مشاوره، سوال و درخواست مطالب مهندسی کشاورزی ...

khodabandehluo

عضو جدید
ارزن معمولی

ارزن معمولی

سلام من اطلاعاتی راجع به ارزن معمولی می خوام اگر کتابی میشناسین لطفاً معرفی کنین. مرسی

khodabandehluo

عضو جدید
ارزن معمولی

ارزن معمولی

من اطلاعاتی راجع به ارزن معمولی میخوام اگه کتاب معرفی کنید ممنون میشم یا مقاله معتبر

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
استحکام زندگی؟! :surprised:

یکی از دوستانم معماری میخونه تو یه محله به اسم ماسوله یا ماسال دارن تحقیق میکنن که مردمانش سر قبرِ مردگانشون فندق کشت میکردن

با اینکه اون منطقه فندق کشت نمیشه!

خلاصه اش اینه که میخواست بدونه آیا این عملشون معنی خاصتی میده؟ و اون قبرستان تبدیل شده به باغ فندق!!

میخوات بدونِ نماد باغ فندق چیه؟!

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از دوستانم معماری میخونه تو یه محله به اسم ماسوله یا ماسال دارن تحقیق میکنن که مردمانش سر قبرِ مردگانشون فندق کشت میکردن

با اینکه اون منطقه فندق کشت نمیشه!

خلاصه اش اینه که میخواست بدونه آیا این عملشون معنی خاصتی میده؟ و اون قبرستان تبدیل شده به باغ فندق!!

میخوات بدونِ نماد باغ فندق چیه؟!

خیالی ؟ :surprised:

خوبی دخملم ؟ :eek:

الان این سؤال کشاورزی بود ؟ :biggrin:

خوب اینو باید از مردمش بپرسه :D

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیالی ؟ :surprised:
خوبی دخملم ؟ :eek:
الان این سؤال کشاورزی بود ؟ :biggrin:
خوب اینو باید از مردمش بپرسه:d

سلام عزیزم
مهسا لطف کرد و در واقع سال منو پرسید
البته همه چیزو لو داد!:D

یعنی این سوال مربوط به کشاورزی نمی شه؟؟

از مردمان منطقه هم سوال شده اما مانند خیلی چیزها که به مرور زمان عادت و بعد ها به فرهنگ تبدیل می شه کسی از نمادش و دلیلش چیزی نمی دونه.فقط این رسم بود که بعد از فوت هر شخص روی قبرش یک درخت فندوق کاشت می شد
این که نماد فندوق چیست که باعث شده بعد از گذشت سالیان سال چندین جنگل فندوق که همه در واقع قبرستان هستند اونجا شکل بگیره سوال هست برام
در واقع می خوام بدونم نمادش چیز خاصیه و به موضوع تحقیقم ربطی داره یانه!
اگر دوستان کسی چیزی در این مورد می دونه خوشحال می شم راهنماییم کنه.
ممنون:gol:

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزم
مهسا لطف کرد و در واقع سال منو پرسید
البته همه چیزو لو داد!:D

یعنی این سوال مربوط به کشاورزی نمی شه؟؟

از مردمان منطقه هم سوال شده اما مانند خیلی چیزها که به مرور زمان عادت و بعد ها به فرهنگ تبدیل می شه کسی از نمادش و دلیلش چیزی نمی دونه.فقط این رسم بود که بعد از فوت هر شخص روی قبرش یک درخت فندوق کاشت می شد
این که نماد فندوق چیست که باعث شده بعد از گذشت سالیان سال چندین جنگل فندوق که همه در واقع قبرستان هستند اونجا شکل بگیره سوال هست برام
در واقع می خوام بدونم نمادش چیز خاصیه و به موضوع تحقیقم ربطی داره یانه!
اگر دوستان کسی چیزی در این مورد می دونه خوشحال می شم راهنماییم کنه.
ممنون:gol:

عجب :D

خوب فکر کنم نماد ها مربوط به علم ادبیات و جامعه شناسی بشه :smile: شاید اونا بتونن کمکت کنن

i1saeed

عضو جدید
در محیط تاریک ایا جوانه گیاه (کندم) میتواند مواد پروتیینی و نشاسته و غبره را از کود حیوانی جذب کند ??

alfalaval

عضو جدید
آشنایی با گیاهان بونسای

آشنایی با گیاهان بونسای

سلام دوستان گرام
من مهندس برق هستم:D ولی تازه با پرورش گیاهان بونسای آشنا شدم و حالا خیلی دوست دارم بیشتر در موردشون بدونم و حتی اگه بتونم
خودم یکیشو پرورش بدم
میتونم واقعا
:warn:

کسی هست که کمکم کنه:que:

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بفرمایین 46 صفحه راهنمایی،اینا رو خوندین یاد گرفتین بگین یه سایت دیگه هم هست دور همی بن سای میسازن آدرسشو خصوصی براتون بزارم....تبلیغ نشه:d
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/33381-پرورش-بن-سای-bonsai

ermi.k

عضو جدید
آمار کشاورزی در ایران؟؟؟

آمار کشاورزی در ایران؟؟؟

با سلام
لطفا اگر کسی میدونه چه جوری میشه آمار مربوط به هزینه‌های ماشین‌های کشاورزی در سال‌های اخیر رو بدست آورد راهنمایی کنه.
یا در صورتی که بخواهیم بدونیم مثلا هزینه‌های تمام شده برای هر محصول برای ایران چقدر است باید از کجا بگیریم البته به جز رفتن حضوری به جهاد (منظورم اینترنته)؟
با تشکر

