راهنمایی و کرکسیون در رابطه با موضوع پایان نامه کارشناسی معماری

chantic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها موضوع پایان نامه من موزه خاک تو همدان دنبال یه اسم خوب ومطالعات هستم اگه میتونین کمکم کنین مرررررسی

shaghayeghman

عضو جدید
...

...

سلام دوستان یه سوالی داشتم من چون در مورد کتابخانه مطلب زیاد دارم و میتونم راحت تر کار کنم موضوع پایان نامه مو کتابخانه انتخاب کردم حالا موندم تو فرمی که برای شروع پایان نامه میدن قسمت "هدف ازانتخاب موضوع پروژه" و "منابع و مراجع پروژه" چی بنویسم؟ ممنونم:redface:

آخرین ویرایش:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان من در مورد وندالیزم داخل آژانس هواپیمایی یا هر محیط اداری به کمکتون احتیاج دارم...کسی چیزی به ذهنش میرسه؟ منظورم کارهایی هست که ممکنه به دکور یا معماری داخلی فضا آسیب بزنه حالا عمدی یا غیرعمدی... ممنون میشم هر چی به ذهنتون میاد بنویسید :redface:

neda...

عضو جدید
دوستان در مورد مرکز هنرهای نمایشی اطلاعات میخواستم نمونه موردی(پلان) و ... خواهشا کمک کنید.

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نوشتن قدم به قدم پایان نامه!

نوشتن قدم به قدم پایان نامه!

سلام بچه ها
می دونم خیلی ها برای طراحی هیچ مشکلی ندارند ولی برای نوشتن مطالبشون سردرگم هستند ...
در واقع اول طراحی می کنند بعد می خواهند بنویسند...
بیاید این راه رو درست بریم جلو یعنی قدم به قدم مطالب رو تکمیل کنیم و با نتیجه گیری هایی که می کنیم طراحی کنیم...

اگر موافقید همینجا اعلام کنید تا شروع کنیم ...

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
1- فاز اول

1- فاز اول

(خب انگار همه سرشون شلوغه پس خودم شروع می کنم- البته من دارم برای معماری داخلی می نویسم ولی میتونید با همین روش و کم و زیاد کردن سرفصل ها هر پروژه ای را طراحی کنید)

1-1-شناسایی اولیه پروژه و شناخت نیازها

1-1-1- تعریف پروژه

(اولین کاری که لازمه اینه که پروژه رو تعریف کنید. اگر مثل من دارید داخلی کار می کنید بنا رو توصیف می کنید اگر نه، سایت را توصیف می کنید، شاید بخواهید یک صندلی طراحی کنید اون موقع محلی که قراره صندلی گذاشته بشه رو توصیف می کنید، یادتون باشه باید طوری بنویسید که بدون عکس و نقشه قابل تصور باشه که بعد از اضافه کردن آن مدارک سوالی باقی نماند...)

1-1-2- تعریف صورت مسئله تحقیق

(اینجا مشخص می کنید قراره راجع به چه چیزی تحقیق کنید، در واقع نوع نگاهتون رو به مسئله مشخص می کنید، براتون چه چیزی مهمتره توی انتخاب این موضوع...یادتون باشه بعد از این تازه براتون روشن میشه کدوم مسیر رو دوست دارید برید...)

(سوالی بود هستم ....)

omoosami

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندسان عزیز
من برای پایان نامه ام یه موضوعی رو انتخاب کردم که نمونه های موردی کمی در این مورد پیدا میشه
اگه کسی میتونه توی مطالعات منو راهنمایی کنه با نهایت تشکر
موضوع: مرکز بین المللی مسابقات رایانه ای خلیج (همیشه) فارس (persian gulf world cyber games )

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
مشاوره - مرکز بین المللی مسابقات رایانه ای خلیج (همیشه) فارس

مشاوره - مرکز بین المللی مسابقات رایانه ای خلیج (همیشه) فارس

من برای پایان نامه ام یه موضوعی رو انتخاب کردم که نمونه های موردی کمی در این مورد پیدا میشه
موضوع: مرکز بین المللی مسابقات رایانه ای خلیج (همیشه) فارس (persian gulf world cyber games )

سلام .

