·▪•●سوالات و درخواست های مهندسی پلیمر فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

mahdi.adelinasab

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان عزیز پلیمر لطفادر مورد ترکیب PP+PE برام مطالب بفرستید

اين چند تا فايل رو برات يافتم:

1-مورفولوژي آلياژ پلي اتيلن و پلي پروپيلن

2-دوتا فايل در مورد آلياژ پلي اتيلن و لاستيك و ...

http://www.2shared.com/file/2619017/ad390fcb/blending_pp_pe.html

http://www.2shared.com/file/2619025/681a3d24/fcd5cade397ccc3f.html

اميد وارم كه ازشون لذت و بهره كافي رو ببري
يا علي

mzb

عضو جدید
سايزينگ لاين پليمري

سايزينگ لاين پليمري

سلام
به اطلاعاتي در مورد سايزينگ لاين مواد پليمري نياز دارم

dragontir

عضو جدید
در خواست اطلاعات در موردساخت رزین های ارره فرمالین

در خواست اطلاعات در موردساخت رزین های ارره فرمالین

با سلام خدمت دوستان:
اینجانب علی رضا دشتی زاده نیازمند یک سری اطلاعات در مورد ساخت رزین های اوره- فرمالینو دیگر رزین ها با با پایه مواد اولیه فرمالین و پارا فرمالین و هگزامین هستم.
لطفا در صورت دارا بودن این اطلاعات آنها را به ایمیل زیر ارسال فرمایید.
با تشکر از لطف شما
alirdashti@gmail.com

dragontir

عضو جدید
اطلاعات در مورد ساخت رزین های اوره- فرمالین

اطلاعات در مورد ساخت رزین های اوره- فرمالین

با سلام خدمت دوستان:
اینجانب علی رضا دشتی زاده نیازمند یک سری اطلاعات در مورد ساخت رزین های اوره- فرمالینو دیگر رزین ها با با پایه مواد اولیه فرمالین و پارا فرمالین و هگزامین هستم.
لطفا در صورت دارا بودن این اطلاعات آنها را به ایمیل زیر ارسال فرمایید.
با تشکر از لطف شما
alirdashti@gmail.com

ar ebrahimzadeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کمکم کنید دوستان پلیمری عزیز (پلی آمید)

کمکم کنید دوستان پلیمری عزیز (پلی آمید)

فرق پلی آمید dry و in service چیه ؟
من تو یک استاندارد دنبال شرایط و مشخصات مکانیکی یک قطعه پلی آمیدی بودم که این دو حالت را دیدم . از همه شما التماس کمک دارم؟ اجرکم عندالله.

MLA

عضو جدید
درخواست مطلب درباره دیوارپوشهای پلیمری

درخواست مطلب درباره دیوارپوشهای پلیمری

به مطالبی درمورد دیوارپوش های پلیمری احتیاج فوری دارم.درصورت امکان کمکم کنید. باتشکر​

karoon245

عضو جدید
سلام دوست عزیز

سلام دوست عزیز

سعی میکنم تا فردا جوابتون را بدم

mosamam

عضو جدید
یک سوال تخصصی

یک سوال تخصصی

به نظر شما صحت داره که زنجیر چرخ پلاستکی هم به بازار اوومده

REZA.F

کاربر بیش فعال
سلام
محلی که ما زندگی میکنیم (سربندر) دوچرخه های زیادی از کشورهای چین و ژاپن و... وارد میشه. تو این دوچرخه ها که خیلی هم خوب کار میکنن (خرکار ولی ساده و سبک) ، زنجیر بعضی هاشون لاستیکی یا پلاستیکی هست. من چند سال پیش یکیشو داشتم. این موضوع چیز جدیدی نیست!! اگه تسمه تایمینگ ماشین یا تسمه کولر و... رو دیده باشی یه چیزی شبیه اونه.

enteha

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اينو نميدونم. اما پارسال اتفاقي از يك مغازه لوازم يدكي يك دست پلاستيك مخصوص لاستيك خريدم كه خيلي كارساز بود.
در اصل 2 دست پلاستيك خاردا بود كه بصورت چسبي به لاستيك چسبونده ميشه و در برف و كولاك قابليت بسيار بالائي داره. حسنش هم به اينه كه در خشكي خود به خود سابيده ميشه و از بين ميره. من خيلي ازشون رازي بودم. ساخت كشور تركيه بود.

آخرین ویرایش:

lovex5050

عضو جدید
پلی اتلین

پلی اتلین

نحوه تشکیل پلی اتیلن هر که مطلبی کمک کنه؟

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
در خواست كمك از بچه هاي پليمر

در خواست كمك از بچه هاي پليمر

سلام بچه ها .... از دانشجوها يا فارق تحصيلاي پليمر ميخواستم در مورد رشته پليمر و بازار كار و در آمدش يه توضيحاتي به من بدن مخصوصا بازار كار و اينكه كدوم كارخونه ها به مهندس پليمر نيازدارن چون ميخوام از مهندسي مواد به پليمر برم ميخواستم ببينم ارزششو داره يا نه ؟ خيلي ممنون ميشم ازتون اگه بهم كمك كنيد:w27:

karoon245

عضو جدید
سلام دوستان یه نوع چسب وجود داره مثل چسب آکواریوم که روی لاستیک ریخته میشه وباعث میشه ماشین سر نخوره بعد از اون هم بر اثر بالا رفتن دما ذوب میشه

karoon245

عضو جدید
سلام دوست عزیز 3 ماهه درسم تموم شده الان سر کارم اما به نظر من این کار را نکن چون بچه های رشته شیمی کاربردی بازار را کسات کردن (با کمترین حقوق)

