**** ۩۞۩ چرا پسرها هم آرایش میکنند؟ ۩۞۩ ****

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من نخوندم بحثو فقط نظرمو میگم
به نظرم ارایش کردن یک دختر قبح نداره که با انجام دادنش اون قبح بریزه .
به نظرم یه آرایش سبک و طبیعی نیاز یک دخرته و اگر بقیه نمیکنن دارن نیازشون رو سرکوب میکنن ( بدو خوبشو کار ندارم )
شما فک کن یه دختر سیبیل داره ! چیزه همچین بعیدی هم نیست تو همون دانشگاه نگاه کنی تو بچه های ترم پایین پیدا میکنی !! خوب این سیبیل کلی تو روحیه و اعتماد به نفس این دختر تاثیر میزاره و سرخوردش میکنه ...
هر چیزی به اندازش خوبه .. نهباید از اینوره بوم افتاد نه از اونور ...

آخرین ویرایش:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب خوششون میاد ارایش میکنند اینکه دیگه پرسیدن نداره :smile::gol:

mina_1367

عضو جدید

mina_1397

نقل قول:
یعنی چنین چیزی فقط فقط برای همسر رواست !

دوست من این موضوع را با مثالی بیان میکنم: آیا یک دانش آموز ابتدایی میتواند ادعا کند که چون به من اجازه نمی دهند مستقیم و بدون طی دوره های آموزشی به دانشگاه بروم، پس دارد به من توهین میشود! نه ......بلکه قابل شدن فرد برای امری منوط به احراز شرایط آن هست و یک فرد مجرد(دختر) نمی تواند انتظار یک متاهل از خود بدارد
دقت کنید ما در دین و روایات موردی سراغ نداریم که چه مرد و چه زن را برای غیر همسرش تشویق به خودآرایی و آرایش کرده باشند و مثلا تشویق به دخترمجرد نموده باشند که قبل از ازدواج چنین کاری نماید، اساسا علت اینکه خیلی از دوستان در مفاهمه این موضوع دچار تناقض میشوند به همین علت است این امر، یک موضوع به جرأت میتوان گفت ناهنجاریست که از ناحیه تهاجم فرهنگی به ما وارد شده است و پایگاه دینی ندارد وخیلی ها در مقابل این حرفها از خود سرسختی نشان میدهند.......

این جمله من جدا از بقیه پارگرافم نبود و در پاسخ به پست شما بود . پس خطی جدا نکنید چون ممکنه معنی خودش رو از دست بده . شما تو پست اول فرمودی دخترا بعد ازدواج می تونن این موارد رو انجام بدن من گفتم ازدواج چیزی به آدم (در این مورد اضافه نمی کنه ) که شما بعد فرمودی تو اسلام چنین چیزی و من میگم اگه اونه که اصلا چه دختر چه زن هیچ فرقی نمی کنه ! اینجا نمیگن این اجازهه وجود نداره اینجا دارن میگن این اجازه رو همسر میده منم حرفم اینه که چرا ؟ مگه خود دختر نمی تونه به خودش چنین اجازه ای بده !!!!!!!!!!!!!!!! دختر صاحب اجازه نیست که باید پسر بهش این اجازه رو بده ؟ ؟ ؟ ؟ والا که معنی نمیده ! نمی دونم این حرفمو دیگه چه جوری بگم !