همانطوری که فرمودین ، بسیار موضوع ِ خاصی هست ، و به نظر میرسه باید بخش های زیادی از مطالعات رو خودتون "تـــــــــولید" کنید . اما ؛
اما اگر تا به حال در تکاپو برای رسیدن به این مهم بودین ، پس مسلما الان سوالات ِ " خاص " تری در ذهنتون نقش بسته ؛ اگر در مواردی خاص تر نیاز به مشورت و همراهی دوستانتون داشتین ، موضوع رو بیشتر بشکافین . چون با این توضیحی که دادین ، فکر نمیکنم از کسی کاری ، حرفی یا کمکی بر بیاد .
اندکی بیشتر توضیح میدم که متوجه منظورم بشید ؛ برای مثال :
شما چه شیوه ای رو برای مطالعات ِ خودتون انتخاب کردین ؟ ایا در انتخاب ِ نوع مطالعات سوال دارید ؟ آیا در نحوه ی جمع اوری اطلاعات سوال دارید ؟ و سوالات ِ عدیده ی دیگر .
و سوال ِ آخر اینکه : آیا اون واژه ی " همیشه " داخل پرانتز هست ، یا بیرون از پرانتز ؟! ( چون مسلما تاثیر مستقیم روی مطالعات ، و طرحتون خواهد گذاشت ) .

:gol:

E . H . S . A . N

مدیر تالار
مشاوره - "هدف ازانتخاب موضوع پروژه" و "منابع و مراجع پروژه"

مشاوره - "هدف ازانتخاب موضوع پروژه" و "منابع و مراجع پروژه"

سلام دوستان یه سوالی داشتم من چون در مورد کتابخانه مطلب زیاد دارم و میتونم راحت تر کار کنم موضوع پایان نامه مو کتابخانه انتخاب کردم حالا موندم تو فرمی که برای شروع پایان نامه میدن قسمت "هدف ازانتخاب موضوع پروژه" و "منابع و مراجع پروژه" چی بنویسم؟ ممنونم:redface:

سلام

یکی از اولین پیشنهاداتی که خودم شخصا به دوستانم میدم ، این هست که در انتخاب موضوع ِ پایان نامه ، اول میزان توانایی خودشون رو نسبت به موضوع بسنجن ، بعد زمانی که در اختیار دارن ، و بعد علاقه و . . . و ...؛ این خیلی خوبه که شما یه موضوع رو انتخاب کردین که هم علاقه دارین ، و هم مطالعاتتون در این عرصه قوی و کامل هست .
و اما دلایل انتخاب :
اینجاست که شما باید پاسخ بدی !! اما به عنوان ِ مشورت ، میتونید از دو زاویه به این موضوع نگاه کنید :
اول : از زاویه ی دنیای واقعی و فضای حرفه ای - اینکه مثلا در بستری که مشا موضوع رو انتخاب کردی ، واقعا به این عملکرد و بنا نیاز هست . ( که اینم باید طبق مستنداتی باشه که به راحتی از سازمان های مربوطه قابل جمع آوری هست ) .
دوم از زاویه ی اکادمیک و دانشگاهی : اینکه مثلا در رابطه با ماهیت طرح سخن بگید ، و اینکه چه ویژگی هایی داره ، که میتونه در تکامل دانش شما مفید باشه ، و محک ِ خوبی برای اثبات دانسته ها و تجربیاتتون هست.

"منابع و مراجع پروژه"

منابع و مراجع هم در ابتدا به صورت کلی و " دورنما" بهش اشاره میشه . مثلا قاعده بر این هست که قبل از ارائه ی موضوع انتخابی و پروپوزال ، قدری باید در شناخت موضوع بکوشیم و مطالعه کنیم . منابع همین مطالعات رو در باتدا ارائه میدیم . و در نهایت تکمیل خواهند شد مسلما ً .

