جهاد در بیان رهبری

madineh

عضو جدید
دیروز وقتی سخنان رهبری را گوش میدادم زمانی که ایشان جهاد در مفهوم گسترده ای تعریف نمودند شور عجیبی را در وجودم برای ادامه راه احساس نمودم

ایشان فرمودند:
رهبر انقلاب اسلامی، جهاد را در مفهوم گسترده آن، باعث «رشد و طراوت و امید یک ملت» برشمردند و افزودند: جهاد یعنی «حضور و حرکت توأم با وظیفه شناسی و مبارزه مستمر با موانع رشد و پیشرفت»، این حضور گاه با ایثار جان و مال همراه می شود و گاه با شرکت در میدانهای مختلف اجتماعی و سیاسی و حتی حضور در عرصه های فکری و عقلی معنا می یابد .

اما اجازه دهید معنای جهاد را از دیدگاه دین مبین اسلام باز گو نمایم:
معناي جهاد
جهاد در لغت از “جهد” مشتق شده كه به معني غايت مشقت يا سخت كوشي است و در اصطلاح فقها چنين تعريف شده است: گذشتن از مال و جان در راه بالا بردن كلمه اسلام و برپاداشتن شعائر ايمان.
مجاهد به كسي مي‌‌گويند كه هر آنچه را كه از قدرت و توان و طاقت و نيرو به كف دارد، تا آخرين حد وسعت و امكاناتش در راه هدف خود به كار گيرد و درمعنايي ديگر، كسي را گويند كه باطيب خاطر در فراخناي دشواريها گام بگذارد و براي رسيدن به هدف خود، در سنگلاخ هستي پيش تازد و سرفرازي خود را در عرصه پيكارها جستجو كند.
از نظر شرعي نيز مي‌‌توان جهاد رابه دوصورت بررسي كرد: سعي و كوشش با صرف مال و ثروت و جان و به‌كارگرفتن تمام امكانات-گذشتن از مال و صرف تمام نيروها و تحمل سختيها در راه رسيدن به هدف و مقصود. ولي در هر صورتمعني جهد از لحاظ شرعي اين است كه انسان با گذشتن از جان و مال خويش، در راه برتري توحيد وكلمه اسلام و پايداري رسالت اسلامي و اقامه شعائر و ايمان و برافراشتن پرچم دين الهي، با تمامي امكانات خود تلاش و مبارزه كند‌. پس جهاد عبارتست از ايثار جان و مال در راه اعتلاي پايگاه اسلام و پايداري در راه اقامه شعائر ديني.
انشاالله که بتوانیم مجاهدانه قدم در راه سربلندی اسلام برداریم.

ricardo

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ، خواهش میکنم ....

منظورمو الان میرحسین یا آرزو میان توضیح میدن

موفق و سربلند باشی ....

13654242

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام عزیزم

چقدر می گیری این مطالب رو اینجا می نویسی!

فکر کنم بیشتر از یک ساندیس گیرت می آید، مگه نه؟

;)
مطمئن باش چیزی گیرش نمیاد ..شما واسه دنیا دست وپا میزنید بعضیا برا عشقشون زندگی میکنن عزیزم ..

13654242

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بقول ناپلئون : هرکسی برای چیزی که نداره می جنگه!!!!

ما دنیا را نداریم و شما عشق، محبت و احتمالا انسانیت!
نه دیگه ناپلئون این قسمتش رو یادش رفت بگه بعضیا عشقشون رو دوست ندارن یه سری ازشون بگیرن برا از دست ندادنش میجنگن ..بعضی ها هم یه 16 سال حد اقل خوردن حالا بدشون میاد دمشون رو بعضیا دارن میبرن واسه همین میجنگن..

madineh

عضو جدید
سلام عزیزم

;)
آره جونم از دید وقیمت گذاری شما که در هپروت دنیا بسر میبریدو شعار امیر المومنین علی (ع) را به فقط به دنبال خود یدک میکشید یه ساندیس
اما دوست عزیزم اگر کمی دقیقتر به مطلب توجه میکردید میدید که سخنان بالا همان صحبتهای گرانقدر اسلام باب مدینته العلم علی (ع) میباشد که از زبان حکیم فرزانه اسلام مقام معظم رهبری دوباره بیان شده است...

madineh

عضو جدید

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیلی نداردبه خاطراینکه شخصی ازکسی خوشش می آیدوطرفداراوست پس به اوانگ واتهام زده شودوموردتمسخرقرارگیرد. فکرمی کنم کلیدحل مشکلات ودعواهای دوطرف دراین سایت این است که به عقایدیکدیگراحترام بگذارندوبااحترام بایکدیگرصحبت کنند.

