تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

AMIR843232

اخراجی موقت
با سلام خدمت همه مهندسان تاسیسات که دوست دارند ارشد بخونن خواستم بگم قبل از اینکه ارشد بخونید به فکر نظام مهندسی هم باشید من کلی تو اینترنت گشتم تا منابع و جزوات لازم برا نظام مهندسی رو پیدا کنم که اخیرا از ارشد هم سخت تر شده از طریق دوستم با سایت زیر اشنا شدم و خودم خرید کردم نمیگم جزواتش عالیه ولی خیلی جامع است و من خودم برا تاسیسات این سایتو پیشنهاد می کنم
www.mohandeci.ir

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
یه سوال:
برای محاسبه ضریب هدایت حرارتی کل ,ضریب فیلم هوای داخلی و خارجی از کجا به دست میاد؟

mech.shima

کاربر ممتاز
یه سوال:
برای محاسبه ضریب هدایت حرارتی کل ,ضریب فیلم هوای داخلی و خارجی از کجا به دست میاد؟

خب فک کنم خودم پیدا کردم ضریبارو
برای ضریب هدایت حرارتی هوای داخل طبق جدول هوای ساکن میشه یعنی 9.37w/m2k
و برای ضریب هدایت حرارتی هوای خارجی بستگی به سرعت هوای متحرک داره
که من برای دو نوع سرعت پیدا کردم
6.7m/s میشه 34.10w/m2k
3.35m/sمیشه 22.70w/m2k

mech.shima

کاربر ممتاز
عصبانی ام از دستتون

عصبانی ام از دستتون

چرا اصلا اینورا نمیاین بچه ها؟؟!!!خیلیاتون تشریف دارین تو باشگاه ولی معلوم نیست کجایین
:exclaim:

بابا بیاین یه سر هم اینجا بزنین دو کلمه یاد بدین دو کلمه یاد بگیرین

:w10:
سوال قبلیو که خودم جواب دادم
البته یکی دو نفر اقا مهندس گل اینجا هستن که کمک میکنن اونا بحثشون جداس

حالا یه سوال دیگه توی سردخانه چینش پالت ها چه جوریه؟یعنی چند درصد کل سالن رو پالت میذاریم؟

mahdip

عضو جدید
خب فک کنم خودم پیدا کردم ضریبارو
برای ضریب هدایت حرارتی هوای داخل طبق جدول هوای ساکن میشه یعنی 9.37w/m2k
و برای ضریب هدایت حرارتی هوای خارجی بستگی به سرعت هوای متحرک داره
که من برای دو نوع سرعت پیدا کردم
6.7m/s میشه 34.10w/m2k
3.35m/sمیشه 22.70w/m2k

سلام
اين عكس پيوست مربوط به نسخه اصلي ميباشد كه اسكن كردم و گذاشتم -شما قسمت انتهاي جدول رو نياز داري خوب به نوشته هاي رو نسخه اصلي توجه كنيد

پیوست ها

• Untitled-Scanned-01.jpg
    Untitled-Scanned-01.jpg
    50.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام
اين عكس پيوست مربوط به نسخه اصلي ميباشد كه اسكن كردم و گذاشتم -شما قسمت انتهاي جدول رو نياز داري خوب به نوشته هاي رو نسخه اصلي توجه كنيد

خیلی مرسی جناب!!!

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
یه پرسش در مورد اتوکد داشتم
چه دستوری می تونه تمام مشخصات دو شکل از جمله اندازه و رنگ و ... را با هم یکسان کنه؟
سپاس

mahdip

عضو جدید
با سلام
در مورد هزینه طراحی لوله کشی گاز چه اطلاعاتی دارید ؟
سوله ورزشی به متراژ 2000 متر هزینه طراحی بهش تعلق میگیره یا نه ؟

سلام دوست عزيز
تمام موارد به مقدار مصرف شما بستگي دارد ولي به طور كلي طبق مقررات ملي مبحث 17 صفحه 34 چاپ 1389 هر 100 متر 1/5 مترمكعب در ساعت مصرف داريدكه ميشود 30 متر مكعب در ساعت يعني يك كنتور G25 كه كنتور G25 شامل هزينه طراحي نميشود اما مقدار دقيق مصرف شما اگر محاسبه شود و از عدد 65 متر مكعب در ساعت بيشتر باشد هزينه طراحي و مميزي دارد كه مبلغ آن بستگي به مقدار مصرف دارد.

ham3ed

عضو جدید
سلام بچه ها
راهنمایی میخواستم : خواهرم تازه کنکور سراسری قبول شده حالا وقت انتخاب رشته است . علاقه شدیدی به هوا فضا داره ولی با هر کی صحبت میکنم از کارش و اینده اش و بازار کارش زیاد تعریف نمیکنن - کلا به کار در شرکت های هواپیمایی علاقه داره ( ساخت هواپیما و ... ) و ظاهرا مکانیک نزدیک ترین رشته به هوا فضا ست درسته ؟ ممنون میشم یه راهنمایی جامع بفرمائین اینکه کدوم گرایش مکانیک تاپه از هر نظر با توجه به علاقش و اینکه دختره - و اینکه مکانیک خوبه یا برق ؟ کار برق الکترونیک اصلا چی هست ؟
با سپاس