موفق باشید . . .:gol:

omoosami

عضو جدید
سلام اگه بتونین تو بخش مطالعات (اینکه از کجا شروع کنم ) منو یاری کنین یا یکی دو نمونه مطالعات (با موضوعات دیگه) به من معرفی کنین ممنون میشم بازم مزاحم میشیم

omoosami

عضو جدید
سلام بچه ها موضوع پایان نامه من موزه خاک تو همدان دنبال یه اسم خوب ومطالعات هستم اگه میتونین کمکم کنین مرررررسی
سلام شاید این چنتا pdf احتمالا به دردت بخوره در مورد کویر و خاک و اب و ... هست. 2تاش بیشتر اپلود نمیشه(ارور میده) ایمیلتو بده تا برات بقیشو بفرستم

پیوست ها

• 2001385001.pdf
    955.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2001385002.pdf
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 0

انجام پروژه

عضو جدید

سلام دوست عزیز. چیز خاصی پیدا نکردم ولی به این لینکها یه نگاه بنداز. در بین دوستات هم از کسانی که تو اینجور مسابقات شرکت کردن راجع به فضا و مکانی که مسابقات توش برگزار شدن کمک بگیر. تو قسمت طراحی هم کمکی خواستی بگو

http://markazigame.ir/

http://www.farhang.gov.ir/fa/news/70573

http://www.qomit.ir/component/conte...مجتمع-دیجیتال-مرکز-رشد-دانشگاه-قم?directory=1

http://arzeshnews.ir/برگزاری-مسابقات-بازی-های-رایانه-ای-جام/

http://www.ircg.ir/sn/aboutUs

http://qomacademy.com/?p=63

http://sepidnews.ir/مسابقات-بازیهای-رایانه-ای-جام-دیجیتال/

shima jo0on

عضو جدید
سلام دوستان:(
موضوع پایان نامه من خانه شعر سهرابه که به شدت تو جمع اوری اطلاعات و خیلی چیزای دیگه موندم شهریور دفاع دارم اما هنوز نتونستم حتی یک مورد مشابه ازش پیدا کنم ازتون خواهش میکنم اگه کسی میتونه بهم کمکم کنه
:(

samaneh-ahmadi

عضو جدید
مطالعات پایان نامه

مطالعات پایان نامه

سلام من ترم آخر ارشدم، در زمینه مجتمع فرهنگی هنری نابینایان مطالعات میخوام کسی میتونه کمکم کنه؟

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی پایان نامه داره؟؟؟؟ کمک پلییییییز

کسی پایان نامه داره؟؟؟؟ کمک پلییییییز

سلام دوستان
ما قرار بود آخر تیر دفاع کنیم ولی متاسفانه به خاطر انتخابات و... دانشگاه گفت باید تا آخر اردیبهشت دفاع کنید وگرنه سنوات میخورید :(
منم بر خلاف میلم مجبور شدم پروژه آماده تحویل بدم
ولی تاحالا هر چی به استادم نشون دادم تایید نکرده و از هر کدوم یه ایرادی گرفته
خیلی خیلی ممنون میشم اگه کسی پروژه خوبی داره که همه مدارکش کامله بهم بده
اگرم فروشی باشه مشکلی نیست هزینشو پرداخت میکنم
فقط کار با کیفیت و کاملی باشه که دیگه استادم نتونه ایراد بگیره...
ممنونم دوستان گلم....:gol:

اوینا

عضو جدید
سلام تو رو خدا بچه ها کمکم کنین در مورد دهکده ورزشی هیچ اطلاعات بدرد بخوری پیدا نکردم وقتم داره ب سرعت میگذره...کمک:cry:...:cry:

E . H . S . A . N

مدیر تالار
عدم ِ لینک به خارج از باشگاه

عدم ِ لینک به خارج از باشگاه

سلام

با تشکر از دوستانی که به درخواست ها پاسخ میدن ؛ :gol:

مطلبی رو میخواستم عرض کنم و اون این هست که طبق اطلاعیه ها و قوانین تالار معماری ، لطفا به بیرون از باشگاه لینک نکنید . ( البته حتی المقدور ) .

سعی کنیم که اول مطالب رو در خود تالار قرار بدیم ، و بعد لینکش رو برای راهنمائی ِ کاربران عزیز قرار بدیم .