mina_1367

عضو جدید

mina_1397

دوست من بگذار ما حداقل تکلیفمان را برای شرایط مجردها روشن بکنبم تا بعد به شرایط متاهل ها بپردازیم.........
مسلما ازدواج مجوز برای تبرج و خودنمایی چه برای زنان و چه برای مردان نیست.همانطور که میدانید ما چقدر از معصومین روایات داریم که خداوند و فرشتگانش چنین افراد متبرج در اجتماع را لعن و نفرین مینمایند.....!! و از ناحیه این افراد چه خسارتهای مادی و معنوی به روح وجسم جامعه اعمال میشود......!! تا حدی که ردپای آن در مسائل دینی هم وارد میشود، خانومی که فروشنده ی لوازم آرایشی هست میگفت: تو ماه محرم فروش محصولات آرایشی مون چند برابر میشه! بالاخره خانوما و دخترا هم تو عزاداری های خیابانی شرکت میکنن!!؟
به هرحال اگر به زندگی زنان فرزانه و فاضله ای که تعدادشان کم نیست نگاهی بیاندازیم می بینیم که حتی در مراعات ریزترین مسائل ازاین قبیل هم ، نهایت دقت را داشتند. چرا که هرقدر اهتمام افراد برای اجرای فرامین الهی بیشتر باشد ، از لجاجت و تک بعدی نگاه کردنشان کاسته میشود

باز هم همون حرف همیشگی که من بحثم این نیست !
من سر چیز دیگه ای بحث می کنم و تا تکلیف اون یکی روشن نشه سراغ یکی دیگه نمی رم . :D

mina_1367

عضو جدید

اتفاقا اشتباه اکثر افراد در اینجاست که ازدواج و زندگی مشترک را صرفا در یک لایه نازکی از مسائل کلی می بینند. و فکر میکنید با احترامات ظاهری(هرچند در ایده مخالف هم باشیم)میتوانند زندگی راپیش برند، در حالی که این موارد خودش را در جاهای حساس زندگی نشان میدهد که نهایتا نارضایتی طرفین را در بر دارد و همدیگر را به چالش خواهند کشید.........

اینم متوجه نمیشم یعنی چی :D

mina_1367

عضو جدید

اینکه هرکس یک نظر و اعتقادی دارد و محترم هست اساسا درست نیست!!؟.........چون دور از عقل است که همه نظر دهند وهمه هم حرفشان حق باشد، مثلا آن کسانی که در روزنامه دانمارکی به ساحت مقدس پیامبر اسلام توهین نمودند هم به هرحال نظر و اعتقادشان را بیان نمودند، ولی آیا صرف این حرف میتوان کار زشت آنان را توجیه نمود؟؟..........
لذا در اسلام مهم اینست که آیا نظرات و اعتقادات پایه فطری و انسانی دارند یاخیر...........

دانمارکیه بر اساس اسلام که اون عقیده رو نداشته ! بر اساس جو و نمی دونم دین و اینای دانمارک شاید ! می تونسته چنین عقیده ای داشته باشه ! اگه لا اکراه فی الدین رو قبول داشته باشیم پس هر کس بنا به مسلک خودش می تونه عقیده خودش رو داشته باشه !
درست مثل اینکه ما هم هر روز میگیم اسرائل فلان و اینا ! این هم بنا به مسلک اونها عقیده اشتباهی است !

farshadevil

عضو جدید
نه.خوب پسرم نه دختر که بهم بر بخوره؟

مگه به تو برخورد؟:surprised:

اهه
اگه قصدت شوخی بود، نه، بهم برنخورد. تو هم بپا رژ لبت نره تو چشت:surprised:
اما احساس کردم داری مسخره میکنی:w05:
آخه آدم وسط یه بحث جدی تیکه میپرونه؟:w00:
حالا بیخیال. یه خط چشم گرفتم انقدر خوشگله، یکی هم واسه تو میگیرم:surprised::w15:

moein_13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اهه
اگه قصدت شوخی بود، نه، بهم برنخورد. تو هم بپا رژ لبت نره تو چشت:surprised:
اما احساس کردم داری مسخره میکنی:w05:
آخه آدم وسط یه بحث جدی تیکه میپرونه؟:w00:
حالا بیخیال. یه خط چشم گرفتم انقدر خوشگله، یکی هم واسه تو میگیرم:surprised::w15:

بابا شوخی میکنم ناراحت نشی:w15:

حالا جنسش خوب هست
;)

mpanter2001

عضو جدید
جناب KAMEl

اولا چرا فقط وعده حوری رو به مردا میدن؟؟؟؟؟؟؟؟

در مورد زنها، وعده و وعید آخرتی چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این مطلب که آدما تو بهشت مختلط هستن یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه مختلط بودن تو دین بده، پس چرا وعدشو تو یه جایی مثل بهشت میدن؟

دوما، یعنی چی مختلط؟ یعنی هرکسی هر روز با یه نفره؟؟؟؟؟؟؟

اگه قبول داری که تو کلمون مغزه، باید مسائلی رو که بهت می گن ، چشم بسته قبول نکنی.

