معما حل کن کیف کن (معمای انیشتین)

آقای سعید حیدری

عضو جدید
کاربر ممتاز
معمای انیشتین : شاید اینو خونده باشید! ۱-در خیابانی، پنج خانه در پنج رنگ متفاوت وجود دارد. ۲-در هر یک از این خانه ها یک نفر با ملیتی متفاوت از دیگران زندگی می کند. ۳-این پنج صاحبخانه هر کدام نوشیدنی متفاوت مینوشند، سیگار متفاوت می کشند و حیوان خانگی متفاوت نگهداری می کنند. سئوال: کدامیک از آنها در خانه، ماهی نگه می دارد؟ راهنمایی: ۱- مرد انگليسي در خانه قرمز زندگی می کند. ۲-مرد سوئدی، یک سگ دارد. ۳-مرد دانمارکی چای می نوشد. ۴-خانه سبز رنگ در سمت چپ خانه سفید قرار دارد. ۵-صاحبخانه خانه سبز، قهوه مینوشد. ۶-شخصی که سیگار (مال پال)می کشد پرنده پرورش می دهد. ۷-صاحب خانه زرد، سیگار (دانهیل) می کشد. ۸-مردی که در خانه وسطی زندگی میکند، شیر مینوشد. ۹-مرد نروژی، در اولین خانه زندگی می کند. ۱۰-مردی که سیگار (بلندز)می کشد در کنار مردی که گربه نگه می دارد زندگی می کند. ۱۱-مردی که اسب نگهداری می کند، کنار مردی که سیگار (دانهیل) می کشد زندگی می کند. ۱۲-مردی که سیگار (بلومستر)می کشد، آبجو می نوشد. ۱۳-مرد آلمانی سیگار (پرینس)میکشد. ۱۴-مرد نروژی کنار خانه آبی زندگی می کند. ۱۵-مردی که سیگار (بلندز)میکشد همسایه ای دارد که آب می نوشد. . . . . . اگر کسی جواب این معما را میدونه دریغ نکنه!

آخرین ویرایش:

kazimoto

عضو جدید
کاربر ممتاز
این معما ثابت شده که مشکل داره. و بر همین اساس من و دوستام این رو به پنج روش حل کردیم و در هر بار حل کردن تونستیم با رعایت تمام فرضهای انیشتین به یک جواب برسیم. یعنی هر بار ماهی در یک خونه قرار میگیره!!
فقط میمونه یک فرض انیشتین که به نظر من جواب مد نظر انیشتین همون باشه
اون فرض رو هم زمانی بهتون میگم که دوستان بتونند روی معما فکر کنند و ببینند اصلا میتونند حلش کنند یا نه
!! دوست قدیمی شما!

elman13

عضو جدید
باشه ولی فک کنم یه هفته ای زمان میبرم هاااااااااااا!!