سپاس از حسن ِ توجه ِ شما . موفق باشید . :gol:

پ . ن : اطلاعیه تالار معمـــــــــاری - 1392/01/05

zahra sheikhy

عضو جدید
موضوع پابان نامه

موضوع پابان نامه

سلام به همگی ,من تا ی هفته دیگه باید موضوعه پایان ناممو(معماری) انتخاب کنم ولی واقعا نمیدونم جی انتخاب کنم.کمکم کنید.بدجور گیر افتادم:(:(:(

E . H . S . A . N

مدیر تالار
پاسخ ِ درخواست : موارد مهم در انتخاب ِ موضوع ِ پایان نامه

پاسخ ِ درخواست : موارد مهم در انتخاب ِ موضوع ِ پایان نامه

سلام به همگی ,من تا ی هفته دیگه باید موضوعه پایان ناممو(معماری) انتخاب کنم ولی واقعا نمیدونم جی انتخاب کنم.کمکم کنید.بدجور گیر افتادم:(:(:(

سلام
مواردی که در انتخاب ِ موضوع برای پایان نامه مفید هست رو به صورت مختصر خدمتتون عرض می کنم ؛و آن چیزی که مسلم هست اینه که شما خودتون باید تصمیم ِ نهائی رو بگیرید :

1 - زمان
زمان ، عامل تعیین کننده ای برای هر گونه فعالیت ِ معماری ای هست! شما باید بررسی کنید که چه مقدار زمان در اختیار دارید ؛ برای مثال، اگر در force هستید و باید زودتر تحویل بدین ، برخی موضوعات خود به خود از لیست ِ انتخابی حذف میشن ؛ مثل موضوعاتی که مطالعات پیچیده دارن ؛ یا حجم ِ طراحی و ارائه بالاست و ... ؛
2- تجربیات و دانش در زمینه ی طرح های معماری
آیتم ِ دوم ، تجربیات ِ شما در گذراندن ِ طرح های معماری هست . یعنی ترجیحاً باید موضوع طوری باشه که دانشجو ، به موضوع ِ انتخابی ِ خودش ، حداقل احاطه ی مختصری رو داشته باشه ، و باهاش آشنا باشه ؛ مثلا : کسی که تا به حال محیط های درمانی طراحی نکرده ، نباید ازش انتظار داشت که پایان نامه ش طراحی ِ بیمارستان تخصصی ِ قلب با رویکرد ِ زمینه گرا باشه !!!
چون ماهیت ِ پایان نامه ، این هست که دانشجو مستقلا و بدون نیاز به کرکسیون و مشورت بتونه طراحی کنه ؛ و کرکسیون با استاد راهنما ، صرفاً جهت ِ ارتقاء کیفی ِ طرح هست!
3 - علاقه
این مورد نیاز به توضیح نداره !
4 - توانایی ِ استاد راهنما
که این مورد هم با مشورت و صحبت با خود ِ استاد میشه فهمید . و اینکه خودش مسلماً پیشنهاداتی برای دانشجو داره !
5- منابع ِ مطالعاتی
متاسفانه امروزه ، بیشتر دانشجویان معماری یا انجام ِ مطالعات رو بلد نیستن ، یا به خودشون زحمت نمیدن! و هر طرحی بدون ِ پشتوانه ی مطالعات گسترده و قوی ، ردّ هستش !
ترجیحا موضوعی رو انتخاب کنید ، که بتونید ازش مطلب به دست بیارید .

موارد دیگه ای هم از جمله نیاز ِ جامعه و ... هست ، که دیگه خیلی تخصصی میشه .
امیدوارم مفید باشه ، و استفاده کنید . موفق باشید . . .:gol:

M I N A

دستیار مدیر مهندسی معماری
کاربر ممتاز
دوستان سلام کسی در مورد ایستگاه راه آهن چیزی داره ؟ موضوع پایان نامه منه کمککککککک :cry:

سلام دوستم
ریزفضا ایستگاه راه آهن شاید کمک کنه :

ورودی مسافران و استقبال کنندگان :

1- سکوهای ورودی

2- سالن تجمع استقبال کنندگان و مسافران

3- سرویس بهداشتی

4- اطلاعات

5- انبار دریافت اشیاء به صورت کوتاه مدت

6- نیروی انتظامی

7- گیت ورود و خروج

8- خود پرداز

9- پارکینگ

خروجی مسافران و مشایعت کنان :

