زنگ تفریح ... گپ و گفت های خودمونی!

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
نگفتی کجا مشغولی؟
زمستونا میرم کوه دنبال سوسک! تابستونا هم تو انسکتاریوم قم حشرات مفید پرورش میدم (البته امسال تولید نداریم از آخر تابستون انشالله میریم دنبال سوش تریکوگراما) بقیشم طراحی گرافیک کار میکنم (بیشتر طراحی جلد کتاب)

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
زمستونا میرم کوه دنبال سوسک! تابستونا هم تو انسکتاریوم قم حشرات مفید پرورش میدم (البته امسال تولید نداریم از آخر تابستون انشالله میریم دنبال سوش تریکوگراما) بقیشم طراحی گرافیک کار میکنم (بیشتر طراحی جلد کتاب)

دقیقا نفهمیدم منبع درآمدت چیه؟
اگه دوست داری بگی!

Phyto

مدیر تالار
منبع درآمدم میشه همین کارا که گفتم دیگه. نمیدونم کجاش نامفهومه! البته فعلا فقط از طراحی پول در میارم. بقیه کارا تعطیله...

Phyto

مدیر تالار
:confused::w09::w05:

یه :gol: برا اولین نفر که جواب بده

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
منبع درآمدم میشه همین کارا که گفتم دیگه. نمیدونم کجاش نامفهومه! البته فعلا فقط از طراحی پول در میارم. بقیه کارا تعطیله...

این کارها رو برا کی انجام میدی که مزد می گیری؟

اصلا میصرفه همچین کاری؟
از این کارها بیمه هم میشی؟
چقدر درآمد داره این کارها؟

:smile::smile::smile:

ورهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای خدا هلاک شدم...

رضا چه خبر چه می کنی؟
کاربار خوبه
ما که نفهمیدیم واقعا کارت چیه؟

ورهام خوبی اسمت چیه؟
خودتو معرفی نکردی
سلام سلااااااااااام
اولا ورهام نه،ورهرام عزیزم
بعدشم اسمم مریمه بعد ترشم شما معنی اسمتون چیه؟

آره از گرماست، پختم، مخم الو گرفته... آب پز شدم!
الان 4 تا لیوان شربت آبلیمو خوردم، دارم میترکم...
آب لیموشو خودت خریدی که اینقدر زیاد خوردی یا از جیب یکی دیگه بود؟با آب لیمو خنک نمیشی عزیزم اون گرمازدگیه.یا آب یخ یا کولر

:(منم گل دلم میخواد:w04:همش 7 دقیقه دیر رسیدمااااااااااااااااااا

Phyto

مدیر تالار
این کارها رو برا کی انجام میدی که مزد می گیری؟

اصلا میصرفه همچین کاری؟
از این کارها بیمه هم میشی؟
چقدر درآمد داره این کارها؟

:smile::smile::smile:
با جهادکشاورزی قرارداد میبندم. اگه درست و رو روال انجام بشه بد نیس، قابل تحمله. بیمه نمیشم ولی خودم از طریق نظام مهندسی نامه بردم بیمه مشاغل آزاد گرفتم.
آب لیموشو خودت خریدی که اینقدر زیاد خوردی یا از جیب یکی دیگه بود؟با آب لیمو خنک نمیشی عزیزم اون گرمازدگیه.یا آب یخ یا کولر

نه دیگه اگه خودم خریده بودم که یه تانکر نمیبستم به حلقومم!

بفرما اینم گل برا تو

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سلااااااااااام
اولا ورهام نه،ورهرام عزیزم
بعدشم اسمم مریمه بعد ترشم شما معنی اسمتون چیه؟

خوب مریم خانوم
خوش اومدی
من هم محمد هستم

آب لیمو رو ولش آق رضا همونطور که مریم خانوم میگه بهتره کولر بخوری (اگه کولر گازی باشه بهتره به شرط حالی کردن گازش):surprised::surprised:

یه گل دادم رضا دوتا برگردوند یکیشو میدم به تو به شرطی که گریه :w04:نکنی

ورهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب مریم خانوم
خوش اومدی
من هم محمد هستم

آب لیمو رو ولش آق رضا همونطور که مریم خانوم میگه بهتره کولر بخوری (اگه کولر گازی باشه بهتره به شرط حالی کردن گازش):surprised::surprised:

یه گل دادم رضا دوتا برگردوند یکیشو میدم به تو به شرطی که گریه :w04:نکنی
:w27::w30::gol::gol::gol:با یه دنیا گله دیگه :smile:مرسی محمد جان.
رضا جان شما هم در مجاورت کولر بشین احتمالا پوله اون رو هم خودت ندادی جدی میگیری میخوری دلت که نسوخته.

ورهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
با جهادکشاورزی قرارداد میبندم. اگه درست و رو روال انجام بشه بد نیس، قابل تحمله. بیمه نمیشم ولی خودم از طریق نظام مهندسی نامه بردم بیمه مشاغل آزاد گرفتم.

