تحليل موضوعات اسكيس،آمادگي اسكيس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
قرار است در محله اي از شهر كاشان خانه اي با نام خانه ي مردم و معماري يبا هدف اشنايي مردم با معماري كهن و نوين ايران و ارزش هاي معماري بومي ايران و ارتباط معماران و مردم در جهت بهبود فضاي زندگي طراحي و اجرا شود
زير فضاها:
آمفي تئاتر
گالري
كلاس اموزشي جهت اموزش مردم در جهت نوسازي و مقاوم سازي
فضاي انتظار
اداري
فضاي جمعي
فضايي براي تبادل اطلاعات

خسته نباشین بچه ها حالا ک تحلیل می کنید نمیخواهید اسکیسش رو هم بزنید و بزارید تو تاپیک؟؟؟؟

النازا

عضو جدید
خسته نباشین بچه ها حالا ک تحلیل می کنید نمیخواهید اسکیسش رو هم بزنید و بزارید تو تاپیک؟؟؟؟

شما برا وركشاب ميخاي چي كني ؟من به اميدوركشاژ شقاقي بودمولي فقط دانشجوهاراه ميده واقعاموندم چي كنم

arefeh

کاربر ممتاز
شما برا وركشاب ميخاي چي كني ؟من به اميدوركشاژ شقاقي بودمولي فقط دانشجوهاراه ميده واقعاموندم چي كنم

من مرکز معماری ثبت نام کردم.با پزمان شکوهی-عسگری پور و یه خانم دیگه ک فامیلیشونو نمیدونم...درضمن قابل توجه شما ک شقاقی از دانشجوهای عسگری پور واسه اسکیس ارشد بوده...
عذز میخوام اینجا نباید جواب میدادم چون تاپیک تحلیل هست از همه دوستان معذرت میخوام:redface:

milad-karimi

عضو جدید
گفتم دیگه.... توی فضا های آموزشی و محل های اجتماع میشه از نمود های سه بعدی استفاده کرد مثل همون نمایشگاه نانو...در ضمن توی همون ریز فضا ها هم میشه از اون ایده ها استفاده کردمنظور من اینه که مردم بجای این که از متخصصها بشنوند که ما اینیمو اونیم.....از خود ساختمان تصور تکنیک معماری ایرانو ببینند.... و قدم به قدم این بنا براشون آموزش باشه ...مثلا توی فضاهای اداری./ جمعی/انتظار و فضای تبادل اطلاعات میشه از همون گلخونه ها استفاده کرد و کل این فضا ها رو به وسیله یک فضای سبز نسبتا بزرگ به هم متصل کرد و برای گالری و آمفی تئاتر میشه توی همون فضای سبز که ارتباط دهنده بقیه هستش با تمهیداتی اونارو قرار داد و آمفی تئاتر یه کاربری زیبا یی با فضا های پله پله داشته باشد که در مواقع غیر کاربری ازون واسه نشستن و یک فضای عمومی استفاده کرد....منظورم اینه که فضای آمفی تئاتر و گالری محصور نباشند......
با این توضیحات تکلیف اون ریز فضا ها چی می شه؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

من مرکز معماری ثبت نام کردم.با پزمان شکوهی-عسگری پور و یه خانم دیگه ک فامیلیشونو نمیدونم...درضمن قابل توجه شما ک شقاقی از دانشجوهای عسگری پور واسه اسکیس ارشد بوده...
عذز میخوام اینجا نباید جواب میدادم چون تاپیک تحلیل هست از همه دوستان معذرت میخوام:redface:

خواهش ميكنم تو اين نيمچه تاپيك ديگه اسپم نكنيد مرديم بس كه موضوع بي ربط خونديم
لطفا تو تاپيك خودش مطرح كنيد

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
تحليل4،طراحي ايستگاه عوارضي تهران – كرج

