درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
کتاب Petrolum Refinery Engineering (Chemical Engineering Series) by W.L.Nelson
رو میخواستم اگه موجوده

کتابش رو دارم حالا PDFش رو میخواام

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
با سلام
کتاب Petrolum Refinery Engineering (Chemical Engineering Series) by W.L.Nelson
رو میخواستم اگه موجوده

کتابش رو دارم حالا PDFش رو میخواام

سلام جاويد عزيز.

اين كتابو چند وقت پيشم يكي درخواست كرده بود. اون موقع هم خيلي دنبالش گشتم ولي چيزي پيدا نكردم

اگه پيدا كردم حتما خبرت ميكنم.بازم شرمنده:gol:;)

sami-jun

عضو جدید
من منظورم اینه که چرا قبل از خط مشکی با افزایش فشار کیفیت کم واز بعد این خط کیفیت زیاد میشه(تو ناحیه دو فازی)

hamidkareshki

عضو جدید
ولی q=- kA dT/dX وقتی dT/dX ثابته البته AوK هم ثابته چطور میشه که q با تغییر ضخامت تغییر می کنه؟؟

اگر دما در دو طرف دیوار ثابت باشه با تغییر ضخامت dT/dX تغییر می کنه
dT/dX=(T2-T1)/(X2-X1)=(T2-T1)/L
با تغییر ضخامت L تغییر می کنه !
ضمنا
q=- kdT/dX
Q=-kAdT/dX
بنابر این q=Q/A
Q مقداری گرمای خالص عبوری از دیوار یا هر جسمه
اما q از هر مقطع تا مقطع دیگر متفاوته

اگر دما در دو طرف دیوار ثابت باشه با تغییر ضخامت dT/dX تغییر می کنه
dT/dX=(T2-T1)/(X2-X1)=(T2-T1)/L
با تغییر ضخامت L تغییر می کنه !
ضمنا
q=- kdT/dX
Q=-kAdT/dX
بنابر این q=Q/A
Q مقداری گرمای خالص عبوری از دیوار یا هر جسمه
اما q از هر مقطع تا مقطع دیگر متفاوته
اين درسته ولي گفته شيب ثابته يني ضخامت كه زياد ميشه دمااها هم جوري تغيير ميكنه كه شيب همون قبلي باشه

من منظورم اینه که چرا قبل از خط مشکی با افزایش فشار کیفیت کم واز بعد این خط کیفیت زیاد میشه(تو ناحیه دو فازی)
آرا خانم جوابو دادن فك كنم درست باشه .هر چي توي ناحيه دوفازي بالاتر ميري طول خط دو فازي كم تر ميشه و ضمنا با بالا رفتن بصورت عمودي (اگه سمت چپ خط مشكي باشي ) به ناحيه مايع نزديكتر ميشي پس كيفيت كمتر ميشه و اونورشم بر عكسه ;)

shinto

عضو جدید
جدي ؟ چجوري ؟ كي ؟ كجا ؟ با كدوم اطلاعات ؟‌
تبريك ميگم . يه نسخشم واسه ما بفرس ;)
به سختی تمام. استادم تا حدی کمکم کرد.ولی خودم بیشتر کاراشو انجام دادم.از رو کاتالوگی که شرکت سازنده داده بود.یه عکس ازش میگیرم میفرستم.;) خلاصه اگه کسی خواست پره بسازه من در خدمتم

lordwars

عضو جدید
Hi I'm from Turkiye and need Plant Design and Economics for Chemical Engineers fifth edition ebook and solution manual. I can't understand persian please write english or turkish :)

aminkhan

عضو جدید
تفاوت مهندسي شيمي با مهندسي نفت چيه
چون من هر دو رو نمرشو آوردم و ميتونم تغيير رشته بدم (الان شيمي گاز قبول شدم)
نفتو پايين تر زدم چون بهم گفتن كارش سخته
اما الان فكرشو كه ميكنم حاظرم برم توي يه پالايش گاه توي كوير لوت هم كار كنمhttp://www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_redface.gif
آيا با مهندسي شيمي گاز احتمال استخدام توي پالايشگاهو پتروشيميي و از اين جور حرفا رو دارمhttp://www.www.iran-eng.ir/images/smilies/a063.gif چون اين جور كارارو ميپسندمhttp://www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_smile.gif