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام بچه ها
راهنمایی میخواستم : خواهرم تازه کنکور سراسری قبول شده حالا وقت انتخاب رشته است . علاقه شدیدی به هوا فضا داره ولی با هر کی صحبت میکنم از کارش و اینده اش و بازار کارش زیاد تعریف نمیکنن - کلا به کار در شرکت های هواپیمایی علاقه داره ( ساخت هواپیما و ... ) و ظاهرا مکانیک نزدیک ترین رشته به هوا فضا ست درسته ؟ ممنون میشم یه راهنمایی جامع بفرمائین اینکه کدوم گرایش مکانیک تاپه از هر نظر با توجه به علاقش و اینکه دختره - و اینکه مکانیک خوبه یا برق ؟ کار برق الکترونیک اصلا چی هست ؟
با سپاس

سلام
به نظر من کسی که به هوا فضا علاقه داره پس به مکانیک هم علاقه داره
وقتی که علاقه داره پس یعنی دختر یا پسر بودنش مهم نیست
اما تا اونجایی که من دیدمو شنیدم از دوستان زیاد هوافضا کاربرد نداره

mehdi599

عضو جدید
نرم افزار های تاسیساتی

نرم افزار های تاسیساتی

سلام. می خواستم بدونم نرم افزار کریر یا همون هپ تو کشور ما در عمل توسط مهندسان تاسیسات استفاده می شه؟
و کلا اینکه یک مهندس تاسیسات در ایران از چه نرم افزارایی استفاده میکنه در کارش؟

mahdip

عضو جدید
سلام. می خواستم بدونم نرم افزار کریر یا همون هپ تو کشور ما در عمل توسط مهندسان تاسیسات استفاده می شه؟
و کلا اینکه یک مهندس تاسیسات در ایران از چه نرم افزارایی استفاده میکنه در کارش؟

سلام دوست من-بله صد در صد استفاده مشيود البته در شركت هاي مشاور بدردبخور
نرم افزار زياده-اتوكد-usacoil(جهت انتخاب كويل) -نيكوترا و كامفري (جهت انتخاب فن)-duct size و pipe size-حتي براي انتخاب شير سه راه موتوري هم نرم افزار داريم-

آخرین ویرایش:

ahmadreza.mech

عضو جدید
درود....دوستان همونطور که می دونیم تاسیساتو با کتاب و کلاس نمیشه کامل مسلط شد. باسه کارای عملی تر کجا بریم!!!!؟از کجا شروع کنیم!!!؟کلا باسه یادگیری عمقی چه کنیم!!!؟لطفا راهنمایی کنید!ممنون!

محمدباوی

عضو جدید
در مورد مهندسی تاسیسات هر که سوال داره بپرسه تا انجایی که اطلاعاتم برسه جواب میدم

سلام.
یه سوال؟؟؟
چرا باتوجه به افزایش نرخ کارت اعتباری شرکت در کنکورهای سازمان سنجش،علی زغم انتظار داوطلبان،پذیرایی آزمون ضعیف تر و کم کیفیت تر میشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry:

scorched

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان.1سوال داشتم اگه دوستان بتونن کمک کنن ممنون میشم:من دانشجوی ترم2 کارشناسی ناپیوسته تاسیسات حرارتی برودتی هستم وترم اخر باید پروژه داشته باشم ...از الان میخوام دنبال یک موضوع ناب وعالی باشم...دوست دارم موضوعی رو انتخاب کنم که کلی جای کار وبحث داشته باشه وحتی در صورت ادامه تحصیل (احتمالا برا ارشد تبدیل انرژی) بازم بتونم روش کار کنم..موضوع مهیج وعالیی باشه...اگه دوستان بتونن برای انتخاب موضوع راهنمایی کمک کنن ممنون میشم.باتشکربسیار.​

BaBak.Turk

اخراجی موقت
سلام به همه ی دوستان.1سوال داشتم اگه دوستان بتونن کمک کنن ممنون میشم:من دانشجوی ترم2 کارشناسی ناپیوسته تاسیسات حرارتی برودتی هستم وترم اخر باید پروژه داشته باشم ...از الان میخوام دنبال یک موضوع ناب وعالی باشم...دوست دارم موضوعی رو انتخاب کنم که کلی جای کار وبحث داشته باشه وحتی در صورت ادامه تحصیل (احتمالا برا ارشد تبدیل انرژی) بازم بتونم روش کار کنم..موضوع مهیج وعالیی باشه...اگه دوستان بتونن برای انتخاب موضوع راهنمایی کمک کنن ممنون میشم.باتشکربسیار.​
من هم مثل شما تاسیساتی هستم . و ارشد انرژی می خام بزنم ..
من می خام پروژه پایانی مو در مورده طراحی موتورخانه دو اثره بیمارستان انتخاب کنم و باید روش کار کنم.
شما هم بهتره در مورده طراحی سیستم های حرارتی و بخار کار کنید..
البته اینا یه پیشنهاد بود.