تحليل4،طراحي ايستگاه عوارضي تهران – كرج

طراحي ايستگاه عوارضي تهران – كرج
اتوبان شرقي غربي
شامل زير فضاهاي:
دروازه كيوسك دريافت عوارض
پاسگاه راهنمايي و رانندگي
باسكول براي ماشين هاي سنگين
نمازخانه و wc
مغازه هاي خوار و بار فروشي
خواسته هاي طرح هم توي ضميمه مكتوب شده
من تا به حال همچين موضوعي كار نكردم و همچين فضايي رو نديدم

پیوست ها

• avarezi.jpg
    avarezi.jpg
    15 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

soh-rab

عضو جدید
طراحي ايستگاه عوارضي تهران – كرج
اتوبان شرقي غربي
شامل زير فضاهاي:
دروازه كيوسك دريافت عوارض
پاسگاه راهنمايي و رانندگي
باسكول براي ماشين هاي سنگين
نمازخانه و wc
مغازه هاي خوار و بار فروشي
خواسته هاي طرح هم توي ضميمه مكتوب شده
من تا به حال همچين موضوعي كار نكردم و همچين فضايي رو نديدم

این که یه موضوع برای اسکیس طراحی شهری هست
من که وقتم رو روش نمیذارم
احتمال داره موضوع اسکیس طرح فرودگاه یا ایستگاه قطار باشه و بخشی از این ها؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

جدي؟چه خوب شد كه گفتي نزديك بود شديدا روش مطالعه كنم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
تكرار تحليل4-طراحي خانه روستايي

تكرار تحليل4-طراحي خانه روستايي

IMG_2570.jpg

خوب چون گفتيم اون موضوعه براي فضاي شهريه موضوع رو عوض ميكنيم
اين كه مربوط ب مرمت نيست نه؟؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خوب
طراحي يه روستا تو اقليم نيمه معتد و كوير
اول كه من دچار دوگانگي شدم
كوير درونگراس
معتدل برونگرا چه بايد كرد؟؟؟
بعد چيزي كه ميدونم بايد اتاق خوابا رو بندازيم نور جنوب بگيره
يا نشينمن نور جنوب بگيره
غرب براي انبار و اينا
شمال اشپزخانه
چون نور جنوب براي نشينمن اولويت داره ميتونيم نور شرق رو بديم براي خواب ها

ديوار ها ضخيم هستن
مصالح اجر بهترينه چون مث عايق عمل ميكنه
تو حياط حوض و درخت بزاريم
ديگه ديگه
اينا روب راي خونه كويري ميگم
ديگه ...

arefeh

کاربر ممتاز
کلا در طراحی خونه چیزهایی ک باید رعایت کنیم: نور و تهویه مناسب
توی اقلیم معتدل:
به علت رطوبت :زیرزمین نداریم...به جاش از پیلوت...یا کرسی چینی ک دارای گربه رو برای عبور هوا و خشک کردن رطوبت استفاده میشه
تو این اقلیم باران زیاد پس سقف شیبداره همینطور چون در این اقلیم چوب زیاده می تونیم ازش زیاد استفاده میشه اما در رابطه با مقدار شیبش بستگی به اقلیم بومی اون منطقه مثلا آستارا شیب ملایم داره اما ساری و رشت بیشتره یا تو گرگان از هر دو نوع سقف مسطح و شیدار استفاده میشه.
برای اتاق خواب نور شمال ک ملایم هست خوبه برای آشپزخانه هم چون جز منطقه گرم ساختمان هست نباید غرب باشه ترجیحا شمال شرق که بتونیم از نور و تهویه این دو جهت هم استفاده شه...همینطوز برای نشیمن ترکیب نور شمال و جنوب برای ایجاد کوران....
درمورد کویر یا اقلیم گرم و خشک:
استفاده از حیاط مرکزی ک سطح آن پایین تر از سطح عابر پیاده.و استفاده از گیاهان کوتاه در حیاط و آب نمای بزرگ برای ایجاد رطویت.
قسممت شمال به عنوان زمستان نشین ک بزرگ تر است و قسمت جنوب هم به عنوان تابستان نشین.و اشتفاده از بادگیر سرداب ....استفاده از خشت آجر....
همینها یادم بود.
البته این موضوع تنها توجه به اقلیم نی....گفته خانه روستایی پس باید به یه چیزهای دیگه هم توجه کرد .....