13654242

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
عذر بدتر از گناه می آری!!!!!!!!!!

اونا 16 سال خوردند--- تو اون 16 سال کشور صاحب نداشت ، قوه قضایه نداشت، بسیج نداشت و......

اگر اونا خوردند زیر نظر همان کسی که خودت می دانی خوردند!!!!
نه دیگه داشت و واسه همین تو دوره شما جزایری لو رفت وخاتمی جون ها وکروبی ها پرونده دار شدن الان هم که بخوان بگیرن میگید تو کشور ازادی نیست دزدارو کار نداشته باشید مملکت بگیر بگیره امریکا ناراحت میشه..

13654242

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دلیلی نداردبه خاطراینکه شخصی ازکسی خوشش می آیدوطرفداراوست پس به اوانگ واتهام زده شودوموردتمسخرقرارگیرد. فکرمی کنم کلیدحل مشکلات ودعواهای دوطرف دراین سایت این است که به عقایدیکدیگراحترام بگذارندوبااحترام بایکدیگرصحبت کنند.
داداش ما کاریشون نداریم اخه بگو اینا چه ربطی به جهاد دارن اینجاها پیداشون میشه

• Like
واکنش ها: 7742

madineh

عضو جدید
سلام عزیزم

;)
دوست محترم معلوم هست شما با چه چیزی مشکل دارید اگه با مفهومه جهاده که میتونم بیشتر براتون توضیح بدم ؟
اما واضحه که شما اصلا متن تاپیک رونخوندید وفقط به واسطه اینکه صحبتهای رهبری ذکر شده متشوش شده اید ...
آخه عزیزم همین کارها رومیکنید( بابی بصیرتی به مسایل نگاه کردن) که دشمنان این مملکت به شما دل خوش میشوند...

• Like

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزم

;)

بقول ناپلئون : هرکسی برای چیزی که نداره می جنگه!!!!

ما دنیا را نداریم و شما عشق، محبت و احتمالا انسانیت!​
دوست عزیز از متن خوشت نیومد ضرورت نداره که بقیه توهین کنی بگی از کجا پول مگیرینو از این حرفا مگه شما مطلب میزاری اینجا از کسی پول میگیرن ؟!
این متن بالا هم معلوم نیست مال کیه
یکی میگه کوروش گفته یکی میگه ناپلئون گفته

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ، خواهش میکنم ....

منظورمو الان میرحسین یا آرزو میان توضیح میدن

موفق و سربلند باشی ....

ریکی پاتو از تو کفش من بکش بیرون

mfmechanics

کاربر بیش فعال
شرمنده جوون من با دین پیغمبر کار میکنم نه با سینمای مریض ایران

دین پیغمبرت گفته اگه بدونی که رییس مجمع تشخیص مصلحت و رییس خبرگانت دزده اگه از ترس کاری نکنی گناهت از اون بیشتره. موفق باشی اخوی. تقبل ا... .

7742

عضو جدید
سلام عزیزم

;)

متاسفم واسه این طرز فکرتون

به شما چی میدن میاین این حرفا رو میزنید

خوبه دشمنای اون ور آب یه چیزی گفتن که شمام یاد گرفتید
انقدر دهن بین نباشید یکم مطالعه و تحقیق کنید بد نیست ,

13654242

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دین پیغمبرت گفته اگه بدونی که رییس مجمع تشخیص مصلحت و رییس خبرگانت دزده اگه از ترس کاری نکنی گناهت از اون بیشتره. موفق باشی اخوی. تقبل ا... .
کی گفته دزده از خودت حرف در نیار ..پسرش دزده خودشم از نظر اعتقادی نظراتش با اقا زاویه داره همین ...حرفی رو که عوام میگن تکرار نکن تا بحال کسی نتونسته این حرفا رو ثابت کنه نه این که نخواسته چون امثال من وشریعتمداری و حتی محمود دنبال کندن پرشیم ولی بعضی نظریاتش بوده که باعث ثروت اندوزی بعضیها شده .. محمودم یادت باشه اون شب دلیلی نداشت که دزده برا همین به اون چیزی نگفت ولی بچه هاش نه ..دیدی که پرشون رو کند

mfmechanics

کاربر بیش فعال
کی گفته دزده از خودت حرف در نیار ..پسرش دزده خودشم از نظر اعتقادی نظراتش با اقا زاویه داره همین ...حرفی رو که عوام میگن تکرار نکن تا بحال کسی نتونسته این حرفا رو ثابت کنه نه این که نخواسته چون امثال من وشریعتمداری و حتی محمود دنبال کندن پرشیم ولی بعضی نظریاتش بوده که باعث ثروت اندوزی بعضیها شده .. محمودم یادت باشه اون شب دلیلی نداشت که دزده برا همین به اون چیزی نگفت ولی بچه هاش نه ..دیدی که پرشون رو کند

ببینید بچه هاش هم با سوء استفاده از موقعیت پدر ثروت نامشروع بدست آوردن. یعنی پدر می تونسته جلوشونو بگیره ولی نگرفته و سکوت در برابر دزدی گناهش کمتر از دزدی نیست.

madineh

عضو جدید
سلام آره درست میگید اما شما که خوب وضعیت جامعه رو رصدمیکنید آقازاده ها وکروبی ها و... هر شب در خانه ای مراسمی خداحافظی به نیت دستگیری در روز بعد را را تدارک میبینند قصد آنها اینست که دستگیر شوند تا نقشه خود را وارد مرحله جدیدی کنند وباز هم دندانها وچنگالهای دشمنانمان را برای تسلط بر این مرز وبوم تیز نمایند و غائله جدیدی را راه بیاندازند اما همان گونه که رهبر فرزانه با تدبیر در حال اداره جامعه هستند وفرموده اند صبر این ملت زیاد است ومیبینیم که ایشان فعلا اجازه داده اند تا ماهیت این دزد های محترم ازآقازاده های ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام الی آخر برای مردم روز به روز روشن شود که به شکرانه خدا این اتفاق در حال روی دادن است وبعد از اینکه مردم واقعا به آگاهی رسیدند پرده های باقی مانده نیز کنار رفته واین دوستان به جزای اعمال خود خواهند رسید
اما با همه این صحبتها رهبر فرزانه انقلاب باز هم ر اه برگشت را بر روی اینجماعت باز نگه داشته اند ...

آخرین ویرایش:

13654242

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ببینید بچه هاش هم با سوء استفاده از موقعیت پدر ثروت نامشروع بدست آوردن. یعنی پدر می تونسته جلوشونو بگیره ولی نگرفته و سکوت در برابر دزدی گناهش کمتر از دزدی نیست.
درسته سکوت کمتر نیست ولی خودش دزد نبوده که دست بند بزنیمش تو هم میدونستی رفتی دادگاه ازشون شکایت کنی پس یعنی تو الان متهمی ومن میتونم تو رو بگیرم..معلومه که نمیتونم تو رو دست بند بزنم ..والبته به دلیل همین سکوتشه که بچه حزب اللهی ها چشم دیدنش رو ندارن دیگه وگرنه ما که با کسی پدر کشتگی نداریم ..این گرگ پیر رو اقا اونجا داره مدیریت میکنه وگرنه ادم طرفدار تو این مملکت زیاد داره همه هم سرمایه دار ..یادت نیست چه پدری از مملکت در اوردن ..باید موظبش بود بدون هاشیه تا مملکت به هدف اصلی خودش برسه مردم هم که کمکم دورشو خالی کردن زیاد خطر ناک نیست ..کمکم پرش رو میچینیم اول بزار پوست خانوادش رو بکنیم تا بعد .

