[ ورزش های رزمی ] ووشو

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
طلا، 4 نقره و 3 برنز حاصل کار تالوکاران در روز نخستخبرگزاری فارس: تالوکاران کشورمان در روز نخست چهارمین دوره تورنمنت بین المللی ووشو جام پارس 3 مدال طلا، 4 نقره و 3 برنز کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، نخستین روز از مسابقات بین المللی ووشوی جام پارس امروز برگزار شد که مدال های زیر در تالو کسب شد:
*فرشاد عربی 2 مدال طلا در فرم های نان چوان و نن گون
*احسان پیغمبری یک مدال طلا در فرم گون شو و یک مدال نقره در چانگ چوان
*مصطفی حسن زاده یک مدال نقره در فرم نن گون و یک مدال برنز در فرم نان چوان
*بهروز بخشی زاده یک مدال نقره در فرم چیانگ شو
*حسام تشنیزی یک مدال نقره در فرم گون شو
*علی وطن خواه یک مدال برنز در فرم تای چی چوان
*میثم امانی یک مدال برنز در فرم چیانگ شو
در بخش ساندا نیز نفرات راه یافته به مرحله نیمه نهایی مشخص شدند. در وزن 65- کیلوگرم محسن محمد سیفی، در وزن 70- کیلوگرم سجاد عباسی و اصغر سوری، در وزن 75- کیلوگرم جواد آقایی و محسن بابایی، در وزن 80- کیلوگرم مجید هاشم بیگی و امیر فضلی، در وزن 85- کیلوگرم حمیدرضا قلی پور و ابوالفضل خانه کشی و در وزن 90- کیلوگرم محمد دولتمندی در نیمه نهایی فردا به رقابت با حریفان می پردازند.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسابقات بین‌المللی ووشوی جام پارس- زنجان
پیروزی سانداکاران ایران در 5 وزن
خبرگزاری فارس: 5 ووشوکار کشورمان در بخش ساندا موفق شدند در آغاز رقابت‌های چهارمین دوره تورنمنت ووشو جام پارس حریفان خود را شکست دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس، نمایندگان سانداکار ایران موفق شدند در 5 وزن در رقابت‌های بین‌المللی جام پارس به پیروزی برسند.
نتایج این رقابت ها به شرح زیر است:
در وزن 56- کیلوگرم: مسعود انصاری از تیم نفت تهران مقابل نماینده چین با نتیجه 2 بر یک شکست خورد.
وزن 60- کیلوگرم: علی یوسفی از تیم زنجان هم مقابل ووشوکار نامدار چین شکست را پذیرفت.
وزن 65- کیلوگرم: محسن محمد سیفی قهرمان جهان در سال 2011 و دارنده مدال طلای بازی های آسیایی گوانگجو نماینده لبنان را شکست داد.
در همین وزن مهدی جعفر پور از تیم نفت مقابل نفر سوم جهان از روسیه مغلوب شد.
وزن 70- کیلوگرم: اصغر سوری از تیم نفت نماینده عراق را مغلوب کرد. در همین وزن سجاد عباسی قهرمان جهان در سال 2011 از تیم زنجان مقابل ووشوکار ارمنستان به پیروزی رسید.
وزن 75- کیلوگرم: جواد آقایی از تیم زنجان دارنده عنوان سومی جهان ووشوکاری از فرانسه را مغلوب کرد در همین وزن محسن بابایی از تیم نفت نماینده هند را ناک اوت کرد.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
در حضور مدعیان کسب مدال در جام پارس ووشو
وطن‌خواه: تای‌چی‌چوان سخت‌ترین فرم در تالوست اما مدال برنز را کسب کردم
خبرگزاری فارس: تالوکار تیم نفت تهران گفت: اجرای فرم‌تای‌چی‌چوان نسبت به فرم‌های دیگر بسیار سخت است اما خوشبختانه توانستم در میان مدعیان، مدال برنز را کسب کنم.

علی وطن‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: تقریباً پنجمین سال متوالی است که در اردوهای تیم ملی وشو در بخش تالو (فرم تای‌چی‌چوان)فعالیت می‌کنم، البته در رقابت‌های جام پارس در ترکیب تیم نفت وارد تالو‌فیلد شدم که خوشبختانه با اجرای نمایش قابل قبول توانستم برای تیم نفت مدال برنز را کسب کنم.
وی افزود: حضور تیم‌هایی مثل چین، ویتنام، ترکیه، روسیه و ... در این رقابت‌ها نشان می‌دهد که سطح فنی مسابقات چقدر بالا است. دوره گذشته تیم‌های کمتری در جام پارس حضور داشتند و چندان کیفیت مسابقات بالا نبود اما خوشبختانه امسال 18 تیم خارجی در این رقابت‌ها شرکت کردند که هر کدام از این تیم‌ها به تنهایی یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی هستند. با این حساب کار برای کسب عنوان قهرمانی برای همه تیم‌ها دشوار است و به راحتی نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که کدام تیم می‌تواند قهرمان چهارمین دوره مسابقات شود.
تالوکار تیم نفت گفت: اجرای فرم تای‌چی‌چوان نسبت به فرم‌های دیگر بسیار سخت است و این موضوع باعث می‌شود رقابت در این بخش حساس‌تر از فرم‌های دیگر باشد. با توجه به اینکه قرار است برای اولین بار در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کنم فکر می‌کنم این رقابت‌ها قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا خیلی برای ملی‌پوشان مفید است.
وطن‌خواه در پایان اظهار داشت: با توجه به شناختی از حریفانم دارم می‌دانم که در ویتنام رقیبان سرسختی مثل تالوکاران کره‌ای و چینی که از مدعیان کسب مدال هستند حضور خواهند داشت. با این حساب در تلاش هستم تا برای اولین بار با حضور در رقابت‌های آسیایی بهترین مدال را برای تیم ملی ووشو کسب کنم.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیغمبری و حسن‌زاده در تالو طلایی شدند
خبرگزاری فارس: 2 تالوکار ایران در چهارمین دوره ووشوی جام پارس به مدال طلا رسیدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در رقابت‌های بین‌المللی ووشوی جام پارس که به میزبانی زنجان در حال برگزاری است، امروز (یکشنبه) و در تالو احسان پیغمبری از تیم منتخب زنجان در فرم دائو شو با امتیاز 9.77 در جایگاه اول ایستاد و صاحب نشان طلا شد.
همچنین در این فرم نماینده ایتالیا با امتیاز 9.72 در جایگاه دوم ایستاد و حسان تشنیزی تالوکار کشورمان از تیم نفت تهران با امتیاز 9.60 صاحب نشان برنز شد.