misa001

عضو جدید
این مث طراحی ی کیوسک اطلاع رسانیه...اسکیس طراحی شهری اینطوری نیس؟!!!!!این موضوع معماریه

misa001

عضو جدید
با رعایت همون عوامل اقلیمی و اینا من فک میکنم انتخاب اینکه هرچی کجا باشه مهمه..آغل و انبار فک کنم ی فضای اصلیه اینجا..باید جای درست گذاشتش..فک میکنم اسم معتدلو ک آورده و بعدشم زمان و جهت باد غالبو گفته میخواسته بگه حواستون ب تهویه باشد!!!!!
نباید انبار علوفه غرب باشه..باید حواسمون ب گرمای آغل باشه!!! همین!!:w16:

milad-karimi

عضو جدید
اینجا منظور معتدل و کویری نیست.... به نظر من یعنی توی هوای کویری و اون اقلیم هواش حالات معتدل ازاون دسته قرار میگیره ..... معتدل کویری مثل کوهپایه ای..... اصفهان.... کاشان.... معتدل کویری هستن..... یزد و کرمانم کویری ین.... طراحی خانه روستایی مستلزم رعایت بعضی از کاراکتر هاست که توی جاهای دیگه نمیشه........ برای مثال یک گروه معماری برای دشت آزادگان خوزستان شروع به ساخت خانه های روستایی از نظر خودشان کردند.... که بعد اجرا هیچ یک از خانه ها مورد استفاده روستاسسان قرار نگرفت.... چون پلان شهری رو طراحی کرده بودند.... یکی از نکته های خانه روستایی برای مردم بومی اینه که ورودی حمام از آشپزخانه باشد...و آشپزخانه هم ورودیش از فضای نشیمن و خواب ها تفکیک شده و مستقل است.... توالت هم باید جدا از اینا طراحی بشه..... به نظر من این پلان خیلی عجیبو غریبه ولی بنظر روستاییام پلانای شهری عجیبو غریب تره...... خانه روستایی 2تا حیاط دارد... یکی واسه خودشون و اونیکی واسه دام و چهار پایان.... این 2 حیاط به وسیله کادان و مطبخ از هم جدا میشوند ولی در موارد امنیتی و جلوگیری از دزدی این حیاط فقط با پرچین از حیاط اصلی جدا میشود..... طراحی خانه بر اساس شغل روستایی انجام میگیرد.... یا کشاورز است یا دامدار..... اگه کشاورز بود باید فکر تراکتور و کمباین و ماشین آلات دیگه رو هم کرد...اون پلانای حیاط مرکزی فکر خوبیه ولی باید به سازمان فضایی خانه و آغل ویا پارکینگا فکر کرد.... به نظر من اینجا معتدل کویری خیلی جای مانور نداره....من ترجیح میدم دوتا ساختار Uشکل رو انتخاب کنم و با چرخش اونا کنار هم ساختار حیاطا رو شکل بدم و فضاها رو دور اون دوتا Uبچینم اون وقت حیاطمم کاملا محصور نمیشه..... یه چیز رو باید قبل از هرچیز توی طراحی ها در نظر گرفت که خیلی ساده و پیشو پا افتاده اما مهم است.... که خیلیا بخاطر فرم یا کاراکترای دیگه اونو فدا میکنند .... که اونم..... رفع نیاز استفاده کننده به وسیله طراحی کاربردی آن فضا ها است...;)

آخرین ویرایش:

milad-karimi

عضو جدید
واسه اون کیوسکای عوارضی هم که میتونه مربوط به معماری باشه..... یه فضای عوارضی و پارکینگ استراحت موقت دیگه تو اتوبانا اینو میشه دید......