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
جواب آمار کشاورزی در ایران؟؟؟

جواب آمار کشاورزی در ایران؟؟؟

با سلام
لطفا اگر کسی میدونه چه جوری میشه آمار مربوط به هزینه‌های ماشین‌های کشاورزی در سال‌های اخیر رو بدست آورد راهنمایی کنه.
یا در صورتی که بخواهیم بدونیم مثلا هزینه‌های تمام شده برای هر محصول برای ایران چقدر است باید از کجا بگیریم البته به جز رفتن حضوری به جهاد (منظورم اینترنته)؟
با تشکر

http://dhrd.agri-jahad.ir/portal/Home/Default.aspx?CategoryID=390244a4-8a6a-4689-b661-e96d3dfe4251

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
با سلام
با تشکر

سلام
لطفا جهت دریافت جوابتون به اینجا مراجعه کنید #1130

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
در محیط تاریک ایا جوانه گیاه (کندم) میتواند مواد پروتیینی و نشاسته و غبره را از کود حیوانی جذب کند ??

سلام دوست عزیز

بستگی به نوع کود داره

در ضمن متوجه نشدم منظورتون اینه که در طی ۲۴ ساعت اصلا نوری بش نرسه ؟

suldozlo

عضو جدید
باسلام .با مراجعه به کتاب مبانی مکانیزاسیون انتشارات جنگل ،دکتر الماسی اگه اشتباه نکنم فصل 4 .که درباره هزینع ثابت ،متغیر وسایر هزینه کامل توضیح داده.

pgha

عضو جدید
از دوستان کسی میدونه هزینه آنالیز داده های کشاورزی حدودا چقدر هست؟

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام بچه ها کسی میدونه برای صنایع تبدیلی چقدر به کارشناس های کشاورزی وام میدن؟ همون طرح توجیهی منظورمه... مرسیییی

pgha

عضو جدید
من و دوستم دوتا طرح داریم، طرح دوستم بلوکهای کاملا تصادفیه crd و جمعا 12 تا تیمار داره (4 تیمار در 3 تکرار) ، اما طرح من فاکتوریل بر پایه بلوکهای کاملا تصادفیه rcbd و جمعا 48 تیمار. میخواستیم ببینیم برای آنالیز داده های هر کدوممون چقدر هزینه میشه؟

"Pejman"

من و دوستم دوتا طرح داریم، طرح دوستم بلوکهای کاملا تصادفیه crd و جمعا 12 تا تیمار داره (4 تیمار در 3 تکرار) ، اما طرح من فاکتوریل بر پایه بلوکهای کاملا تصادفیه rcbd و جمعا 48 تیمار. میخواستیم ببینیم برای آنالیز داده های هر کدوممون چقدر هزینه میشه؟
فقط اینو میدونم آنالیز طرح شما باید بیش از دو برابر آنالیز داده های دوستتون بشه... خوب همینجا میتونین از بچه ها سوال کنین. کمکتون میکنن. هم انالیز داده ها رو یاد میگیرین با یک نرم افزار و هم اینکه پولتون توی جیبتون میمونه. ماهیگیری کردن رو یاد بگیرین. البته حرف من وقتی درسته که زمان داشته باشین
[h=3]فایل های آموزشی نرم افزار آماری SPSS[/h]
در مورد طرح دوستتون من میتونم کمکتون کنم. :D
اما طرح شما بازم این فاکتوریل خدا نشناسه اعصابمو میریزه به هم!

pgha

عضو جدید
فقط اینو میدونم آنالیز طرح شما باید بیش از دو برابر آنالیز داده های دوستتون بشه... خوب همینجا میتونین از بچه ها سوال کنین. کمکتون میکنن. هم انالیز داده ها رو یاد میگیرین با یک نرم افزار و هم اینکه پولتون توی جیبتون میمونه. ماهیگیری کردن رو یاد بگیرین. البته حرف من وقتی درسته که زمان داشته باشین
[h=3]فایل های آموزشی نرم افزار آماری SPSS[/h]
در مورد طرح دوستتون من میتونم کمکتون کنم. :D
اما طرح شما بازم این فاکتوریل خدا نشناسه اعصابمو میریزه به هم!

از کمک و راهنماییتون خیلی ممنونم.:smile::w27:

hanaw

عضو جدید
سلام میخام بدونم شرکت کشاورزی میخام ثبت کنم شرایط و کدوم شرکت باشه بهتره سهامی یا مسولیت محدود یا تعاونی فرقشون چیه و چه خدماتی،تو شرکت ارایه بدم موفق بشم تو کارم و درآمد داشته باشم

"Pejman"

سلام میخام بدونم شرکت کشاورزی میخام ثبت کنم شرایط و کدوم شرکت باشه بهتره سهامی یا مسولیت محدود یا تعاونی فرقشون چیه و چه خدماتی،تو شرکت ارایه بدم موفق بشم تو کارم و درآمد داشته باشم
سلام اول از همه بگم که تعاونی ثبت کنین بهتره. چون از مالیات در امانید.
مسئولیت محدود هم خوبه... ولی باهاش نمیشه خیلی مانور داد!
شرکت تعاونی از همه بهتره برای کشاورزیا
تولیدی راه بندازین
کود و سم بفروشین
فضای سبز طراحی کنین
کارشناس بفرستید به سر زمین های مردم
طراحی سیستم های آبیاری انجام بدید
تهیه نقشه های اراضی و هزاران کار دیگه ایی که میشه در قالب یک شرکت کشاورزی انجام داد.
فروش نهاده های کشاورزی فعلا از همه بی دردسر تره