1- پارکینگ

2- فضایی جهت استقرار باربران

3- ورودی و فیلترهای ورودی

4- نیروی انتظامی

5- فضایی جهت انتظار

6- سالن انتظار مسافران

7- روابط عمومی

8- اطلاعات

9- فروش بلیط

10- بخش تجاری

11- فضایی جهت تفریحات

12- اتاق مادر و کودک

13- مخابرات، پست و تلفن

14- سرویس بهداشتی

15- نمایشگاه

16- فیلترهای خروجی

17- راهروهای خروج

18- سکوی خروجی

فضاهای مشترک:

1- رستوران

2- کافی شاپ

3- نمازخانه

4- بخش خدمات: فضای تعویض لباس، فضای استراحت کارکنان، انبار

5- اورژانس

6- بانک

7- ایستگاه های حمل و نقل عمومی

8- تاکسی درون شهری و پارکینگ های مربوطه

9- انبار توشه و فضاهای جانبی آن

فضاهای اداری:

1- سرپرستی

2- معاونت

3- کنفرانس

4- منشی

5- ماشین نویسی وبایگانی

6- حراست و کشیک شب

7- تدارکات

8- روابط عمومی

9- مرکز آمار و کنترل

10- حسابداری

11- کاردکس

12- سرویس بهداشتی

13- آبدارخانه

14- مخابرات

تاسیسات:

1- فضاهای مرود نیاز تجهیزات

2- دسترسی ها

3- مسئول بخش

4- انبار

5- اتاق تابلو برق

نمونه ایستگاه راه آهن طراحی شده:

آخرین ویرایش:

neda...

عضو جدید
دوستان خواهش میکنم جواب بدید من تو قسمت های مختلف هم درخواست کردم جوابی ندادن.یه اسم برای موضوعم میخوام.موضوعم مرکز سماع و رقص های آیینیه یه اسمی که متجلی موضوع باشه لطفا هر چی به نظرتون میرسه بگید حتما کمکی خواهد بود.

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان خواهش میکنم جواب بدید من تو قسمت های مختلف هم درخواست کردم جوابی ندادن.یه اسم برای موضوعم میخوام.موضوعم مرکز سماع و رقص های آیینیه یه اسمی که متجلی موضوع باشه لطفا هر چی به نظرتون میرسه بگید حتما کمکی خواهد بود.

خانه عرفان

shima jo0on

عضو جدید
سلام دوستان
موضوع من خانه شعره و من به شدت توی مطالعات و همون مراحل اول موندم هیچ نمونه ای هم در دسترس ندارم که بتونم از تجربش استفاده کنم
اگه کسی میتونه لطفا راهنماییم کنه یا حتی اگه میدونین جایی میتونم از کسی کمک بگیرم لطفا بهم بگین ...خواهش میکنم نظراتتونو بگین تا بتونم استفاده کنم .... توی منطق کار کم دارم فضاهام کمه نمیتونم استادمو قانع کنم که چرا خانه شعره و چرا فرهنگسرا نیست...فضاهای خانه شعر و هم نمیدونم...خواهشا کمکم کنین ...ممنونم

E . H . S . A . N

مدیر تالار
پاسخ : انتخاب ِ اسم + برنامه فیزیکی

پاسخ : انتخاب ِ اسم + برنامه فیزیکی

دلی کز عالم ِ وحدت، سماع ِ حق شنیدست او / به گوش ِ همتش دیگر، کی آید شعر و افسانه . . .
به نظر ِ من ، وحدت واژه زیبنده ای هست ؛ هم درون مایه ی سماع و رقص و پایکوبی هست ، و هم با مفهوم ِ مرکزیت سخت عجین هستش .
جوشش ِ جمله می های عالم ، از همین وحدت هست . و این فقط نظر شخصی ِ من بود . :gol:

سلام دوستان
موضوع من خانه شعره و من به شدت توی مطالعات و همون مراحل اول موندم هیچ نمونه ای هم در دسترس ندارم که بتونم از تجربش استفاده کنم
اگه کسی میتونه لطفا راهنماییم کنه یا حتی اگه میدونین جایی میتونم از کسی کمک بگیرم لطفا بهم بگین ...خواهش میکنم نظراتتونو بگین تا بتونم استفاده کنم .... توی منطق کار کم دارم فضاهام کمه نمیتونم استادمو قانع کنم که چرا خانه شعره و چرا فرهنگسرا نیست...فضاهای خانه شعر و هم نمیدونم...خواهشا کمکم کنین ...ممنونم

