اولین موبایل نامرئی دنیا به بازار آمد (+عکس)

jalal-jafari

عضو جدید
شرکتی تایوانی با بهره بردن از فناوری‌های جدیدی که برای ساخت نمایشگر ارائه شده‌است، نمونه‌ای اولیه از موبایلی نامرئی، یا تمام شیشه‌ای را عرضه کرده است.
شرکتی به نام پلی‌ترون تکنولوژی، گوشی جدیدی را رونمایی کرده‌است که تقریبا نامرئی است، زیرا قطعات الکترونیکی ریزتر از آن هستند که بتوان آنها را به سادگی دید. مدارهای این گوشی از سیم‌پیچ‌هایی با سیم‌های بسیار باریک تشکیل شده‌اند که در میان دو لایه‌شیشه‌ای قرار گرفته‌اند.
شرکت پلی‌ترون در زمینه ساخت نمایشگرهای موبایل سابقه طولانی دارد و محصولی به نام شیشه خصوصی را وارد بازار کرده‌است. در این شیشه مولکول‌های کریستال مایع در زمان قطع جریان ترتیبی نامنظم دارند اما در زمان وصل شدن جریان برق،‌ مولکول‌ها مرتب شده و به نور اجازه عبور می‌دهند.

بر همین اساس، موبایل جدید تا زمانی که روشن باشد، نسبتا نامرئی خواهد بود. بنا به گفته پلی‌ترون تاکنون چندین شرکت نسبت به ابداع جدید این شرکت تایوانی توجه نشان داده‌اند. این موبایل هنوز در مراحل اولیه طراحی و ساخت است و علاوه بر این، بخش‌هایی از موبایل نیز نمی‌توانند نامرئی باشند که از آن جمله می‌توان به سیم‌کارت و باطری اشاره کرد. همچنین هنوز برای آن سیستم عاملی درنظر گرفته نشده است.
از سویی دیگر، گوشی نامرئی تمام شیشه‌ای باید از ماده‌ای ساخته شده‌باشد که در برابر ضربات مقاوم باشد. همچنین استفاده از گوشی موبایل نامرئی می‌تواند برای افرادی که در گم کردن گوشی خود تخصص دارند، چالش‌ برانگیز باشد.

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از تاپیکتون ولی فکر کنم این موضوع یک مقدار صحت نداره
این شرکت تایوانی در زمینه کاربرد الکترونیک در صنعت شیشه سازی فعالیت داره به طور مثال همون طور که شما عرض کردید یکی از تولید های این کمپانی شیشه ای هست که قابلیت شفاف یا کدر بودن را داره.
من سایت رسمی خود شرکت را هم نگاه کردم هیچ اطلاعیه ای برای این اختراع ندیدم http://www.polytron.com.tw/index.html
با یه نگاه به تلفن هم می شه این را گفت که بیشتر این عکس حالت عوام فریبی داره چرا که در صورت وجود مموری که در عکس می بینید نیاز به پردازنده ای هم هست که اطلاعات موجود را پردازش کنه و در عکس اصلا همچین چیزی دیده نمی شه!
این موضوع را هم 2-3 ماه پیش توسط یک سری سایت های غیر رسمی عنوان شده که صحت ماجرا را بیشتر زیر سوال می بره.

موفق باشید
یا حق

بالا