یه کم فکر هم بد نیست.

به نظر من اینکه وعده یه جایی مثل بهشت و جهنم و میدن همش الکی.

حسین صابری

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب KAMEl

اگه قبول داری که تو کلمون مغزه، باید مسائلی رو که بهت می گن ، چشم بسته قبول نکنی.

یه کم فکر هم بد نیست.

همه اینا درست اما انسان بالاخره باید یه جایی پاداش یا مجازات کارایی که میکنه راببینه
فرض کنیم که اخرتی هم نباشه ایا انسانی که کارهاش در حد تعادله ضرر میکنه
به نظر من اصلا چون جوابش رو در همین دنیا میبینه

kamel

عضو جدید
mina_1367

اینجا نمیگن این اجازهه وجود نداره اینجا دارن میگن این اجازه رو همسر میده منم حرفم اینه که چرا ؟ مگه خود دختر نمی تونه به خودش چنین اجازه ای بده !!!!!!!!!!!!!!!! دختر صاحب اجازه نیست که باید پسر بهش این اجازه رو بده ؟ ؟ ؟ ؟ والا که معنی نمیده ! نمی دونم این حرفمو دیگه چه جوری بگم !
دقت کنید اینکه دختر مجرد بعد از ازدواج مجاز است و میتواند آرایش نماید نه قبل از آن (همانطور که گفتیم نباید امر آرایش را با تمیزی و مرتب و پاکیزه بودن اشتباه نمود زیرا کاملا با هم متفاوت میباشند)به این معنی نیست که پسر یا مرد دارد بعد از ازدواج به او این اجازه میدهد....خیر!!....بلکه دین دارد به او این امر را اجازه میدهد!!!.......
یعنی دین نه به مرد و نه به زن اجازه نمیدهد که جهت تبرج و خودآرایی جلو انظار جامعه، دست به چنین کاری بزنند. همانطور که میدانیم خود نمایی مرد جلو زنان و بویژه خودنمایی زنان در جلو مردان یک امر غریزی و درونی آنهاست و خود خداوند آنرا هدیه نموده است، که اصلا به معنی بد و مذموم بودنش نیست، اما اسلام این میل انسان را مانند سایر امیال و غرایزش ازفبیل میل به خواب خوراک و همسر و....... زمانی پسندیده میداند که در مسیر درستش واقع گردد تا باعث آفت در جامعه نشود!! باید توجه داشت به اینکه همانطور قبلا اشاره شد دین، مثلا زنان را چقدر تشویق میکند تا برای گرمی هرچه بیشتر کانون خانواده و تعمیق محبت بین همسران، خود را برای شوهرانشان بیارایند بنحوی که حتی اجر چنین کاری را هم تراز با ثواب مجاهدینی میداند که برا شهادت در راه خداوند جهاد مینمایند.....!! اما در دین و روایات موردی سراغ نداریم که چه مرد و چه زن را برای غیر همسرش تشویق به خودآرایی و آرایش کرده باشند و مثلا تشویق به دخترمجرد نموده باشند که قبل از ازدواج چنین کاری نماید، جالب اینجاست که تشویق زنان به آرایش برای همسرانشان، یک امر واجب نیست بلکه یک امر مستحب میباشد و اگر زنان نخواهند این امر مستحبی را انجام دهند، میتوانند اصلا آرایش راهم ننمایند!؟.......اما باز هم جالب اینجاست که بدون تعارف از خودمان بپرسیم که در این بین، آرایش دختران مجرد بر چه اساس دینی میتواند باشد؟........آیا آنها اصلا همسری دارند که بخواهند این امر دینی را اجرا کنند؟......و آیا میتوان گفت آنها اهدافشان جز برای جلوه یافتن در دید افراد جامعه و مورد پسند قرار گرفتن، نمیتواند باشد؟؟........
لازم است خاطره ای رانقل کنم : خاطرم هست در بین دوستان دانشجویمان راجع به سرو وضع ظاهری افراد، بحثی درگرفته بود یکی از دختران دانشجو اینطور بیان کرده بود که «من برای حضور یافتن در کلاس رأس ساعت 8 صبح، باید و مجبورم قبل آن، ساعت 5 پاشم، تا در این فرصت بتونم ظاهرم رو آماده کنم، چرا که درست کردن مدل جلوی موهام خیلی وقتم رو میگیره........!!!!» واقعا برایمان جالب بود که بعضی ها تا کجا خودشان را به زحمت میاندازند، تا آنجا که حتی از خواب چشمانشان هم میگذرند!؟.
ما چقدر از معصومین روایات داریم که خداوند و فرشتگانش چنین افراد متبرج در اجتماع را لعن و نفرین مینمایند.....!! و از ناحیه این افراد چه خسارتهای مادی و معنوی به روح وجسم جامعه اعمال میشود......!! به همین خاطر است که در روایات آمده است زنی که آرایش شده در کوچه و بازار حاضر شود مورد لعن و نفرین خداوند و ملائکه واقع می‏شود. دوستان عزیز باید بین خودمان شفاف سازی نماییم و تعارفات را کنا بگذاریم و حداقل با خودمان صادق باشیم که در هیچ کجا، نه اسلام و نه در عرف زیبا نمایی بدون نشان‏ ‏دادن زیبایی‏های بدن و آرایش کردن معنا ندارد.. اساسا علت اینکه خیلی از دوستان در مفاهمه این موضوع دچار تناقض میشوند به این خاطر است که در مسایل شرعی، غالبا داریم ساده انگاری و کم عنایتی میکنیم....... برای رفع ابهام همه دوستان ازشما تقاضا میکنم که نگاهی به تفاسیر پیرامون سوره مبارکه نور، آیه31 و سوره مبارکه احزاب آیات 32 و 33 داشته باشند .