بفرما اینم گل برا تو
وااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای چه همه گلای خوشمل مرسی گل گلاب:w40::gol:
این گلارو از کجا آوردی آقای گل گلاب خیلی خوش بو هستن

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز

بفرما اینم گل برا تو

اینجوری که چیزی واست نداره

بیشتر از 2 تا 2.5 درسال گیرت میاد؟
پس نظلم مهندسی هم بهت یه چی میده؟
اونوقت بیمه مشاغل خانواده رو هو شامل میشه؟

Phyto

مدیر تالار
وااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای چه همه گلای خوشمل مرسی گل گلاب:w40::gol:
این گلارو از کجا آوردی آقای گل گلاب خیلی خوش بو هستن
از تو پارک سر کوچمون کش رفتم... باغبونش نزدیک بود کلّمو بکنه تاکسیدرمی کنه!

Phyto

مدیر تالار
اینجوری که چیزی واست نداره

بیشتر از 2 تا 2.5 درسال گیرت میاد؟
پس نظلم مهندسی هم بهت یه چی میده؟
اونوقت بیمه مشاغل خانواده رو هو شامل میشه؟
نظام مهندسی فقط میگیره، تا حالا چیزی به ما نداده!
آره خانواده هم شامل میشه. البته بیشتر به خاطر بازنشستگی رفتم بیمه کردم وگرنه خدمات به درد بخوری نداره

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز

بفرما اینم گل برا تو

آره خانواده هم شامل میشه. البته بیشتر به خاطر بازنشستگی رفتم بیمه کردم وگرنه خدمات به درد بخوری نداره

خوب خدا رو شکر
حالا از درآمدت راضی هستی
راضی کننده هست؟

ورهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
از تو پارک سر کوچمون کش رفتم... باغبونش نزدیک بود کلّمو بکنه تاکسیدرمی کنه!

میگفتی یه جورایی همکاریم جرم سبکتر میشد.به خدا راضی نیستم به خاطره من خودتو تو خطر بندازی.:biggrin:
یه سواله یکم خصوصی.چقدر واسه بیمه میدی؟چند ساله بازنشست میشی؟
آخه بیمه ایران بیمه عمر و پس انداز داره هم بازنشستگی داره بعد از 15 سال هم بعد از 4 سال وام بدونه ضامن میده.

Phyto

مدیر تالار
خوب خدا رو شکر
حالا از درآمدت راضی هستی
راضی کننده هست؟
راستش جواب به این سوالت یه کم سخته! بخصوص اینکه پارسال ضرر کردم رو انسکتاریوم و امسال هم که تعطیله. طراحی هم درآمدش بخور و نپرسه!
میگفتی یه جورایی همکاریم جرم سبکتر میشد.به خدا راضی نیستم به خاطره من خودتو تو خطر بندازی.:biggrin:
یه سواله یکم خصوصی.چقدر واسه بیمه میدی؟چند ساله بازنشست میشی؟
آخه بیمه ایران بیمه عمر و پس انداز داره هم بازنشستگی داره بعد از 15 سال هم بعد از 4 سال وام بدونه ضامن میده.
تقریبا برجی هشتاد تومن میگیرن نامردا! فکر کنم بازنشستگیش سی ساله باشه، مطمئن نیستم.
این بیمه ای که میگی چجوریه؟

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش جواب به این سوالت یه کم سخته! بخصوص اینکه پارسال ضرر کردم رو انسکتاریوم و امسال هم که تعطیله. طراحی هم درآمدش بخور و نپرسه!

تقریبا برجی هشتاد تومن میگیرن نامردا! فکر کنم بازنشستگیش سی ساله باشه، مطمئن نیستم.

آخرین سوال رضا جون

می تونی بگی تقریبا سالی چقدر درآمد از کارای جهاد و چقدر کارای گرافیک در میاری؟
قصد فضولی ندارم فقط یه مقایسه

البته اگه بگی چند ساله تو بازار کاری به صورت واقعی هم خوبه
بیا :gol::gol::gol:

Phyto

مدیر تالار
آخرین سوال رضا جون

می تونی بگی تقریبا سالی چقدر درآمد از کارای جهاد و چقدر کارای گرافیک در میاری؟
قصد فضولی ندارم فقط یه مقایسه

البته اگه بگی چند ساله تو بازار کاری به صورت واقعی هم خوبه
بیا :gol::gol::gol:
رشوه میدی؟! فکر کردی با این چنتا شاخه گل میتونی از من اعتراف بگیری؟
من تقریبا پنج شیش سالی میشه که افتادم دنبال یه لقمه نون حلال ولی اینکه از هر کاری چقدر در میارم بستگی داره که چقدر کار باشه و چقدر من وقت بذارم... من خودمم هنوز نمیدونم از این کارا سالی چقدر در میارم!

