مشکل در کپی دیتابیس sql

talalo

عضو جدید
وقتی می خوام بعد از ایجاد data base در sql server 2005 اونو جای دیگه کپی کنم نمیشه می نویسه:
it is being used by another personel or program.close any programs might be using
file and try again
در حالی که هیچ برنامه ای باز نیست .چی کار کنم؟
از ویروسی بودن سیستم می تونه باشه؟چون سیستمم نیاز به فرمت درایوا داره و هنگام کلیک روی درایوا restart می کنه.

s_aa

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
وقتی می خوام بعد از ایجاد data base در sql server 2005 اونو جای دیگه کپی کنم نمیشه می نویسه:
it is being used by another personel or program.close any programs might be using
file and try again
در حالی که هیچ برنامه ای باز نیست .چی کار کنم؟
از ویروسی بودن سیستم می تونه باشه؟چون سیستمم نیاز به فرمت درایوا داره و هنگام کلیک روی درایوا restart می کنه.

سلام منظورتون از کپی چیه؟(دقیق بگید) اسکیوال یه بانک اطلاعاتیه خب مسلما برای برنامه ای خاص ازش استفاده کردید دقیق بگید شاید بتونم بهتر راهنماییتون کنم یا حق!

hamid_roz

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

با سلام براي اينكه بتونيد فايلهاي ديتابيس رو مسقيما جابجا بكنيد بايد ابتدا سرويس مربوط به SQL رو Down بكنيدبراي اين كار شما روي آيكون مربور به SQL Service Manager كه در كنار ساعت ويندوز در سمت راست-پايين ويندوز قرار داره راست كليك كرده و بازنماييد و با انتخاب Service : SQL SERVER و STOP كردن آن ميتوانيد فايلهاي ديتابيستان را از هارد به محل ديگر كپي كرده و يا حتي پاك كنيد موفق باشيد

sajad_strant

عضو جدید
اضافه بر راهنمايي هاي دوست عزيزم Hamid بايد حتما اين فايل ها رو با هم كپي كني:
1-my name.mdf
2-my name.log
3-my name.dns
البته شايد سومي رو نداشته باشي.يك كار بهتر گرفتن back up از ديتا بيس مي تونه باشه
موفق باشي