حسین صابری

به نظر من ارایش چه برای دختر وچه برای پسر خوبه اما در حد متعارف
مگه بده ادم تمیز باشه، جذاب باشه

دوست من این مورد در نقل قولهای گذشته کاملا بیا شد که اساسا بین آراستگی ، تمیزی ظاهری و آرایش و خود نمایی کاملا فرق است.:gol:

ممنونم از همه دوستانی که از روی محبت در این باره اظهار نظر کردند.بازهم حرفمان را تکرار میکنیم
همانطور که نگران بودیم و تجربه هم به ما ثابت کرد، در این قبیل مسائل اجتماعی و فرهنگی، بحث ما یک جنبه جنسیتی و از نظر بعضی دوستان رنگ فمینیسم گرفت......
اشکالی ندارد به هرحال ما عادت کردیم به این رویه ها. اما به دوستان پیشنهاد میکنم بیاییم قدری در مسائلهای مختلف بنیادی، وقت بگذاریم و کم حوصلگی را کنار گذاشته، تا دایره اطلاعاتمان افزایش پیدا کند و راجع به اموری از این دست با عمق و ژرفای بیشتری اظهار نظر کنیم ، در آن صورت مباحثها دجار بدی تفاهم و یک جانبه گری و دید تک بعدی نخواهد شد. لذا ما و شما باید همدیگر را در این راستا یاری دهیم..........:gol:

