«امیرالمؤمنین» عنوانی از جانب خداوند برای حضرت علی(ع)

كربلايي حسام

اخراجی موقت
[FONT=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]آخرین ساعات حضور پیامبر (ص) در مکه است و به زودی کاروان حجّاج به قصد بازگشت به دیار خویش، حرکت خواهد کرد.
[FONT=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]امروز نیز افتخاری دیگر برای شاه جوانمردان به همراه دارد. آری، امروز است که جبرییل بر پیامبر خدا نازل می شود و از جانب پرودگار، مدال و عنوان زیبای «امیرالمؤمنین» را به طور اختصاصی برای ابوالحسن علّی بن ابی طالب (ع) به همراه می آورد.
[/FONT][FONT=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]پیامبر خدا نیز دستور می دهند تا یکایک یارانشان صاحب ذوالفقار را ملاقات کنند و ایشان را با عنوان امیر اهل ایمان بخوانند و چنین سلام کنند: السّلامُ عَلَیکَ یا أمیر المُؤمِنین.
[/FONT][FONT=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]این دستور پیامبر (ص) بعضی از صحابه را خوش نمی آید و ناخرسندانه می پرسند: آیا این عنوان از سوی خداوند و رسول اوست؟
[/FONT][FONT=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]پیامبر رحمت آزرده خاطر و غضبناک می فرمایند: این حقی است از طرف خدا و رسولش. خداوند این دستور را به من داده است.

[/FONT][FONT=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]آن گاه اندیشناک از فرجام آخرین رسالت خویش یعنی تعیین جانشین، راه می سپرد. به این چنین مسلمانانی در فرداهای نزدیک چگونه سر تسلیم در برابر فرمان عظیم پرودگار فرود خواهند آورد؟
[/FONT][FONT=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]نطفه نخستین توطئه ها در همین روزها در مکه بسته شده است. گفته های پیامبر (ص) از رحلت قریب الوقوع حضرتش خبر می دهد و همه چیز از جانشینی امیر المؤمنین (ع) بعد از ایشان حکایت دارد.
[/FONT][FONT=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]آنان که سال های سال در اندیشه و آرزوی تکیه زدن بر جایگاه حکومت بعد از پیامبر (ص)، دندان طمع تیز کرده بودند، اینک حلقه فتنه آراسته می کنند و برای فرداها هم قسم می شوند که: اگر محمّد از دنیا رفت یا کشته شد، نمی گذاریم خلافت و جانشینی او در اهل بیتش مستقر شود.

[/FONT][FONT=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]این متن پیمانی بود که پنج نفر از یاران نقاب به چهره و منافق پیشه پیامبر، نوشته و در میان کعبه در زیر خاک نهان کرده بودند؛ پیمانی که با عنوان «صحیفه ملعونه» (نوشتار شوم) از آن یاد می شود و پیامبر بزرگ (ص) در خطبه غدیر نسبت به آن هشدار می دهند.
[/FONT][FONT=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]آیا مسلمانان به این هشدار توجه کردند؟[/FONT]

[FONT=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]منبع : تبیان
[/FONT][FONT=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]دکتر عدنان درخشان[/FONT]

[/FONT]

hot849

عضو جدید
سلام دوست عزیز

من یک شیعه هستم و فرمانبردار حضرت علی(ع). اما با جعل تاریخ مخالفم

اولین کسی که ملقب به لقب امیرالمومنین شد جناب عمر، خلیفه دوم بود!

منبع: کتاب الفتوح ابن عثم کوفی - (خود ایشان هم شیعه بودند)

موفق باشی

كربلايي حسام

اخراجی موقت
سلام دوست عزیز

من یک شیعه هستم و فرمانبردار حضرت علی(ع). اما با جعل تاریخ مخالفم

اولین کسی که ملقب به لقب امیرالمومنین شد جناب عمر، خلیفه دوم بود!

منبع: کتاب الفتوح ابن عثم کوفی - (خود ایشان هم شیعه بودند)

موفق باشی

سلام علیکم و رحمه الله
دوست عزیز
بند هم کتاب الفتوح رو خوندم و در کتابخونه دارم.
به قول خودتون اولین کسی که ملقب شد
ملقب شدن توسط مردم بود
نه توسط خدا
همونطور که خلفا به صدیق و فاروق هم خطاب شدند
اما اینها القاب امیرالمومنین بود.

فقط حیدر امیرالمومنین است
امیرالمومنینی چیزی است از جانب خدا نه خطابه مردم.