mfmechanics

کاربر بیش فعال
درسته سکوت کمتر نیست ولی خودش دزد نبوده که دست بند بزنیمش تو هم میدونستی رفتی دادگاه ازشون شکایت کنی پس یعنی تو الان متهمی ومن میتونم تو رو بگیرم..معلومه که نمیتونم تو رو دست بند بزنم ..والبته به دلیل همین سکوتشه که بچه حزب اللهی ها چشم دیدنش رو ندارن دیگه وگرنه ما که با کسی پدر کشتگی نداریم ..این گرگ پیر رو اقا اونجا داره مدیریت میکنه وگرنه ادم طرفدار تو این مملکت زیاد داره همه هم سرمایه دار ..یادت نیست چه پدری از مملکت در اوردن ..باید موظبش بود بدون هاشیه تا مملکت به هدف اصلی خودش برسه مردم هم که کمکم دورشو خالی کردن زیاد خطر ناک نیست ..کمکم پرش رو میچینیم اول بزار پوست خانوادش رو بکنیم تا بعد .

تشکر. به امید روزی که چنین افرادی به سزای عملشان برسند.

13654242

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فقط امیدوارم تا 10 سال دیگر هم ثابت نظر باقی مانده باشید، اگر نماندید من ندید شما ها را حلال می کنم.

فقط این را هم بگم که 7-8 سال پیش من خودم از شما ها آتشی تر بودم، اما گذر ایام خیلی مطالب را برای من روشن کرد وفهمیدم چه کلاهی به نام ولایت بر سرم رفته!
واقعا خدا سایه این آقایون را از سر ما کم نکند که هرچه بیشتر بر مسند قدرت باشند من بیش از گذشته به سمت یکتا پرستی واقعی خواهم رفت و از شرک شخصیت پرستی وبت پرستی رها می شوم

بدرود
تو از همون اول هم ولایی نبودی اگه بودی چهار تا حدیث و میدیدی یا لای قران رو باز میکردی ..تو از همون اول دنبال دلت بودی نه دین و ولایت واسه همین تو صفین زندگیت قران سر نیزه کردن وعقلت که جواب نداد ولی زمانت رو متهم کردی والان هم کارت به نهروان کشیده برو خوش باش دیدار به قیامت ببین جای شهدای ما که پشتیبان ولایت بودند کجا وضد ولایت ها که اوباما ها هم کلامشونن کجا ..امید وارم یه روزی فردای قیامت به تور هم بخریم..ما اسلام ناب رو قبول داریم نه اسلامیکه با فکر هر کس یه مدل تفسیرش کنن

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط امیدوارم تا 10 سال دیگر هم ثابت نظر باقی مانده باشید، اگر نماندید من ندید شما ها را حلال می کنم.

فقط این را هم بگم که 7-8 سال پیش من خودم از شما ها آتشی تر بودم، اما گذر ایام خیلی مطالب را برای من روشن کرد وفهمیدم چه کلاهی به نام ولایت بر سرم رفته!
واقعا خدا سایه این آقایون را از سر ما کم نکند که هرچه بیشتر بر مسند قدرت باشند من بیش از گذشته به سمت یکتا پرستی واقعی خواهم رفت و از شرک شخصیت پرستی وبت پرستی رها می شوم

بدرود

من هم با بت سازی مخالفم امابایدتعادل رادررفتاروگفتمان رعایت کردتادیگران دلگیرنشوند...خداحافظ

madineh

عضو جدید

بدرود
آها دیدی حرفم درست بود اگه شما واقعا درست مفهوم ولایت را آموخته بودید به این حقارت (ببخشید)نمی رسیدید
.
.
.
.
حالا میتونیم نتیجه بگیریم که شما با ولایت امیر المومنین علی (ع) نیز بعد از گذشت آن ایام کذایی(10سال) نیز باید مشکل پیدا کرده باشید !؟!؟!
فقط میتوانم دعا کنم واقعا به یکتا پرستی حقیقی برسید ...
روحی فداک یا سیدی یا قائدی وامامی

13654242

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کاری به مخاطب شما ندارم.ولی میشه بفرمایین شما ازخودتون چی دارین؟!
دلی ارام وقلبی مطمئن که تمام رفتارهاش رو خود قران تایید میکنه..شهدایی که بهشون مینازیم و همشون پشتیبان رهبری بودن ..

• Like