در فرم نن دائو نیز مصطفی حسن زاده از تیم منتخب زنجان با امتیاز 9.69 به مدال طلای این رقابت‌ها دست یافت.همچنین در این فرم نماینده ایتالیا با امتیاز 9.65 دوم شد و نماینده افغانستان با امتیاز 9.02 در جایگاه سوم قرار گرفت.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
فضلی: جو سالن نمی‌تواند مانع رسیدن به مدال شود
خبرگزاری فارس: ووشو کار تیم نفت تهران گفت: کسی که مدال می‌خواهد کاری به جو سالن مسابقات ندارد و فکر نمی‌کنم شرایط حاکم بر مسابقات بتواند مانع رسیدن به مدال شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، دومین روز از تورنومنت بین‌المللی وشوی جام پارس در حالی از صبح امروز به میزبانی شهر زنجان پی‌گیری می‌شود که امیر فضلی سانداکار تیم نفت تهران با شکست حریفان خود به فینال راه یافت.

امیر فضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس اظهار داشت: مسابقات جام فارس یکی از معتبرترین تورنومنت‌هایی است که در این چند ساله در حال برگزاری است. خوشبختانه در این دوره از مسابقات نیز همه تیم‌ها با آمادگی کامل وارد زنجان شدند.
وی در مورد آمادگی فنی ملی پوشان ایرانی در این دوره از مسابقات گفت: تقریباً همه ملی پوشانی که در ترکیب دو تیم حضور پیدا کردند از لحاظ فنی بسیار آماده هستند. البته مربیان نسبت به من لطف دارند و همیشه اعلام می‌کنند که بنده در مبارزاتم جسارت بسیار بالایی دارم.
فضلی در ادامه در مورد مبارزه مقابل حریف چینی خود گفت: مقابل چینی‌ها مبارزه کردن کار دشواری است و اگر در ابتدای مبارزات از لحاظ فنی مقابل آنها کم بیاوریم دیگر کاری نمی‌توانیم انجام دهیم و آنها بلافاصله به روی حریفانشان مسلط می‌شوند. البته دیگر مربیان ایرانی از فوت و فن مبارزات چینی‌ها به خوبی آگاه هستند و همیشه قبل از مبارزات تمام نکات فنی را به ما گوشزد می‌کنند.
وی در پاسخ به این سؤال که چرا دو ووشوکار ایرانی مقابل حریفان چینی شکست خوردند اما فضلی مقابل حریف چینی پیروز شد خاطرنشان کرد: در طول چند مسابقه‌ای که انجام داده‌ام تمام حواسم به نکاتی بود که مربیان از پشت سر به من می‌گفتند البته برخی مواقع صدای تماشاگران در سالن مسابقات به حدی بود که صدای مربیان را نمی‌شنیدم و ناچار بودم از نکته‌هایی که قبل از مبارزه مربیان به من گفته بودند در ذهنم مرور کنم. به نظرم این کار باعث موفقیت من مقابل حریف چینی شد.
فضلی در پاسخ به این سؤال که آیا فکر می‌کنید حریف شما شناخته شده بود یا خیر گفت: شناختی نسبت به وی نداشتم و تا به حال هم با حریف چینی‌ام روبرو نشده بودم. به من گفته بودند که از قهرمانان چین است و این یعنی اینکه می‌تواند قهرمان جهان هم باشد. من تنها در سالن تمرین قبل از مسابقه دیدم که خیلی هم سرحال تر از من در تمریناتش به نظر می‌رسد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا شرایط جوی حاکم بر سالن مسابقات می‌تواند باعث شکست وشوکاران شود،گفت: کسی که مدال می‌خواهد کاری به شرایط جوی سالن مسابقات ندارد و حتماً باید تمام افکارش رسیدن به مدال باشد و من فکر نمی‌کنم شرایط در سالن مسابقات باعث عدم رسیدن به مدال باشد. در ویتنام نیز به دنبال کسب مدال خواهم بود.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیغمبری: برای رسیدن به جایگاه تالوکاران برتر جهان باید بیشتر تلاش کنم
خبرگزاری فارس: تالوکار تیم ملی گفت: در فرم‌هایی مسابقه می‌دهم که بیشترین و بهترین شرکت‌کنندگان را دارد و برای رسیدن به این جایگاه باید تلاش کنم تا سطح فنی خودم را ارتقاء ببخشم.