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اینجا منظور معتدل و کویری نیست.... به نظر من یعنی توی هوای کویری و اون اقلیم هواش حالات معتدل ازاون دسته قرار میگیره ..... معتدل کویری مثل کوهپایه ای..... اصفهان.... کاشان.... معتدل کویری هستن..... یزد و کرمانم کویری ین.... طراحی خانه روستایی مستلزم رعایت بعضی از کاراکتر هاست که توی جاهای دیگه نمیشه........ برای مثال یک گروه معماری برای دشت آزادگان خوزستان شروع به ساخت خانه های روستایی از نظر خودشان کردند.... که بعد اجرا هیچ یک از خانه ها مورد استفاده روستاسسان قرار نگرفت.... چون پلان شهری رو طراحی کرده بودند.... یکی از نکته های خانه روستایی برای مردم بومی اینه که ورودی حمام از آشپزخانه باشد...و آشپزخانه هم ورودیش از فضای نشیمن و خواب ها تفکیک شده و مستقل است.... توالت هم باید جدا از اینا طراحی بشه..... به نظر من این پلان خیلی عجیبو غریبه ولی بنظر روستاییام پلانای شهری عجیبو غریب تره...... خانه روستایی 2تا حیاط دارد... یکی واسه خودشون و اونیکی واسه دام و چهار پایان.... این 2 حیاط به وسیله کادان و مطبخ از هم جدا میشوند ولی در موارد امنیتی و جلوگیری از دزدی این حیاط فقط با پرچین از حیاط اصلی جدا میشود..... طراحی خانه بر اساس شغل روستایی انجام میگیرد.... یا کشاورز است یا دامدار..... اگه کشاورز بود باید فکر تراکتور و کمباین و ماشین آلات دیگه رو هم کرد...اون پلانای حیاط مرکزی فکر خوبیه ولی باید به سازمان فضایی خانه و آغل ویا پارکینگا فکر کرد.... به نظر من اینجا معتدل کویری خیلی جای مانور نداره....من ترجیح میدم دوتا ساختار Uشکل رو انتخاب کنم و با چرخش اونا کنار هم ساختار حیاطا رو شکل بدم و فضاها رو دور اون دوتا Uبچینم اون وقت حیاطمم کاملا محصور نمیشه..... یه چیز رو باید قبل از هرچیز توی طراحی ها در نظر گرفت که خیلی ساده و پیشو پا افتاده اما مهم است.... که خیلیا بخاطر فرم یا کاراکترای دیگه اونو فدا میکنند .... که اونم..... رفع نیاز استفاده کننده به وسیله طراحی کاربردی آن فضا ها است...;)

خوب اگه بخايم مثلا ورودي حمامو از اشپزخونه بديم اونوقت بهمون نميگن قديمي طراحي كردين؟نمره كسر نميكنن؟
مگه تو طراحي امروز نه اينه كه عملكردها رو درست انجام بديم ضمن رعايت اصول فني و نوين؟؟