سلام
دقیقا بعد از خوندن ِ درخواست ِ شما این سوال برای من تداعی شد که : ایشون بر چه مبنایی خانه ی شعر رو انتخاب کردن ؟
در حالی که هیچ مطالعاتی انجام ندادین ، و هیچ نمونه ی مشابهی ندیدین!!
پیشنهاد : اگر هنوز زمان دارید ، موضوعتون رو تغییر بدین . حداقل چیزی باشه که تا این حد براتون نامأنوس نباشه ؛ و نهایتا ً اگر مصمم بر انتخاب و طراحی ِ همین موضوع هستید ، باید به عنوان ِ یک معمار ، تصمیم گیرنده و قاطع باشید . یعنی باید با تدبر و تفکر ، برای این موضوع ، برنامه ی فیزیکی تعریف کنید . این شما باشید که در موضوعات ِ خاص ، بعضی از کلیشه ها رو دور کنید و برنامه فیزیکی تدوین کنید .
اگر بتونید موفق به انجام این نکته بشید : حس ِ زیبــــــــایی خواهید یافت ، به رایگان .

موفق باشید . . .:gol:

shima jo0on

عضو جدید
سلام
دقیقا بعد از خوندن ِ درخواست ِ شما این سوال برای من تداعی شد که : ایشون بر چه مبنایی خانه ی شعر رو انتخاب کردن ؟
در حالی که هیچ مطالعاتی انجام ندادین ، و هیچ نمونه ی مشابهی ندیدین!!
پیشنهاد : اگر هنوز زمان دارید ، موضوعتون رو تغییر بدین . حداقل چیزی باشه که تا این حد براتون نامأنوس نباشه ؛ و نهایتا ً اگر مصمم بر انتخاب و طراحی ِ همین موضوع هستید ، باید به عنوان ِ یک معمار ، تصمیم گیرنده و قاطع باشید . یعنی باید با تدبر و تفکر ، برای این موضوع ، برنامه ی فیزیکی تعریف کنید . این شما باشید که در موضوعات ِ خاص ، بعضی از کلیشه ها رو دور کنید و برنامه فیزیکی تدوین کنید .
اگر بتونید موفق به انجام این نکته بشید : حس ِ زیبــــــــایی خواهید یافت ، به رایگان .

موفق باشید . . .:gol:[/QUOTE]
سلام ممنونم از کمک و پیشنهادتون
من وقت عوض کردن موضوعمو ندارم شهریور دفاع دارم و حتی اگه وقت داشتم هم تمایل به این کار نداشتم تا به اینجای کار هم خیلی تلاش کردم تا تونستم موضوعمو حفظ کنم....دلیلم واسه انتخاب این بودش که شهر من مکانی برای این موضوع نداره با وجود داشتن شاعران بسیار بزرگ خودم هم علاقه زیادی به شعر و شعر سرودن دارم زمانیهایی که جلسه شعر و میرم میبینم که افراد زیادی و بیشتر هم از جنس مونث به دلیل نبود فضای مناسب از اومدن به این جلسات خود داری میکنن و اینکه کلا کار فرهنگی و دوست دارم....مشکلی هم که الان دارم به دلیل تفاوت فکرم با استاد راهنما و داورها در سر جلسه دفاعیست همه منو به احساسی بودن متهم کرده و منطق کارمو پایین میبینن استادم میگن که دلیل کنطقی پیدا کن واسه اون داورایی که خشکن و موضوع تو رو نمیپسندن ازت میپرسن چرا فرهنگسرا طراحی نکردی و خانه شعر طراحی کردی ...و اینکه میگن فک کنم که میخوام کار فرمارو واسه ساخت این مجموعه قانع کنم و یه چیز دیگه اینکه میگن چه طوری میخوام تو شهرستانمون مردمو واسه رفتن به این مکان جذب کنم
لطفا اگه در رابطه با این موضوعات هم نظریا پیشنهادی دارین بهم بگین...خوشحال میشم بدونم..ممنونم
:gol: