..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint , Outlook::..

vida90

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا معلوم نیست منظور شما چیه ؟ فونت و اندازه انها و فاصله بین خطوط تو کل متن یکسان هست .. تو مورد اول هم فقط یک اینتر اضافه خورده که اونم دلیت کنید دیگه همه متن کاملا همخوانی داره !!!
این فاصله ها همش میریزه به هم چرا

SEMINAR

کاربر فعال
میخوام آموزش آفیس (مخصوصا ورد و اکسل) رو شروع کنم. قبلا از رو یه کتاب هامیخوندم ولی چون عملی و اجرایی کار نمیکردم برا همین الان هیچی یادم نیست شاید چیزهای سادشو بلد باشم....
بنظر دوستان بهتر است آموزش رو با چی شروع کنم؟ چون مطالب آموزشی تو بیرون و هم تو فضای نت زیاد هست بعضیاشون فقط ترجمه هست و یا یکسریا چیزهای خیلی اضافه گفتن و کاربردی نیست بدرد نمیخوره...
دنبال یه آموزشی میگردم که که خوب و روان به نسبت بقیه آموزش بده
دوستان چه پیشنهادی میدهن؟!

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
میخوام آموزش آفیس (مخصوصا ورد و اکسل) رو شروع کنم. قبلا از رو یه کتاب هامیخوندم ولی چون عملی و اجرایی کار نمیکردم برا همین الان هیچی یادم نیست شاید چیزهای سادشو بلد باشم....
بنظر دوستان بهتر است آموزش رو با چی شروع کنم؟ چون مطالب آموزشی تو بیرون و هم تو فضای نت زیاد هست بعضیاشون فقط ترجمه هست و یا یکسریا چیزهای خیلی اضافه گفتن و کاربردی نیست بدرد نمیخوره...

سلام دوست عزيز
من خودم به شخصه از هيچ كتاب يا جزوه آموزشي استفاده نكردم. اگه فرصت دارين و ميتونين وقت بذارين خودتون با نرم افزار كار كنيد.
اگر هم مشهد باشين ميتونم براتون يه دوره فشرده بذارم

ialex

عضو جدید

به نظر من راهنمای خود نرم افزار بهترین مرجع برای یادگیری است.
موفق باشید

SEMINAR

کاربر فعال
سلام دوست عزيز
من خودم به شخصه از هيچ كتاب يا جزوه آموزشي استفاده نكردم. اگه فرصت دارين و ميتونين وقت بذارين خودتون با نرم افزار كار كنيد.
اگر هم مشهد باشين ميتونم براتون يه دوره فشرده بذارم
سلام امیر جان
من خودمم حوصله کتاب یا آموزش تصویری رو ندارم از بس بیخودن. فرصت که زیاد دارم ولی نمیدونم چه جوری خودم با نرم افزارکار کنم. همینجوری هم که نمیشه یعنی نمیدونم از چه جوری شروع کنم.
نه مشهد نیستم. هبچ راهه دیگه ای نداره؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام امیر جان
من خودمم حوصله کتاب یا آموزش تصویری رو ندارم از بس بیخودن. فرصت که زیاد دارم ولی نمیدونم چه جوری خودم با نرم افزارکار کنم. همینجوری هم که نمیشه یعنی نمیدونم از چه جوری شروع کنم.
نه مشهد نیستم. هبچ راهه دیگه ای نداره؟

اگه انگليسيتون خوبه، آموزش هاي شركت ليندا رو دانلود كنيد. تو نت بگردين هست. آموزش هاي خوبي داره. البته من آفيسشو نگاه نكردم. اتوكد و چند تا ديگه رو كار كردم. خيلي خوب بود
راه ديگش اينه كه بياين مشهد. و راه آخر اينه كه پايان نامه ها و پروژه هاي دوستاتون رو بگيرين و براشون درست كنيد. فقط تجربه !

shahbai

عضو جدید
سلام
چطور میشه ماتریسی به این شکل تو Word 2010 نوشت؟ تو بخش ماتریس ها نگاه کردم ولی نمیدونم چطور باید حروف بالا و کنار ماتریس رو قرار بدم.

آخرین ویرایش:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
چطور میشه ماتریسی به این شکل تو Word 2010 نوشت؟ تو بخش ماتریس ها نگاه کردم ولی نمیدونم چطور باید حروف بالا و کنار ماتریس رو قرار بدم.

سلام. بفرماييد خدمت شما

پیوست ها

• shahbai.rar
    10.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

masoodxl

عضو جدید
سلام
جناب قاسمیان
دوره فشرده یعنی چقدر ؟؟؟
هزینه؟؟؟
کجا آموزش میدین؟؟؟مرسی

masoodxl

عضو جدید
سلام
آرم شرکت نفت و انجمن پرستاری ایران رو چجوری میشه توی ورد رسم کرد؟؟؟
از کجا میتونم گیر بیارم؟؟؟مرسی

13600

عضو جدید
سوال در مورد استفاده از هیدینگ ها (Heading) و کپشن (caption)

سلام دوستان من چند مشکل در محیط word دارم که ممنون میشم دوستان برای حلش کمک کنند
1) سوال اول اینکه دارم یه متن پایان نامه رو تنظیم میکنم که تیتر ها رو با استفاده از استایل هیدینگ نوشتم و موقعی که از هیدینگ چهارم و پنجم برای نوشتن زیر تیترها استفاده میکنم اولین بار که هیدینگ چهارم رو کلیک میکنم و زیر تیتر مورد نظرم رو مینویسم فاصله تیتر با شماره کنار تیتر یک فاصله بیشتر نیست اما موقعی که دوباره از هیدینگ چهارم برای یه زیر تیتر دیگه استفاده میکنم چند فاصله بین شماره تیتر و خود تیتر ایجاد میشه که وقتی میخوام پاکش کنم شماره رو هم پاک میکنه یعنی در واقع یه فاصله بیشتر نیستا ولی کشیده شده حالا میخوام این فاصله رو کم کنم اما نمیدونم چطوری
مثال)
1-1-1 ویژگی های سیگنال بینایی

2-1-1 ......ویژگی های سیگنال بینایی

فاصله رو با نقطه گذاشتم که بدونید چه اتفاقی میوفته . فاصله دومی از شماره ها بیشتر شده
اینم یه نمونه عکس از فاصله ایجاد شده
1.png

2) سوال دوم هم اینکه تمام متن و شماره زیر شکل ها رو با کپشن نوشتم و موقعی که یه شکل اضافه میکنم شماره شکلهای دیگه خودکار تغییر میکنه اما موقعی که همون شکل رو پاکش میکنم دیگه شماره ها تغییر نمیکنه مخصوصا شماره های ارجاع که تو متن آوردم (یعنی از طریق اونا به شکل اشاره کردم) حالا اینجا با زدن کلید f9 باید همه چی آپدیت شه یعنی شماره شکل ها و شماره های که تو متن آوردم اما اینطور نمیشه و باید دستی روی تک تک شماره ها راست کلیک کنم و آپدیت رو بزنم که زمان گیره و ممکنه چیزی جا بیوفته. شما راهی سراغ ندارید؟

3)
در مورد شماره گذاری صفحات
در شماره گذاری صفحات با حروف الفبا موقعی که شماره گذاری رو انجام میدیم، شماره اول بجای الف این حرف ( أ ) تایپ میشود. حالا چطور میشه اون رو به الف تغییر داد بدون اینکه بقیه حروف بهم بریزد؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سوال در مورد استفاده از هیدینگ ها (Heading) و کپشن (caption)

سلام دوستان من چند مشکل در محیط word دارم که ممنون میشم دوستان برای حلش کمک کنند
1) سوال اول اینکه دارم یه متن پایان نامه رو تنظیم میکنم که تیتر ها رو با استفاده از استایل هیدینگ نوشتم و موقعی که از هیدینگ چهارم و پنجم برای نوشتن زیر تیترها استفاده میکنم اولین بار که هیدینگ چهارم رو کلیک میکنم و زیر تیتر مورد نظرم رو مینویسم فاصله تیتر با شماره کنار تیتر یک فاصله بیشتر نیست اما موقعی که دوباره از هیدینگ چهارم برای یه زیر تیتر دیگه استفاده میکنم چند فاصله بین شماره تیتر و خود تیتر ایجاد میشه که وقتی میخوام پاکش کنم شماره رو هم پاک میکنه یعنی در واقع یه فاصله بیشتر نیستا ولی کشیده شده حالا میخوام این فاصله رو کم کنم اما نمیدونم چطوری
مثال)
1-1-1 ویژگی های سیگنال بینایی

2-1-1 ......ویژگی های سیگنال بینایی

فاصله رو با نقطه گذاشتم که بدونید چه اتفاقی میوفته . فاصله دومی از شماره ها بیشتر شده
اینم یه نمونه عکس از فاصله ایجاد شده
مشاهده پیوست 168593