milad-karimi

عضو جدید
درسته منم خودم شخصا با ساختارای قدیمی مخالفم و همیشه هم میخوام تو طراحیام یه جورایی اصلاحاتی از گذشته رو انجام بدم.... ولی اگه توی این موارد بخوایم مانور بدیم چونکه ریسکش بالاست و با یک قشر کاملا سنتی و کاربرد طلب مواجهیم باید احتیاط کرد یعنی اگه جور شد مشاوره انجام بشه ولی سر جلسه کنکور اسکیس مشاوره ای وجود نداره من که میگم از آشپزخونه حموم بره باور کنید چنان از این موضوع الانم دفاع میشه که تغییرش غیرممکن نیست ولی سخته.... شرکت مهندسین مشاور خانه سازی با همکاری دانشگاه شهید بهشتی سالای بعد جنگ ازین پروژه شکست خورد ولی اگه ایده جدید و مردم پسندی واسه این چالش وجود داشته باشه میتونه کارساز باشه....حتی یکی از راه حل ها اینه که آشپزخونه دوتا ورودی داشته باشه یکی واسه حمام و فضای خصوصی با تمهیداتی چون هشتی و فیلتر.... و یکیشم به فضای حیاط و نشیمن.... ولی اینام باید با احتیاط انجام شه... چون توی فضاهای روستایی ارتباط بین پذیرایی مهمان و آشپزخانه یه جورایی ضعیف میشه.... حالا بخاطر فرهنگای حاکم توی اون مناطق....
خوب اگه بخايم مثلا ورودي حمامو از اشپزخونه بديم اونوقت بهمون نميگن قديمي طراحي كردين؟نمره كسر نميكنن؟
مگه تو طراحي امروز نه اينه كه عملكردها رو درست انجام بديم ضمن رعايت اصول فني و نوين؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
درسته منم خودم شخصا با ساختارای قدیمی مخالفم و همیشه هم میخوام تو طراحیام یه جورایی اصلاحاتی از گذشته رو انجام بدم.... ولی اگه توی این موارد بخوایم مانور بدیم چونکه ریسکش بالاست و با یک قشر کاملا سنتی و کاربرد طلب مواجهیم باید احتیاط کرد یعنی اگه جور شد مشاوره انجام بشه ولی سر جلسه کنکور اسکیس مشاوره ای وجود نداره من که میگم از آشپزخونه حموم بره باور کنید چنان از این موضوع الانم دفاع میشه که تغییرش غیرممکن نیست ولی سخته.... شرکت مهندسین مشاور خانه سازی با همکاری دانشگاه شهید بهشتی سالای بعد جنگ ازین پروژه شکست خورد ولی اگه ایده جدید و مردم پسندی واسه این چالش وجود داشته باشه میتونه کارساز باشه....حتی یکی از راه حل ها اینه که آشپزخونه دوتا ورودی داشته باشه یکی واسه حمام و فضای خصوصی با تمهیداتی چون هشتی و فیلتر.... و یکیشم به فضای حیاط و نشیمن.... ولی اینام باید با احتیاط انجام شه... چون توی فضاهای روستایی ارتباط بین پذیرایی مهمان و آشپزخانه یه جورایی ضعیف میشه.... حالا بخاطر فرهنگای حاکم توی اون مناطق....

اخه اگه سر اسكيس من بياو ورودي حموم رو از اشپزخونه بدم مث اينه كه بيام يه بادگير صاف صاف بزارم وسط نشينمن يا در همه ي اتقا رو وا كنم به حياط مركزي
پس انرژي و صرفه جويي و هزار داد و بيداد ديگه چي ميشه؟
از طرفي ميگن گوسفند موسفندام نزارين غرب چون گرمشون ميشه و ميميرن
پس اقا بياين خودمون غرب بشينيم گوسفندا رو ببريم جنوب يا لباس تنشون كنيم
ما با هزار چالش طرفيم تكليف چيه خوب
من خودم ميگم از حياط بره تو حموم بهتره تا از تو اشپزخونه

milad-karimi

عضو جدید
الان یه اتود از ایده میزنم آپلود میکنم....آهااااا یه چیزی میشه از کلاوه های قدیمی هم یهئ جورایی ایده گرفت هاااا
اخه اگه سر اسكيس من بياو ورودي حموم رو از اشپزخونه بدم مث اينه كه بيام يه بادگير صاف صاف بزارم وسط نشينمن يا در همه ي اتقا رو وا كنم به حياط مركزي

آخرین ویرایش:

misa001

عضو جدید
اینکه دسترسی حموم از آشپزخونه باشه شدنیه..یادمه و3 روستا ک میرفتیم یکی از خونه ها اینطوری بود..الان ک فک میکنم خوب حل شده بود..و3 اینجا که اجباره میشه خوب حلش کرد..یادمه ی دسترسی به حیاط هم تو فضای تقسیم ب حموم بود...