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
رشوه میدی؟! فکر کردی با این چنتا شاخه گل میتونی از من اعتراف بگیری؟
من تقریبا پنج شیش سالی میشه که افتادم دنبال یه لقمه نون حلال ولی اینکه از هر کاری چقدر در میارم بستگی داره که چقدر کار باشه و چقدر من وقت بذارم... من خودمم هنوز نمیدونم از این کارا سالی چقدر در میارم!
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

حالا بگو تقریبا چقدر سالانه

Phyto

مدیر تالار
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

حالا بگو تقریبا چقدر سالانه
در مقابل این همه گل دیگه نمیشه مقاومت کرد!
از انسکتاریوم نپرس چون اصلا نمیشه عدد گفت! پارسال که کلی هم از جیب گذاشتم روش. از طراحی تقریبا برجی صد تا صد و پنجاه در میارم البته الان که کار دیگه نمیکنم! کوه که میرم پنج ماهه و هر ماهش دویست تا دویست و پنجاه. اگه همزمان دنبال سوش بریم هم از سوش که تقریبا شیش ماه طول میکشه حدود یک و نیم تا دو داره برام

ورهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز

ماهانه 20هزار تومان تا صد هزار به انتخاب خودت واریز میکنی سالانه 20% بر حسب تورم به سرمایت اضافه میکنن.85%سود مشارکت بهش تعلق میگیره(یجورایی سهامداره بیمه ایران میشی) بعد از 15 سال بازنشست میشی میتونی سرمایتو یکجا بگیری که مثلا اگه ماهی 50 بدی به ارزش امسال 35 میلیون بهت برمیگردونن که 12 میلیون بیمه بهت داده.اگه یکجا نخوای ماهانه بهت حقوق میدن.این سرمایه آخر بسته به سالی که بازنشست میشی افزایش پیدا میکنه.ما تو اتحادیه چون اعضامون که پروانه کسب دارن بیشترشون بیمه ندارن این بیمرو براشون انجام میدیم.که البته پیشنهاد من بود:redface:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مقابل این همه گل دیگه نمیشه مقاومت کرد!
از انسکتاریوم نپرس چون اصلا نمیشه عدد گفت! پارسال که کلی هم از جیب گذاشتم روش. از طراحی تقریبا برجی صد تا صد و پنجاه در میارم البته الان که کار دیگه نمیکنم! کوه که میرم پنج ماهه و هر ماهش دویست تا دویست و پنجاه. اگه همزمان دنبال سوش بریم هم از سوش که تقریبا شیش ماه طول میکشه حدود یک و نیم تا دو داره برام

احسنت
تویی که این همه مهارت داری حتما می تونی به راه های بهتر و پربازده تر برسی

برنامه ای غیر از این واسه آینده خودت نداری؟

چرا اینجا اینقدر خلوته؟

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماهانه 20هزار تومان تا صد هزار به انتخاب خودت واریز میکنی سالانه 20% بر حسب تورم به سرمایت اضافه میکنن.85%سود مشارکت بهش تعلق میگیره(یجورایی سهامداره بیمه ایران میشی) بعد از 15 سال بازنشست میشی میتونی سرمایتو یکجا بگیری که مثلا اگه ماهی 50 بدی به ارزش امسال 35 میلیون بهت برمیگردونن که 12 میلیون بیمه بهت داده.اگه یکجا نخوای ماهانه بهت حقوق میدن.این سرمایه آخر بسته به سالی که بازنشست میشی افزایش پیدا میکنه.ما تو اتحادیه چون اعضامون که پروانه کسب دارن بیشترشون بیمه ندارن این بیمرو براشون انجام میدیم.که البته پیشنهاد من بود:redface:
اونوقت مزایاش در این مدت 15 سال چیه؟

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
رضا یه سوال تخصصی

وقتی میگن مثلا 3 لیتر از این سم در هکتار مصرف کنید

از کجا بفهمیم این سه لیتر رو در چند لیتر آب بریزم؟

atish pare

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااااااااااام...

بحث تخصصی تعطیل! چون من هیچی نمی فهمم

خوبین همگی؟؟

وحییییییییییییییییییییید!

Phyto

مدیر تالار
خوبه، مشابهشو تو بیمه های دیگه مث پارسیان دیده بودم. طرح خوبیه.
رضا یه سوال تخصصی

وقتی میگن مثلا 3 لیتر از این سم در هکتار مصرف کنید

از کجا بفهمیم این سه لیتر رو در چند لیتر آب بریزم؟
اون سه لیترو باید تو یه هکتار مصرف کنی با هرچی آب که باشه مهم نیس فقط باید تو اون یک هکتار این سم تموم بشه و نه کم بیاد نه زیاد! سمپاشی هم باید طوری باشه که همه گیاه آغشته بشه ولی رو زمین ریزش نداشته باشه. اینا دیگه با تجربه دست کشاورز اومده. اگه هم تازه کار باشه میتونه سمپاشو کالیبره کنه

بالا