تست یک برنامه سنجش استعداد

silvercover

عضو جدید
برنامه زیر بخشی از یک مقاله هست. این مقاله هدفش آموختن مسائلی هست که در دانشگاه به یک مهندس کامپیوتر آموخته نمیشه. این آزمون بر اساس سوالاتش قصد داره تا استعداد یک فرد متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی رشته کامپیوتر (با تمام زیر گرایش ها) رو بسنجه و ارزیابی کنه.

این برنامه بیشتر هدفش شخص پشت کنکور سراسری هست که ارزیابیش کنه، کسی که میخاد تازه وارد دانشگاه بشه و عمدتا 18 یا 19 سالش هست.

لطفا پس از تست پاسخ سوالات زیر رو بدون تعصب اعلام کنید:

- نتیجه حاصله چقدر به واقعیت نزدیک بود؟
- کیفیت سوالات چطور بود؟
- گزینه های هر سوال چقدر مناسب بود؟
- پیشنهاد و انتقاد کلی شما در جهت بهبودی آزمون چیست؟

لینک دانلود:
http://s3.picofile.com/file/7390779779/Azmoon.exe.html

لطفا جای دیگه منتشرش نکنید، چون در مرحله تست هست.

با تشکر

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
برای بنده نمره 16 از 20 در نظر گرفته شده است .
نکته اینجاست که داوری در مواردی که کمی نیستند بیشتر سلیقه ای است . سوالات مانند سوالات ریاضی نیست تا اگر جواب 2 ضرب در 2 را 5 یا 3 بگویم غلط باشد و نمره کم کند . نتیجه تست های روانشناسی دقیق و 100% نیستند .
در ادامه :
در این نوع از سوالات به نظر بنده کیفیت سوالات چندان قابل درک نیست . حداقل باید درکی از روانشناسی داشته باشیم تا بتوانیم بفهمیم سوالات جوابگوی خواسته ها هستند یا نه !
از نظر کمیت هم معمولا گفته می شود که تا حد ممکن که پاسخگو از خواندن آنها خسته نشود بیشتر بودن سوالات به دقت نتیجه کمک خواهد کرد .
از شما نیز بابت قراردادن این مطلب تشکر می کنم .
با تشکر - سیتسم 32

آخرین ویرایش:

Empire Neama

عضو جدید
سلام
راستش درست متوجه نشدم سوالات به چه نتیجه ای منتهی میشن...مثلا سیستم عامل مک یا لینوکس چرا باید تفاوت داشته باشن با ویندوز(برای تایید صلاحیت برای ادامه تحصیل)

تورج پوربهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
برای بنده نمره 16 از 20 در نظر گرفته شده است .
نکته اینجاست که داوری در مواردی که کمی نیستند بیشتر سلیقه ای است . سوالات مانند سوالات ریاضی نیست تا اگر جواب 2 ضرب در 2 را 5 یا 3 بگویم غلط باشد و نمره کم کند . نتیجه تست های روانشناسی دقیق و 100% نیستند .
در ادامه :
در این نوع از سوالات به نظر بنده کیفیت سوالات چندان قابل درک نیست . حداقل باید درکی از روانشناسی داشته باشیم تا بتوانیم بفهمیم سوالات جوابگوی خواسته ها هستند یا نه !
از نظر کمیت هم معمولا گفته می شود که تا حد ممکن که پاسخگو از خواندن آنها خسته نشود بیشتر بودن سوالات به دقت نتیجه کمک خواهد کرد .
از شما نیز بابت قراردادن این مطلب تشکر می کنم .
با تشکر - سیتسم 32

تایید میشود.....

ولی تست کردم بهم 15 داد.

silvercover

عضو جدید
سلام
راستش درست متوجه نشدم سوالات به چه نتیجه ای منتهی میشن...مثلا سیستم عامل مک یا لینوکس چرا باید تفاوت داشته باشن با ویندوز(برای تایید صلاحیت برای ادامه تحصیل)

هدف این سوال این نیست که بگه شما باید حتما لینوکسی باشید یا ویندوزی. این سوال به دنبال این هست که بفهمه از گزینه های موجود کدامش برای شما صادق هست. آیا به نظر شما بین کسی که بر روی سیستم عامل های لینوکس و ویندوز و مک تسلط داره با کسی که صرفا با ویندوز کار کرده فرقی نیست؟

Empire Neama

عضو جدید
هدف این سوال این نیست که بگه شما باید حتما لینوکسی باشید یا ویندوزی. این سوال به دنبال این هست که بفهمه از گزینه های موجود کدامش برای شما صادق هست. آیا به نظر شما بین کسی که بر روی سیستم عامل های لینوکس و ویندوز و مک تسلط داره با کسی که صرفا با ویندوز کار کرده فرقی نیست؟
به نظر من راستشو بخوای نه کاملا...بستگی به زمینه کاری هر فرد داره.
اگه همه کارمون مدیا و تایپ و اینترنت باشه انصافا تفاوتشون چیه؟ اما اگه منظورتون شبکه یا کدنویسی های ویژه باشه اون یه بحث دیگس برادرم

silvercover

عضو جدید
به نظر من راستشو بخوای نه کاملا...بستگی به زمینه کاری هر فرد داره.
اگه همه کارمون مدیا و تایپ و اینترنت باشه انصافا تفاوتشون چیه؟ اما اگه منظورتون شبکه یا کدنویسی های ویژه باشه اون یه بحث دیگس برادرم

هدف این آزمون ارزیابی فرد برای تحصیل در رشته کامپیوتر هست. بر همین اساس از کاربر سوالاتی می پرسه که امکانات و توانایی هاش رو بسنجه. کسی که به این رشته علاقه داره احتمال داره سمت سایر سیستم عامل رفته باشه و اگر رفته باشه مسلما دامنه معلوماتش بیشتر هست.

این که گفتین اگر همه کارمون مدیا و تایپ و ... باشه برای فرد غیر متخصص صادق هست نه فردی که میخاد متخصص کامپیوتر بشه.

rahainsky

عضو جدید
نمره من 9 شد!:(
رشتم هم که نرم افزاره...اما خوب میدونستم نمره بالا نمیشه چون خیلی توو رشتم موفق نیستم!:razz:

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
16

رشته ام کامپیوتر نیست؛ اما برنامه هایی برای اتوماسیون آنالیزهای لوله گذاری نوشته ام که به کمکشون کاری رو که معمولاً 10 روز طول می کشه رو من 1 روزه انجام می دم.

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
منم 16 شدم.جالبه ولی فکر کنم دقت کمی داره.باید بیشتر می شدم!

شما مگه می دونید با چه معیاری نمره میده که می گید باید بیشتر می شدید؟! برای من تو این تست، 11 با 19 فرق زیادی نداره.

بالا