آخرین ویرایش:

farshadevil

عضو جدید
mina_1367

دقت کنید اینکه دختر مجرد بعد از ازدواج مجاز است و میتواند آرایش نماید نه قبل از آن (همانطور که گفتیم نباید امر آرایش را با تمیزی و مرتب و پاکیزه بودن اشتباه نمود زیرا کاملا با هم متفاوت میباشند)به این معنی نیست که پسر یا مرد دارد بعد از ازدواج به او این اجازه میدهد....خیر!!....بلکه دین دارد به او این امر را اجازه میدهد!!!.......
یعنی دین نه به مرد و نه به زن اجازه نمیدهد که جهت تبرج و خودآرایی جلو انظار جامعه، دست به چنین کاری بزنند. همانطور که میدانیم خود نمایی مرد جلو زنان و بویژه خودنمایی زنان در جلو مردان یک امر غریزی و درونی آنهاست و خود خداوند آنرا هدیه نموده است، که اصلا به معنی بد و مذموم بودنش نیست، اما اسلام این میل انسان را مانند سایر امیال و غرایزش ازفبیل میل به خواب خوراک و همسر و....... زمانی پسندیده میداند که در مسیر درستش واقع گردد تا باعث آفت در جامعه نشود!! باید توجه داشت به اینکه همانطور قبلا اشاره شد دین، مثلا زنان را چقدر تشویق میکند تا برای گرمی هرچه بیشتر کانون خانواده و تعمیق محبت بین همسران، خود را برای شوهرانشان بیارایند بنحوی که حتی اجر چنین کاری را هم تراز با ثواب مجاهدینی میداند که برا شهادت در راه خداوند جهاد مینمایند.....!! اما در دین و روایات موردی سراغ نداریم که چه مرد و چه زن را برای غیر همسرش تشویق به خودآرایی و آرایش کرده باشند و مثلا تشویق به دخترمجرد نموده باشند که قبل از ازدواج چنین کاری نماید، جالب اینجاست که تشویق زنان به آرایش برای همسرانشان، یک امر واجب نیست بلکه یک امر مستحب میباشد و اگر زنان نخواهند این امر مستحبی را انجام دهند، میتوانند اصلا آرایش راهم ننمایند!؟.......اما باز هم جالب اینجاست که بدون تعارف از خودمان بپرسیم که در این بین، آرایش دختران مجرد بر چه اساس دینی میتواند باشد؟........آیا آنها اصلا همسری دارند که بخواهند این امر دینی را اجرا کنند؟......و آیا میتوان گفت آنها اهدافشان جز برای جلوه یافتن در دید افراد جامعه و مورد پسند قرار گرفتن، نمیتواند باشد؟؟........
لازم است خاطره ای رانقل کنم : خاطرم هست در بین وستان ذانشجو راجع به سرو وضع ظاهری افراد درگرفته بود یکی از دختران دانشجو اینطور بیان کرده بود که «من برای حضور یافتن در کلاس رأس ساعت 8 صبح، باید قبل آن ساعت 5 پاشم، تا در این فرصت بتوانم ظاهرم رو آماده کنم، چرا که درست کردن مدل جلوی موهام خیلی وقتم رو میگیره........!!!!» واقعا برایمان جالب بود که بعضی ها تا کجا خودشان را به زحمت میاندازند، تا آنجا که حتی از خواب چشمانشان هم میگذرند!؟.
ما چقدر از معصومین روایات داریم که خداوند و فرشتگانش چنین افراد متبرج در اجتماع را لعن و نفرین مینمایند.....!! و از ناحیه این افراد چه خسارتهای مادی و معنوی به روح وجسم جامعه اعمال میشود......!! به همین خاطر است که در روایات آمده است زنی که آرایش شده در کوچه و بازار حاضر شود مورد لعن و نفرین خداوند و ملائکه واقع می‏شود. دوستان عزیز باید بین خودمان شفاف سازی نماییم و تعارفات را کنا بگذاریم و حداقل با خودمان صادق باشیم که در هیچ کجا، نه اسلام و نه در عرف زیبا نمایی بدون نشان‏ ‏دادن زیبایی‏های بدن و آرایش کردن معنا ندارد.. اساسا علت اینکه خیلی از دوستان در مفاهمه این موضوع دچار تناقض میشوند به این خاطر است که در مسایل شرعی، غالبا داریم ساده انگاری و کم عنایتی میکنیم....... برای رفع ابهام همه دوستان ازشما تقاضا میکنم که نگاهی به تفاسیر پیرامون سوره مبارکه نور، آیه31 و سوره مبارکه احزاب آیات 32 و 33 داشته باشند .

