کجا بخرم؟

نشر نی. خیابان کریم خان . نبش میرزای شیرازی. شماره 169. تلفن:‌88901561

قیمت: به اندازه یه پیتزا مارگاریتا!

چرا بخوانم؟

به خاطر اینشتین که گفته «این کتاب بیان روشنی از مفاهیم و روشهای اساسی در تمام عرصه ریاضیات است.»

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
زمانی را به یاد‌آورید که هنوز نمی‌توانستید بخوانید. کتاب‌ها را ورق می‌زدید و از دیدن تصاویر آن لذت می‌بردید، داستان را هم خودتان حدس می‌زدید. کتاب امروز یکی از آن کتاب‌هاست. به سادگی کتاب‌های دوران کودکی نیست اما به همان اندازه تخیل شما را به بازی می‌گیرد و پاسخ سوال‌های شما را می‌دهد. چه سوال‌هایی مهم‌تر از اینکه «چرا ریاضی می‌خوانم؟» یا «چرا ریاضی می‌خوانند؟» یا «اصلا به چه درد می‌خورد؟». فقط کتاب امروز را ورق بزنید تا مغزتان منفجر شود!

نام: انفجار ریاضیات
http://fatemi.ir/Images/Books/4612/روی-جلد-متوسط.jpg
بشتابید فقط 124 صفحه! 124 صفحه برای آگاهی یافتن از پشت پرده تلفن همراه، رازهای نهان ارتباط ریاضیات و هنر، اثر ریاضیات بر امور مالی (بر عکس آن معلوم است!)، وضع هوا (یا چگونگی تعیین آن)، رازهای DNA (که توسط نظریه گره‌ها بر ملا می‌شود)، رازهای جهان (که توسط هندسه یازده بعدی برملا می‌شود)، و اصولا ....بر ملا می‌شود.

نویسنده: ندارد!!
در واقع، یک نویسنده ندارد. بیشتر از یکی دارد. کتاب محصول انجمن ریاضی فرانسه، انجمن ریاضیات کاربردی و صنعتی فرانسه است. هر فصل کتاب توسط یک ریاضیدان معروف یا یک کاربردی کار معروف یا یک ریاضی محض-کاربردی کار معروف نوشته شده است.

مترجم: ندارد!!

در واقع، یک مترجم ندارد. بیشتر از یکی دارد. ترجمه کتاب محصول انجمن ریاضی ایران است. هر فصل کتاب توسط یک یا چند مترجم،‌ و به سرپرستی ارسلان شادمان ترجمه شده است. ترجمه‌ها خوب است.

از کجا بخرم؟‌ (می‌دونم شما از اینکه می‌شه این کتاب رو روی اینترنت پیدا کرد هیچ استفاده‌ای نمی‌کنید!!)

انتشارات فاطمی: میدان دکتر فاطمی، خیابان جویبار، خیابان میرهادی، شماره 14. تلفن: 88945545

قیمت: خداییش ارزونه!

چرا بخوانم؟

اگه نخوندین و دفعه بعد که یه نفر پرسید «ریاضیات به چه درد می‌خوره؟» جوابی نداشتین بدین مسئولیتش با خودتونه!

آخرین ویرایش:

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
این کتاب، نه کتاب درسی است، و نه کتابچۀ مسابقات، نه مجموعه‌ای از درس‌هاست برای آموزش کلاسی، و نه شامل تعدادی طرح تحقیقی است! پس این کتاب، چگونه کتابی است؟! خب اگه مترجمی که کتاب را از روسی به انگلیسی ترجمه کرده جواب این سوال را نمی داند، من می دانم! این کتاب چکیده یک فرهنگ است ، فرهنگی که در آن ریاضیدان از ریاضی ورزی لذت می برد و وظیفه خود می داند که این لذت را با بر و بچ سهیم شود. چگونه؟ فقط با خواندن کتاب امروز می شود این را فهمید! [FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]
[/FONT]
[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]نام: محافل ریاضی[/FONT]
[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]
[/FONT]​
[SIZE=+0]
[/FONT]
۳۴۸ صفحه برای کتابی که پر از مسایل هیجان انگیز است چندان زیاد نیست، بخصوص کتابی که در آن برای دانش آموز راهنمایی، دبیرستانی، دانشجوی ریاضی و غیر ریاضی مساله دارد، کتابی که در آن بازی،ترکیبیات، هندسه، نظریۀ اعداد و گراف پیدا می شود. تنها محافل می تواند این همه را در خود داشته باشد و شلم شوربا نباشد. مسایل کتاب با ترتیبی باور نکردنی چیده شده اند. شما می توانید از راهنمایی این کتاب را در دست بگیرید و مثل فیلم های هالیوودی با دوستانتان یا زمانی که در اتوبوس و مترو هستید به مسائل آن فکر کنید. همچنان که شما بزرگ می شوید مسایل هم با شما بزرگ می شوند (یا برعکس). و اکنون شما دانشجو هستید و هنوز این کتاب را در دست دارید.
[/SIZE]
[/FONT]
[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]نویسنده:‌ فومین، گنکین، ایتنبرگ.
[/FONT]
مطمین نیستم که بتوان این سه تن را به تعبیر معمول نویسنده دانست. در واقع، آنها یک سنت آموزشی را ثبت کرده اند. سنتی که در سنت پترزبورگ به مدت شصت سال ریاضیدانان و دانش آموزان را در یک محفل نشانده، محفلی که نقل (بخوانید noql) آن ایده ای ریاضی است که در دل مساله ای پنهان شده.
[/FONT]
[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]مترجم: [/FONT]ارشک حمیدی، مهرداد مسافر.

