ازدواج با همسری از شهردیگر.....آری یا خیر؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

avayestan

کاربر بیش فعال
نه.. مهم شناخت طرفین از همه... دونفر که ازدواج میکنن دیگه مستقل هست و یه جای ثابتی زندگی میکنن و ربطی به محل دوری و نزدیکی شهراشون نداره... مگه اینکه بخاطر دوری شهراشون نتونن شناخت درستی پیدا کنن که این جای بحث داره... من خیلیارو دیدم از شهرای مختلف که خوشبختم هستن... مهم اون آشنایی کامل و شناخته که باید واسش وقت بزارن..

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه فرهنگتون به هم نزدیک باشه مهم نیست!!!میتونین ازدواج کنین!
ولی اختلاف فرهنگی خیلی سخته!!!که بعد از ازدواج بیشتر خودشو نشون میده!!!
در کل مطمئن تر اینه که همشهری و حتی اگه مقدور باشه آدم با فامیلش ازدواج کنه...
موارد خاص هم همیشه هست!!!مثه من و نامزدم تیلور...خیلی هم با هم خوبیم!!!

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
من الان دچار این مسئله هستم و به نظر من ایرادی نداره ! منتها برای شناخت بیشتر ( بیشتر خانواده ها وگرنه خودمون که نیازی نداریم :D ) باید خانواده ها تعداد دفعات بیشتری همدیگه رو ببینن و بیشتر آشنا بشن !
ولی خدایی خیلی ستمه ! هردفعه 14 ساعت توراه باشی که بری و برگردی ... :D
البته ارزشش رو داره ;)
من تجربشو دارم خریت محضه
چرا ؟!

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
تاپیک با لینک قبلی باز سازی شد
لطفا از ایجاد تاپیک تکراری خود داری فرمایید
پست های اسپم حذف شدند.. در صورت تکرار با عرض شرمندگی مجبور به حذف میشوم
امیدوارم بحث با نتیجه مفیدداشته باشید

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
به نظر من میتونه بد باشه میتونه خوب باشه و بد یا خوب بودن ما انسانها میسازیم
اینکه صرق یک ازدواج بد بوده پس همه بد میشن یا خوب بوده پس همه خوب میشن نباید قضاوت کرد باید اطلاعات بدست اورد
اگر میبینیم طرف مورد نظرمون فرد عالی هست ملاک های ما را دارد حالا در مورد ازدواج ازشهر دیگه تحقیق کنیم ببینیم مزایا مشکلات چی هستند و سعی کنیم اون مشکلات در زندگی ما نباشد ...
اگر بحث وابستگی به خانواده باشه مطمئن باشید بعد ازدواج اولویت با زندگی همسر ما هست و صد در صد خانواده شما وقتی یک ازدواج موفقی از شما ببینید همین راضیشون میکنه
فقط بحث خود انسانها هستن اینکه در زندگی چه رفتاری با هم داشته باشن

یک همسر خوب میتونه جای خالی دلتنگی والدین حداقل تسکین بده

manochehri_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من اگه بتونن همدیگرو ببینن و تاحدودی به هم شناخت پیدا کنن اشکالی نداره خیلی هم خوبه.من نمونه های زیادی دورو بر خودم دیدم خیلی هم موفق بودن شاید یکی دو مورد مشکل داشتن.اونم از نظر فرهنگی بوده که به نظر من باید فرهنگا تطبیق پیدا کنه و سازگار باشن.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه جای دنیا ملت از قاره‌های مختلف با هم ازدواج می‌کنند الان ما اندر خم این کوچه‌ایم که از دهات بالایی می‌شه زن/شوهر گرفت/کرد یا نه.
کسی که به خاطر دلتنگی به مامیش نمی‌تونه بره یه شهر دیگه صد سال نباید ازدواج کنه. توو شهر خودشون هم که قرار نیست روزی سه وعده بره خونه‌ی پدریش.