2) سوال دوم هم اینکه تمام متن و شماره زیر شکل ها رو با کپشن نوشتم و موقعی که یه شکل اضافه میکنم شماره شکلهای دیگه خودکار تغییر میکنه اما موقعی که همون شکل رو پاکش میکنم دیگه شماره ها تغییر نمیکنه مخصوصا شماره های ارجاع که تو متن آوردم (یعنی از طریق اونا به شکل اشاره کردم) حالا اینجا با زدن کلید f9 باید همه چی آپدیت شه یعنی شماره شکل ها و شماره های که تو متن آوردم اما اینطور نمیشه و باید دستی روی تک تک شماره ها راست کلیک کنم و آپدیت رو بزنم که زمان گیره و ممکنه چیزی جا بیوفته. شما راهی سراغ ندارید؟

3)
در مورد شماره گذاری صفحات
در شماره گذاری صفحات با حروف الفبا موقعی که شماره گذاری رو انجام میدیم، شماره اول بجای الف این حرف ( أ ) تایپ میشود. حالا چطور میشه اون رو به الف تغییر داد بدون اینکه بقیه حروف بهم بریزد؟

سلام دوست عزيز

1- وارد گزينه multi level list --> define new multilevel list بشيد. گزينه more رو كليك كنيد. حالا در قسمت follow number with بجاي tab گزينه space رو انتخاب كنيد. اين كار رو براي همه لايه هايي كه استفاده ميكنيد انجام بدين. يعني شما كه تا هدينگ 5 استفاده كردين بايد تا مرحله 5 رو انجام بدين.

2- منم با اين مشكل مواجهم. فكر نكنم راهي باشه. يا لااقل من بلد نيستم

3- وارد footer (اگر شماره صفحه در header هست وارد header بشيد) صفحه اي كه أ خورده بشيد. در تب گزينه different first page رو فعال كنيد. حالا دستي الف تايپ كنيد

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام
آرم شرکت نفت و انجمن پرستاری ایران رو چجوری میشه توی ورد رسم کرد؟؟؟
از کجا میتونم گیر بیارم؟؟؟مرسی

از نت سرچ کنین و از بخش تصاویر در word قرار بدین
آرم شرکت نفت
آرم پرستاری

100.jpg101.jpg

13600

عضو جدید

سلام دوست عزيز

1- وارد گزينه multi level list --> define new multilevel list بشيد. گزينه more رو كليك كنيد. حالا در قسمت follow number with بجاي tab گزينه space رو انتخاب كنيد. اين كار رو براي همه لايه هايي كه استفاده ميكنيد انجام بدين. يعني شما كه تا هدينگ 5 استفاده كردين بايد تا مرحله 5 رو انجام بدين.

2- منم با اين مشكل مواجهم. فكر نكنم راهي باشه. يا لااقل من بلد نيستم

3- وارد footer (اگر شماره صفحه در header هست وارد header بشيد) صفحه اي كه أ خورده بشيد. در تب گزينه different first page رو فعال كنيد. حالا دستي الف تايپ كنيد
سلام دوست عزیز
آقا بابت جواب 1 و 3 دمت گرم . مرد روزگار خودتی. نمیدونی چقدر درگیرش بودم

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام
چگونه در بخش تصاویر در word قرار بدم؟؟؟
چطوری بزرگترش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟مرسی

سلام طبق مراحل زیر عمل نمایید
102.jpg

103.jpg
وقتی روی شکل مورد نظر کلیک کردید،میتونین از کناره ها شکل رو بکشید و بزرگ کنید
کتاب آموزش ورد فنی و حرفه ای تمامی مباحث رو کامل توضیح داده، فوق العادس

saft

عضو جدید
از دوستان کسی میتونه برای انتقال دیتا از یک سرور بطور انلاین به یک شیت در اکسل راهنمایی کنه بصورت گام به گام

Dr_King

عضو جدید
سلام می خواستم بدون چه جوری می شه فاصله بین کلمات را تغییر داد ؟ ( به صورت دستی نه)
و آیا امکانش هست شکل (فرمت) کل جدول های یک متن را یکدفعه تغییر داد و نیاز نباشه تک به تک تغییر داد؟

nelahe

عضو جدید

دوست من دو راه براي اين كار وجود داره .