[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]اگر تا به حال هیچ ترجمه ای از ارشک نخوانده اید، در واقع هیچ کتاب غیر درسی ریاضی نخوانده اید! [/FONT]
[/FONT]
[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]از کجا بخرم؟
[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]انتشارات فاطمی: میدان دکتر فاطمی، خیابان جویبار، خیابان میرهادی، شماره 14. تلفن: 88945545 [/FONT]
[/FONT]
[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]قیمت: کمتر از ۳ دلار. یعنی حتی باهاش یه مک دونالد هم نمی تونین بخورین. [/FONT]
[/FONT]
[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]چرا بخوانم؟
[/FONT]
[FONT=tahoma, verdana, arial, helvetica, sans-serif]اصلا کی گفته که این کتاب رو بخونی، باید مسایلش رو حل کنی و اگه خدایی نکرده خواستی یه محفلی یه جایی، دانشگاهی، مدرسه ای راه بندازی، ازش ایده بگیری.[/FONT]

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نام : خلاقیت در ریاضیات . مهندسی

شناسنامه کتاب :

مولف :پرویز شهریاری

ناشر : انتشارات پژوهنده

چاپ : اولسال انتشار : تابستان 1380

تیراژ: 3100 جلد

قیمت کتاب : 5500 ریال

تعداد صفحات : 88

توضیحات در مورد کتاب :

کتاب خلاقیت در ریاضیات و مهندسی تالیف ریاضی دان کشور آقای پرویز شهریاری است . او در مقدمه این کتاب می گوید :" زندگی پر از مساله است ، مساله های خاص شما ، هیچ نمونه و روشی هم برای آن وجود ندارد.

در برابر هر مساله ای که قرار می گیرید ، باید خودتان آن را حل کنید .البته می توانید و باید با دیگران مشورت کنید ،ولی سر آخر این شما هستید که باید تصمیم بگیرید.

تنهاتفاوتی که مساله های ریاضی یا مهندسی با مساله های زندگی دارند ، این است که در این جا باید از ریاضیات و یا کار مهندسی آگاه باشید
."
این کناب از چندین مقاله مختلف تشکیل یافته است که بعضی از آنها توسط خود مولف و بعضی دیگر ترجمه شده از تویسندگان دیگر است که نام آنها در ابتدای مقاله ذکر شده است;)

titanium833

عضو جدید
یه سوال در مورد آموزش ریاضی دوستان کمک کنید لدفن !

یه سوال در مورد آموزش ریاضی دوستان کمک کنید لدفن !

درود
من بعد از 7-8 سال که از گرفت دیپلمم میگذره امسال اومدم علمی کاربردی پودمانی دارم برنامه نویسی میخونم !ترم یکم ، زبانم فوله و از کامیپوتر هم سر در میارم ، ولی تو ریاضی خیلی مشکل دارم ! از پایه ریاضیم ضعیفه ، در حدی که تو عملیات معمولی مثل ضرب و تقسیم و اینا هم مشکل دارم (مثلا مخرج مشترک گرفتن رو یادم رفته بود!). البته خنگ نیستم و زود یاد می گیرم!
من رفتم بازار دنبال یه کتاب می گشتم که خلاصه ای از پایه ریاضی رو (ابتدایی و راهنمایی و دبیرستان) توش داشته باشه ، چیزی پیدا نکردم !
حالا سوال من اینه که چطور باید یاد بگیرم ریاضی رو ، البته با توجه به رشته نرم افزار میخوام فقط چیزایی رو یاد بگیرم که تو برنامه نویسی کاربرد داره ! ینی فقط علوم پایه و یه سری مباحث پیشرفته تر که تو برنامه نویسی بعدا باید بلد باشی.
دوستان کسی پیشنهادی داره ؟
ممنون