صفحه 1 از 6 12345 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 1 تا 10 از 55

تاپیک: بازار کار مهندسی باغبانی

عضو آواتار amin majidi
    رشته
    مهندسی عمران
    تاريخ عضويت
    2008/9
    محل سكونت
    گیلان

Unhappy بازار کار مهندسی باغبانی

سلام
    من امین دانشجوی ترم اول مهندسی باغبانی هستم
    میخواستم بدونم دوستانی هستن که بتونن به طور مفصل در مورد بازار کار این رشته برام توضیح بدن
    با تشکر

اخراجی موقت
    تاريخ عضويت
    2007/3

پيش فرض عجب

سلام امین جان سوال خوبی پرسیدی من هم بنا به موقعیتم پاسخ شما را اینگونه میدهم :

رشته باغبانی یعنی علوم باغبانی یعنی سبزیکاری و باغداری و گلکاری-فضای سبز و گیاهان دارویی .

ابتدا علاقه خودتو در این علوم پیدا کن و سپس وارد کارشناسی ارشد در ان تخصص بشو و دکتری هم تحقیق مورد نظرت را انجام بده . ببین به فضای سبز علاقمندی یا باغداری یا قارچ های خوراکی یا اینکه بری در حیطه پزشکی و دارو ساز بشوی . از اساتید آقا که معمولا متبحرترند و استاد خود شما هستند حضوری کمک بگیر . باید برسی به سال دوم یا سوم لیسانس که متوجه بشی در چه دروس تخصصی نمره بالا میاری و علاقه بیشتری دارید . از حالا میتونی از مطالب همین سایت به اصطلاح مهندسین ایران و سایر وبلاگهای کشاورزی با ذکر تنها لینک آن به عنوان منبع در روزنامه های محلی استانی شهر خودتان شروع کنی به مقاله نویسی . اگه بخوای کمکت میکنم . بعد شروع کنی که مقالات مروری یا رویوو به فارسی بنویسی بدی مجله زیتون یا هر مجله تخصصی کشاورزی . بعد هم ISI که من باز هم کمکت میکنم البته اگه بخوای . این مراحل بستگی به هوش خودت داره و نباید فکر کنی که به درسهاتون ضربه میزنه بلکه باید فکرت متحول کند . اگر خواستی باغداری کار کنی باید یا وام بگیری که اسمش 30 میلیونی هست اما 2 میلیارد تومان هم میدهند اما با شرایط بانک کشاورزی که میتونی بری سایت بانک کشاورزی بری مطالعه کنی . اگه خواستی سبزیکاری کار کنی بهتره بری قارچ خوراکی کار کنی که صدفی دکمه ای و دمبلان از همه تجاری تره و معمولا مراکز دولتی فنی و حرفه ای کشور مجانی اموزشت میدن که من کمکت میکنم . اگه خواستی گیاهان دارویی کار کنی و عطاری بزنی یا گیاه دارویی کشت و کار کنی و داروساز گیاهی بشی باید گیاهان دارویی و شیمی الی و عمومی خوبی داشته باشی و نمره خوبی از این دروس بدون تقلب بگیری و فراتر از رشته باغبانی سری هم به دنیای پزشکی بزنی . عزیزم اگه خواستی فضای سبز کار کنی و بهت بگیم اقای مهندس معمار منظر ! باید گلکاری و چمن کاری و طراحی باغ و پارک را با نمره 20 پاس کنی و نرم افزارهای طراحی فضای سبز هم مسلط باشی . و نهایتا در مناقصه ها شرکت کنی و پیمانکاری کنی . اگه میخوای مغازه داری تخصصی کنی باید سرمایشو ردیف کنی چون وام این موردی نمیدن !!! یعنی گل فروشی یا مغازه کود و سم فروشی یا واردات انواع نهاده های باغبانی و ابزارهای باغبانی کنی و بری توی بیزنس رایج دنیا که بهتره جهت پیشرفت حتما تجارت الکترونیک یاد بگیری . قدم اول به امید امام زمان بردار و از خدا بخواه پیرو و پیوسته کمکت کنه تا موفق بشی . ان شا الله تعالی . سوال کلی داشتید اینجا بپرسید تا دیگران هم سود ببرند و سوال تخصصی داشتید به خودم میل بزنید . بنده حقیر و دوستان عزیزم در دانشگاههای آمریکا و اروپا در حد توان آماده اطلاع رسانی هستیم . اگر مسلط به زبان انگلیسی هستید اعلام بفرمایید تا ادرس ایمیل و شماره تماس دوستانم نظیر دکتر پیتر میل از انگلستان و دکتر رومانا رازیک از اسلوونی و .... را اعلام کنم تا با انها ارتباط داشته باشی و حتی بورسیه رایگان با کمک ان ها در دانشگاههای خودشان دریافت کنی .
    ويرايش شده توسط afsoon6282 در 2008/12/29 در ساعت 11:17 AM