مشاهده پیوست 65595

راه دوم اينه كه اول شما تب developer رو فعال كنين و از بخش controls شكل Aa را كليك كنيد تا يه فيلدي وارد متنتون بشه.بعد هم هنگام ذخيره كردن با پسوند docm بجاي docx ذخيره ميكنيد.

درخواست كارآمو&#15.rar (17.5 كيلو بايت, 0 نمايش)

مشاهده پیوست 65596

سلام راه دوم دقیقه چیزیه که من دنبالشم اما راهش را پیدا نکردم تو ورد

نتونستم اون تب و نشانی که دادید پیدا کنم

nelahe

عضو جدید
سلام

من می خواستم با ورد و با استفاده از استایل ها

عناوینم شماره گذاری خودکار بشه

این قضیه برام مهمه می خوام حتما شماره ها توسط خود ورد کنار عناوین بخوره و دستی ننویسم

برای مثال

فونت كل متن زر 16 هستش

فصل اول (اين فونت تيتر 18)

1-1- مقدمه (فونتش زر 16)

1-2- صنايع آهن و جوشكاري (فونتش زر 16)

1-2-1- ذوب آهن (فونتش زر 14)

1-3- مشكلات صنايت (فونتش زر 16)

فصل دوم (فونتش تيتر 18)

2-1- شرح مختصري بر (فونت زر 16)

2-2- پيشنهادي براي (فونتش زر 16)

2-2-1- نگاهي به آينده (فونتش زر 14)

البته یکی از دوستان بسیار عزیز در پی سی ورلد جوابی به شرح زیر گذاشتند می خواستم ببینم راه دیگه ای هم هست برای این مشکل

من واقعا بهش احتیاج دارم چون مدام با پایان نامه ها کار دارم و بهش محتاجم

سلام فایلتون رو اماده کردم.یک مشکل کوچک این بود که شماره گذاری شما با 1-1 شروع میشد نه 1- . بنابراین در فصل دو خودکار نمیشد به 2-1 تغییر یابد.بدین منظور من فصل اول را شماره 1- دادم و ان را به رنگ سفید درآوردم که دیده نشه بقیه هم از هدینگ 2 شروع شدند.فصل دو را دوباره هدینگ 1 دادم وبقیه هم شماره گذاری شدند.یکسری نکات ریز هستند که با تجربه بدست میان.روی این فایلی که بهتون دادم و همچنین تنظیمات هدینگ خوب دقت کنین.

کد:

http://expressleech.com/2nslx3e6o5ae/Version_1.rar.html

nelahe

عضو جدید
سلام دوستان
يه سوالي برام پيش اومد ميخواستم ببينم كسي ميتونه كمكم كنه؟
وقتي براي شكل يا جدول يا معادله ميخوايم فهرست درست كنيم بايد از تب reference گزينه insert caption رو بزنيم و بعد فهرست رو درست كنيم
حالا سوالم اينه كه اگه بخوام براي هر فصل شماره شكل از اول باشه و بنويسه مثلا شكل 1-4 چكار كنم؟
مشكل اصلي من ايجادش نيست، وقتي ميسازم شماره ها زياد نميشه علتش رو تقريبا ميدونم ولي نميدونم چطوري درستش كنم؟
فكر كنم علتش اينه كه شماره فصل رو مثلا روي heading4 تنظيم كردم ولي بين شكل ها از heading 1 . 2 .3 استفاده كردم و چون level شماره فصل پايينتر از بقيه هست شمارنده ريست ميشه
نميدونم چكار كنم ريست نشه و heading ها هم جابجا نشن
ممنون ميشم راهنماييم كنين

سلام

عذرخواهی می کنم

من خیلی دنبال این insert caption هستم

یک آموزش دقیق

مثلاً چطوریه

یعنی ما اگه

نوشتم فصل دو : کلیات (این کلمات را با هدینگ 2 نوشتیم)
وقتی در اون فصل دوم از insert caption استفاده کنیم
شماره شکل ها 2- 1 2-2 2-3 می خورد

من می خوام

فصل دو به صورت 2- 1 2-2 2-3

فصل سه به صورت 3-1 3-2 3-3

بخورد

و دیگه این که چطور حالا برای این ها فهرست بزنیم

nelahe

عضو جدید
سلام دوستان یک سوال من خیلی دنبال گشتم و پیدا نکردم اما یکی از دوستانم به شدت دنبال جوابش هست و چند نمره رو از دست می دهد

* چطور در پاورپوینت مثل ورد مثلاً از اسلاید دلخواه شماره 1 بخورد

ممنون