به گزارش خبرگزاری فارس، احسان پیغمبری تالوکار تیم نفت با حضور در تورنمنت بین‌المللی وشوی جام پارس توانست با اجرای فرم در بخش‌های چانگ چوان، گون‌شو، دائوشو توانست مدال طلا و نقره را از آن خود کند.
احسان پیغمبری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که مصاف با حریفان چینی از نظر شما چطور بود؟ گفت: چینی‌ها ذاتاً تالوکار هستند. فیزیک و استعداد ذاتی آنها با توجه به تجربه بالایی که دارند باعث شده که در مصاف با آنها کمی فاصله داشته باشیم. البته می‌توانستم در رقابت با چشم‌بادامی‌ها مدال طلا کسب کنم اما نمی‌دانم چرا داوران امتیاز بیشتر را به او دادند. شاید او بهتر از من اجرا کرد. به هر حال با تمرینات بیشتری می‌توان این فاصله‌ها را کم کرد. ما در تلاش هستیم تا تجربیات چینی‌ها که طی هزاران سال به دست‌آمده را کسب کنیم، البته رسیدن به این هدف سالها زمان می‌برد.
پیغمبری در ادامه گفت: مدتی بود تمریناتم را به دلیل امتحاناتم کم شده بود و به طور مستمر در اردوها حضور نداشتم اما حدود20روزی بود که مدام تمریناتم را زیر نظر مربی چینی پی‌گیری می‌کردم.
وی در مورد تفاوت مربیان چینی با مربیان ایرانی گفت: با تمام احترامی که برای مربیان ایرانی قائلم اما باید بگویم که تمرین با مربیان چینی به خصوص مربی حال حاضر تیم ملی به هیچ وجه خسته کننده نیست.
مربی چینی نوعی تمرین می‌دهد که پس از ساعتها تمرین باز هم انرژی برای کار کردن داریم. مربیان چینی انعطاف را در اجرای فرمها به خوبی آموزش می‌دهند و روی هم رفته ما همچنان برای حضور در میادین بین‌المللی نیاز داریم که با مربیان چینی تمرین کنیم.
پیغمبری در پاسخ به این سؤال که آیا با این روند تمرینی به موفقیت شما در مسابقات ویتنام می‌توانیم امیدوار باشیم اظهار داشت: من در فرم‌هایی مسابقه می‌دهم که بیشترین شرکت‌کننده را دارد. حریفان سرعتی که تعداد آنها زیاد است، من برای اینکه بتوانم جایگاه خوبی در اجرای فرمهای شمالی به دست آورم باید باز هم کار کنم و سطح فنی خودم را ارتقاء ببخشم البته در حال حاضر فرشاد عربی دیگر تالوکار کشورمان به این سطح رسیده اما من هنوز باید تمرین کنم تا به موفقیت در اوشیمینه برسم.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
مدال طلا، نقره و برنز حاصل تلاش تالوکاران ایرانی در زنجانخبرگزاری فارس: تالوکاران ایرانی در پایان مسابقات وشو در بخش تالو با کسب 5مدال طلا 4نقره و 5 برنز به کار خود در چهارمین دوره از مسابقات بین‌المللی جام پارس پایان دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وشوکاران ایرانی در بخش تالو با کسب 5مدال طلا، 4نقره و 5 برنز در بخش تالو به کار خود در چهارمین دوره تورنمنت بین‌المللی جام پارس پایان دادند.
احسان پیغمبری از تیم منتخب زنجان موفق شد دو مدال طلا و یک نقره کسب کند.
فرشاد عربی از تیم نفت تهران نیز با کسب دو مدال طلا در فرم‌های نان‌چوان و نن‌گوئن به کار خود پایان داد.
مصطفی حسن‌زاده از تیم منتخب زنجان نیز یک مدال طلا در فرم نن‌دائو یک مدال نقره در فرم نن‌گوئن و یک مدال برنز در فرم نان‌چوان کسب کرد.
حسام تشنیزی از تیم منتخب زنجان با کسب یک مدال نقره در فرم گوئن‌شو و یک مدال برنز در فرم دائوشو به کار خود پایان داد.
بهروز بخشی زاده از تیم نفت تهران یک مدال نقره در فرم چیانگ‌شو کسب کرد.
علی وطن‌خواه از تیم نفت تهران دو مدال برنز در فرم‌های تای‌چیچوان و تای‌چیجین کسب کرد و در پایان میثم امانی از تیم منتخب زنجان با کسب یک مدال برنز در فرم چیانگ‌شو به کار خود پایان داد.
مسابقات وشوی جام پارس امروز در بخش تالو به پایان رسید و فینال رقابت ها در بخش ساندا از ساعت 17 امروز در مجموعه ورزشی انقلاب زنجان پی‌گیری خواهد شد.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
بختیاری با شکست قهرمان آسیا، طلایی شد
خبرگزاری فارس: سانداکار تیم زنجان با شکست حریف چینی خود مدال طلای چهارمین دوره مسابقات بین المللی ووشوی جام پارس را کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در چهارمین دوره مسابقات بین المللی ووشوی جام پارس امروز علی بختیاری ساندا کار وزن 56- به مصاف گوانگ یانگ ووشوکار چینی که عنوان قهرمانی آسیا در سال 2011 را در کارنامه خود دارد رفت و با شکست وی عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.
بختیاری در این دوره از مسابقات در ترکیب تیم زنجان قرار داشت.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسابقات در بخش تالو به پایان رسید
خبرگزاری فارس: تیم ووشوی ایران در بخش تالو با کسب برنز وطن خواه به کار خود در چهارمین دوره مسابقات بین المللی جام پارس پایان داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، دومین روز از چهارمین دوره از مسابقات بین المللی ووشو جام پارس در حالی به میزبانی زنجان در حال پیگیری است که مسابقات در بخش تالو امروز یکشنبه به پایان رسید و مراسم اهدای مدال به تالو کاران تا لحظاتی دیگر برگزار شد.
در این رقابت‌ها و در فرم نن دائو مصطفی حسن زاده از تیم منتخب زنجان با امتیاز 9.69 به مدال طلا ادست یافت. در این فرم نماینده ایتالیا با امتیاز 9.65 دوم شد و نماینده افغانستان با امتیاز 9.2 در جایگاه سوم قرار گرفت.
در این رقابت‌ها احسان پیغمبری از تیم منتخب زنجان در فرم دائو شو با امتیاز 9.77 جایگاه اول ایستاد و صاحب نشان طلا شد، نماینده ایتالیا با امتیاز 9.72 در جایگاه دوم ایستاد و احسان تشتنیزه تالو کار کشورمان از تیم نفت تهران با امتیاز 9.60 صاحب نشان برنز شد.
علی وطن خواه در فرم تای چی جی با امتیاز 9.39 مدال برنز را کسب کرد.
نماینده چین با امتیاز 9.81 اول شد و نماینده هند با امتیاز 9.68 دوم شد.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
انتخابی تیم ملی ووشوی بانوان
هاشمی نفر اصلی وزن 56- کیلو شد
خبرگزاری فارس: پس از حذف مریم هاشمی در انتخابی درون اردویی، وی در وزن 56- کیلوگرم مقابل احمدی قرار گرفت و به عنوان نفر اصلی این وزن انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، پس از حذف مریم هاشمی، قهرمان جهان در سال 2011 در انتخابی درون ‌اردویی ووشوی بانوان در وزن 60- کیلو، کادر فنی بانوان این فرصت را در اختیار وی قرار دادند تا این بار شانسش را در وزنی پایین‌تر یعنی 56- کیلو امتحان کند.
در این وزن مرضیه احمدی با کسب پیروزی در وزن 56- کیلو مقابل مریم هاشمی قرار گرفت و در نهایت هاشمی به عنوان نفر اصلی این وزن انتخاب شد.
به گزارش فارس، پیش از این فدراسیون اعلام کرده بود هر ورزشکاری که بتواند از 3 مسابقه به دو پیروزی دست پیدا کند می‌تواند به عنوان نفر اصلی وزن خود انتخاب شود.
ووشوکاران خود را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا در هوشی‌مینه ویتنام آماده می‌کنند که 26 مرداد تا 4 شهریور برگزار می‌شود.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
ووشو