معلومه بچه شیرازی
حتما یکی را دیدی تغییر رشته داده
هوایی شدی؟
شیمی عمومی این ترم با کی داری

h0666

عضو جدید
هركي هر مطلبي راجع به lpg داره بزاره

هركي هر مطلبي راجع به lpg داره بزاره

سلام
من مطلبي راجع به مراحلي كه خوراك در پالايشگاه ميگزراند تا به lpg تبديل شود ميخواهم
ترجيحآ فارسي

rezaya_rrr

عضو جدید
سلام يه موضوع خوب شيمي(شيمي عمومي) به انتخاب خودتون برام پيدا كنيد. سعي كنيد در مورد مسائل روز باشه. اگه ميشه تا امشب برام جور كنيد چون فردا بايد موضوع تحويل بدم. مرسي.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
بررسي تأثيرحضور همزمان دو پيگمنت اکسيد آهن ميکايي و پرک شيشه در پوشش اپوکسي بر روي خواص ضد خوردگي پوشش با استفاده از(EIS) ايمپدانس الکتروشيميايي
دانلود

به سختی تمام. استادم تا حدی کمکم کرد.ولی خودم بیشتر کاراشو انجام دادم.از رو کاتالوگی که شرکت سازنده داده بود.یه عکس ازش میگیرم میفرستم.;) خلاصه اگه کسی خواست پره بسازه من در خدمتم
يني اطلاعات دقيقي از سايزا نداشتي ؟ تقريبي ساختي ؟ تو كاتالوگ كه اين اطلاعاتو نميزنن

mahdi2008

عضو جدید
با سلام
راستش یه زحمت داشتم براتون گفتم شما بازم می تونید بهم کمک کنید من دنبال یه کتاب برای پروژم هستم ولی هر چه می گردم پیدا نمی کنم گفتم شاید شما بتونین برام پیدا کنین و لینکشو بدین بهم تا بگیرم آخه مطمئنم که هست و پیدا میشه ولی من خوب بلد نیستم بگردم اسم کتاب پایین نوشتم ممنونم اگه برام پیداش کنین
کتاب
Uncertain Rule-Based Fuzzy Logic Systems: Introduction and
New Directions, by Jerry M. Mendel, and published by Prentice-Hall, 2000 -2001.
یابت تمام زحماتی که بهتون دادم و می دم تنها آرزوم اینه که بتونم یه روز جبرانشون کنم

negar sepehri

عضو جدید
با سلام

با سلام

من دنبال حل المسائل استاتیک مریام ویرایش ششم می گردم ممنون می شم کمکم کنید

M-F-CH

عضو جدید
جرم عمليات

جرم عمليات

حل مسايل انتفال جرم تريبال جلد 2
عمليات مكيب حل جلد 2
ممنون

sami-jun

عضو جدید

من این سوالو با یه سوال دیگه میخوام 2باره بپرسم
با افزایش فشار تو منطقه 2فازی قبل از خط مشکی دیرتر به مایع اشباع میرسیم واینکه بگیم کیفیت کمتر میشه درسته ولی بعد از خط مشکی هر چی فشار بیشتر بشه به بخار اشباع زودتر میرسیم یعنی مقدار بخار کمتری تولید میشود پس چرا کیفیت کم میشود؟؟؟؟

من این سوالو با یه سوال دیگه میخوام 2باره بپرسم
با افزایش فشار تو منطقه 2فازی قبل از خط مشکی دیرتر به مایع اشباع میرسیم واینکه بگیم کیفیت کمتر میشه درسته ولی بعد از خط مشکی هر چی فشار بیشتر بشه به بخار اشباع زودتر میرسیم یعنی مقدار بخار کمتری تولید میشود پس چرا کیفیت کم میشود؟؟؟؟
نه اونجا با همين نسبت كه بخار كم ميشه مايع هم كم ميشه ولي x به خط شبنم نزديكتره پس كيفييت بيشتر ميشه ديگه

k_siroos

مدیر بازنشسته
می خواستم بدونم ممکنه در خطوط انتقال گاز به جای استفاده از کمپرسور در جهت افزایش فشار ، از تزریق یک گاز خنثی به خط لوله استفاده بشه ؟ لطفا توضیح بدید ... :gol:

amineng2008

عضو جدید
با سلام . من دانشجوی طراحی فرایند هستم .
و این کتاب رو دانلود کردم اما نتونستم رایگان دانلود کنم . اگه میشه برام دانلود کنین.
بالا