حسین صابری

دوست من این مورد در نقل قولهای گذشته کاملا بیا شد که اساسا بین آراستگی ، تمیزی ظاهری و آرایش و خود نمایی کاملا فرق است.:gol:

ممنونم از همه دوستانی که از روی محبت در این باره اظهار نظر کردند.بازهم حرفمان را تکرار میکنیم
همانطور که نگران بودیم و تجربه هم به ما ثابت کرد، در این قبیل مسائل اجتماعی و فرهنگی، بحث ما یک جنبه جنسیتی و از نظر بعضی دوستان رنگ فمینیسم گرفت......
اشکالی ندارد به هرحال ما عادت کردیم به این رویه ها. اما به دوستان پیشنهاد میکنم بیاییم قدری در مسائلهای مختلف بنیادی، وقت بگذاریم و کم حوصلگی را کنار گذاشته، تا دایره اطلاعاتمان افزایش پیدا کند و راجع به اموری از این دست با عمق و ژرفای بیشتری اظهار نظر کنیم ، در آن صورت مباحثها دجار بدی تفاهم و یک جانبه گری و دید تک بعدی نخواهد شد. لذا ما و شما باید همدیگر را در این راستا یاری دهیم..........:gol:

هیچ کدوم از حرفاتون رو قبول ندارم..............هیچ کدوم

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سر چه چیزایی بحث میکنینن...واقعا حوصله دارینا...خب هرکه با توجه به باور و اعتقادش هر طور میخواد زندگی میکنه....زندگی شخصی هر انسانی فقط و فقط به خودش مربوطه...

kamel

عضو جدید

mpanter2001

دوست من چه کسی گفته حورالعین ویژه مردان بهشتی است، و اصلا چه کسی گفته حورالعین،زنان بهشتی هستند!!؟ مطمئنا میدانید
فرشتگان الهی معمولا در تصور عوام مردم بصورت زن انگاشته میشوند که این با حقیقت موضوع فرشتگان بهشتی کاملا در تضاد هست.
اساسا چون فرهنگ گفتاری قرآن و روایات اسلامی قرین و همراه با متانت و حیا میباشد لذا بطور مستقیم از حورهای ویژه زنان بهشتی سخن به میان نیامده است. ولی این امر نافی و رد کننده موضوع یاد شده نمیباشد.فقط همین قدر جهت اطلاع دوستان عرض میکنم که حورهای بهشتی به دو قسم هستند «احورالاعین» و «حوری العینی» که بترتیب از جنس مردان و زنان هستند........ چون این موضوع با تابیکمان هم راستا نیست، پس بنده اطلاعات بیشتر درباره این موضوع را واگذار به خود شما میکنم تا در تفاسیر قرآن مانند تفسیرالمیزان و تفسیرنمونه، پیرامون نعمتهای بهشتی مطالعه داشته باشید تا شاید در کنار این مطالعات به مواردی هم از موضوعات قرآنی روبرو شوید که برایتان جالب باشد.