kh_memar67

کاربر فعال
سلامtake offجان ببخش خویه سوال ؟در همچین سایتی(همین که تو عکسه ) بهتر ورودی رو از کجا بگیریم ؟از میدونه؟از کوچه پشتی؟یا از اون دو تا خیابون اصلی ؟ با توجه به اینکه ساختمونمون یه ساختمونه اداری و جمعی هست و در ضمن یه فضای خدماتی مث رستورانم داریممرسی و بازم عذرمیخوام وسط بحثتون سوال کمو بیش بی ارتباطی رو می پرسم

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    25 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

milad-karimi

عضو جدید
DSC03908.jpgببخشید اگه بد شده مراحلو با عدد نوشتم عجله ای بود فقط در حد ایده.... اینجا اومدم ساختار کلاوه های دو طبقه دوران ماد رو با روستا های پلکانی کوهستانی و حیاط های کویری ترکیب کردم و با ساختار کلاوه که عرصه دام پایین و عرصه انسانی بالاست و با استفاده از حیاط برای طبقه بالا و دور ساختی آن که مربوط به مناطق مرکزی ایران میباشد این الگوی ساخت رو تشکیل دادم.... ما توی همکف 100% ساخت داریم با عقب نشینی برای تعریف فضای خانه و در طبقه بالا فضا های خانه در الگوی Uچیده شده است.... بعدشم این قضیه حموم و آشپزخونه رفرنس داره ها اااااا شده هاااااااا..... به جان خودم کل درس روستا 1و2 رو با این اهالی محترم روستایی کلنجار رفتیم هاااااا..... فک کنید که چقد بهمون خندیدن که گفتیم حموم رو از آشپزخونه جدا کنیم..... اصلا اون موقع واسمون جوک درست کرده بودن این اهالی محترم روستا..... روی همین مساله اسممون رو گذاشته بودن جوجه مهندسا...... توی متن سوالم اومده که احیا و حفظ کاربرد های گذشته..... ینی طراح سوالم فهمیده که این خونه سازی روستایی چه گیر سه پیچیه......

milad-karimi

عضو جدید
اصلا خود این ورودیه میتونه ایده طرح باشه..... اگه در حالت معمولی بگی بنظر من از میدان ورودی پیاده بگیره ولی اگه متفاوت فکر کنیم... میشه از خیابونا و میدون ورودی رو داد و اونارو به وسیله گذر های سرپوشیده که نقش وید رو هم دارن به هم متصل کرد یعنی ساختمون شکافته بشه.... یک مسیر گذر با 3ورودی تعریف بشه و فضا هارو دورش چید..... مثل همون مسجد دانشمیر که رو نبش 2تا ورودی داده.... البته ببخشید که من take off نبودمو جواب دادم
سلامtake offجان ببخش خویه سوال ؟در همچین سایتی(همین که تو عکسه ) بهتر ورودی رو از کجا بگیریم ؟از میدونه؟از کوچه پشتی؟یا از اون دو تا خیابون اصلی ؟ با توجه به اینکه ساختمونمون یه ساختمونه اداری و جمعی هست و در ضمن یه فضای خدماتی مث رستورانم داریممرسی و بازم عذرمیخوام وسط بحثتون سوال کمو بیش بی ارتباطی رو می پرسم

arefeh

کاربر ممتاز

از خیابان فرعی دسترسی ماشین رو ....و برای پیاده بهترین ویو ک قابل دید است برای عابرین...این رستوران برای چه گروهی هست؟؟؟فقط برای کارکنان اگه قرار باشه فقط میتونه دید به خیابان اصلی داشته باشه....نمیدونم پاسخم درسته یا نه