یاعلی

• Like
واکنش ها: aspo

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست گرامی.اولا که وقتی قراراست سخنی ازتاریخ شودبایدبامنابع تاریخی موثق سخن گفت وگرنه سخن گفته شده گزافه گویی بیش نیست
که توسط شیعیان ساخته وپرداخته شده است.دوما متاسفانه تعصبات فکری مانع نگاه انتقادی به موضوع می شودوجایی برای عقل وخردباقی نمی گذارد.
چراشیعیان هرگزبرای اثبات حقانیت خودنمی گویندپیامبرفرمودبه حضرت علی بگویید:امیرالمومنین؟به نظرشمااین موضوع آیاخلافت حضرت علی رااثبات نمی کند؟براستی اگرهمگان به حضرت علی می گفتندامیرالمومنین دیگرشک وتردیدی دربین مردم وصحابه برای اثبات خلافت حضرت علی وجودداشت؟اماشیعیان همواره به روایت مشهورپیامبراکتفامی کنندکه درآن ازلفظ مولا سخن می گویدکه مولاراهم به هزارجورمی توان معناکرد.من دراینجانمی خواهم درباب این موضوع صحبت کنم که منظورپیامبرچه بودبلکه می خواهم نشان دهم که سخن شمادرموردامیرالمومنین خطاب شدن حضرت علی فقط یک سخن متعصبانه برخواسته ازجزمیت اندیشی ودگم فکری است که ازسایتی مثل تبیان نقل شده است.سوما علایق وتعصبات شمابه حضرت علی سبب شده است که واقعیات تاریخی راتحریف کنید.ظاهراشماتمامی القاب شایسته ای که پیامبربه سایرین داده است راهم متعلق به حضرت علی می دانید.درحالیکه حتی اگربه حرفهای علمای خودهم نگاه کنیدحداکثرادعایی که می کننداین است که پیامبراسلام چنین القابی به ابوبکروعمرنداده است.ونه اینکه چنین القابی رابرای حضرت علی مصادره به مطلوب بفرمایید.

Food science eng

عضو جدید
سلام علیکم و رحمه الله
دوست عزیز
بند هم کتاب الفتوح رو خوندم و در کتابخونه دارم.
به قول خودتون اولین کسی که ملقب شد
ملقب شدن توسط مردم بود
نه توسط خدا
همونطور که خلفا به صدیق و فاروق هم خطاب شدند
اما اینها القاب امیرالمومنین بود.

فقط حیدر امیرالمومنین است
امیرالمومنینی چیزی است از جانب خدا نه خطابه مردم.

یاعلی

دروغ بستن به زبان خدا و پیغمبر !
من ثاننی اثنین را به تو نشان میدهم . خطاب مستقیم و بدون اینکه از آن تاویل شود . شما از اصل دینتان یک آیه مستقیم بدون اینکه از آن تاویل شود نشان دهید !

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
کربلایی درسته تو مسایل سیاسی باهات اختلاف عقیده دارم اون هم در اشد درجه
اما از این جور تاپیک هات حال میکنم اون هم در اشد درجه
اما یک چیزی از اونجا که شما وختت از من بیشتره میتونی تو یک مسئله تحقیق کنی؟؟
اون هم این که من شنیدم تو غدیر خم که همه جمعیت با مرتضی علی بیعت کرردند و دست دادند،این گونه با ایشان بیعت میکردند :دست میدادند و به او میگفتند امیرالمومنین
میتونی درستی یا دروغی این مطلب رو برا ما تحقیق کنی؟؟؟

دستت درد نکنه
منتظرم
راستی خبرم کن با پیام ها

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست گرامی.اولا که وقتی قراراست سخنی ازتاریخ شودبایدبامنابع تاریخی موثق سخن گفت وگرنه سخن گفته شده گزافه گویی بیش نیست
که توسط شیعیان ساخته وپرداخته شده است.دوما متاسفانه تعصبات فکری مانع نگاه انتقادی به موضوع می شودوجایی برای عقل وخردباقی نمی گذارد.
چراشیعیان هرگزبرای اثبات حقانیت خودنمی گویندپیامبرفرمودبه حضرت علی بگویید:امیرالمومنین؟به نظرشمااین موضوع آیاخلافت حضرت علی رااثبات نمی کند؟براستی اگرهمگان به حضرت علی می گفتندامیرالمومنین دیگرشک وتردیدی دربین مردم وصحابه برای اثبات خلافت حضرت علی وجودداشت؟اماشیعیان همواره به روایت مشهورپیامبراکتفامی کنندکه درآن ازلفظ مولا سخن می گویدکه مولاراهم به هزارجورمی توان معناکرد.من دراینجانمی خواهم درباب این موضوع صحبت کنم که منظورپیامبرچه بودبلکه می خواهم نشان دهم که سخن شمادرموردامیرالمومنین خطاب شدن حضرت علی فقط یک سخن متعصبانه برخواسته ازجزمیت اندیشی ودگم فکری است که ازسایتی مثل تبیان نقل شده است.سوما علایق وتعصبات شمابه حضرت علی سبب شده است که واقعیات تاریخی راتحریف کنید.ظاهراشماتمامی القاب شایسته ای که پیامبربه سایرین داده است راهم متعلق به حضرت علی می دانید.درحالیکه حتی اگربه حرفهای علمای خودهم نگاه کنیدحداکثرادعایی که می کننداین است که پیامبراسلام چنین القابی به ابوبکروعمرنداده است.ونه اینکه چنین القابی رابرای حضرت علی مصادره به مطلوب بفرمایید.
ببین رفیقه من
درسته تعصب بیجا کلا مردوده
اما تعصب هم در جای خودش خوبه و مفید
یک سوال از شما دارم
گیرم پیامبر به هر کسی هر لقبی داده باشه مثلا به سلمان هم گفته سلمان من اهل بیتی
اما پیامبر بجز علی دست کی رو گرفت برد بالا و گفت بعد از من ایشون جانشین من هستند؟؟؟
حالا گیرم که به هر کسی هر لقبی هم داده باشن
مسئله غدیر همانند یک جلسه بزرگ معارفه و منصوب کردن علی به جانشینی بعد از خودش بود

