«««صندوقچه پيشنهادات»»»

مربوب

عضو جدید
به نام او...........
خشت اول ماشين الات كشاورزي
سلام
طي درخواست هاي مكرر بچه ها خوب ماشنهاي كشاورزي و راي زنيهاي كه با جناب tpc.co و پيگيري هاي سركار خانوم افسون خانوم و لطف هميشگي اين دو يار بزرگوار نسبت به ما ماشين الاتي ها, تالاري مجزا اختصاصي و مستقل از از تالار كشاورزي و مكانيك براي اين رشته در نظر گرفته شده است
همانطور كه مستحضر هستيد براي پيشگري از هرگونه دوباره كاري ,مديريت محترم در نظر دارند خشت اول به بهترين نحو گذاشته شود لذا براي تحقق بخشيدن به اين امر تاپيك حاضر محل مناسبي براي ايراد و بيان هرگونه پيشنهاد و ارائه راهكار براي تعالي بخشيدن تالار نوپاي ماشين هاي كشاورزي است.
مديريت محترم عذر ِ قصور بنده را ببخشند!!!!!

پ.ن.اين تاپيك فقط و فقط براي ارائه پيشنهادات است براي انسجام مطالب لطفا اسپم نفرماييد(پاسخگويي سوالات شما اينجا لطفا)!!!
باحترام نظام

مربوب

عضو جدید
دشت اول همين تاپيك رو با اجازه همگي ميخوام اينطور شروع كنم كه:

• معرفي رشته ماشين هاي كشاورزي
شامل معرفي خود رشته –معرفي رششته هاي مربوطه در مقاطع بالاتر(شهر ها-ظرفيت)-بازار كار- شامل واحد هاي درسي –عملي و كارگاهي ميباشد
2.شامل تاريحچه اين رشته (البته منظور نه اينكه در گذشته چي بوده منظور بيشتر كاربرد اين رشته در عصر حاضر مي باشد)
3.معرفي دستگاه ها
شناخت دستگاه و نوع كار كرد و انواع ان و ... ميپردازد
4. مكمل شماره سوم كه كاري است بسيار جالب
برگزاري كلاس هاي كارگاه
مثل كارگاه ريخته گري –ماشين ابزار –داشت و برداشت-خاكورزي و...
(گرچه تمام اين دروس تك واحدي هستند ولي نكته ها و مطالبي فوق العاده جالبي در ان ها نهفته است كه وقتي وارد بازار كار ميشيم يا روي پروژه ها كار ميكنيم به ضرورت دانستن اين مطالب پي ميبريم)
5. از اونجايي كه خودم از جمله كساني هستم كه از سيالات تغيير رشته دادم فقط 19 واحد تخصصي بين اين دو رشته وجود داره تمامي مباحث مشترك در تالار هاي مربوطه مورد بحث قرار گرفته (استاتيك-ديناميك-مواد-ارتهاشات-ترمو-مكانيك سيالات و...)اما حال ميتوان با يه غربالگري مناسب ميتوان مباحث مكانيك تراكتور و داشت و برداشت و طراحي ماشين هاي كشاورزي و مكانيزاسيون و... را يه چالش وا داشت
(پ.ن.ميتونيم اينجا رو به كلاس درس تبديل كنيم (هم به صورت پرسش و پاسخ هم رفع اشكال)
6.يه پيشنهاد خيلي خوبي كه دارم تهيه كاتالوگ هاست كه اين كار و حرفه اي دنبال ميكنم
(انگار داريم د ِمونتاژ قطعات رو انجام ميديم بعد كدگذاري ميكنيم و اخرسر يه كاتالوگ جامع و كامل داريم )
(كه اين شامل معرفي قطعات وظيفه و كار كرد هر قطعه معرفي سيستم متريال و الياژ بكار رفته در قطعات و اگه بحث جدي تر پيگيري شه ميشه بسطش داد به بهينه سازي و عمر قطعات......(فعلا به عنوان تست ميخوام همين كار رو توي تالار خودرو انجام بدم)

با تشكر و احترام
نظام

s.ali moasheri

عضو جدید
با سلام :victory::book:
لطفا اطلاعاتی در مورد ماشین آلات حفاری کوره قنات وچاه آب برایم بفرستید ممنون:gol:

mmelek43

عضو جدید
بنام خدا
با سلام ضمن تبريك اعياد گذشته به كليه دست اندركاران سايت
اينجانب تقاضا دارم مقالاتي در خصوص ماشينهاي پس از برداشت براي اطلاع خودم و ديگر خوانندگان محترم در پاسخ قرار دهيد

ّFox

عضو جدید
در باره بعضی واحد ها مثل مکاترونیک که تو ایران تدریس نمی شه هم بهتر بحث شه:)

hadixyz

عضو جدید
آقای دکتر علیمردانی از اساتید دانشگاه تهران در زمینه مکاترونیک تخصص دارند. تخصصشون در دوره ی دکترا هم مکاترونیک بوده . چند تا از کتاب های مهم ایشون رو بهتون معرفی می کنم :
ابزار دقیق برای اندازه گیری های مهندسی: حسگرها و ثبات ها
اندازه گیری و کنترل در کشاورزی

برای این زمینه باید دانسته و پایه ی محکمی هم در زمینه برق و کنترل داشته باشین
برای بحث بیشتر میتونین به ایمیل من پیغام بفرستین

در باره بعضی واحد ها مثل مکاترونیک که تو ایران تدریس نمی شه هم بهتر بحث شه:)

بالا