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

بچه ها جواباي خوبي دادن
چشمم شور نباشه اين تاپيك داره نتيجه ميده
اينكه بهترين كجا باشه شامل 2 قسمته يكي اينكه تحليلت درست باشه يكي اينكه بستگي به ايده ي تو داره كه ورودي كجا باشه
شايد با يه تحليل شما بگي اينجا با يه تحليل ديگه من بگم اونجا
چيزي كه مشخصه ساختمان،ساختمان شوراي شهره و تو ديد (تو ميدون)دسترسي(ورودي اصلي رو من ترجيحا از جلو ميگيرم و پياده راه) و پاركينگ ماشين ها رو از خيابان فرعي
ضمن اينكه رستوران و ديد خوب در صورتي رو به بهترين ويو هست كه فضاي اصليمون رستوران باشه
حالا كارمند بخاد يه ناهاري بخوره خيليم مهم نيس اكي؟؟
ممنون از همتون به خصوص محبوب و ميلاد عزيز و عارفه جونم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 153384ببخشید اگه بد شده مراحلو با عدد نوشتم عجله ای بود فقط در حد ایده.... اینجا اومدم ساختار کلاوه های دو طبقه دوران ماد رو با روستا های پلکانی کوهستانی و حیاط های کویری ترکیب کردم و با ساختار کلاوه که عرصه دام پایین و عرصه انسانی بالاست و با استفاده از حیاط برای طبقه بالا و دور ساختی آن که مربوط به مناطق مرکزی ایران میباشد این الگوی ساخت رو تشکیل دادم.... ما توی همکف 100% ساخت داریم با عقب نشینی برای تعریف فضای خانه و در طبقه بالا فضا های خانه در الگوی Uچیده شده است.... بعدشم این قضیه حموم و آشپزخونه رفرنس داره ها اااااا شده هاااااااا..... به جان خودم کل درس روستا 1و2 رو با این اهالی محترم روستایی کلنجار رفتیم هاااااا..... فک کنید که چقد بهمون خندیدن که گفتیم حموم رو از آشپزخونه جدا کنیم..... اصلا اون موقع واسمون جوک درست کرده بودن این اهالی محترم روستا..... روی همین مساله اسممون رو گذاشته بودن جوجه مهندسا...... توی متن سوالم اومده که احیا و حفظ کاربرد های گذشته..... ینی طراح سوالم فهمیده که این خونه سازی روستایی چه گیر سه پیچیه......
ميدونم بابا
اقا من خونه عمم (تو بافت قديمه) ورودي حمومش از شاپزخونس
و همه ي 5 خونه اي كه تو بافت قديم بررسي كردم به همين ترتيب هستن
ميدونم ناگزيريم اين كارو كنيم
ولي من ميگم نظر داور چيه؟؟؟؟
ميلاد جان ممنون از طرح و اتودت
بررسي ميكنم نظرمو ميگم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها خارج از بحث يه مطلبي رو عنوان كنم
ميدونيم كه برخي شهرهاي ايران داراي ارزش خاص هستن
مثلا روستاي ابيانه و ماسوله
بافت بم
كرمان
بيرجند
كاشان
دزفول
و يه سري چيزا مثل اينكه ميگن نميدونم شيب سقف تو گيلان بيشتره تو گرگان كمتره
ميخام بدونم اهميت اين موضوعات چيه؟
ايا لازمه اينا رو بدونيم؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها خارج از بحث يه مطلبي رو عنوان كنم
ميدونيم كه برخي شهرهاي ايران داراي ارزش خاص هستن
مثلا روستاي ابيانه و ماسوله
بافت بم
كرمان
بيرجند
كاشان
دزفول
و يه سري چيزا مثل اينكه ميگن نميدونم شيب سقف تو گيلان بيشتره تو گرگان كمتره
ميخام بدونم اهميت اين موضوعات چيه؟
ايا لازمه اينا رو بدونيم؟؟؟

آره مسلما اگه طراح ببینه به این موضوع توجه کردی خوب کارت امتیاز میگیره...چون توجه به اقلیم رو داشتی حتی به صورت جزئی...
آستارا شیب ملایم داره رشت شیبش از آستارا بیشتر و از تالش کمتر رامسر و چالوس خیلی زیاد و گرگان مرکب از تخت و شیدار به علت هوای نسبتا سزدش

وضعیت
موضوع بسته شده است.