3. تشكرها از اين پست

عضو آواتار amin majidi
    رشته
    مهندسی عمران
    تاريخ عضويت
    2008/9
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

اقا خیلی ممنونم ازتون
    خیلی خیلی اطلاعات خوبی دادید که تو هیچ سایتی پیدی نکرده بودم
    وجود افرادی مثل شما باعث دلگرمی
    خیلی خوشحال شودم از اشنایی با شما اگه اجازه بدید بازم مزاحمتون میشم

عضو فعال آواتار نارون
    رشته
    مهندسی کشاورزی
    تاريخ عضويت
    2008/4
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام چناب عجب عزیز.این پاسخ شما به اقا امین کلی سوال برای من ایجاد کرد که ممنون میشم بهم پاسخ بدین:
    از بین گرایش های ارشد بدون در نظر گرفتن علاقه و نمرات درسی کذدوم بهتره و کدوم بازار کار بهتری داره
    isiچی هست در این سوال دوست دارم بدونم کاربرد چیه و به چه درد باغبانی میخوره
    شرایط بورسیه شدن چیه؟چرا خود شما اگه اشنا دارین نمگین شما رو بورسیه کنن؟
    و یه سوال شخصی این که شما تا چه مقطعی خوندین
    مقاله نوشتن توی سایت یا هر مجله دیگه چه فایده داره
    ممنون میشم به سوالم پاسخ بدین

دوباره میام با سوالهای مختلف دیگه

اخراجی موقت
    تاريخ عضويت
    2007/3

پيش فرض عجب

نقل قول نوشته اصلي بوسيله amin majidi نمايش پست
    اقا خیلی ممنونم ازتون
    خیلی خیلی اطلاعات خوبی دادید که تو هیچ سایتی پیدی نکرده بودم
    وجود افرادی مثل شما باعث دلگرمی
    خیلی خوشحال شودم از اشنایی با شما اگه اجازه بدید بازم مزاحمتون میشم
    من هم از اشنایی با شما خوشحالم

اخراجی موقت
    تاريخ عضويت
    2007/3

پيش فرض عجب

نقل قول نوشته اصلي بوسيله نارون نمايش پست
    سلام چناب عجب عزیز.این پاسخ شما به اقا امین کلی سوال برای من ایجاد کرد که ممنون میشم بهم پاسخ بدین:
    از بین گرایش های ارشد بدون در نظر گرفتن علاقه و نمرات درسی کذدوم بهتره و کدوم بازار کار بهتری داره
    isiچی هست در این سوال دوست دارم بدونم کاربرد چیه و به چه درد باغبانی میخوره
    شرایط بورسیه شدن چیه؟چرا خود شما اگه اشنا دارین نمگین شما رو بورسیه کنن؟
    و یه سوال شخصی این که شما تا چه مقطعی خوندین
    مقاله نوشتن توی سایت یا هر مجله دیگه چه فایده داره
    ممنون میشم به سوالم پاسخ بدین

دوباره میام با سوالهای مختلف دیگه
    از بین گرایش های ارشد بدون در نظر گرفتن علاقه و نمرات درسی کدوم بهتره و کدوم بازار کار بهتری داره ؟ بهتره بدون علاقه این رشته را ادامه ندین و اگر دنبال بیزنس دولتی مناسب هستید در سطح ارشد به رشته MBA فکر کنید و اونو ادامه تحصیل بدین . توی این رشته کاکو جان اگر سرمایه داری یا متاصفانه پارتی بازی داری میتونی پیشرفت کنی و اگر میخوای بری خارج درس بخونب بهتره فضای سبز بخونی ولی اگر برگشتی جز استادی به جای دیگه نباید فکر کنی و اگر برنگشتی خب میتونی بهترین درامد را همان جا داشته باشی .