ووشو

مسابقات ووشوي جوانان آسيا - فيليپين؛
[h=1]دومين نشان نقره ووشوي ايران بدست آمد[/h]
[h=2] نفيسه پورگنجي دومين نشان نقره ايران در مسابقات ووشوي جوانان آسيا را کسب کرد.[/h]

در ادامه روز نخست هفتمين دوره مسابقات ووشوي جوانان آسيا نفيسه پورگنجي دومين نشان نقره تيم ملي جوانان کشورمان را به ارمغان آورد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ووشو، پورگنجي در بخش تالو گروه سني A و در فرم چانگ چوان جديد با کسب امتياز 9.90 در جايگاه دوم ايستاد و مدال نقره گرفت.

در اين فرم نماينده گان ماکائو و هند به ترتيب نشان طلا و برنز گرفتند.

پيش از اين محمد علي مجيري اولين مدال ايران که نشان نقره بود را به ارمغان آورد.

...scream...

عضو جدید
کاربر ممتاز
6 مدال،حاصل کار ووشوکاران جوان ايران

6 مدال،حاصل کار ووشوکاران جوان ايران

مسابقات قهرماني آسيا
[h=1]6 مدال،حاصل کار ووشوکاران جوان ايران[/h]
[h=2] دومين روز از هفتمين دوره مسابقات ووشوي جوانان آسيا در فيليپين با کسب 6 مدال و راهيابي چهار نماينده ايران به مرحله نيمه‌نهايي[/h]

در رقابت‌هاي روز جمعه ووشوکاران جوان ايران 2 مدال طلا، 2 مدال نقره و 2 مدال برنز کسب کردند و چهار سانداکار ايران به مرحله نيمه‌نهايي راه يافتند.

به گزارش ايسنا،در بخش تالو، هانيه رجبي صاحب يک طلا و يک مدال برنز در فرم‌هاي گون‌شو و چانگ‌چوآن گروه سني A به دست آورد.

محمد رضا عزيزخاني يک مدال طلا در فرم نن‌گون گروه سني A و نفيسه پورگنجي يک مدال نقره در فرم چانگ‌چوآن گروه سني A کسب کرد.

محمدعلي مجيري يک نشان نقره در فرم چيانگ‌شو گروه سني C و زهرا کياني يک نشان برنز در فرم چانگ‌چوآن گروه سني B به دست آورند.

در بخش سانداي بانوان هم پرستو سهرابي در وزن 52- کيلوگرم و در سانداي پسران افشين سليمي در وزن 52- کيلوگرم، يزدان ميرزايي در وزن 60- کيلوگرم و جواد قزل‌سفلو در وزن 65- کيلوگرم با برتري مقابل رقباي خود به مرحله نيمه‌نهايي صععود کرده و مدال برنز خود را مسجل کردند.

حضور سفير ايران در سالن مسابقات

علي‌اصغر محمدي، سفير ايران در فيليپين با حضور در سالن "ماکاتي کوليزيوم" شهر مانيل از نزديک شاهد مبارزات ملي‌پوشان ايران در رقابت‌هاي جوانان آسيا بود.

اين رقابت‌ها فردا يکشنبه 20 مرداد به پايان مي‌رسد. ايران در دوره قبل اين رقابت‌ها مقام دوم را کسب کرده بود.

mersada0

عضو جدید
تاثیر تغذیه پر کالری بعد از ورزش ووشو

تاثیر تغذیه پر کالری بعد از ورزش ووشو

افرادی که سریعا پس از ورزش اقدام به مصرف تغذیه پر کالری شامل انواع کربوهیدراتها می کنند تاثیر ورزش روی بدن خود را بین برده و نتیجه آن را معکوس می کنند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، مصرف تغذیه فورا پس از ورزش و فعالیت های شدید بدنی، کاملا مزایای تمرین بدنی را معکوس کرده و اثری روی بدن ندارد.

به گفته محققان دانشگاه ماساچوست در آمریکا، جدا از ورزشکاران رقابتی، افرادی که به سرعت پس از ورزش اقدام به مصرف انواع نوشیدنی های ورزشی یا غذاهای حاوی کربوهیدرات فراوان مانند سیب زمینی و شکلات های پر انرژی می کنند اثرات سودمندی را که ورزش کردن ایجاد می کند را منفی می کند.
بر اساس این گزارش، ورزش ووشو موجب سلامت عمومی بدن شده و با تنظیم وزن خطر بروز دیابت ناراحتی های قلبی و دیگر مشکلات سلامتی می کاهد. با این حال مزایای بالقوه ورزش کردن با مصرف تغذیه پر انرژی سریعا پس از ورزش، مزایای آن را معکوس کرده و تاثیر ورزش را از بین می برند.
این گزارش می افزاید: افرادی که به طور منظم ورزش می کنند با مصرف سریع تغذیه پس از ورزش به مدت یک یا دو روز تماما اثرات تمرین های ورزش قبلی، را خنثی کرده و تاثیر ورزش را از بین می برد.