اما یک مسئله هم هست و اون هم اینه که
کلا در پذیرش امامت و ولایت علی هیچ اجباری نیست
همچنان که در پذیرش مسائلی همچون صقیفه هیچ اجباری نیست

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین رفیقه من
درسته تعصب بیجا کلا مردوده
اما تعصب هم در جای خودش خوبه و مفید
یک سوال از شما دارم
گیرم پیامبر به هر کسی هر لقبی داده باشه مثلا به سلمان هم گفته سلمان من اهل بیتی
اما پیامبر بجز علی دست کی رو گرفت برد بالا و گفت بعد از من ایشون جانشین من هستند؟؟؟
حالا گیرم که به هر کسی هر لقبی هم داده باشن
مسئله غدیر همانند یک جلسه بزرگ معارفه و منصوب کردن علی به جانشینی بعد از خودش بود

اما یک مسئله هم هست و اون هم اینه که
کلا در پذیرش امامت و ولایت علی هیچ اجباری نیست
همچنان که در پذیرش مسائلی همچون صقیفه هیچ اجباری نیست
بنده هم پیرامون این موضوع صحبتی نکردم ومعترض موضوع موردنظرشمانشدم،بلکه فقط خطاب شدن حضرت علی به امیرالمومنین راازلحاظ عقلی وتاریخی مردوددانستم.

كربلايي حسام

اخراجی موقت
دروغ بستن به زبان خدا و پیغمبر !
من ثاننی اثنین را به تو نشان میدهم . خطاب مستقیم و بدون اینکه از آن تاویل شود . شما از اصل دینتان یک آیه مستقیم بدون اینکه از آن تاویل شود نشان دهید !

:surprised:
عجب

دوست عزیز انقدر راحت تهمت زدن خوب نیست

شما ثابت کنید بنده دروغ گفتم

Food science eng

عضو جدید
:surprised:
عجب

دوست عزیز انقدر راحت تهمت زدن خوب نیست

شما ثابت کنید بنده دروغ گفتم

حرفها میزنید ! اگر بخوام تک تک جملات بالا رو رد میکنم . فقط به یک جمله بسنده میکنم " [FONT=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]آنان که سال های سال در اندیشه و آرزوی تکیه زدن بر جایگاه حکومت بعد از پیامبر (ص)، دندان طمع تیز کرده بودند "
هر انسان عاقلی میفهمه کسی که دنبال حکومت کردن و مال دوستیه همه چیزش رو نمیده که در آخر کهنه فروشی کنه. نکنه از این هم بی اطلاعید ؟ نکنه از کاخهای خلفا و اصحاب خبری دارید و ما نداریم ؟ یا از ثروتشان ؟ یا از خوشگذرانیهایشان ؟

و شما باید برای من دلیل و مدرک برای حرفهاتون بیارید . از جانب خدا مطلبی دریافت کردید ؟ یا خواب دیدید که پیغمبر به مسلمانان گفت این را امیر صدا کنید ؟!

[/FONT]

كربلايي حسام

اخراجی موقت
حرفها میزنید ! اگر بخوام تک تک جملات بالا رو رد میکنم . فقط به یک جمله بسنده میکنم " [FONT=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]آنان که سال های سال در اندیشه و آرزوی تکیه زدن بر جایگاه حکومت بعد از پیامبر (ص)، دندان طمع تیز کرده بودند "
هر انسان عاقلی میفهمه کسی که دنبال حکومت کردن و مال دوستیه همه چیزش رو نمیده که در آخر کهنه فروشی کنه. نکنه از این هم بی اطلاعید ؟ نکنه از کاخهای خلفا و اصحاب خبری دارید و ما نداریم ؟ یا از ثروتشان ؟ یا از خوشگذرانیهایشان ؟

و شما باید برای من دلیل و مدرک برای حرفهاتون بیارید . از جانب خدا مطلبی دریافت کردید ؟ یا خواب دیدید که پیغمبر به مسلمانان گفت این را امیر صدا کنید ؟!

[/FONT]

چه جالب
پس تمام اصول و پایه حرف شما بر اینن است که خلفای اسلام کوخ نشین بودند نه کاخ نشین
درسته؟

خب اگر دلیلتون این هست خیلی دلیل مضحکی هست

اگر موافق باشید در مورد خلقا و جانشینی بعد از پیامبر صحبت کنیم

بالا