[جامعه شناسی] راز یک فریب - یوسف غلامی

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
کتاب راز یک فریب ، تحلیلی زیبا درباره آثار پوشیدگی و نا پوشیدگی زنان یا راز پوشش می‌باشد.
این کتاب به قلم حجت الاسلام و المسلمین یوسف غلامی‌ توسط انتشارات لاهیجی منتشر شده است.
در بخش سخن ناشر آمده است: امتیاز و تفاوت نگاشته حاضر با آثار دیگر ، دارا بودن تحلیل‌های روان شناختی و جامعه شناختی است.

این کتاب دارای ۶ فصل می‌باشد.

در فصل اوّل اشاره به رؤیای امنیت زنان دارد که شامل: اولین محلم من ، سالها فریاد، نهاد ناآرام و تنوع طلب، زن در اندیشه مردان همسردار، زنان عذب نیز …؟ اگر در مُد شد ، نظریۀ زاییدۀ انقلاب صنعتی اروپا.

فصل دوم به بحث زنان در اسارت خردسالان پرداخته شامل: آغازمبارزه از پاکیزگی، فرو پاشی خانواده، شنا در با تلاق در سایۀ محبّت سگ، اعتیاد، ناپاکی و اشتغال زنان، فردگرایی،… در قسمتی از این فصل آمده است: هیچ گاه نباید از یاد برد که حجاب مورد نظرادیان ، تنهائ به استفاده از چند متر پارچه نیست. حجاب سلسله ای از پیش بینی‌ها و عاقبت اندیشی‌ها برای دور نگاه داشتن زن آسیب است. پوششی که او را از گزند هر نوع توهین، تحقیر و استفاده نابجا حفظ کند… .

فصل سوم اشاره به خواب مغناطیسی زنان و به اسارت در آوردن مردان دارد که شامل: از ریاست خانه به استغلام کارخانه پس از دور افکنی پوشش بهتر، ویروس لباسها، وارونگی یکوست، ورزش مخصوص بانوان،… .
فصل چهارم به اشاره به نقّاشی که گفتاری پیرامون نقش پوشش در شخصیت را دارد. شامل: زن، وجود ناشناخته، دلربایی زن(قدرت زن، دریای بی حاصل)، نگرش مردان به زن، خدای زنان بخیل نیست ، فاصله از کجا تا کجا ! … .

فصل پنجم به بحث هراس و شهامت زنان پرداخته است شامل: نوزادان خیابانی، تنها پوشش مقصر شناخته خواهد شد، (نگاه‌ها، مُزد نا پوشیدگی)، کاخی با هزاران نقاشی حیرت آور، زنان با شهامت و هراسناک، در انتظار بودن همسر، حسرت زندگی پایدار و… .

در فصل ششم اشاره به پوشش زنان، مهار مردان دارد که شامل: به بند کشیدن آزادی‌های دیگر، پوشش زنان، مهار مردان، سختی‌های پوشش،(حجاب، میوه شناخت)،(سرمایه،نه سود!)، حجاب در خردسالی در توضیع این قسمت آمده است: این عقیده که دختر در خردسالی به پوشش نیازمند نیست. زیرا اوّلاً : کاری که در خردسالی عادت نشود، در بزرگسالی پایبندی به آن دشوار است. دوم اینکه: دختر خردسالی و برهنگی را شیوه ای بر خلاف پاکدامنی نمی‌شناسد و … .

پ.ن: نویسنده :
من حدود 18 سال است با تحقیق میدانی و نظرسنجی از مردان و زنان غیر معتقد به حجاب در این باره مشغول فعالیت هستم. طی سفر به چندین کشور با بیش از بیست هزار زن بی حجاب به طور حضوری و غیر حضوری به گفتگو پرداختم و آخرین گفته های آنان را شنیده و به منظور پاسخ گویی به آنها سالیانی است به تفحص پرداخته ام. امروزه مشكل رفتارهای اجتماعی دختران و زنان، كمبود كتاب درباره حجاب نيست، فراوانی كتاب‌هايی است كه اغلب حرفشان تكراری، نگاهشان محدود و ادبيات‌شان بيگانه با روحيات مخاطبان است. از برخي نويسندگان می‌پرسم: اين كتاب را برای چه گروهی نوشته‌ايد؟ باحجابان يا بی‌حجابان؟ باحجابان كه اين‌ها را می‌دانند، بی‌حجابان هم كه هرگز نمی‌خوانند! مخاطب من در اين كتاب «هر فردی است كه بخواهد اندكی از راز پوشش زن را بداند و به فريب كاری غرب پی ببرد.

منبع - مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان

پیوست ها

• 3202-FA-raze-yek-farib.pdf
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:
بالا