گفتنی است، ورزش کردن برای عده ای از افراد همانند مصرف دارو است بنابراین تغذیه سریع پس از ورزش می تواند اثر آن را از بین ببرد.

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیدار بانوی كرمانشاهی قهرمان ووشو با رهبر انقلاب

دیدار بانوی كرمانشاهی قهرمان ووشو با رهبر انقلاب

۹۲/۰۸/۲۰
[h=3]دیدار بانوی كرمانشاهی قهرمان ووشو با رهبر انقلاب[/h]خانم مریم هاشمی قهرمان كرمانشاهی ووشوی جهان در مسابقات مالزی، پیش از ظهر امروز (دوشنبه) با حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و مدال طلای خود را به ایشان تقدیم كرد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای خطاب به بانوی ووشوكار كشورمان گفتند: شما با نمایش شخصیت و هویت زن مسلمان ایرانینشان دادید كه در میادین ورزشی نیز یك زن مسلمان می‌تواند با حفظ حجاب و حدود دینی، حضوری مقتدر و عزت آفرین داشته باشد.
رهبر انقلاب، دفاع علنی این بانوی ورزشكار از جمهوری اسلامی را امتیاز دیگری برای وی برشمردند و افزودند: یكی از برنامه‌های ثابت جنگ روانی دشمنان علیه جمهوری اسلامی، القای این ادعای نادرست است كه نخبگان عرصه‌های مختلف با نظام اسلامی میانه‌ای ندارند كه شما با اقدام خود، وابستگی به نظام اسلامی را از یك سكوی جهانی اعلام كردید.
ایشان، نفس حضور جوانان ورزشكار ایران اسلامی در میادین بین‌المللی را ارزشمند دانستند و افزودند: خدا را بخاطر وجود جوانانی همانند شما شكر می‌كنم.

abyss ocean

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ليگ برتر ووشو

ليگ برتر ووشو

کد خبر : 1054354 زمان ارسال : پنج شنبه 1392/12/01 17:58

فيناليست هاي ليگ برتر ووشو مشخص شدند

فيناليست هاي ليگ برتر ووشو بعد از 10 هفته رقابت نزديک معرفي شدند.

به نقل از فدراسيون ووشو، ديدارهاي هفته نهم و دهم ليگ برتر ووشو امروز (اول اسفند ماه 92) برگزار شد تا چهار تيم راه يافته به دور نيمه نهايي مشخص شوند. بر اين اساس، تيم هاي پارس جنوبي، رنگ فيروزه شيراز، دانشگاه آزاد اسلامي و پرشين جواز حضور در مرحله بعدي را به دست آوردند.

در گروه يک شاهد برگزاري رقابت هاي زير بوديم:

پارس جنوبي 12- هيئت آذربايجان شرقي يک

هيئت خوزستان 3- هيئت آذربايجان شرقي صفر

بر اين اساس، ترين هاي اين هفته در اين گروه به شرح زير اعلام شدند:

فني ترين تيم: پارس جنوبي

تيم اخلاق: هيئت آذربايجان شرقي

سرپرست نمونه: ايوب چراغي (پارس جنوبي)

مربي برتر: محمدرضا جعفري (پارس جنوبي)

در گروه دو نيز نبردها با نتايج زير به پايان رسيد:

دانشگاه آزاد اسلامي 9- فروشگاه هاي زنجيره اي رفاه سيستان و بلوچستان 3

تاکسيراني آمل صفر- پرشين 13

ترين هاي اين گروه در پايان هفته دهم نيز بدين شرح است:

فني ترين تيم: دانشگاه آزاد اسلامي

تيم اخلاق: فروشگاه هاي زنجيره اي رفاه سيستان و بلوچستان

سرپرست نمونه: ميربلوچ زهي (فروشگاه هاي زنجيره اي رفاه سيستان و بلوچستان)

مربي برتر: رامين موحدنيا (دانشگاه آزاد اسلامي)

دائو شو، تاي چي جين، چيانگ شو، چانگ چوان، نن دائو، گوئن شو، چانگ چوان، تاي چي چوان، جين شو، نن گوئن و نان چوان، فرم هاي اجرا شده از سوي تالوکاران بود.

در پايان 10 هفته رقابت، در گوره اول پارس جنوبي (21 امتياز)، رنگ فيروزه شيراز (15)، هيئت آذربايجان شرقي (9) و هيئت خوزستان (3) به تريب اول تا چهارم ايستاده اند. پرشين (21 امتياز)، دانشگاه آزاد اسلامي (15)، فروشگاه هاي زنجيره اي رفاه سيستان و بلوچستان (6 امتياز و تفاضل منهاي 27) و تاکسيراني آمل (6 امتياز و تفاضل منهاي 39) در رده هاي اول تا چهارم گروه دو قرار گرفته اند.

vinca

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=1] خودداری داور ووشوی ایران از قضاوت مسابقه رژیم صهیونیستی

[/h]

داور ووشوی ایران از قضاوت رقابت نماینده رژیم صهیونیستی در مسابقه‌های قهرمانی جوانان جهان در ترکیه خودداری کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در سومین روز از پنجمین دوره مسابقه‌های ووشوی قهرمانی جوانان جهان در آنتالیای ترکیه، علیرضا بهره‌مند، داور اعزامی ایران در بخش تالو، از قضاوت اجرای فرم نماینده رژیم صهیونیستی خودداری کرد.

بهره‌مند باید فرم جین‌شو را قضاوت می‌کرد که وقتی متوجه شد نماینده رژیم صهیونیستی هم در این فرم حضور دارد، از قضاوت در آن خودداری کرد.