Isi چی هست در این سوال دوست دارم بدونم کاربرد چیه و به چه درد باغبانی میخوره ؟ ISI یعنی یک سری مقالات بسیار معتبر که در سطح اساتید دانشگاه است و بین المللی هم است . تحقیقاتی که در مرزهای علم و دانش انجام شود به مجلات ISI میدهند و 2 سال بعد ان را چاپ میکنند و 10 سال بعد در کتاب درسی شما استفاده می شود . دانشگاهها از اساتید دانشگاهها تا سالی 3 طرح حمایت میکنند و هر طرح که ISI از ان استخراج شود 7 امتیاز داره و تا 100 امتیاز که شد این اقا استادیار به درجه دانشیاری می رسد و 100 تا دیگر که بگیره میشه فول استاد یا پرفسور تمام . اگر اساتید دوره کارشناسی ارشد مایلند با دانشجوهاشون ISI بدهند واسه همینه که 7 تا امتیاز حاصل زحمت دانشجو را تصاحب کنند !!!!!!!!!

شرایط بورسیه شدن چیه؟چرا خود شما اگه اشنا دارین نمگین شما رو بورسیه کنن؟ اینو باید از ان جا که نیاز دارند بپرسی . اگر بورسیه با استخدام سازمانی بخواهی بایست از همان جا که قراره استخدام بشی بپرسی اما اگر بورسیه بدون استخدامی میخوای خب باید سرچ دانشگاههای خارجی کنی و شرایط بورسیه را از اساتید باغبانی دکتری جویا بشی که میونم دانشگاه واخنینگن هلند به ایرانی ها بورس باغبانی میده . این بورس ها یا به کار استادی میخوره یا همان فرنگ کر کنی . شرط اول بورسیه داشتن تافل عالی است و مبلغی اندک دلار . ISI که داشته باشی در بورسیه شدن در اولویت قرار میگیری . بهتره بورس MBA المان بگیری که در سایت سفارت المان موسسه دااد توضیح داده و بورسیه ملل و با حمایت نسبی دولت را میتونی از سایت نقل و انتقالات بورسیه وزارت علوم مطلع شوی . در انتها سوال من اینه از کجا اینقدر مطمئن هستید که من بورس نیستم ؟

و یه سوال شخصی این که شما تا چه مقطعی خوندین ؟ چون این سوال به گفته خودتان شخصی هست خب ترجیح میدم شخصی باقی بمونه !!!!!

مقاله نوشتن توی سایت یا هر مجله دیگه چه فایده داره ؟ مقاله نوشتن در سایت ها هیچ امتیازی برای شما نداره و تنها اعتماد به نفستان را بالا میبره تا بتونین مقالات در مجلات علمی بدهید ولی مقاله نوشتن در مجلات ترویجی نظیر زیتون . میتونه در فارغ التحصیلی و کاریابی شما را در موقعیتی ممتاز نسبت به دیگران قرار دهد و روزمه شما را علمی جلوه نشان میدهد .

ممنون میشم به سوالم پاسخ بدین .
    خوشحال میشویم به سوالات شما پاسخ بدهیم .

8. تشكرها از اين پست

مدیر بازنشسته آواتار گلابتون
    رشته
    مهندسی کشاورزی
    تاريخ عضويت
    2008/5
    محل سكونت
    كرج

پيش فرض

متشكرم عجب خان... پاسخهاي شما براي من هم مفيد بود ...

آيا شما اطلاع داريد كه دانشگاه پيام نور براي رشته باغباني جذب دارد يا نه ( مقطع كارشناسي)؟

سپاسگذارم
    گلابتون

سالها بعد یاد تو از خاطرم خواهد گذشت و نخواهم دانست کجایی
    اما آرزوی من برای خوشبختی تو, تو را در خواهد یافت ...
    و احساس خواهی کرد , اندکی شادتر و اندکی خوشبخت تري و نخواهی دانست که چرا ...

10. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار نارون
    رشته
    مهندسی کشاورزی
    تاريخ عضويت
    2008/4
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

عجب عزیز منmbaنمیدونم چیه؟؟!!! سرمایه هم داریم پارتی هم دارم.خارج هم میتونم برم دانشگاه اسلو نروژ اشنا دارم میتونه برام بورسیه جور کنه(مشاور ارشد دانشگاه)
    ممنونم از پاسختون ولی جواب این سوالو نگرفتم که کدوم گرایش بهتره با درنظر گرفتن اینکه فقط از سبزیکاری خوشم نمیاد بازار کدوم بقیه کدوم بهتره؟

بازم ممنون براتون ارزوی موفقیت میکنم

اخراجی موقت
    تاريخ عضويت
    2007/3

پيش فرض عجب

نقل قول نوشته اصلي بوسيله نارون نمايش پست
    عجب عزیز منmbaنمیدونم چیه؟؟!!! سرمایه هم داریم پارتی هم دارم.خارج هم میتونم برم دانشگاه اسلو نروژ اشنا دارم میتونه برام بورسیه جور کنه(مشاور ارشد دانشگاه) ممنونم از پاسختون ولی جواب این سوالو نگرفتم که کدوم گرایش بهتره با درنظر گرفتن اینکه فقط از سبزیکاری خوشم نمیاد بازار کدوم بقیه کدوم بهتره؟

بازم ممنون براتون ارزوی موفقیت میکنم
    بورسیه پذیرفته شدگان در آزمون کارشناسی ارشد MBA
    [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
    در واقع یعنی مدیریت اجرایی که هر لیسانسی که 40 واحد اونو پاس کنه میشه یکی از مسئولین سازمانها و ادارات دولتی یا خصوصی که با همون فوق لیسانس میتونین دو برابر یک دکتر باغبانی پول در بیارید . اما ریاضی مهندسی خوبی باید داشته باشید .

با درنظر گرفتن اینکه فقط از سبزیکاری خوشم نمیاد !!!!!!!! لندسکیپ بهتره و هم جذاب تره اما قدرت تخیل فوق العاده نیاز داره .

با این حال پیشنهاد من اینه که بری طرف نیوزیلند یا غرب اروپا و گرنه اعتبار دانشگاههای ایران از سایر مناطق ذکر شده بیشتره .

13. تشكر از اين پست

عضو آواتار amin majidi
    رشته
    مهندسی عمران
    تاريخ عضويت
    2008/9
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

ببخشید من وارد بحثتون شدم من یه سوال دیگه داشتم که هر کی بتونه به من کمک کنه ممنونش میشم بنده همین امسال باغبانی دانشگاه گیلان قبول شدم اول اطلاعات دقیقی از این رشته نداشتم ولی با پرس و جوهایی که کردم و اطلاعاتی که اقای عجب لطف کرد از رشتم خیلی خوشم اومد0 حالا سوالم اینه که من دانشگاه ازاد هم مهندسی عمران قبول شدم بره نیم سال دوم ولی خیلی دوست دارم رشته ی باغبانی رو ادامه بدم ولی چون اطلاع دقیقی از بازار کاره باغبانی ندارم خیلی دودلم می خواستم اگه ممکنه شما دوستان هم نظرتون رو بگید
    یه سوال دیگه در باره ی گرایش های دارو سازی گیاهی و مهندسی معمار منظر که اقای عجب گفت می خواستم اطلاعاته کامل تری داشته باشم اگه شما دوستان لطف کنید

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. بازار كار مهندسي منابع طبيعي- محيط زيست
    توسط N.DELNAZ در تالار سایر رشته های مهندسی
    پاسخ ها: 46
    آخرین ارسال: 6 روز پيش, 12:46 PM
  2. [ بازار کـــار مهندســی شیمی ]
    توسط mohsen117 در تالار کارشناسی ارشد و دکترا ، استخدامی ها و اطلاعات شغلی
    پاسخ ها: 111
    آخرین ارسال: يك هفته پيش, 11:46 PM
  3. هشدار : بازار کار مهندسی صنایع
    توسط Kaizen در تالار مهندسی صنایع