[ گفت و گو ] - انتخاب رشته كنكور ارشــد 92

baharz66

عضو جدید
سلام بچه ها
هر كدوم كه اطلاعاتي از دانشگاه ها و اينكه با چه رتبه اي پارسال چه دانشگاهي قبول شدند دارين اينجا بيان كنن كه بتونيم براي انتخاب رشته به همديگه كمك كنيم:gol:

Xerxes-I

عضو جدید
سلام بچه ها
هر كدوم كه اطلاعاتي از دانشگاه ها و اينكه با چه رتبه اي پارسال چه دانشگاهي قبول شدند دارين اينجا بيان كنن كه بتونيم براي انتخاب رشته به همديگه كمك كنيم:gol:

با ظرفیت ههای پارسال او نظوری که من شنیدم تا 80 تقریبا گرایش های متوسط به بالای تهران و امیرکبیر و شریف روزانه و تا 130 -140 هم علم و صنعت و تربیت مدرس قبول میشد.گرایش صنایع غذایی با رتبه های بالاتر هم قبول میشند.برای گرایش های خوب شبانه تهران و امیرکبیر و شریف تا 200 تقریبا و برای علم و صنعت و تربیت مدرس تا 350.
مشهد و اصفهان و شیراز و صنعت نفت تا 460-420 سه تا گرایش اول و تا 650 تقریبا گرایش های پایین تر روزانه.همین گرایشها شبانه اش 100-150 تا رتبه پایین تر میخواد.در ضمن سهند تبریز هم با 40-50 تا رتبه پایین تر نسبت به مشهد و اصفهان و شیراز امکان قبولی هست و راحتر میشه قبول شد.

afrooz

عضو جدید
.در ضمن سهند تبریز هم با 40-50 تا رتبه پایین تر نسبت به مشهد و اصفهان و شیراز امکان قبولی هست و راحتر میشه قبول شد.
قبل انتخاب دانشگاه صنعتی سهند توصیه میکنم یک بار این دانشگاه رو از نظر وضعیت جغرافیایی از نزدیک ببینید!

امید/

عضو جدید
دوستان لطفا هر کسی که آمار قبولی های 90 و 91 ( خصوصا اوناییکه موسسات کنکور ارائه میدن ) داره بذاره تا بتونیم برای انتخاب رشته بهتر عمل کنیم.تشکر

موفق باشید

baharz66

عضو جدید
دوستان لطفا هر کسی که آمار قبولی های 90 و 91 ( خصوصا اوناییکه موسسات کنکور ارائه میدن ) داره بذاره تا بتونیم برای انتخاب رشته بهتر عمل کنیم.تشکر

موفق باشید

اين PDF مال موسسه ماهان هست اما متاسفانه گرايشهاي هر رتبه رو مشخص نكرده
اما شايد توضيحاتش به دردتون بخوره
http://www.up3.98ia.com/images/s5psg11s6ahxbdavdir.pdf

soli456

عضو
سلام دوستان
یه سوالی داشتم
تغییر رشته ممکنه ، وقتی که جواب نهایی میاد ، تو شهریور ماه ؟

مثلا" : من تو انتخاب رشته هم روزانه و هم شبانه و هم مجازی رو انتخاب می کنم

تو این مدت ( از اردیبهشت تا شهریور ) اگه جایی سر کار برم ، و مقدور نباشه روزانه درس بخونم ، می تونم به شبانه و مجازی تغییر رشته بدم؟

یا همون 1 مهر ، به جای روزانه ، برم و مجازی ثبت نام کنم ؟

suroori salmani

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه سوالی داشتم
تغییر رشته ممکنه ، وقتی که جواب نهایی میاد ، تو شهریور ماه ؟

مثلا" : من تو انتخاب رشته هم روزانه و هم شبانه و هم مجازی رو انتخاب می کنم

تو این مدت ( از اردیبهشت تا شهریور ) اگه جایی سر کار برم ، و مقدور نباشه روزانه درس بخونم ، می تونم به شبانه و مجازی تغییر رشته بدم؟