.

saman252

عضو جدید
[ ورزش های رزمی ] تاي چي

[ ورزش های رزمی ] تاي چي

تاي چي چوان ، در اواخر سلطنت سلسله مينگ، توسط يك فرمانده نظامي بنام "چن وانگ تينگ " از نسل نهم خاندان چن ، در روستاي چن جياگو از توابع شهرستان ون شيان ، استان هنان چين ، ابداع شد. چن وانگ تينگ ، براساس ميراث خانوادگي ووشو و تئوري يين و يانگ از كتاب تقديرات، و تركيب نظريه جينگ لو در طب سنتي چيني با دائويين و تونا ، بطور جامع ، مجموعه اي از تاي چي چوان را بنيان نهاد كه نه تنها ماهيت يين و يانگ را در خود دارد بلكه با حركات تند و آرام، سخت و نرم، و گرفته و رها، نيز شناخته ميشود.
به ادامه مطالب برويد
نام " تاي چي چوان" براساس ارتباط آن با فيزيولوژي انساني و قوانين عملكرد طبيعي، انتخاب شده است. اينكه تاي چي چوان فقط در خانواده چن، از نسلي به نسل ديگري منتقل شده باشد معلوم نيست اما واضح است كه " چن چانگ شين" از نسل چهاردهم خاندان چن ، آنرا به "يانگ لوچان" آموخته و بدين ترتيب تاي چي چوان بطور وسيعي در جامعه رواج پيدا كرده است. تاي چي چوان درطول اين سالها در قالب چهار سبك مهم ديگر توسعه يافت كه عبارتند از: سبك يانگ، سبك وو(با تون صداي صعودي)، سبك وو(با تون صداي نزولي-صعودي)، و سبك سون.
سبك چن تاي چي چوان، در طي قرون گذشته ويژگيهاي تاي چي چوان سنتي را حفظ كرده است. ويژگيهايي مثل هارموني در حركات نرم و سخت، موازنه فشار در تندي و نرمي، پرش و جهش، رهايي و چالاكي، شوك و اعمال قدرت انفجاري، و روش تمرين نيروي پيچشي، از آن جمله اند. تاي چي چوان در گستره ووشو به واسطه تكنيكهاي واقعي مبارزه و عملكرد آن در ساختن سلامتي، معروف است و مردمان بسياري هواخواه آن هستند. امروزه سبك چن تاي چي چوان در سراسر چين گسترش يافته و مرزهاي بين المللي را درمي نوردد تا پلي باشد بين مردم چين و دوستان و همراهان ديگر كشورها. سبك سنتي چن تاي چي چوان با نگاهي نوين و منحصر به فرد، الگوهاي فرهنگ و عرف چيني را به مردم سراسر جهان معرفي مينمايد و در كنار آن به رشد و توسعه اقتصادي كمك ميكند. مطمئناً سبك چن تاي چي چوان منافع بزرگتري را وقف سلامتي تمام انسانها خواهد كرد و نهايتاً گنجينه مشترك تمام انسانها خواهد بود.
استاد چن ژنگ لئي

بر گرفته از كتاب : زندگي بهتر با تاي چي چوان سبك چن - نوشته استاد چن ژنگ لئي (از نسل نوزدهم خاندان چن و يكي از 10 استاد برتر ووشوي چين

ترجمه : حسين ميرمحمدي

saman252

عضو جدید
تاي چي ورزشي براي بهبود آرتروز

تاي چي ورزشي براي بهبود آرتروز

مقاله اي كه در ادامه مطلب آمده است، در مجله علمي " روماتولوژي نيوز" شماره فوريه 2004 منتشر شده كه توسط مهندس محسن ضميري به فارسي برگردان شده است.

به ادامه مطالب برويد

شهر اورلاندو در ايالت فلوريدا:

بر طبق مطالعات بعمل آمده، يك دوره آموزش 12 هفته اي تاي چي كه هفته اي دو بار برگزار ميشود، به بهبود عوارض آرتروز در بيماران مبتلا به آن، كمك موثري مينمايد. خانم دكتر چن چن وانگ در گردهمايي سالانه كالج دردهاي مفصلي آمريكا، ضمن ارائه پوستري در اين زمينه چنين بيان نمود كه جلسات منظم تاي چي ، در بزرگسالان يك روش سالم، بدون خطر، موثر و كارآمد براي بيماران روماتيسم مفاصل از نوع 1 و 2 ميباشد. پژوهشهاي او بدين قرار بودند. او 20 بيمار روماتيسمي كه بالاي 18 سال سن داشتند را بطور اتفاقي و بدون ترتيب در دو گروه مختلف مورد معالجه قرارداد. نيمي از اين بيماران در كلاسهاي 60 دقيقه اي تاي چي كه هفته اي 2 بار و بمدت 12 هفته بطول انجاميد شركت داده شدند. اين كلاسها شامل خود ماساژ كردن، حركات تاي چي ، تمرين تكنيكهاي تنفسي ، تقويت انرژي ، و ريكلس كردن بدن، بودند. مابقي بيماران هفته اي 2 بار در كلاسهاي ديگري بمدت 60 دقيقه با تمرينات كششي و تعليماتي در خصوص روماتيسم مفاصل، تغذيه و رژيم غذايي حضور پيدا كردند. در ابتدا شركت كنندگان هر دو گروه، بصورت قابل قبولي برابر بودند ولي تعداد زيادي از بيماران تاي چي كار، مفاصل باد كرده و دردناك داشتند. پس از گذشت 12 هفته از تشكيل كلاسها، دكتر وانگ از بخش پژوهشهاي درماني (مركز پزشكي نيوانگلند بوستون) گزارش داد كه نيمي از بيماران كه در گروه تاي چي كاران قرار داشتند ، بهبود قابل ملاحظه اي در معيار ACR به ميزان 20%( يا 20 ACR ) از خود نشان دادند در صورتيكه در بيماران گروه ديگر هيچ گونه پيشرفتي مشاهده نشد. نتايج آزمايشات، مزاياي ديگري نيز از روش تاي چي را بنمايش گذاشت. از جمله اينكه، رقم ميانگين ارزيابي سلامتي در گروه تاي چي كار به مقدار 0.5 واحد كاهش يافته بود در صورتيكه در گروه ديگر به اندازه 0.1 واحد افزايش را نشان ميداد. مقادير عددي ميانگين فوق بين صفر ( به معني بدون ناراحتي) و 3 ( به معني هرگونه ناتواني حاد) متغير است. همچنين نيروي بدست آمده در گروه تاي چي كار بمقدار 10% بالا رفته ولي در گروه ديگر 3% كاهش نشان داد. در گروه تاي چي كار، شاخص مفصلي ريچي (Ritchie) و تعداد افرادي كه زانوي باد كرده داشتند، كاهش يافته بود در حاليكه اين موارد در گروه ديگر بدون تغير يا بدتر باقي مانده بودند. دكتر وانگ در پايان اضافه نمود كه اين نتايج اميدبخش نياز به پژوهش هاي بيشتري دارد تا فوايد تمرينات تاي چي براي بيماراني كه درد شديد مفاصل را تحمل ميكنند ،شناخته شود.

