جامدات- ی سوال درباره آینده تحصیلی و شغلی

AraSh1994

عضو جدید
سلام
آقا من یسری مشکل دارم خیلی وقته درگیرم کرده یعنی شده ی مشکل بزرگ برام
ببینید من الان میخام ترم 3 مکانیکو شروع کنم
میدونم زوده برای این حرفا اما هرکیو میبینم میگه باید از الان برم سراغش
موقع انتخاب رشته ک شد کلا ب مکانیکو درساش علاقه داشتم و هنوزم بااینکه ی نمونه از سختیشو دیدم علاقه دارم
فکر میکردم مکانیک ک بخونی آره کار کلی برات هست کلی کار پر پول هست برات
اما الان ک وارد دانشگاه شدم و هم رشته ای ها سال بالایی هارو میبینم با اینکه توی دانشگاه خوبی هم هستم(البته جسارت نشه)همه بیکارن ...یا مجبورن برن 7-8 سال کارگری با حقوق آشغال کنن تا بتونن بعد اینهمه سال اینهمه درس ی کاری شاید در شان مکانیکی بودنشون پیدا کنن
چه ارشدی ها چه کارشناسیا
دکتری هم دیگه وضعشو میدونید
فکر کردم با خودم بیام کتیا یاد بگیرم و با اینکه علاقه دارم بخاطر ایندم شروع کردم یادگرفتنش خوب هم پیش رفتم...اما...کتیا هم میگن فقط یه کمک کوچیکیه توی استخدام .اونم اون چیزی نبود ک فکر میکردم
ی چیزی ب دهنم میرسه میگم خوب چون مکانیک جامعه خیلی ها نمیدونن بعدش ک مکانیک خوندن چکار کنن
یعنی نمیتونن ی فیلد تخصصی پیدا کنن واسه همین همه باید یا کارگر باشن یا بیکار
ولی میبینم چیز سختی نباید باشه این فیلد انتخاب کردن؟
خلاصه اینکه الان مشکلم اینه نمیخام بیکار شم یا بعد از 7-8 سال کارگری ی کار خوب پیدا کنم
دلم میخاد از همون اولشم یکار درست حسابی گیرم بیاد ک درشان ی مهندس مکانیک باشه
ایده ای پیشنهادی جوابی چیزی دارید بگید

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
آقا من یسری مشکل دارم خیلی وقته درگیرم کرده یعنی شده ی مشکل بزرگ برام
ببینید من الان میخام ترم 3 مکانیکو شروع کنم
میدونم زوده برای این حرفا اما هرکیو میبینم میگه باید از الان برم سراغش
موقع انتخاب رشته ک شد کلا ب مکانیکو درساش علاقه داشتم و هنوزم بااینکه ی نمونه از سختیشو دیدم علاقه دارم
فکر میکردم مکانیک ک بخونی آره کار کلی برات هست کلی کار پر پول هست برات
اما الان ک وارد دانشگاه شدم و هم رشته ای ها سال بالایی هارو میبینم با اینکه توی دانشگاه خوبی هم هستم(البته جسارت نشه)همه بیکارن ...یا مجبورن برن 7-8 سال کارگری با حقوق آشغال کنن تا بتونن بعد اینهمه سال اینهمه درس ی کاری شاید در شان مکانیکی بودنشون پیدا کنن
چه ارشدی ها چه کارشناسیا
دکتری هم دیگه وضعشو میدونید
فکر کردم با خودم بیام کتیا یاد بگیرم و با اینکه علاقه دارم بخاطر ایندم شروع کردم یادگرفتنش خوب هم پیش رفتم...اما...کتیا هم میگن فقط یه کمک کوچیکیه توی استخدام .اونم اون چیزی نبود ک فکر میکردم
ی چیزی ب دهنم میرسه میگم خوب چون مکانیک جامعه خیلی ها نمیدونن بعدش ک مکانیک خوندن چکار کنن
یعنی نمیتونن ی فیلد تخصصی پیدا کنن واسه همین همه باید یا کارگر باشن یا بیکار
ولی میبینم چیز سختی نباید باشه این فیلد انتخاب کردن؟
خلاصه اینکه الان مشکلم اینه نمیخام بیکار شم یا بعد از 7-8 سال کارگری ی کار خوب پیدا کنم
دلم میخاد از همون اولشم یکار درست حسابی گیرم بیاد ک درشان ی مهندس مکانیک باشه
ایده ای پیشنهادی جوابی چیزی دارید بگید
سلام
دوست عزیز ببخشید من نظر میدم اما من هر روز استخدامی هارو چک میکنم امکان نداره از مکانیک 2 یا 3 تا آگهی نبینم
البته خیلی رو سالید ورک و اتوکد تاکید دارن
واسه یه دوستی میفرستم این آگهی هارو تاحالا از چند جا باهاش تماسم گرفتن اما مشکل مسافت داشته نشده بره
بازم ببخشید
:gol:

AraSh1994

عضو جدید
سلام
دوست عزیز ببخشید من نظر میدم اما من هر روز استخدامی هارو چک میکنم امکان نداره از مکانیک 2 یا 3 تا آگهی نبینم
البته خیلی رو سالید ورک و اتوکد تاکید دارن
واسه یه دوستی میفرستم این آگهی هارو تاحالا از چند جا باهاش تماسم گرفتن اما مشکل مسافت داشته نشده بره
بازم ببخشید
خوب پرسیدم ک نظر بدید دیگه :D
ی سوال کار خوبه یا همون قضیه کارگری؟

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
خوب پرسیدم ک نظر بدید دیگه :D
ی سوال کار خوبه یا همون قضیه کارگری؟
نه واسه اینکه مکانیک نمیدونم عذر خواهی کردم
نه کارگری نبود
:cool: بعدشم چرا اینقدر ذهن ما نسبت به کارگری بده؟ البته درسته با تحصیلات باید کار بهتری نصیب آدم بشه اما این مدلی حرف زدن درباره کارگری هم خوب نیست نه؟:smile:

AraSh1994

عضو جدید
نه واسه اینکه مکانیک نمیدونم عذر خواهی کردم
نه کارگری نبود
:cool: بعدشم چرا اینقدر ذهن ما نسبت به کارگری بده؟ البته درسته با تحصیلات باید کار بهتری نصیب آدم بشه اما این مدلی حرف زدن درباره کارگری هم خوب نیست نه؟:smile:
نه منظور از کارگری اینه ک کار زیاد+حقوق کم

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
نه منظور از کارگری اینه ک کار زیاد+حقوق کم
دیگه اداره کار ساعت خاص خودش رو داره و همه جا معمولا همین حدوداست
در کل رشتتون چیزی که من دیدم جا واسه مانور داره
;) البته نه اینکه فقط درس بخونین و مدرک بگیرین
چیزای جانبیشم یاد بگیرین
مثلا همین نرم افزارا خیلی تاکید میشن
تجربه نقشه کشیدن و ...
موفق باشین

mohlat

عضو جدید
تا صنعت هست نیاز به مکانیک هست
تنها راه حل من و شما و بقیه در این آشفته بازار این است که به دنبال آمدن کار نشینیم
من قصد ارشد کرده ام ولی درباره راه حلی می گردم که همزمان با آن کاری مرتبط با مکانیک که کمک کننده ای مطالعاتم باشد و چندرغازی نصببم کند می گردم . این کار را باید پیدا کرد-سراغش را نگیرید که هر که پیدا کند مال خودش می شود
نا امید مباش
به نظرت در رشته های دیگر فنی وضع چگونه است؟
مهندسین نرم افزار اگر خلاقیتی خودشان داشته باشند می توانند کار کنند
مهندسین عمران هم آنقدر مهندس در این سالها تولید شده است که وضعشان بهتر از مکانیک نیست
مهندسین برقم ...
تنها گزینه روی میز همت است همین... برای همت کردن نباید ناامید بود

mm.caffee

عضو جدید
تا صنعت هست نیاز به مکانیک هست
تنها راه حل من و شما و بقیه در این آشفته بازار این است که به دنبال آمدن کار نشینیم
من قصد ارشد کرده ام ولی درباره راه حلی می گردم که همزمان با آن کاری مرتبط با مکانیک که کمک کننده ای مطالعاتم باشد و چندرغازی نصببم کند می گردم . این کار را باید پیدا کرد-سراغش را نگیرید که هر که پیدا کند مال خودش می شود
نا امید مباش
به نظرت در رشته های دیگر فنی وضع چگونه است؟
مهندسین نرم افزار اگر خلاقیتی خودشان داشته باشند می توانند کار کنند
مهندسین عمران هم آنقدر مهندس در این سالها تولید شده است که وضعشان بهتر از مکانیک نیست
مهندسین برقم ...
تنها گزینه روی میز همت است همین... برای همت کردن نباید ناامید بود

یاد این سخنرانی های حماسی افتادم;)

full mekanik

عضو جدید
بچه ها من قبلا رشته مهندسی مکانیک جامدات میخوندم مدرک معادل فوق دیپلمشو گرفتم یعنی رشتم ریاضی بود کنکور سراسری مکانیک جامدات زاهدان قبول شدم .الان میخوام از کاردانی به کارشناسی دقیق رشته خودمو که جامداته بخونم باید چکار کنم؟اخه هیچ دانشگاهی کاردانی به کارشناسیشو نداره.اگه داره ممنون میشم راهنمایی کنید.در ضمن دانشگاه ازاد کنار خونمون رشته مهندسی تکنولوژی تاسیسات و حرارت داره.اصلا چی هست رشته؟مثل مهندسیا خودمونه؟فنی حرفه ای حساب میشه؟مدرکش معتبره؟اصلا ارزش خوندن داره؟

بالا