یا همون 1 مهر ، به جای روزانه ، برم و مجازی ثبت نام کنم ؟
سلام دوست عزیز
بله میشه
میتونی همون انتقالی یا مهمانی بگیری
وقتی مهمانی بگیری مدرکت مال همون دانشگاه اولت میشه و واسه پایان نامه باید برگردی دانشگاه اولت
ولی انتقالی که کلا میری دانشگاه مبدا
ولی در هر صورت باید تو دانشگاه مبدا شهریه شبانه رو بدی. روزانه هم باشی همین طور

soli456

عضو
سلام دوست عزیز
بله میشه
میتونی همون انتقالی یا مهمانی بگیری
وقتی مهمانی بگیری مدرکت مال همون دانشگاه اولت میشه و واسه پایان نامه باید برگردی دانشگاه اولت
ولی انتقالی که کلا میری دانشگاه مبدا
ولی در هر صورت باید تو دانشگاه مبدا شهریه شبانه رو بدی. روزانه هم باشی همین طور

خیلی ممنون از راهنماییتون
یکی از دوستان من ، 3 ساله تو اراک مشغول به کاره
سال قبل شبانه قبول شده بود ، ولی بهش اجازه ادامه تحصیل رو نداده بودن
امیدوارم حداقل برای دانشگاه مجازی هم که شده ، این اجازه ادامه تحصیل رو بدن

mahdiyeh1367

عضو جدید
سلام
جاي رتبه ها اينجاست؟
من كه م شيمي رو طبق انتظارم گند زدم... چرا درصدا كلي پايين تر از اوناييه كه كليدشو داده بودن؟ نامردا

man69

عضو جدید
من همه امیدم به بیو بود
بیوشیمی 40 درصد زده بودم اومده سفید
زبان 50 زده بودم زده 15
بقیه درس ها رو هم پاینتر زده
شما میدونین میشه اعتراض کرد یا نه؟

ئدز

عضو جدید
سلام کسی میدونه تا چه رتبه ایی تو بیوتکنولوژی میشه تهران یه جایی قبول شد؟

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
جاي رتبه ها اينجاست؟
من كه م شيمي رو طبق انتظارم گند زدم... چرا درصدا كلي پايين تر از اوناييه كه كليدشو داده بودن؟ نامردا

تاپیک رتبه ها اینجاست
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/449818-رتبه-ی-کنکور-۹۲-درصد-درس-ها

naghmeh.chem

عضو جدید
سلام کسی میدونه تو کارنامه بیو گرایش 1 و 2 منظور چیه؟با رتیه 230 (بیو) امید به قبولی هست؟

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نظرتون راجع به پژوهشگاه مواد و انرژ ی یا شیمی و مهندسی شیمی تهران چیه؟
خوبن؟
برا دکترا مشکلی پیش نمیاد؟

petroshimiuut

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام دوستان
من رتبه ام 1797 شده به نظرتون امیدی به قبولی هست؟؟؟؟؟؟

SCIENSE

عضو جدید
با سلام به همه دوستا ایشالا نو تمام مراحل زندگیتون موفق باشین .
یه چیزیم که از الان خبر خوش بدم اینکه امسال ظرفیتا خیلی بالاتر رفته چون سال 90 رتبه آخرین فرد قبولی 4900 بود که سال 91 شد 4000 ولی امسال شنیدم که رتبه آخرین فرد مجاز تو کارنامه بیشتر از 5000 هست بنابرین توصیه می کنم برا انتخاب رشته از آمار قبولیای 90 استفاده کنید که یک فایل کامل از اون مربوط به پارسه تو باشگاه هست بگردید پیدا می کنید موفق باشید .

mary120

عضو جدید
رتبه 1050 میشه قبول شد جایییییییییییییییییییی به غیر از زاهدان !؟ :(

abdollahpour-a

عضو جدید
سلام
لطفا اگه کسی اطلاعاتی در مورد دوره های مجازی دانشگاه ها (مثل علم و صنعت و تربیت مدرس) داره و این که از لحاظ اعتبار مدرکشون نسبت به پیام نور و شهریه هاش چیزی می دونه کمک کنه

zahra_am68

کاربر فعال
سلام دوستان
شما نمیدونید توی چه تاپیکی رتبه ها و دانشگاه قبولی توی سال 90 رو آورده بودن؟
دارم دنبالش میگردم پیداش نمیکنم
کسی نمیدونه تا چه رتبه ای میشه تربیت مدرس و علم وصنعت قبول شد؟​

maryamkhll

عضو جدید
بچه ها با 298 مهندسی شیمی روزانه تهران چی قبول میشم؟البته بجز پژوهشگاه ها

بالا