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همه جای دنیا ملت از قاره‌های مختلف با هم ازدواج می‌کنند الان ما اندر خم این کوچه‌ایم که از دهات بالایی می‌شه زن/شوهر گرفت/کرد یا نه.
کسی که به خاطر دلتنگی به مامیش نمی‌تونه بره یه شهر دیگه صد سال نباید ازدواج کنه. توو شهر خودشون هم که قرار نیست روزی سه وعده بره خونه‌ی پدریش.

داداش اینجا ایرانهههههههههههههه

قنبری پور

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه کم واقع بینانه به این مسئله نگاه کنیم ، می بینیم که ما حتی خواهر برادرای خودمونم خوب نمی شناسیم چه برسه به یه بنده خدای دیگه از یه شهر و دیار دیگه
من سراغ دارم طرف با دختر عموش که همه فکر می کردن فرشته اس ازدواج کرد بعد ازدواج تازه دختر عمو رو کرد که کیه
ازدواج شانسیه مثل قبول شدن بعضیا تو کنکور
آدما هیچوقت نمی تونن همدیگه رو اون جور که هستن بشناسن ولی بیایید به مسئله خوش بینانه نگاه کنیم می شه چرا نمی شه
آدما فقط باید با هم کنار بیان تا خوشبخت بشن

*rahil*

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادمی که تو شهر دیگست باافرادی که تو شهر خودمون هستن چه فرقی میکنن.الان همه چیز فرق کرده به نظر من این حرفو یک فرد سطحی نگرو اسیر تو قید بندای غلط عقیدتی وفرهنگیش میتونه بگه

manochehri_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی داره...نمیشه حالا چون چندتا ازدواج با شکست مواجه شده بگیم کلا ازدواج های اینطوری محکوم به شکسته...من خودم خیلی دور وبرم از این ازدواج ها دیدم موفق هم بودن...هیچ چیز مطلقی وجود نداره!

همه چیز بستگی به نحوه ی شناخت و شناخت کافی طرفین و تناسبات اونها(اقتصادی،اجتماعی،فرهنگی،تحصیلی و....) داره.

ازدواج نیاز به شناخت کافی و درست داره....باید عاقلانه باشه ....نمیگم کامل عقلی باشه ولی اگه عاقلانه انتخاب کنه شخص ،بعد عاشقانه ها رو میشه اضافه کرد.

بستگی داره طرفین چقدر به بلوغ فکری و اجتماعی رسیده باشن.
کاملا موافقم.;)

azadefarahi

عضو جدید
غیر همشهری بودن ملاک به فرجام نیست
اما خیلی سخته برای دخترا دور از خانواده زندگی کردن
سختی زیاد داره ولی میشه زندگی کرد

gsm1

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
مشکلات کوچکی داره اگر آگاه وواقع بین باشن که اشکالی پیش نمیادولی خدانکنه کم تجربه باشن...گاهی حتی ضربالمثل ها هم سوءتفاهم ایجاد میکنه.
افرا درحالت عادی متفاوتندحالا اضافه کنید اختلاف فرهنگهارو!
ولی عاشق که ای حرفا حالیش نیس!!!!!

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خواهر خودم اینطوری ازدواج کرد
اونا همو میخواستن بنابراین مشکلاتی که داشتن تحت شعاع قرار داده شد خدارو شکر مجلسشونم خوب برگزار شد
البته مشکل خاصی نداشتن فقط این اخرا که میخواستن برن سرخونه زندگی شون اختلاف تو نحوه برگزاری و مکان مجلس بوجود اومد که خدارو شکر حل شد

elnaz-k

عضو جدید
فرقی نمیکنه مهم اینه که هردو طرف به بلوغ فکری برسن و سر هر چیز دعوا نکنن..

*tasnim*

کاربر فعال تالار پزشکی ,
کاربر ممتاز
اگه ازلحاظ فرهنگی بهم بخورن مشکلی نیس ک...........!

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من مهم ملاكهاي اخلاقي و اعتقادي دو نفره كه بايد بهم نزديك باشه و گرنه فاصله يا از شهر ديگري بودن مهم نيست

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

نگین ب منم بوگو

وضعیت
موضوع بسته شده است.