reza_pro67

عضو جدید
خواص درمانی تای چی

خواص درمانی تای چی

خواص درمانی تای چی
تمرینات آرام و ملایم تای چی روشی سودمند در رفع یا پیشگیری از مشکلات سالخورد گیست و می تواند فعالیتی مؤثر برای سنین کهنسالی باشد.
چه بسا که تای چی را " مراقبه ضمن حرکت " تعریف می کنند ، اما بهتر است آنرا " درمان ضمن حرکت " قلمداد کرد. شواهد بسیاری وجود دارد که تمرینات ذهنی- جسمی این رشته از هنرهای رزمی چینی ، در درمان یا پیشگیری بیماریها کارایی بسیار دارد. این خود در حالیست که شما در هر شرایطی می توانید به تمرینات تای چی مبادرت ورزید ، حتی اگر از وضعیت جسمی و روحی خوبی برخوردار نباشید.به هنگام اجرای حرکات بایستی نفس عمیق و شکمی کشید. همچنین چون سایر روشهای مراقبه ای ، بر روی دریافت های حسی بدن خود تمرکز کرد. از جهات مختلفی تای چی با سایر روشها تفاوت هایی دارد. حرکات آن دوار و بدون فشار است، عضلات در وضعیتی وانهاده بدون فشار و انقباض می باشند، مفاصل تحت فشار باز یا خم نشده و ماهیچه ها (بافت های پیوندی) هرگز کشیده نمی شوند. هر فردی با هر شرایطی می تواند تای چی کار کند ، چه آنان که بر روی صندلی چرخدار نشسته اند و چه کسانی که دوران نقاهت پس از یک عمل جراحی را سپری می نمایند.
بعقیده پرفسور پیتر م. واینی استادیار دانشکده پزشکی هاروارد و مسئول طرح پژوهشی تأثیر تای چی بر ذهن و جسم ، واقع در مرکز تحقیقات آشر(Osher) دانشگاه هاروارد :
در تحقیقات انجام شده ، تای چی را به عنوان یک درمان کمکی استاندارد برای پیشگیری از بیماریها که معمولاً با بالا رفتن سن نمايان می شود ، وهمچنین جهت بازسازی جسم در بسیاری ازمراحل زندگی مفید شمرده اند. درمان کمکی شخص را همراه با درمان های اولیه پزشکی، ودر جهت مقابله باعلائم اولیه بیماری بکار میبرد. به طور کلی ، درمانهای کمکی به منظور عملکرد بهتر بیمار و کیفیت زندگی انجام می گردد.
قدرت عضلانی: درتحقیق منتشر شده درسال 2006 ، در رابطه با درمان های جایگزین در سلامتی و پزشکی ، محققان دانشگاه استنفورد، مزایای تای چی را در 39 زن و مرد با میانگین سنی 66 سال با تناسب اندام کمتر از متوسط و حداقل یکی از عوامل خطرساز بیماریهای قلبی عروقی گزارش داده اند ، پس از برگزاری 36 کلاس تای چی در 12 هفته ، علایم بهبودی هم در گروه قدرت بدنی پایین تر (که بوسیله تعداد دفعاتی که آنها می توانند از یک صندلی در 30 ثانیه بلند شوند، اندازه گیری شده است) و هم در گروه با قدرت بدنی بالاتر (که بوسیله توانایی آنها درانجام حلقه بازو اندازه گیری شده است ) مشاهده گردید .
در یک تحقیق ژاپنی با همان معیار اندازه گیری قدرتی ، 12 هفته برنامه ورزشی متفاوت را ، که شامل تای چی ، پیاده روی سریع و آموزش مقاومت بود به 113 نفر از افراد مسن اختصاص داده بودند . افرادی که تایچی انجام داده بودند 30درصد بهبودی در قدرت بدنی پایین تر و25 درصد بهبودی در قدرت بازو نشان داده بودند که این علائم بهبودی تقریبا با گروه مقاومت بدنی یکسان و از گروه پیاده روی سریع بیشتربود.
دکتر گلاریا یه ، استادیار دانشکده پزشکی هاروارد می گوید " اگر چه شما با وزنه یا گروههای مقاومت کار نمی کنید ، اما ورزشهای بازو(حركات دست)،در تایچی بالاتنه شما را قوی می کند." تای چی هر دو اندام تحتانی و فوقانی و همچنین ماهیچه های اصلی در پشت و شکم را تقویت می کند."
انعطاف پذیری: تحقیق استنفورد، افزایش قابل توجهی را در انعطاف پذیری و قدرت زنان درقسمت فوقانی و تحتانی ، در سال 2006 نشان داد.
تعادل: تای چی حفظ تعادل را بهبود می بخشد و براساس چند تحقیق ، سقوط بر اثر تلو تلو خوردن را کاهش می دهد. توانایی درک موقعیت و محل، با افزایش سن کاهش می یابد . تای چی کمک می کند این حس را که عملکرد نورون حسی در گوش داخلی و گیرنده های کششی در عضلات و رباطهاست، تقویت کنید. تای چی همچنین قدرت عضلانی و انعطاف پذیری را بهبود می بخشدو باعث می شود که مشکل تلو تلو خوردن زودتر برطرف گردد.ترس از افتادن باعث می شود شما بیشتر سقوط کنید، برخی از مطالعات نشان داده است که آموزش تای چی این ترس را کاهش میدهد.
تای چی جهت وضعیت های پزشکی:
هنگامی که درمانهای استاندارد ترکیبی می شوند، به نظر می رسد که تای چی برای شرایط مختلف پزشکی مفید باشد. به عنوان مثال: آرتروز در یک مطالعه 40 نفره در دانشگاه تافتز ، در اکتبر 2008 در نشست کالج آمریکایی روماتولوژی آمده است ، 12 هفته تای چی دو بار در هفته به مدت یک ساعت، میتواند درد را کاهش داده و خلق و خو را بهبود بخشد، حتی عملکرد فیزیکی بدن را بیشتر از استاندارد تمرینات کششی در افراد مبتلا به آرتروز شدید زانو ، کاهش دهد.با توجه به مطالعه ایی در کره در تاریخ دسامبر 2008 ، که در کتابهای