محمدباوی

عضو جدید
باسلام.
من هم بعنوان عضو بسیار کوچکی از خانواده بزرگ و سرافراز تاسیسات،یه سری اطلاعات جمع آوری و دسته بندی کردم و اونهارو توی وبلاگم گذاشتم،خوشحال میشم که تشریف بیارید و با نظرات سازنده دوستان آشنا بشیم. http://mbtasisat.blogfa.com

scorched

عضو جدید
سلام.ممنون از راهنماییتون.میشه یه کم وسیعتر درمورد سیستمهایی که نام بردین توضثح بدین؟!اگه پیشنهادهای دیگری هم درمورد انتخاب موضوع دارید ممنون مشم.تشکر.
من هم مثل شما تاسیساتی هستم . و ارشد انرژی می خام بزنم ..
من می خام پروژه پایانی مو در مورده طراحی موتورخانه دو اثره بیمارستان انتخاب کنم و باید روش کار کنم.
شما هم بهتره در مورده طراحی سیستم های حرارتی و بخار کار کنید..
البته اینا یه پیشنهاد بود.

BaBak.Turk

اخراجی موقت
سلام.ممنون از راهنماییتون.میشه یه کم وسیعتر درمورد سیستمهایی که نام بردین توضثح بدین؟!اگه پیشنهادهای دیگری هم درمورد انتخاب موضوع دارید ممنون مشم.تشکر.
با سلام
از اونجا که می خائین در مورده موضوعی ناب کار کنید بهتره مبحث رو مشخص کنید:
یا ببرین طرف طراحی تاسیسات اماکن خاص(مثل بیمارستان یا سینما یا استخر یا ساختمانهای بلند مرتبه...)
یا ببرین طرف طراحی تاسیسات صنعتی (کارخانه های صنعتی یا طراحی سیستم های حرارتی مثل کارخانه ای که زیادبا دیگ ها کار داره یا تاسیسات مکانیکی یک موتورخانه برای یک کارخانه و ..)
برای اینها علاوه بر دانش تاسیساتی دانش سیالاتی هم نیاز هست که در طراحی مبدل و پمپ و ... به دردمون می خوره.

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام
میدونم جای بی ربطی برای پرسیدن سوالام اما تا میخواستم تاپیک بزنم و تایید بشه محلت تحویل پروژه من سر میرسید
دوستان برای انتخاب تجهیزات سردخانه م به مشکل برخوردم
هیچ کاتالوگی نیست که از روش انتخاب تجهیزات رو داشته باشم
یه رسری از شرکت ها که فقط برای پروژه ها خیلی کوچیکه و یه سری دیگه برای مبرد آمونیاک کاتالوگ ندارن و یکیشون که معلوم نیست برای چیه و چطوری باید انتخاب بشه فقط جدول داده
کسی میتونه راهنماییم کنه؟:(

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
میدونم جای بی ربطی برای پرسیدن سوالام اما تا میخواستم تاپیک بزنم و تایید بشه محلت تحویل پروژه من سر میرسید
دوستان برای انتخاب تجهیزات سردخانه م به مشکل برخوردم
هیچ کاتالوگی نیست که از روش انتخاب تجهیزات رو داشته باشم
یه رسری از شرکت ها که فقط برای پروژه ها خیلی کوچیکه و یه سری دیگه برای مبرد آمونیاک کاتالوگ ندارن و یکیشون که معلوم نیست برای چیه و چطوری باید انتخاب بشه فقط جدول داده
کسی میتونه راهنماییم کنه؟:(
سلام دوست عزیز
میشه بگید کدومیکی از تجهیزات رو میخواید انتخاب کنید؟
و تک تک تجهیزات براتون مهمه
فکر کنم بابک در این خصوص بهتر میتونه راهنمایی کنه

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
میشه بگید کدومیکی از تجهیزات رو میخواید انتخاب کنید؟
و تک تک تجهیزات براتون مهمه
فکر کنم بابک در این خصوص بهتر میتونه راهنمایی کنه
سلام
مشکلم برطرف
حدودا دیگه کار انتخاب تجهیزاتم تموم شده
باتشکر
اگه سوال داشتم از ایشون میپرسم ممنونم

محمد وکیلی

عضو جدید
سلام
میشه لطف کنین در مورد اجرا و محاسبه وی ار اف یا روف تاب برام مطلب یا اطلاعاتی بدین
ممنون