REZA.F

کاربر بیش فعال
سلام. دیشب کلی از پلیمر واست نوشتم ولی حذف شد.
من با نظر دوستم اصلاً موافق نیستم چون اصلاً ربطی به هم ندارن! این حرف از یه مهندس پلیمر بعیده. چون پلیمر علاوه بر بازار کار تو پتروشیمی ها در شرکت ها و کارخانجات تولید لوازم خانگی و لاستیک و کابل و از لنز چشم بگیر تا رنگ و هر چی که دور و برت هست فت و فراوون تو ایران هست. منتهی باید یه مهندس عالی باشی. اونوقت فرقت با یه مهندس شیمی یا لیسانس شیمی کاریردی پیدا میشه. معمولاً پلیمریها از ترم های آخر میتونن وارد بازار کار بشن! مثل من و بعضی از هم کلاسیهام. البته تهرانو شهرهای بزرگ رو دورش خط بکش! مثل خوزستان و عسلویه و اصفهان و... این جور جاهها یه مهندس پلیمر که هم مهندس شیمی هست و هم تاحذوذی مکانیک بیکار نمیمونه. حقوق مهندس پلیمر با مهندس شیمی تو پتروشیمی و با توجه به سابقه کاری و چیزای دیگه از 700 به بالا شروع میشه. یکی از رفقای من با 3 سال سابقه کار 900 با بالا میگیره با کلی مزایای دیگه. شرکتهای خصوصی هم اگه زیر و خم پلیمر رو بلد باشی و بستگی به کرم رییس کارخونه و.. حتماً راضی میشی. پلیمر یه رشته ی بسیار قشنگ و تقریباً جدید و کاربردی و بازار کار خوب نسبت به رشته های شیمی هست. این حرف من از روی استناد هست که اگه خواستی بت ثابت میکنم. یا علی.....

REZA.F

کاربر بیش فعال
سلام دوستان یه نوع چسب وجود داره مثل چسب آکواریوم که روی لاستیک ریخته میشه وباعث میشه ماشین سر نخوره بعد از اون هم بر اثر بالا رفتن دما ذوب میشه
جالب بود دوست عزیز. تا حالا نمیدونستم. اگه اشتباه نکنم جون Tg پلی وینیل استات 25 درجه هست پس تو هوای سرد و برفی مثل چسب عمل میکنه. اگه اسمش چیز دیگست بگو تا ما هم استفاده کنیم. ممکنه تو مسافرت نیاز داشته باشم.

rezappz

عضو جدید
salam

salam

salam omidvaram haleton khob bashe.man az daneshjoyaye polymer amir kabir vahede mahshahram.mikhastam age beshe bahaton bishtar ashna sham.age lotf konid khoshhal misham .
mamnon

yasaman_mohamadi

عضو جدید
man vaghean ba nazar dostam movafegham man reshteye polimera va az reshtam raziyam motmaen bash kasi ke kar giresh nemiyad khodesh narafte donbale kar dige chizi nemigam chon harchii begam ba harfay rezajan tekrari mishe

farahani-m

عضو جدید
سلام دوستان...
گرایش من پلیمره..
به نظرم نیاز هست که این گرایش شناخته تر بشه..
من آشنایی با مهندسی شیمی رو هم پاس کردم ولی اونطور که باید با پلیمر آشنا نشدم...
استاد ما که فقط از لاستیک و تایر گفت..
اما چیزی که هست اینه که پلیمر دنیای گسترده ایسیت و جای کار زیاد داره...
امیدوارم این تاپیک کمکی باشه از طرف فارق التحصیلان این رشته به تازه واردها....:smile:

mehdimaxdon

عضو جدید
سلام بچه ها!
من رشتم پلیمر نیست و این ترم یک درس 2 واحدی ار پلیمر دارم که فقط می خوام پاس بشه!
پروژه درباره ی "روش تولید پلی اتیلن و کاربرد های آن با تاکید بر روش تولید فرم پلی اتیلن" میخوام.
خواهش می کنم کمکم کنید!

mehdimaxdon

عضو جدید
سلام بچه ها!
من رشتم پلیمر نیست و این ترم یک درس 2 واحدی ار پلیمر دارم که فقط می خوام پاس بشه!
پروژه درباره ی "روش تولید پلی اتیلن و کاربرد های آن با تاکید بر روش تولید فرم پلی اتیلن" میخوام.
خواهش می کنم کمکم کنید! بخدا پنج شنبه امتحان دارم!!!
mehdimaxdon@yahoo.com

mehdimaxdon

عضو جدید
سلام بچه ها!
mehdimaxdon@yahoo.com

mehdimaxdon

عضو جدید
سلام بچه ها!
mehdimaxdon@yahoo.com

mehdimaxdon

عضو جدید
سلام بچه ها!
mehdimaxdon@yahoo.com

mehdimaxdon

عضو جدید
سلام بچه ها!
mehdimaxdon@yahoo.com