Evidence-based Complementaryو Alternative Medicine منتشر شده است ، هشت هفته کلاس های تایچی وبه دنبال آن هشت هفته تمرین درمنزل، انعطاف پذیری را به نحوشایسته ای افزایش داده وروند بیماری را در بیماران مبتلا به spondylitis ankylosing ، کند نموده است. شایان به ذکر است که آرتریت در این بیماران به صورت التهاب بر روی ستون فقرات مشاهده می شود و بسیار دردناک و ناتوان کننده است.
تراکم استخوان کم: چکیده ای از شش مطالعه کنترل شده توسط دکتر وین و دیگر محققان دانشگاه هاروارد نشان می دهد که تای چی یک راه بی خطر و موثر برای حفظ تراکم استخوان در زنان یائسه است. تحقیقات تحت نظارت تای چی، بر روی زنان مبتلا به استئوپنی (بیماری کاهش تراکم استخوان شدید که مشابه پوکی استخوان نیست) در مرکز تحقیقات Osher و مرکز پزشکی بوستون Deaconess، درحال انجام است.
سرطان سینه: تای چی نشان داده است که می تواند کیفیت زندگی و توانایی عملکردی (توانایی فیزیکی جهت انجام فعالیت های عادی روزانه مانند کار یا ورزش) را در زنان مبتلا به سرطان سینه را بهبود بخشد و یا عوارض جانبی درمان سرطان سینه را اصلاح نماید. به عنوان مثال ، مطالعه سال 2008 در دانشگاه روچستر ، که در علوم پزشکی و ورزشی منتشر شد، نشان داد که کیفیت زندگی و توانایی عملکردی (از جمله ظرفیت هوازی ، قدرت عضلانی و انعطاف پذیری) در زنان مبتلا به سرطان سینه که فقط 12 هفته تای چی انجام داده بودند ، بهبود یافته ، در حالی که در گروه شاهد که فقط درمان حمایتی داشتند، عملکردهای فوق رو به کاهش بوده است.
بیماری قلبی: یک مطالعه 53 نفره در دانشگاه ملی تایوان نشان داد که یک سال تمرین تای چی به صورت قابل توجهی ظرفیت ورزش را افزایش ، فشار خون را کاهش ، سطح کلسترول ، تری گلیسیرید ، انسولین ، و واکنش پروتئين در افراد در معرض خطر بیشتر برای بیماریهای قلبی، را بهبود داده است. این بررسی که در سپتامبر 2008 در مجله جایگزینها و مکمل های پزشکی منتشر شد ، نشان می دهد هیچ بهبودی در گروه شاهد که تمرین تای چی نداشتند مشاهده نشد.
نارسایی قلبی: در یک مطالعه مقدماتی 30 نفره در دانشکده پزشکی هاروارد ، 12 هفته تمرین تای چی توانایی راه رفتن و کیفیت زندگی شرکت کنندگان را بهبود بخشید. همچنین سطوح خونی پروتئینی ب نوع natriuretic ،که نشان دهنده نارسایی قلبی است؛ کاهش یافت. آزمایش بر روی 150 بیمار تحت کنترل در حال انجام است.
فشار خون بالا: در بررسی 26 تحقیق ، که در نشریه پیشگیری از قلب و عروق (بهار 2008) به زبان انگلیسی و چینی منتشر شده دکتر" یه" گزارش داد که در 85 ٪ از آزمایش ، تای چی فشار خون را کاهش داده ، همچنین در محدوده 3 تا 32 میلی متر جیوه فشار سیستولیک و 2 تا 18 میلی متر جیوه در فشار دیاستولیک ، بهبودی مشاهده گردیده است.
بیماری پارکینسون: مطالعه آزمایشی33 نفر ،از دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوییس ، که در نشریه راه رفتن و استقرار (اکتبر 2008) منتشر شد ، نشان داد که در افراد مبتلا به بیماری خفیف تا نسبتا شدید پارکینسون ، پس از 20 جلسه تای چی، تعادل ، توانایی راه رفتن ، و در مجموع رفاه کلی بهبود یافته است.
مشکلات خواب: در دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس ، مطالعه 112 سالمند سالم که ازمشکلات خواب شکایت داشتند ، نشان داد که 16 هفته تمرین تای چی کیفیت و طول مدت خواب را به طور قابل توجهی بیشتر از آموزش استاندارد خواب بهبود بخشید. این مطالعه در شماره ژوئیه 2008 مجله خواب منتشر شد.
سکته مغزی: در 136 بیمار که در حداقل شش ماه گذشته، سکته مغزی داشته اند، 12 هفته تمرین تای چی تعادل ایستادن را بهتر نمود . این بهبودی نسبت به یک برنامه جامع ورزشی که مستلزم تنفس ، کشش عضلات و مفاصل درگیر در نشستن و راه رفتن بود، بیشتر بوده است . این مطالعات در شماره ژانویه 2009 نشریه توانبخشی مغز و اعصاب منتشر شد.
اين مقاله در نشريه قهرمان در اردبيشت ماه سال 1390 به چاپ رسيده است

آدرس مقاله لاتين :
https://www.health.harvard.edu/news...Watch/2009/May/The-health-benefits-of-tai-chi
© 2000-2010 Harvard University
ترجمه : رضا عابدين پور
شماره تماس : 09352448620 و 09127084014
reza.abedenpur@gmail.com
http://[url]www.chikongtaichi[/URL].ir
http://www.taiji.ir