دوست من، شما نباید شرایط حاکم برنظام عالم دنیا را همانند نظام حاکم برعالم آخرت بدانید چرا که به نص صریح قرآن تفاوتهای شگرفی میان آنهاست که محض اطلاع دوستان عرض میکنیم:
1-نظام عالم نابود شدنی است اما عالم آخرت ابدی هست و بی پایان......!!
2- نظالم عالم دنیا همراه با تضادها و خیروشر هست اما عالم آخرت(بهشت) نظامی سراسر از خیر و نور هست به نحوی که در آن شر و ناراحتی و....اصلا راه ندارد........!!
3- نظام دنیا محدود به ماده است لذا، لذات در محدوده جسمی بیشتر احساس میشود که این امر لذات را محدود و زودگذر میکند مثلا وقتی فردی از غذا خوردن لذت میبرد که گرسنه باشد، مادامیکه سیر شود غذا خوردن اضافی برای او ملال آور میگردد، اما عالم آخرت بصورت پویا و زنده است ، به این معنی که لذات جسمی به همراه لذات وافر روحانی میباشد لذا حظ و بهره آدم بی انتها هست به نحوی که در او ایجاد ملال و خستگی نمی کند........!!
4- نظام دنیا اساسا برای متحان و آزمون و تفکیک سازی انسانهای راسخ و صادق از انسانهای سست ایمان و دروغگوست و همراه با محدودیتهایی در جهت تعالی انسان میباشد. اما عالم آخرت دیگر فاقد امتحانات الهی است و انجا صرفا انسان نتیجه اعمال بصورت پاداش(بهشت) یا مجازات(جهنم)می بیند.....!!
5- لذات دنیا عموما آغشته به شهوات و خودپرستی و غفلت آور است، که در نهایت ایجاد خمودگی و فرسودگی مینماید، این درحالیست که لذات بهشتی مانند غذا خوردن، گفتن و خنیدن، حتی ازدواج با همسران بهشتی وغیره ، سراسر همراه با نور و تسبیح خداست شاید تصور تمام این امر برای ما که در عالم اضداد دنیا هستیم قدری سخت باشد....!!
.
.
.
.
وغیره

یه کم فکر هم بد نیست.
این حرف شما حق است، چرا که دستور خود دین خدا هم همین میباشد که انسانها در قبال حرفهایی که می شنوند و میزنند حتما تعقل داشته باشند. حتما تذکر شما را مدنظر خواهیم داشت اما بشرطی که شما هم قول بدهید، دایره اطلاعاتتان را در مسایلی از این دست، بیشتر نمایید، تا نظرات شریفتان از حالت گمانه زنی صرف بیرون آید

حفیقتش این حرف آخرتان را به عنوان مزاح و شوخی های معمول در بین دوستان انجمنی میگیریم، اما اگر واقعا در قبال صحت وعده های بهشت و جهنم شک دارید، که باید بگوییم اساسا بسط و توضیح دادن راجع به این موضوع از حوصله و راستای تاپیک ما خارج هست........

mpanter2001

عضو جدید
جناب کامل عزیز

شما که منو نمی شناسی، پس از کجا می دونی اطلاعاتم در این مورد کمه.:w06:

در ضمن من که نخواستم کسی در فواید اون دنیا واسم موعظه کنه.

سوال سادست. چرا باور به قول شما عوام در مورد جنسیت حوری بر زن بودنه؟

جوابم سادست. به همون دلیل که میگن زن باید بعد از ازدواج ارایش کنه.

کی انو میگه؟ افرادی که میگن ملت نیاز به قیم دارن.

باور اول رو هم اونها بوجود اوردن نه من؟

شما هم بهتر غیر از تفسیر و اینجور چیزا کمی با اداب بودا و انسانشناسهای به قول شما غربی، اشنا بشی. اگر هم تا حالا اشنا شدی چه بهتر .

kamel

عضو جدید
mina_1367

اگه لا اکراه فی الدین رو قبول داشته باشیم پس هر کس بنا به مسلک خودش می تونه عقیده خودش رو داشته باشه !
درست مثل اینکه ما هم هر روز میگیم اسرائل فلان و اینا ! این هم بنا به مسلک اونها عقیده اشتباهی است !

دوست من اینکه هر کس میتواند عقیده خودش را داشته باشد ، بد نیست اما الزاما به معنی درست بودنش نیست و حق ندارد به حقایق عالم خدشه وارد کند.
اینکه گفتید«لا اکراه فی الدین...» که اجبار در راه حقیقت نیست درست است اما ای کاش ادامه آیه را هم عنایت میداشتید که میفرماید«...قد تبین الرشد و من الغی...» یعنی راه حق و باطل مشخص شده است!! بهتر بگویم :یعنی براساس براهین حق مانند دستورات انبیا و کتب الهی و از همه مهمتر فطرت پاک بشری، درستی و نادرستی بر همگان روشن شده است لذا از این به بعد انتخاب آزاد انسان است که تکلیف پاداش گرفتن یا تنبیه و مجازات شدنش را در دنیا و آخرت مشخص میکند، نه اینکه حالا من آزادم و تا پایان عمرم هر کاری دلم میخواهد بکنم......!!!؟ بخصوص روی فطرت انسانی تاکید داریم زیرا براساس تعالیم الهی، از آن بعنوان پیغمبر درونی هر انسان یاد شده است، زیرا سرچشمه گرفته از ذات الهی میباشد بدین معنی که زیباییها و خوبیها مانند راستگویی،احترام به دیگران و.....در نزد تمالم اقوام بشری زیباست و همینطور دروغگویی، ظلم و.....در نزد تمام اقوام بشری ناپسند است، چرا؟ چون فطرت همه بشر از یک خدای واحد منشا میگیرد.
اما اینکه گفتید آن کسی که به پیامبراسلام توهین کرد، بنابه عقیده خود عمل نموده و حتی مثلا نقد ما بر اسراییل را خود اسراییلی ها بنا به مسلک خودشان قبول ندارند. بله ما هم این حرف شما را که اشاره کردید قبول داریم، ولی آیا میشود گفت که هم آنها و هم ما داریم درست میگوییم!!!!؟؟؟؟. از اینجاست که نباید موضوعها را خلط کرد ونسبی دید زیرا راه حق واضح و بدون ابهام و یکی میباشد که همان صراط مستقیم است، نه صراط های مستقیم(در صورتی که راهها برای گمراهی انسان بیشمار است). از طرفی هر انسان آزاده و منصفی که مسلمان هم نباشد، کارهای گفته شده را تقبیح میکند زیرا توهین به پاکان عالم ، اشغال سرزمین مردمان دیگر و جنایت به آنان خلاف فطرت پاک بشری و الهی هرانسان میباشد. :gol::gol::gol::gol:

mpanter2001

باور اول رو هم اونها بوجود اوردن نه من؟
دوست گرامی قرار شده بود که شنیده ها را بی تعقل و فکر نکرده، نپذیریم.....!! ما که این تذکرتان را آویزه گوشمان کردیم ، اما ظاهرا شما به این تذکرتان دارید کم عنایتی میکنید:gol::gol: و باور به اصطلاح خودتان«اونها» را تعیین کننده میدانید و نه حقیقت را.

شما هم بهتر غیر از تفسیر و اینجور چیزا کمی با اداب بودا و انسانشناسهای به قول شما غربی، اشنا بشی. اگر هم تا حالا اشنا شدی چه بهتر .

ســـــــالها دل طلب جــــام جم از ما میـــــکرد*****وان چه خود داشت ز بیگانه تمنا میکرد
گوهری کز صدف کون و مکان بیرون است*****طلب از گمـــــشدگان لب دریـــــا میکرد
گفتــــمش سلـسله زلـف بتـان از پی چیست****گفت حـــافظ گله ای از دل شیدا می کرد​

ali.izdpnh

عضو جدید
ای کاش...

ای کاش...

ای کاش ماها قدر و منزلت خودمون ،می شناختیم و مفت نمی فروختیم.:mad:
چرا؟ چون تمام فرشته های مقرب الهی به من وتو تعظیم کردند...:warn::warn: